مجله حوادث

این ایستگاه متروی تهران به سبک کلیسا طراحی خواهد شد!

بعد از تحول در طراحی و اجرای ابنیه ایستگاه‌های جدید مترو از جمله ایستگاه‌های شهدای هفدهم شهریور، میدان جهاد و میدان کتاب، شرکت مترو تهران طراحی جالب و متفاوتی برای دو ایستگاه بهار شیراز و استاد نجات الهی متناسب با فضای پیرامونی آن‌ها در خط ۷ مترو طراحی کرده است.

این ایستگاه متروی تهران به سبک کلیسا طراحی خواهد شد!
آفتاب‌‌نیوز :

یاشار لطفی دبیر کمیته معماری و تابلو‌های هنری شرکت متروی تهران گفت: طرح‌های متفاوتی برای دو ایستگاه بهارشیراز و استاد نجات اللهی به تصویب کمیته معماری شرکت مترو رسید و اجرای آن‌ها در دستور کار قرارگرفت؛ این امر با نگاه ویژه به مقوله هماهنگی سازه‌های مترو با بافت پیرامونی هر ایستگاه و همچنین بهبود و ارتقاء کیفیت فضا‌های بیرونی و داخلی ایستگاه‌ها جهت شادابی و حظ بصری مسافران و افزایش بهره‌وری کارکنان شاغل در هر ایستگاه صورت‌پذیرفت که امیدواریم مورد قبول شهروندان قرارگیرد.

وی در ادامه به برخی ملاحظات در نظر گرفته شده برای طراحی و معماری این دو ایستگاه اشاره کرد و افزود: ورودی شمالی ایستگاه شهید نجات اللهی در خیابان کریمخان زند و مجاور بوستان حضرت مریم مقدس (س) واقع شده و با توجه به استفاده اقلیت‌های مذهبی از کلیسای سرکیس مقدس، سعی شده طرح سقف کاذب، رنگ‌های به کار رفته در سازه‌ها و همچنین معماری کل فضا‌ها با این مکان مذهبی همخوانی داشته باشد.

لطفی ادامه داد: در مورد ایستگاه بهار شیراز نیز در عین لحاظ کردن هنر ساده‌گرایی در معماری ابنیه موجود، از رنگ‌های متنوع و خصوصاً رنگ سبز به عنوان نمادی از فصل بهار استفاده می‌شود و تلفیق آجر با مصالح جدید به همراه نورپردازی در این ایستگاه، بخشی از فرم سالن فروش بلیت را در بر می‌گیرد.

تیم تحریریه مقالات حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در تحلیل و پیش‌بینی رویدادها هستم. توانایی بررسی روند و رخدادهای آینده را دارم و بر اساس آن به خوانندگان پیشنهادهایی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا