اقتصادیکسب و کار ایرانیمجله عمومی

انواع نمایشگرهای شهری ساختار تلویزیون شهری

کدام تراکم تلویزیون شهری برای شما مناسب است؟

تلویزیون شهری در تراکم های متنوعی تولید می شود ، فاکتور های زیادی در انتخاب نمایشگر تاثیر گذار است ، چند مورد از مهم ترین این فاکتور ها ابعاد ، فاصله دید ، نوع محتوا و کیفیت مورد انتظار خریدار می باشد.

ابعاد نمایشگر

به نقل از www.bbmdigital.co.za در تلویزیون های شهری هر چه ابعاد نمایشگر بزرگتر باشد با توجه به تعداد بالاتر پیکسل ها کیفیت تصاویر بیشتر می شود ، به طور معمول برای دستگاه های خیلی بزرگ نیازی به تراکم پیکسل خیلی بالا نیست و خود افزایش سایز و نمایش تصاویر در سایز بزرگتر باعث کیفیت تصویر بالاتر می باشد. برای مثال یک تلویزیون شهری با فاصله پیکسل یک سانتیمتر (که تراکم پایینی می باشد) اگر ارتفاع این دستگاه ۷۲۰ سانت باشد تصویری با کیفیت (معادل HD) به شما نمایش خواهد داد. ولی همین تراکم برای یک دستگاه کوچکتر مناسب نمی باشد و شاید در سایز های خیلی کوچک شاید با این تراکم نتوان تصویر نمایش داد.

فاصله دید

فاصله دید فاکتور خیلی مهمی در انتخاب تلویزیون شهری می باشد، هر چه فاصله مخاطبین به دستگاه نزدیکتر باشد شما برای ارائه یک تصویر خوب نیاز به تراکم پیکسل بالاتری دارد. برای مثال وقتی دستگاه شما پشت شیشه فروشگاه نصب می شود و می خواهید مخاطبین در پیاده رو از فاصله نزدیک مطالب شما رو ببینند، شما برای ارائه یک تصویر قابل قبول نیاز به تراکم پیکسل بالایی دارید. در صورتیکه هر چه فاصله شما با مخاطبین زیاد می شود نیاز شما به تراکم پیکسل بالا کمتر می شود و در دستگاه هایی که از فواصل زیاد دیده می شوند تراکم پیکسل مطرح نیست و ابعاد اهمیت به سزایی پیدا خواهد کرد.

تلویزیون شهری منطقه ویژه اقتصادی گرمسار (32 متر مربع)

نوع محتوای پخش

در پخش محتوا روی تلویزیون شهری هر چه تصاویر ریزه کاری بیشتری داشته باشد شما نیاز به تراکم پیکسل بالاتری دارید، هر چه تصاویر بلد تر شوند این نیاز به تراکم پیکسل بالا کمتر می شود.
برای مثال اگر شما صرفا قصد پخش متن روی نمایشگر را دارید با کمترین تراکم قادر هستید این کار را به خوبی انجام دهید ، برای پخش تصاویر تبلیغاتی که خیلی برجسته هستند معمولا تراکم متوسط کفایت می کند ولی برای پخش تصاویر با ریزه کاری زیاد مثل پخش مسابقات فوتبال شما نیاز به تراکم خیلی بالایی دارید که بتوانید تصویر خوب و قابل قبولی ارائه دهید.

انتظارات خریدار از کیفیت نمایشگر

معمولا افراد مختلف سطح توقع متفاوتی از کیفیت تصویر در تلویزیون شهری دارند برای درک بهتر این موضوع تلویزیون های خانگی رو برای شما مثال میزنم ، شاید فردی یک تلویزیون HD را به عنوان یک تلویزیون با کیفیت قبول داشته باشد ، ولی فرد دیگری فقط تلویزیون 4k نظرش را جلب می کند، شاید حتی به spf تصویر هم اهمیت بدهد و تاکید داشته باشد که حتما دستگاه قابلیت پخش spf 120 را داشته باشد.

ما بارها با خریدارانی مواجه شده ایم که نمایشگری که مورد پسند همه خریداران هست انتظاراتشان را بر آورده نکرده، همین طور نقطه مقابل آن افرادی که یک کیفیت پایین و یا معمولی را بسیار تحسین می کردند و تاکید داشتند که این سطح کیفی انتظاراتشان را برآورده می کند ، برای این امر ما به شما توصیه میکنم حتما قبل از خرید تلویزیون های شهری به طور حضوری از چند نمایشگر بازدید کنید که راحت تر بتوانید برای خرید محصول مورد نظرتان تصمیم گیری کنید.

برند پنل های تلویزیون شهری

برند و کار خانه سازنده پنل های تلویزیون شهری در خروجی این کار تاثیر زیادی دارد و معمولا مارکهای معتبر به دلیل استفاده از قطعات مرغوب تر خروجی تصویر با کیفیت تری به شما خواهند داد.

مرغوبیت قطعات در این نمایشگرها خیلی حائز اهمیت است زیرا دستگاه در معرض شرایط محیطی متنوع و سختی قرار میگیرد. در گرمای شدید تابستان زیر آفتاب و در سرمای شدید زمستان زیر برف و باران باید بتواند بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه دهد و آسیب نبیند ، به همین دلیل کیفیت و مرغوبیت حتی کوچکترین اجزا در این دستگاهها مهم است.

سازه ، نصب و اجرای تلویزیون شهری

سازه تلویزیون شهری با توجه به ابعاد و شرایط محل نصب به صورت های گوناگونی ساخته می شود، برای دستگاه های ابعاد کوچک تا متوسط از سازه های یک تکه استفاده می گردد که این سازه ها به راحتی قابل نصب و راه اندازی هستند ، معمولا هر چه ابعاد این دستگاهها بزرگتر شوند باید ضخامت ورق سازه و آهن کشی داخلی آن بیشتر شود تا دستگاه استحکام لازم را داشته باشد ، این سازه ها پس از ساخت رنگ استاتیک چرمی می خورند که هم زیبا تر به نظر برسند و هم از زنگ زدی آنها در مناطق مرطوب جلو گیری شود.

در دستگاه های ابعاد نیمه بزرگ از سازه های چند تکه استفاده می گردد که هم قابلیت حمل و نقل و نصب نسبتا راحتی داشته باشند هم هزینه نصب خیلی زیاد نشود برای مثال یک دستگاه یک متر در هشت متر وقتی به صورت یک تکه ساخته شود برای حمل آن نیاز به تریلی می باشد و نصب آن در محل هم خیلی سخت می شود ولی وقتی به صورت دو تکه یک در چهار ساخته شود به راحتی قابل حمل و نقل و نصب هست و پس از نصب به صورت یک تکه و یکپارچه دیده خواهد شد.

در تلویزیون های غول پیکر شهری با ابعاد بزرگ و خیلی بزرگ معمولا از سازه های کابینتی استفاده می گردد . این کابینت ها با ابعاد حدودا یک متر مربع به لحاظ حمل و نقل و نصب بدون محدودیت در ابعاد خیلی آسان هستند ، این سازه ها به راحتی کنار هم چفت می شوند و یک تصویر یکپارچه بزرگ به شما ارائه میدهند فقط نصب این دستگاهها نیاز به آهن کشی های خاصی دارد که هزینه نسبتا بالایی را به خریدار تحمیل خواهند کرد.

مشاوره و تصمیم گیری نهایی

کارشناسی از محل امری بسیار تعیین کننده در استفاده از تلویزیون شهری خارج سالن می باشد و محل نصب باید از جهات زیادی مورد بررسی قرار گیرد تا از اتلاف سرمایه شما و ناکار آمدی دستگاه در محیط مورد نظر شما جلوگیری شود، باعث افتخار کارشناسان مجموعه ما در است که در این زمینه شما را یاری کنند تا بتوانید بهترین نتیجه را از اقدامتان بدست آورید

دکمه بازگشت به بالا