کسب و کار ایرانیمجله عمومی

بهترین ماسک دور چشم گیاهی

بهترین ماسک های دور چشم گیاهی برای رفع تیرگی، پف و چین و چروک دور چشمماسک های دور چشم گیاهی راهی عالی برای احیا و شادابی پوست ظریف دور چشم هستند. آنها می توانند به کاهش تیرگی، پف و چین و چروک کمک کنند و در عین حال پوست را آبرسانی و تغذیه می کنند.در اینجا برخی از بهترین ماسک های دور چشم گیاهی وجود دارد:

خیار

یک ماده خنک کننده و مرطوب کننده طبیعی است که می تواند به کاهش پف و تیرگی دور چشم کمک کند. برای تهیه ماسک دور چشم خیار، به سادگی دو برش خیار را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی چشم های بسته خود قرار دهید.

چای سبز منبع آنتی اکسیدان ها است که می تواند به محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک کند. همچنین دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به کاهش پف و تیرگی دور چشم کمک کند. برای تهیه ماسک دور چشم چای سبز، دو کیسه چای سبز را در آب داغ خیس کنید و بگذارید خنک شود. سپس کیسه های چای را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی چشم های بسته خود قرار دهید.

سیب زمینی منبع ویتامین C است که می تواند به روشن شدن پوست و کاهش تیرگی دور چشم کمک کند. همچنین دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به کاهش پف کمک کند. برای تهیه ماسک دور چشم سیب زمینی، دو برش سیب زمینی را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی چشم های بسته خود قرار دهید.

گلاب یک قابض طبیعی است که می تواند به سفت شدن پوست و کاهش پف کمک کند. همچنین دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به کاهش تیرگی کمک کند. برای تهیه ماسک دور چشم گلاب، یک پنبه را در گلاب خیس کنید و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی چشم های بسته خود قرار دهید.

روغن نارگیل یک مرطوب کننده طبیعی است که می تواند به آبرسانی پوست و کاهش چین و چروک کمک کند. همچنین دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به کاهش پف و تیرگی کمک کند. برای تهیه ماسک دور چشم با روغن نارگیل، مقدار کمی روغن نارگیل را روی نوک انگشتان خود بمالید و به آرامی دور چشم خود ماساژ دهید.

نکاتی برای استفاده از ماسک های دور چشم گیاهی:

 • قبل از استفاده از هر ماسک دور چشم گیاهی، تست پچ را انجام دهید. مقدار کمی از ماسک را به داخل ناحیه کوچکی از پوست خود، مانند پشت گوش خود، بمالید. 24 ساعت صبر کنید تا ببینید آیا واکنشی دارید یا خیر. اگر واکنشی نداشتید، می توانید از ماسک روی صورت خود استفاده کنید.
 • ماسک های دور چشم گیاهی را باید دو تا سه بار در هفته استفاده کرد.
 • ماسک های دور چشم گیاهی را باید 10 تا 15 دقیقه روی چشم های بسته خود بگذارید.
 • بعد از برداشتن ماسک، صورت خود را با آب ولرم بشویید.

ماسک های دور چشم گیاهی راهی طبیعی و موثر برای احیا و شادابی پوست ظریف دور چشم هستند. آنها می توانند به کاهش تیرگی، پف و چین و چروک کمک کنند و در عین حال پوست را آبرسانی و تغذیه می کنند.

The best herbal eye mask

چه عواملی باعث خشکی پوست دور چشم می‌شود؟

پوست اطراف چشم در مقایسه با پوست بقیه بدن نازک‌تر است. این بدان معناست که قابلیت حفظ رطوبت ندارد و با گذشت زمان خشک می‌شود. با وجود لک، خارش، ترک خوردگی و قرمزی این خشکی می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد شما میتوانید برای جلوگیری از خشکی ان از سرم دور چشم لاکچری کوین استفاده کنید.

برخی از دلایل عمده خشکی پوست اطراف چشم عبارتند از:

 • شرایط آب و هوایی (هوای بسیار گرم یا سرد، به ویژه هنگام تغییر فصل)
 • سال خوردگی
 • شیوه‌های نامناسب و زیاده روی در آرایش
 • مواد شیمیایی و خشن مراقبت از پوست
 • مالش بیش از حد و خشن پوست صورت
 • استفاده از آب گرم
 • قرار گرفتن در معرض مواد تحریک کننده
 • گریه کردن بیش از حد
 • مصرف کافئین
 • خواب ناکافی

سرم دور چشم لاکچری کوین برای انواع پوست مناسب است و می توان از آن صبح و شب استفاده کرد. برای استفاده، مقدار کمی از سرم را به انگشت حلقه خود بمالید و به آرامی دور چشم خود بمالید.نقدهای سرم دور چشم لاکچری کوین در основном مثبت است. بسیاری از کاربران گزارش می دهند که این سرم به کاهش ظاهر چین و چروک، پف و تیرگی دور چشم آنها کمک می کند. برخی از کاربران همچنین گزارش می دهند که این سرم پوست آنها را آبرسانی و صاف می کند.

در اینجا چند نمونه از نظرات مثبت در مورد سرم دور چشم لاکچری کوین آورده شده است:

 • “من عاشق این سرم دور چشم هستم! واقعاً به کاهش ظاهر چین و چروک و پف دور چشم من کمک کرده است. من قطعاً آن را توصیه می کنم!” – سارا
 • “این بهترین سرم دور چشم است که تا به حال استفاده کرده ام. پوست من را خیلی آبرسانی و صاف می کند. من نمی توانم بدون آن زندگی کنم!” – جنیفر
 • “من مدتی است که از این سرم دور چشم استفاده می کنم و واقعاً تفاوت را احساس می کنم. چین و چروک های دور چشمم خیلی کمتر قابل توجه هستند و پوستم صاف تر و روشن تر به نظر می رسد.” – ماری

در اینجا چند نمونه از نظرات منفی در مورد سرم دور چشم لاکچری کوین آورده شده است:

 • “این سرم برای من خیلی گران بود. من واقعاً تفاوت زیادی در ظاهر دور چشمم ندیدم.” – آنا
 • “این سرم باعث تحریک پوست من شد. من مجبور شدم استفاده از آن را متوقف کنم.” – کیتی
 • “این سرم خیلی سنگین بود و باعث شد زیر چشمم احساس چربی کنم.” – لیزا

مشکلات پوستی که می‌توانند باعث خشکی پوست اطراف چشم شوند

با این وجود سایر موارد و مشکلات پوستی نیز می‌توانند باعث خشکی پوست اطراف چشم شوند؛ که عبارتند از:

۱- درماتیت تماسی

درماتیت تماسی نوعی بیماری پوستی است که در اثر تعامل پوست با مواد تحریک کننده ایجاد و منجر به خشکی، قرمزی و پوسته شدن پوست می‌شود. برخی از محصولات مراقبت از مو، شستشوی صورت، مرطوب کننده ها، ضد آفتاب، گرد و غبار و لوازم آرایش شامل مواد تحریک کننده درماتیت تماسی می‌شوند.

رایحه‌های موجود در محصولات مراقبت از پوست نیز می‌توانند باعث درماتیت تماسی شوند. این مشکل با لمس کردن می‌تواند تشدید و گسترش یابد. اجتناب از محصولاتی که پوست شما را تحریک می‌کند می‌تواند به درمان درماتیت تماسی کمک کند.

۲- درماتیت آتوپیک

درماتیت آتوپیک روی پوست پلک‌ها تاثیر می‌گذارد وعلائم آن شامل پوسته پوسته شدن، قرمزی و خارش است. عوامل خطر ساز این وضعیت شامل سابقه خانوادگی، سیستم ایمنی بدن یا محیط می‌شود. این وضعیت مزمن است و بیشتر در کودکان رخ می‌دهد که برای کنترل علائم آن باید با پزشک مشورت کنید.

۳- بلفاریت

بلفاریت توسط یک باکتری یا یک بیماری مانند رزواسه ایجاد شده که منجر به پوسته پوسته شدن در پلک ها، قرمزی، تحریک، سوزش و پارگی لایه‌ای می‌شود.

۴- پسوریازیس صورت

پسوریازیس باعث می‌شود تا پلک‌های شما پوسته پوسته شوند (این پوسته‌ها معمولا مژه‌ها را می‌پوشانند) و ناحیه زیر چشم را خشک و پوسته پوسته می‌کنند.در صورت داشتن هر یک از این شرایط به متخصص پوست مراجعه کنید. آن‌ها می‌توانند وضعیت شما را ارزیابی کرده و درمانی مناسب را توصیه کنند.با این حال اگر خشکی پوست اطراف چشم شما به دلیل بی توجهی به بهداشت عمومی یا هر دلیل دیگری است می‌توانید با دارو‌های خانگی آن را درمان کنید. این روش‌های درمانی باعث تغذیه و رطوبت رسانی به پوست اطراف چشم می‌شوند.

سرم لایه بردار لاکچری کوین

سرم لایه بردار لاکچری کوین حاوی دو ماده AHA ،BHA بوده که سبب پاکسازی عمیق پوست شده و از آن برای رفع جوش و از بین بردن جای جوش استفاده می شود .همچنین این سرم حاوی سالیسیک اسید بوده که سبب پاکسازی منافذ و کنترل چربی پوست می شود .

AHA و BHA به معنی آلفا هیدروکسی اسید و بتا هیدروکسی اسید است. اینها اسیدهای هیدروکسی هستند که برای درمان و درمان بیماری های پوستی مانند آکنه استفاده می شوند.از این محصولات برای اهداف آرایشی نیز برای بهبود ظاهر پوست استفاده خواهد شد.این ترکیبات در درمان آکنه در محصولات مراقبت از پوست یا بهبود کیفیت پوست از جمله خواص ضد آکنه، پاکسازی پوست و … موثر هستند.درست است که برخی از مواد دیگر ممکن است در از بین بردن باکتری هایی که باعث آکنه و سایر مشکلات پوستی می شوند، بهتر عمل کنند.

اما اسید سالیسیلیک یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن سلول های مرده پوست و صاف کردن پوست است.به عنوان یک داروی کراتولیتیک، بافت پوست را با از بین بردن لایه های داخلی و خارجی پوست، کاهش زبری و تحریک گردش سلول های پوست بهبود می بخشد.

سرم‌های لایه بردار نوعی محصول مراقبت از پوست هستند که برای کمک به از بین بردن سلول‌های مرده پوست و صاف و درخشان شدن پوست طراحی شده‌اند. آنها معمولاً حاوی اسیدهایی هستند که می‌توانند به تجزیه پیوندهایی که سلول‌های مرده پوست را در کنار هم نگه می‌دارند کمک کنند.

نوع اصلی سرم لایه بردار وجود دارد:

 • سرم لایه بردار لاکچری کوین: اینها حاوی اسیدهایی هستند که می توانند به لایه برداری شیمیایی پوست کمک کنند. اسیدهای رایج در لایه بردارهای شیمیایی عبارتند از:
  • اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) مانند اسید گلیکولیک، اسید لاکتیک و اسید ماندلیک.
  • اسیدهای بتا هیدروکسی (BHA)

سرم کلاژن

سرم کلاژن لاکچری کوین یک محصول مراقبت از پوست است که برای افزایش تولید کلاژن در پوست طراحی شده است. کلاژن پروتئینی است که به طور طبیعی در پوست یافت می شود و به حفظ استحکام، خاصیت ارتجاعی و آبرسانی پوست کمک می کند. با افزایش سن، تولید کلاژن در پوست کاهش می یابد که می تواند منجر به چین و چروک، افتادگی پوست و خشکی شود.

سرم کلاژن لاکچری کوین حاوی موادی است که به تحریک تولید کلاژن در پوست کمک می کند. این مواد می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • پپتیدهای کلاژن: پپتیدهای کلاژن زنجیره های کوتاه اسیدهای آمینه هستند که از کلاژن گرفته شده اند. آنها می توانند به پوست نفوذ کنند و به تحریک تولید کلاژن در سلول های پوست کمک کنند.
 • رتینول: رتینول نوعی ویتامین A است که به تحریک تولید کلاژن و همچنین افزایش گردش سلولی کمک می کند.
 • ویتامین C: ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که به محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. همچنین به تحریک تولید کلاژن و روشن شدن پوست کمک می کند.
 • اسید هیالورونیک: اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی در پوست یافت می شود و به حفظ آبرسانی پوست کمک می کند. همچنین می تواند به تحریک تولید کلاژن کمک کند.

مزایای استفاده از سرم کلاژن لاکچری کوین:

 • به افزایش تولید کلاژن در پوست کمک می کند
 • به کاهش ظاهر چین و چروک و خطوط ریز کمک می کند
 • به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند
 • به آبرسانی پوست کمک می کند
 • به روشن شدن پوست کمک می کند
دکمه بازگشت به بالا