مجله بانوان

افتتاح هتل ۵ ستاره فوتبال و صدور مجوز احداث ساختمان جدید فدراسیون/ نایب رئیس بانوان رای نیاورد

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون فوتبال برگزار شد و موارد مهمی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش کندوج، مجمع عمومی فدراسیون فوتبال از ساعت یازده امروز (سه‌شنبه) در مرکز ملی فوتبال آغاز شد. در ابتدای این مجمع، هدایت‌الله ممبینی، دبیر کل فدراسیون فوتبال، گزارش مختصری درباره رویدادها و عملکرد فدراسیون در سال ۱۴۰۲ داد.

در ادامه دستور جلسه این مجمع توسط ممبینی به رای‌گیری گذاشته شد که از بین ۸۷ عضو مجمع، ۷۰ رای ماخوذه دریافت شد که در نهایت با کسب ۵۸ رای، دستور جلسه مجمع به تصویب رسید.

طبق دستور جلسه مقرر شد که گزارش عملکرد فدراسیون فوتبال و صورت‌های مالی حسابرسی سه سال گذشته این فدراسیون ارائه شود و به تصویب برسد. همچنین قرار است نایب‌رئیس سوم (بانوان) فدراسیون فوتبال هم انتخاب شود. در حال حاضر مریم منظمی به عنوان سرپرست نایب‌رئیسی سوم در هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال حضور دارد.

علاوه بر این، قرار است آیین‌نامه مالی و معاملاتی فدراسیون فوتبال به تصویب برسد که باید دید در این آیین‌نامه درباره حق پخش تلویزیونی که در برنامه هفتم توسعه هم آورده شده است، تعیین تکلیف می‌شود یا نه. در پایان هم قرار است درباره احداث ساختمان فدراسیون فوتبال تصمیم‌گیری شود.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال پس از تصویب دستور جلسه با بیان این که در حال حاضر اوضاع فوتبال ایران در AFC خوب است و در کمیته‌های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا اعضای موثر ایرانی حضور دارند.

او با بیان این که فدراسیون فوتبال روابط خوبی با کشورهای مختلف دارد، ادامه داد: تنها کشوری که ما برای رفت و آمد باشگاه‌ها مشکل داشتیم، عربستان بود که این مشکل حل شد. من فکر می‌کنم ما نتایج قابل قبولی با مربی ایرانی در جام ملت‌های قطر داشتیم. در فوتبال ساحلی نتایج قابل قبولی با مربی ایرانی داشتیم. در بخش نوجوانان اوضاعمان خوب است. ما چهار بار همه مردم را به خوبی خنداندیم و مردم را شاد کردیم. این از مولفه‌های فوتبال است. یک بار وقتی در فوتبال نوجوانان برزیل را در جام جهانی بردیم، یک بار پس از پیروزی مقابل ولز در جام جهانی، یک بار پس از پیروزی برابر ژاپن در جام ملت‌ها و یک بار هم پس از موفقیت در جام جهانی فوتبال ساحلی. البته قهرمانی در دستمان ما بود که افتاد.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: ما در فوتبال بزرگسالان دوم آسیا هستیم و به نظرم با توجه به اختلاف ۵ امتیازی که در رنکینگ داریم،‌ دوباره قهرمان آسیا می‌شویم. ما در فوتسال ششم دنیا هستیم. ما در فوتسال بانوان قهرمان آسیا هستیم و همچنین نتایج خوبی در فوتبال بانوان در استرالیا رقم خورد. ما در بخش زیرساخت اقدامات موثری داشتیم. ما دیروز مجوز ساخت فدراسیون فوتبال را از اعضای مجمع گرفتیم. همین الان در حال انجام اقداماتی در زمین مدنظرمان هستیم. قرار است یک ساختمان شیک برای فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ فوتبال و فوتسال ساخته شود.

تاج بیان کرد: ما دو روز دیگر یک هتل پنج ستاره در کمپ تیم‌ملی افتتاح می‌کنیم و قرار است تیم‌ملی در این هتل برای بازی ترکمنستان حضور داشته باشد. آن هتل تمام امکانات مناسب را دارد و تجهیز شده است. آن هتل به نام هتل فوتبال نامگذاری می‌شود. با این اوصاف ما در کنار هتل مجد آکادمی فوتبال، از هتل بی‌نیاز می‌شویم. در کل یک راه درآمدزایی داریم.

پس از صحبت‌های رئیس فدراسیون فوتبال، ولی‌الله خسروی، حسین خبیری و محمد اسفندیارپور توسط اعضای مجمع به عنوان ناظر این مجمع عمومی انتخاب شدند. علاوه بر این، فروزان سلیمانی، علی نادری و محمدرضا غفاری به عنوان شمارش‌کنندگان آرا انتخاب شدند.

با پخش ویدیویی از عملکرد فدراسیون فوتبال در سال ۱۴۰۲، موسسه‌ بیرونی‌ای که گزارش مالی فدراسیون را بررسی کرده بود، ارائه کرد و گزارش‌های مالی فدراسیون را مشروط دانست. پس از آن رحمان‌نیا، رئیس کمیته حسابرسی فدراسیون فوتبال اظهاراتی درباره صورت‌های مالی فدراسیون داشت چرا که موسسه بیرونی ایراداتی به صورت‌های مالی گرفته بود. براساس توضیحات رحمان‌نیا، در بحث دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی فدراسیون فوتبال، بخش زیادی از حساب‌های دریافتنی فدراسیون فوتبال به دلیل مطالبات فدراسیون از AFC وصول نشده است.

همچنین درباره بدهی ۲ میلیون یورویی فدراسیون فوتبال به شستا در سال ۹۹ برای پرداخت حقوق ویلموتس سرمربی اسبق تیم‌ملی، این بدهی از نظر ریالی پس از یک سال با پرداخت ۲۵۰ میلیارد تومان تسویه حساب شده بود اما شستا در آن زمان به این موضوع طرح دعوی می‌کند که فدراسیون در آن برهه نتوانست به موقع اعاده حق کند تا رای به سود شستا اعلام شود. رحمان‌نیا در ادامه توضیحاتش می‌گوید: با این حال با پیگیری‌های رئیس فدراسیون فوتبال در حال حاضر دوباره این پرونده در حال بررسی است و فدراسیون امیدوار است که رای به نفع فدراسیون برگردد تا دو ساختمانی که شستا توقیف کرده بود، دوباره به وضعیت عادی برگردد.

مریم منظمی با ۳۴ رای از ۷۰ رای به حد نصاب نرسید تا به نایب رئیسی سوم نرسد و همچنان نایب رئیس سوم فدراسیون فوتبال با سرپرست به کارش ادامه دهد. همچنین آیین‌نامه مالی معاملاتی فدراسیون فوتبال با کسب ۶۰ رای از ۷۰ رای به تصویب رسید. در پایان هم ضرورت احداث ساختمان جدید فدراسیون فوتبال با کسب ۵۹ رای از ۷۰ رای به تصویب رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا