کسب و کار ایرانیمجله عمومی

انتخاب اول مهندسان سازه مقاطع کدام کارخانه است؟

یکی از معروف ترین میلگردهای صنعت فولاد میلگردهای کارخانه آناهیتا گیلان بشمار میرود. به عبارتی در این مقاله به شما می گوییم کارخانه آناهیتا در چه سالی فعالیت خود را آغاز کرده و چه ویژگی هایی دارد که به برترین انتخاب در صنعت فولادی کشور تبدیل شده است. همچنین دلیل اصلی محبوبیت این نوع میلگردها را توضیح می دهیم و به شما می گوییم که چگونه می توانید این محصولات فولادی را تهیه کنید.

دلیل فعالیت کارخانه آناهیتا گیلان:

شروع فعالیت شرکت آناهیتا گیلان در تولید قطعات فولادی به دهه 60 برمی گردد اما در مورد میلگرد حدود 10 سال است که این گروه مشغول به تولید است. در حال حاضر ظرفیت تولید میلگرد به 320 هزار تن در سال می رسد که علاوه بر رفع نیاز کشور به سایر کشورها صادر می شود. جالب است بدانید که این شرکت در شهر رشت استان گیلان واقع شده است، مشخصاتی از قبیل خواص مکانیکی (قطر اسمی و مشخصات هندسی آج)، مواد شیمیایی و موادی مانند استانداردهای ملی، اصلی ترین دلیل محبوبیت این میلگردها و بالا بودن قیمت آن نسبت به دیگر رقبا است.

در واقع رعایت دقیق استانداردها و شکل صحیح آج ها بر محل دقیق میلگردها در داخل بتن تاثیر می گذارد، زیرا طراحی دقیق شکل و اندازه آج ها می تواند منجر به اتصال قوی شود.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این میلگردها مقاومت بالای آنها در برابر نیروهای مختلف فیزیکی است . در واقع، مقاومت بالای میلگرد در برابر نیروهای کششی، خم شدن این بخش از فولاد را سخت تر می کند و آن را به گزینه ای عالی برای استفاده در فونداسیون و بتن سازی تبدیل می کند.

با ویژگی های میلگرد آناهیتا آشنا شوید:

میلگردهای این کارخانه بر اساس استاندارد  ملی و بر اساس GOST 5781 روسی ساخته می شود که در گریدهای A1 تا A4 ساده و آجدار می باشد.
سایزهای میلگرد این کارخانه بین 8 تا 32 می باشد که سایزهای 8 و 10 ،چهار شاخه و سایزهای 12 و 14 و 16 دو شاخه و سایزهای 18 و 20 و 22 و 25 و 28 و 32 تک شاخه با طول 12 متر تقسیم بندی میشود.

بنابراین به طور کلی می توان میلگردهای آناهیتا گیلان را به دسته های زیر تقسیم کرد که از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • میلگرد ساده با استاندارد 240
 • میلگرد آجدار مارپیچ نوع اول با استاندارد آج 340
 • میلگرد آجدار مارپیچ نوع دوم با استاندارد آج 350
 • میلگردهای آجدار جناقی نوع اول با استاندارد آج 400
 • میلگرد آجدار جناقی نوع دوم با استاندارد آج 420
 • میلگرد آجدار مرکب نوع اول با استاندارد آج 500
 • میلگردهای آجدار مرکب نوع دوم با استاندارد آج 520

  روش ساخت میلگردهای آناهیتا گیلان

  تا کنون با مشخصات و ویژگی های مهم میلگردهای این کارخانه آشنا شده اید. حال می خواهیم به نحوه تولید میلگردهای آناهیتا گیلان بپردازیم اما قبل از آن جالب است بدانید که دو عامل استحکام بالا و سبکی از مزایای مهم استفاده از آن ها می باشد. همچنین مهندسان به دلایلی از جمله وزن ساختمان که افزایش نمی یابد، طبق استانداردهای لازم و بهترین تطابق با بتن ساخته می شود، تمایل به استفاده از این نوع میلگرد را دارند.

  اما این کارخانه برای تولید میلگرد، ابتدا شمش های فولادی 5SPرا قبل از ورود به خط تولید از طریق واحد کنترل کیفیت بررسی می کند، بنابراین در صورت داشتن خواص شیمیایی مطلوب، شمش ها را در کوره ای قرار می دهند که با سوخت گاز کار می کند.

  سپس شمش فولادی در کوره تا دمای 1250 درجه بالا می رود و سپس به غلتک های رافینگ می رود. با ورود شمش داغ به غلتک ها، ضخامت آن کاهش یافته و سپس در استند های میانی به ابعاد دلخواه در می آورند.

  اکنون بسته به اندازه و نوع میلگرد، تبدیل نهایی برای رسیدن به دست مشتری انجام می شود، اما یک نکته اصلی در مورد میلگردهای A3 وجود دارد، این مرحله دیگری به نام ترمکس است. در این فرآیند، سطح میلگرد خارج شده از نورد را بلافاصله در آب سرد غوطه ور میکنند، در حالی که سطح داخلی گرم باقی می ماند. پس از آن، میلگرد در معرض هوای آزاد قرار می گیرد تا شوک حرارتی به میلگرد وارد شود. این امر باعث کاهش شکنندگی میلگرد و افزایش کیفیت در جوشکاری و چکش خواری آن می شود.

در یک کلام؛ چرا وزن سازه با میلگردهای آناهیتا افزایش نمی یابد؟

در بخش قبل گفتیم یکی از دلایلی که مهندسان این ابزارها را انتخاب می کنند، اضافه نکردن وزن به سازه است، اما دلیل آن چیست؟
البته پاسخ این سوال را باید در وزن این نوع میلگردها جستجو کرد; در واقع میلگردهای آناهیتا گیلان بر اساس جدول وزن میلگرد استال تولید می شوند که وزن نهایی سازه ها را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. در جدول زیر می خواهیم جدول وزنی کارخانه فولاد و آناهیتا گیلان را با هم مقایسه کنیم.

سایز میلگرد جدول وزن اشتال میلگرد وزن میلگرد آناهیتا گیلان
8 5 4.2
10 7.5 6.5
12 10.7 9.8
14 14.6 13.8
16 18.9 18
18 24 23
20 29.7 28
22 35.6 34.5
25 46.2 45
28 58 55
32 75.8 73

منبع قابل اعتماد تحلیل بازار فولاد بین الملل

استیل وربیس این سایت یک پلتفرم قدرتمند برای تحلیل در مورد بازار آهن و فولاد است. این سایت اطلاعات جامع و به روزی از قیمت ها، اخبار، تحلیل ها و آمارهای بازار جهانی فولاد ارائه می دهد. کاربران به راحتی می توانند قیمت های روزانه و هفتگی جهانی فولاد را مشاهده کنند. و از ابزار تحلیل قیمت فولاد برای نظارت بر حرکات قیمت استفاده کنید. این سایت همچنین اطلاعاتی در مورد طیف وسیعی از محصولات فولادی ارائه می دهد. از جمله مواد اولیه لوله ها و پروفیل ها، ورق ها و بلوک ها . درصورتی که نیاز دارید استعلام قیمت تمامی مقاطع فولادی در بازار داخل را به صورت تجمیعی مطالعه نمایید مطالعه این مطلب به شما کمک خواهد کرد.

چگونه می توان بازار میلگرد را بررسی کرد؟

تماس با تامین کنندگان: با تماس مستقیم یا مراجعه مستقیم به تامین کنندگان میلگرد می توانید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت ها، شرایط خرید و شرایط بازار کسب کنید. با صحبت با تامین کنندگان، می توانید بازار را از نزدیک بررسی کنید و پاسخ سوالات خود را در مورد قیمت ها و شرایط خرید دریافت کنید.

بررسی تحلیل های بازار: تحلیل های بازار میلگرد انجام شده توسط موسسات، مشاوران و سازمان های صنعتی می تواند به شما در درک بهتر وضعیت بازار کمک کند. مطالعه گزارش ها و تحلیل های این موسسات می تواند در درک حرکت قیمت و تغییرات بازار بسیار مفید باشد.

با استفاده از این دو روش بالا و ابزارها و منابع بالا می توانید بازار آهن آلات را به دقت بررسی کنید. با مطالعه و تجزیه و تحلیل اطلاعات قیمت، تغییرات بازار، تحلیل تخصصی و مشاوره تخصصی می توانید بازار آهن آلات را بهتر درک کنید و تصمیمات خرید بهتری بگیرید.

در انتها
در مورد خرید این قطعات فلزی به طور کلی دو راه حل دارید: خرید از کارخانه جات و یا خرید از شرکت های بازرگانی .. در واقع شرکت های بازرگانی این سال ها توانسته اند اعتماد بسیاری از مشتریان را جلب کرده و خرید مقاطع فلزی تقلبی را کاهش دهند. در هنگام خرید میلگرد آناهیتا دقت کنید که روی بدنه میلگرد یکی از علامت های AG JU، AG CT یا AG ST نوشته شده باشد. در نهایت، اگر هنوز سوالی دارید و احساس می کنید به مشاوره نیاز دارید،با ما در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا