کسب و کار ایرانیمجله عمومی

خواص قهوه گانودرما و جینسینگ

برای دانستن خواص گانودرما و بهتر است اول با مفهوم این دو کلمه آشنا شویم.

گانودرما نوعی قارچ با خواص دارویی است و جینسینگ که بیشتر از ریشه آن در طب سنتی استفاده می شود؛ نوعی گیاه از خانواده عشقه است.

از قارچ گانودرما دمنوش تهیه می شود و برخی نیز آن را به صورت خام مصرف می کنند.

جینسینگ گیاهی با خواص دارویی است که به گیاه جوانی و نیرو بخش نیز مشهور است.

این روزها افراد زیادی از استفاده می کنند، اما همگی نگران مضرات آن هستند.

پس چه بهتر که قهوه ای انتخاب کنید که در کنار طعم بی نظیر خود، دارای خواص دارویی باشد. برای پیدا کردن جایگزین مناسب برای قهوه های معمولی بهتر است اول، با خواص گانودرما و جینسینگ آشنا شویم.

چرا اغلب مردم از قهوه گانودرما استفاده می کنند؟

قهوه گانودرما لاغری ، مخلوطی از قهوه فوری و عصاره پودر شده قارچ دارویی به نام ریشی یا لینجی است که  با توجه به فواید و نوع خواسته شده، ممکن است موادی مانند شکر، خامه غیر لبنی  و گیاهان نیز در آن گنجانده شود.

آیا می تواند برای بدن مفید باشد؟ تا به حال، هیچ مطالعه علمی اثرات قهوه گانودرما بر سلامتی را آزمایش نکرده است.

با این حال، تحقیقات اولیه نشان می دهد که گانودرما به تنهایی می تواند مزایای دارویی خاصی را به همراه داشته باشد

به عنوان مثال، در سال 2016 در این مورد چند مقاله منتشر شده است که در آن به این نتیجه رسیدند که گانودرما می تواند در کنار درمان پزشک شما، مورد استفاده قرار گیرد، زیرا می تواند ایمنی بدن شما را افزایش دهد.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه به طور کلی ممکن است اثرات مفیدی برای بدن شما داشته باشد.

برای مثال، مصرف به اندازه قهوه فوری سوپریم  ممکن است به کاهش خطر ابتلا به چندین بیماری مزمن از جمله دیابت، بیماری پارکینسون و بیماری قلبی کمک کند.

خواص جینسینگ در قهوه گانودرما | بیزما مگ

خواص مشترک گانودرما و جینسینگ

در ادامه خواص و جینسینگ، می توان گفت که طرفداران این دو ادعا می کنند که نوشیدن گانودرما می تواند همچون گیاه جینسینگ ایمنی بدن را افزایش دهد و از بسیاری از بیماری های ناشی از ایمنی پایین جلوگیری کند، با خستگی مبارزه کند، حافظه را تقویت کند، استقامت و انرژی بدن را افزایش دهد، کلسترول خون و التهاب بدن را کاهش دهد، استرس را از بین ببرد، علائم پیری را کمتر کند و گردش خون را تقویت کند.

در ادامه خواص گانودرما و جینسینگ را بررسی خواهیم کرد.

از میان خواص گانودرما و جینسینگ می توان به افزایش انرژی اشاره کرد. افرادی که دچار ضعف و خستگی هستند، می توانند با مشورت پزشک خود از گانودرما و جینسینگ استفاده کنند. طبق یک تحقیق رسمی که بر روی تعدادی زن و مرد شکل گرفته است، مشخص شد که استفاده از جینسینگ نتایج خوبی در کمک به افراد مبتلا به خستگی و بی حالی نشان داده است. در یک تحقیق رسمی دیگر بر روی خواص گانودرما و جینسینگ که در سال های اخیر، شکل گرفته است، متوجه می شویم که جینسینگ به تنهایی قادر به درمان سرطان ها نیست، بلکه اثرات خستگی ناشی از سرطان را کاهش می دهد.

مطالعه ای در سال های اخیر، در مورد تأثیر جینسنگ قرمز بر روی کارکرد مغز بیماران مبتلا به فراموشی انجام شده است و باید بگوییم که بسیار امیدوار کننده بوده است. در این مطالعه تعدادی زن و مرد، با میانگین سنی 74 سال در نظر گرفته شدند. بیماران به مدت 12 هفته 4.5 گرم جینسنگ قرمز کره ای مصرف می کردند. در نتیجه این مطالعه، مشخص شد که جینسنگ قرمز کره ای به بهبود عملکرد مغز کمک شایانی می کند.

در ادامه خواص گانودرما و جینسینگ، می توان گفت که این مواد ممکن است التهاب بدن شما را کاهش دهند. بر اساس یک مطالعه معتبر در سال 2020، جینسنوزیدها، (اجزای فعال جینسینگ) ممکن است مسیرهایی را در هدف قرار دهند که می تواند التهاب بدن شما را را کاهش دهد.

با توجه به تحقیقات سال ها اخیر، متوجه می شویم که جینسینگ به راحتی به کاهش قند خون شما کمک می کند. یکی دیگر از مطالعات سال های اخیر، نشان دهنده فواید مشابهی از جینسینگ در تنظیم قند خون بوده است. برخی از شرکت کنندگان روزانه 2.7 گرم جینسینگ قرمز تخمیر شده و برخی دیگر دارو نما مصرف کردند. محققان دریافتند جینسینگ در کاهش قند خون و افزایش سطح انسولین بعد از غذا در مقایسه با دارونما موثر است. گرچه هنوز برای اثبات این قضیه نیاز به مطالعات بیش تری است.

  • تقویت سیستم ایمنی بدن شما

درباره خواص گانودرما و جینسینگ می توان گفت که ممکن است سیستم ایمنی بدن شما با استفاده از آن ها تقویت شود. با بالا رفتن سن، سیستم ایمنی شما روز به روز ضعیف تر می شود و در نتیجه ممکن است به بیماری هایی که به دلیل سیستم ایمنی ضعیف به وجود می آیند، مبتلا شوید و یا پس از بیمار شدن به دلیل سیستم ایمنی ضعیف، به سختی بهبود یابید. بهتر است که پس از مشورت با پزشک خود، گانودرما و جینسینگ را جزو موارد استفاده روزانه خود قرار دهید.

عوارض جانبی احتمالی قهوه گانودرما و

اگرچه مصرف برخی از گیاهان به طور کلی بدون خطر گزارش شده است، اما در ادامه عوارض جانبی که از طریق اطلاع رسانی مردم، به منابع معتبر گفته شده است را بیان خواهیم کرد.

عوارضی مانند سردرد، بی خوابی، مشکلاتی در هضم غذا، بالا یا پایین رفتن فشار و قند خون، اسهال و تپش قلب، واکنش شدید پوستی و همچنین ممکن است بانوان تورم سینه را نیز تجربه کنند.

اطلاعات کمی در مورد ایمنی قهوه گانودرما و عوارض جانبی آن وجود دارد. با این وجود، گانودرما ممکن است دارای عوارض جانبی از جمله: سرگیجه، ناراحتی معده و سوزش پوست را برای شما ایجاد کند.

به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از قهوه سوپریم گانودرما و جینسینگ، باید از خواص گانودرما و جینسینگ مطلع باشید هم چنین لازم است که با پزشک خود مشورت کنید.

به ویژه اگر دارای فشار خون بالا هستید و داروهای خاصی مانند، کنترل فشار خون، ضد انعقاد خون یا داروهای سرطان استفاده می کنید.

در کل فراموش نکنید که علاوه بر دانستن خواص گانودرما و جینسینگ، اگر گیاه و یا ماده جدیدی را قرار است به رژیم غذایی خود اضافه کنید، بهتر است قبل از آن با پزشک خود مشورت کنید.

 

 

دکمه بازگشت به بالا