کسب و کار ایرانیمجله عمومی

دستگاه شنودیاب به چه دردی می‌خورد؟

این روزها دستگاه های شنود و ردیاب های مجهز به قابلیت ضبط صدا، به یکی از محصولات شناخته شده در دنیای تکنولوژی تبدیل شده اند. اغلب افراد تصور می کنند که ابزارهای شنود غیر قانونی هستند و کاربرد مناسبی در زندگی ندارند؛ اما کاربری این دستگاه ها همیشه منفی نیست و می توان از آنها استفاده های مفیدی نیز کرد. اگر می خواهید با چگونگی عملکرد دستگاه شنود مخفی و بهترین کاربردهای آن در زندگی روزانه آشنا شوید، این مطلب را دنبال کنید.

عملکرد دستگاه شنود چگونه است؟

دستگاه شنود یک وسیله با ابعاد کوچک است که می تواند در نقاط مختلف اتومبیل، اتاق یا فضاهای بزرگ تری نصب شود و همه صداها و اتفاقات آن مکان را بدون کم و کاست ضبط کند. دستگاه های شنود مخفی علاوه بر حافظه داخلی، معمولا مجهز به جی پی اس هستند و از سیم کارت های مختلف پشتیبانی می کنند.

با قرار دادن سیم کارت و برقراری اولین تماس، میدان ارتباطی ایجاد می شود. این میدان ارتباطی، کار شنود را قوی تر می کند. این روزها می توانید دستگاه های شنود با امکانات متفاوتی را در بازار ببینید. بعضی از دستگاه های شنود مجهز به gps هستند و می توانند مانند یک ردیاب حرفه ای نیز عمل کنند. شما می توانید برای دیدن بهترین دستگاه شنودیاب سری به صفحه اصلی بزنید.

کاربردهای دستگاه شنود، تامین امنیت با کمک تکنولوژی

دستگاه شنود می تواند یک وسیله کاربردی و مهم در تامین امنیت باشد. در حقیقت استفاده های قانونی و کاربردی از این دستگاه، باعث می شود که در شرایط سخت راه حلی پیش روی خود داشته باشیم. با بعضی از این کاربردها در ادامه آشنا می شوید.

1- دستگاه شنود خودرو؛ یک افسر آماده به خدمت در اتومبیل

یکی از استفاده های دستگاه شنود مخفی، قرار دادن آن در لوازمی مانند خودرو است. با افزایش سرقت اتومبیل ، ساده ترین راه این است که همه اقدامات لازم برای جلوگیری از سرقت را پیش از هر اتفاقی انجام دهید. یکی از این اقدامات کاربردی، خرید محصولات امنیتی است.

این ردیاب ها معمولا حافظه داخلی قدرتمندی دارند و می توانند صداهای اطراف را به دقت ضبط و تا مدتی طولانی نگهداری کنند. ردیاب های مجهز به شنود، قابلیت ها و کیفیت های متفاوتی دارند. شما می توانید بسته به نوع کاربری و نیاز خود یک دستگاه شنود مخفی انتخاب کنید.

با نصب ردیاب شنود دار برای جلوگیری و ، می توانید صداهای داخل ماشین را بشنوید و با کمک اطلاعات موجود در شنود و gps دستگاه، محل خودرو را به سادگی پیدا کنید. به علاوه بسیاری از دستگاه های ردیاب شنوددار دارای سیستم کنترل هستند. در این صورت می توانید با ارسال یک پیامک به طور کلی دستور توقف خودرو را به ردیاب صادر کنید.

2- دستگاه شنود مخفی برای سازمان های نظامی

بهترین انتخاب برای شنود در عملیات های نظامی، دستگاه شنود مخفی است. همراه بودن سیستم شنود با دستگاه موقعیت یاب، یکی از ترکیب های کارآمدی است که به ماموران انتظامی فرصت فهمیدن بخشی از اطلاعات را می دهد. این دستگاه کوچک و کاربردی می تواند به صورت مخفیانه، همراه عملیات های سری باشد.

3- ردیاب شنود دار، بهترین انتخاب برای نگهداری از عزیزان

نگهداری از کودکان و سالمندان یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که بسیاری از افراد در دنیای پر سرعت و ماشینی امروز به آن دچار هستند. بدون آگاهی از وضعیت دقیق مهم ترین اعضای خانواده، نمی توانید به سادگی نیمی از روز خود را بیرون از منزل بگذرانید. با قرار دادن دستگاه شنود در اتاق پدر و مادر سالمند خود، این شانس را دارید که در صورت بروز کوچکترین مشکل، در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به آن ها برسانید. علاوه بر آن با کمک این دستگاه، نگران سلامت فرزند خود در خانه نیستید و می توانید برای ساعتی با خیال آسوده به کار خود در بیرون از منزل بپردازید.

کدام دستگاه شنود برای شما مناسب تر است؟

انتخاب یک دستگاه شنود مناسب، به نیاز و نوع کاربری شما بستگی دارد. برای مثال بسیار از افراد نگران این موضوع هستند که پس از سرقت خودرو، ردیاب های شنوددار توسط سارقین کشف و دور انداخته می شود. یکی از ساده ترین راه هایی که برای این مشکل وجود دارد، خرید دستگاه های شنود مخفی است. اگر به دنبال این نوع از شنودها هستید، محصولاتی مانند ردیاب فندکی انتخاب مناسبی برای شما هستند. این شنود در فضای شارژر فندکی قرار می گیرد و به غیر از شما کسی قادر به تشخیص آن نخواهد بود.

از طرفی اگر برای نگهداری از سالمندان به دنبال خرید شنود هستید، بهتر است شنودهایی را انتخاب کنید که سبک، کوچک و مجهز به gps هستند. بنابراین بهترین راه برای خرید ردیاب مناسب، این است که امکانات محصول و نیاز خود را بشناسید. امکانات متفاوتی که در دستگاه‌های ردیاب وجود دارند، می تواند در قیمت محصولات نیز تاثیرگذار باشند. برای مثال وجود شنود می تواند را بالاتر ببرد.

آیا استفاده از دستگاه شنود قانونی است؟

مهم ترین نکته ای که لازم است در استفاده از دستگاه های شنود به یاد داشته باشید، این است که استفاده از این دستگاه ها در صورتی که به حریم شخصی دیگران آسیبی وارد نکند، منع قانونی ندارد. قرار دادن دستگاه شنود در ماشین با هدف بالا بردن ایمنی در برابر سرقت، منطقی و قانونی است.

با این حال اگر برای کشف اطلاعات از حریم شخصی دیگران اقدام به قرار دادن دستگاه شنود در محیط کنید، به این معنی است که هدف شما استراق سمع بوده و قانون را زیر پا گذاشته اید. استفاده از ردیاب های مجهز به شنود برای افراد معمولی، نیاز به مجوز ندارد.

ردیاب شنود دار و کاربردهای آن

ردیاب شنوددار

با پیشرفت تکنولوژی روز به روز سیستم ردیابی بهتر و پیشرفته تر می شود. یکی از موارد چند سال گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است، است. این نوع ردیاب علاوه بر مکان یابی افراد و اشیاء با استفاده از جی پی اس، از دستگاه شنود نیز استفاده می کند. در ادامه این مقاله درباره ردیاب شنوددار، نحوه کار با آن و دستگاه شنود به شما توضیح می دهید.

ردیاب شنود دار چیست و به چه دردی می خورد؟

ردیاب شنوددار بسیار پرکاربرد است. به عنوان مثال گاهی اوقات موقعیتی پیش می آید که باید فرزندتان را بشناسید با چه کسانی می آمدند و با چه افرادی مراوده دارند. یا ممکن است در شهری زندگی کنید که آمار تصادف خودرو در آن به شدت بالا بوده و شما ناگزیر به دنبال یک راه حل اساسی برای حل این مشکل است. بهترین راه حل برای این مشکلات، خرید یک همراه با دستگاه شنود صدا می باشد. این نوع ردیاب ها که به ردیاب شنود دار معروف هستند، یک نوع GPS به دستگاه شنود صدا می شوند که در اندازه های کوچک برای کنترل دستگاه یا وسیله ای مورد نظر تولید می شوند.

ردیابی آسان، با دستگاه ردیاب شنود دار

در دستگاه های ردیابی پیشرفته مانند ردیاب خودرو، ساعت ردیاب، ردیاب موتورسیکلت، ردیاب های چند منظوره و… قابلیت هایی بیشتر از موقعیت یابی وجود دارد. حتی علاوه بر امکان شنود، امکان تماس با دستگاه و یا شخص دارنده ی نیز قابل استفاده است. ردیاب های خودروهای امکان پذیر و میکروفون را نیز دارند که در صورت دلخواه می توانند برای رد و بدل کردن صدا در دو طرف نیز به خودرو متصل شوند.

کوچکترین ردیاب های جهان

ردیاب های شنود دار از جمله ردیاب هایی هستند که با قابلیت شنیدن صدای محیط، به کوچکترین دستگاه های شنود از راه دور معروف شده اند. آنچه حتی به مخفی می‌خواهد می‌تواند برای داشتن اطلاعات مکانی، صدای محیط کار و یا کودکان خود را طی زمان مشخصی بشنوند بهترین راهکار دستگاه ردیاب شنود دار خواهد بود. علاوه بر این، در حین خطر و موارد اورژانسی نیز با فشردن دکمه روی دستگاه جی پی اس، می از والدین یا افراد تحت نظر گیرنده استفاده از کمک کرده و حتی با آن ها گفت و گو کنند.

ردیاب میکروفون دار

ردیاب میکروفون دار

طریقه ی کار با ردیاب شنود دار

استفاده از دستگاه های شنود دار بسیار آسان تر شده است. در گذشته دستگاه های شنود و ردیاب ها به سخت افزارها و نرم افزارهای مخصوصی نیاز دارند که کار با آن بسیار سخت و تخصصی بود. اما سیستم با نصب تنها یک برنامه روی موبایل یا سیستم خود می توانید به راحتی از ردیاب شنود دار استفاده کنید. به این صورت که با نصب نرم افزار مخصوص روی گوشیتان به ردیاب متصل می شوید. سپس با فشردن دکمه روی ردیاب به طور مثال ساعتی،امکان مکالمه ی دو طرف با بلندگو و شنود (بدون نیاز به تماس) محیا می شود.

ردیاب شنود دار خودرو ها

یکی از کاربردی ترین و مهم ترین انواع ردیاب های شنود دار، رهیاب خودرو می باشد. این نوع ردیاب با داشتن قابلیت های جدید، به دزد هوشمند خودرو نیز معروف شده است. عاملی که همه ما می دانیم، کار دزدگیر خودرو هشدار دادن و خبر کردن صاحب خودرو برای جلوگیری از سرقت می باشد. اما کار دزدگیرهای معمولی تا زمان خرید خودرو است و بعد از آن کاربرد خاصی ندارند.

اما ردیاب هوشمند حتی در صورت خودرو نیز می تواند مکان خودرو را به راحتی و در کمترین زمان پیدا کرده و با کمک پلیس آن را برگرداند . نکته مهم در مورد ردیاب شنود دار خودرو این است که این نوع ردیاب ها با باتری خودرو شارژ می شوند و نیازی به خارج کردن و شارژ مجدد آن ها نیست. حتی با خاموش شدن باتری خودرو نیز با ذخیره شارژ، به ثبت آخرین مکان مکانی می پردازد.

نوعی از رهیاب شنود دار خودرو با نام ردیاب پلیسی وجود دارد که بسیار محبوب است. ردیاب پلیسی از محبوب ترین ردیاب های نیکان جی پی اس است که به شما بسیار کمک می کند. برای استفاده از این محصول می توانید به صفحه خرید ردیاب پلیسی مراجعه کنید.

ردیاب شنود دار برای ردیابی کودکان

وقتی فرزندان به سنی می رسند که اکثر زمان خود را در مدرسه و به از والدین می گذرانند، والدین نیز برای کنترل کودکان خود و کم شدن نگرانی از بابت رفت و آمد آن ها را انجام می دهد. مخصوصا والدین شاغل که بیشتر زمان خود را سر کار هستند و از کودک خود دور اند.

داشتن یک ردیاب شنوددار همراه کودک این امکان را به والدین می دهد که ضمن آسودگی خاطر از رفت و آمد و امنیت فرزند خود، حتی به گفت و گو با او بپردازند. به هر حال برای والدینی که قصد خرید شنودیاب از شاراکس برای امنیت فرزند خود را دارند، انواع ساعت ردیاب و ردیاب های شنود دار به شکل هایی که جلب توجه نمی کند، مثلا به شکل جا سوئیچی، پیشنهاد می شود. با نصب اپلیکیشن مخصوص ردیاب و وصل ردیاب به گوشی خود، مکان جغرافیایی فرزند خود را روی نقشه مشاهده کنید و به آسانی تماس بگیرید دو طرف و یک طرف با او باشید.

ردیاب کودک

ردیاب کودکان برای مواقع بسیار کاربردی خواهد بودویژگی های ردیاب شنود دار و اپلیکیشن مرتبط با آن

-تعیین یک یا چند محدوده مجاز و حتی غیرمجاز برای کودکان و فرستادن هشدار به والدین در صورت خروج از محدوده ایمن ورود به محدوده خطر.

-شنود محیط اطراف به صورت یکطرفه و امکان مکالمه ی دو طرفه ی والدین با کودکان

-راحتی حمل و نقل کوچک ردیاب شنود دار برای جاسازی

-ضد آب و ضد ضربه بودن ردیاب شنود دار

-آلارم هشدار دهنده برای مواقع اضطراری

این قابلیت به فرزند شما نیز این امکان را می دهد که به راحتی در هنگام خطر و نیاز به کمک فوری والدین خود با فشردن یک دکمه و جلوگیری از تماس یا فرستادن هشدار به گوشی والدین، آن ها را از خطر ساز خطرناکند. از بهترین ردیاب های شنود دار به حساب می آید. شما می توانید از صفحه خرید این محصول را مشاهده کنید.

فرق ردیاب شنود دار با شنود جاسوسی چیست؟

لازم به ذکر است که ردیاب شنود دار تفاوت های اساسی با شنودگرهای جاسوسی و هرگز نمی تواند این دو را در یک رده قرار داد.دستگاه های جاسوسی برای مصارف غیر قانونی و یا پلیسی استفاده می شوند که از شنود افراد برای این گونه مصارف می شوند. استفاده می کنند اما ردیاب شنود دار برای اطلاع از وضعیت فرزندان، کارمندان و خودروی شخصی فرد مورد استفاده قرار می گیرد که کاملا قانونی و بلامانع باشد. این نوع ردیاب بیشتر به یک تلفن همراه یکطرفه یا دو طرف طبق صلاحدید فرد شباهت دارد که هر شخص برای حفظ مال و جان خود و فرزندانش در برابر حوادث از آن استفاده می کند. با پیشرفت تکنولوژی روز به روز سیستم ردیابی بهتر و پیشرفته تر می شود. یکی از مواردی که چند سال گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است، ردیاب شنود دار است. این نوع ردیاب علاوه بر مکان یابی افراد و اشیاء با استفاده از جی پی اس، از دستگاه شنود نیز استفاده می کند. در ادامه این مقاله درباره ردیاب شنوددار، نحوه کار با آن و دستگاه شنود به شما توضیح می دهیم.

ردیاب شنود دار

ردیاب شنود دار چیست و به چه دردی میخورد؟

ردیاب شنوددار بسیار پرکاربرد است. به عنوان مثال گاهی اوقات موقعیتی پیش می آید که باید بدانید فرزندتان با چه کسانی رفت و آمد می کند و با چه نوع افرادی مراوده دارد. یا ممکن است در شهری زندگی کنید که آمار سرقت خودرو در آن به شدت بالا بوده و شما ناگزیر به دنبال یک راه حل اساسی برای حل این مشکل خواهید بود. بهترین راه حل برای این قبیل مشکلات، خریدن یک دستگاه ردیاب همراه با دستگاه شنود صدا می باشد. این نوع ردیاب ها که به ردیاب شنود دار معروف هستند، یک نوع GPS به همراه دستگاه شنود صدا می باشند که در اندازه های کوچک برای کنترل شخص یا وسیله ی مورد نظر تولید می شوند.

ردیابی آسان، با دستگاه ردیاب شنود دار

در دستگاه های ردیابی پیشرفته مانند ، ساعت ردیاب، ردیاب موتورسیکلت، ردیاب های چند منظوره و… قابلیت هایی بیشتر از موقعیت یابی وجود دارد. حتی علاوه بر امکان شنود، امکان تماس با دستگاه و یا شخص دارنده ی دستگاه ردیاب نیز قابل استفاده است. ردیاب های خودرو امکان وصل میکروفون را نیز دارند که در صورت دلخواه می توان برای رد و بدل کردن صدا در دو طرف نیز به خودرو متصل کنید.

کوچک ترین ردیاب های جهان

ردیاب های شنود دار از جمله ردیاب هایی هستند که هستند که با داشتن قابلیت شنود صدای محیط، به کوچکترین دستگاه های شنود از راه دور معروف شده اند. بنابراین افرادی که حتی به صورت مخفی می خواهند علاوه بر داشتن اطلاعات مکانی ، صدای محیط کار و یا کودکان خود را طی زمان مشخصی بشنوند بهترین راهکار دستگاه ردیاب شنود دار خواهد بود. علاوه بر این، در حین خطر و موارد اورژانسی نیز با فشردن دکمه ی روی دستگاه جی پی اس، می توانند از والدین یا افراد تحت نظر گیرنده تقاضای کمک کرده و حتی با آن ها گفت و گو کنند.

ردیاب میکروفون دار

طریقه ی کار با ردیاب شنود دار

استفاده از دستگاه های شنود دار بسیار آسان تر شده است؛ در گذشته دستگاه های شنود و ردیاب ها نیاز به سخت افزار ها و نرم افزار های مخصوصی بودند که کار با آن ها بسیار دشوار و تخصصی بود. اما امروزه با نصب تنها یک برنامه روی موبایل یا سیستم خود می توانید به راحتی از ردیاب شنود دار استفاده کنید. به این صورت که با نصب نرم افزار مخصوص روی گوشیتان به ردیاب متصل می شوید. سپس با فشردن دکمه روی ردیاب به طور مثال ساعتی، امکان مکالمه ی دو طرفه با بلندگو و شنود (بدون نیاز به تماس) محیا می شود.

ردیاب شنود دار خودرو ها

یکی از پر کاربرد ترین و مهم ترین انواع ردیاب های شنود دار، رهیاب خودرو می باشد. این نوع ردیاب با داشتن قابلیت های جدید، به دزدگیر هوشمند خودرو نیز معروف شده است. همانطور که همه ی ما می دانیم، کار دزدگیر خودرو هشدار دادن و خبر کردن صاحب خودرو برای جلوگیری از سرقت می باشد. اما کار دزدگیر های معمولی تا زمان سرقت خودرو است و بعد از آن کاربرد خاصی ندارند.

اما ردیاب هوشمند حتی در صورت سرقت خودرو نیز می توانید موقعیت مکانی خودرو را به راحتی و در کمترین زمان پیدا کرده و با کمک پلیس آن را برگردانید. نکته ی مهم در مورد ردیاب شنود دار خودرو این است که این نوع ردیاب ها با باتری خودرو شارژ می شوند و نیازی به خارج کردن و شارژ مجدد آن ها نیست. حتی با خاموش شدن باتری خودرو نیز با ذخیره ی شارژ، به ثبت آخرین موقعیت مکانی می پردازد.

نوعی از رهیاب شنود دار خودرو با نام ردیاب پلیسی وجود دارد که بسیار محبوب است. ردیاب پلیسی از محبوب ترین ردیاب های نیکان جی پی اس است که به شما بسیار کمک می کند. برای استفاده از این محصول می توانید به صفحه مراجعه کنید.

ردیاب شنود دار برای ردیابی کودکان

وقتی فرزندان به سنی می رسند که اکثر زمان خود را در مدرسه و به دور از والدین می گذرانند، والدین نیز برای کنترل کودکان خود و کم شدن نگرانی از بابت رفت و آمد آن ها اقداماتی را انجام می دهند؛ مخصوصا والدین شاغل که بیشتر زمان خود را سر کار هستند و از کودک خود دور اند.

داشتن یک ردیاب شنوددار همراه کودک این امکان را به والدین می دهد که ضمن آسودگی خاطر از رفت و آمد و امنیت فرزند خود، حتی به گفت و گو با او بپردازند. به هر حال برای والدینی که قصد خرید یک ردیاب شنود دار برای امنیت فرزند خود را دارند، انواع ساعت ردیاب و ردیاب های شنود دار به شکل هایی که جلب توجه نمی کند، مثلا به شکل جا سوئیچی، پیشنهاد می شود. با نصب اپلیکیشن مخصوص ردیاب و وصل ردیاب به گوشی خود، مکان جغرافیایی فرزند خود را روی نقشه مشاهده کنید و به آسانی  تماس دو طرفه و یک طرفه با او داشته باشید.

ردیاب کودکان برای مواقع ضروری بسیار کاربردی خواهد بود

ویژگی های ردیاب شنود دار و اپلیکیشن متصل به آن

-تعیین یک یا چند محدوده ی مجاز و حتی غیر مجاز برای کودکان و فرستادن هشدار به والدین در صورت خروج از محدوده ی ایمن ورود به محدوده ی خطر.

-شنود محیط اطراف به صورت یکطرفه و امکان مکالمه ی دو طرفه ی والدین با کودکان

-راحتی حمل و ابعاد کوچک ردیاب شنود دار برای جاسازی

-ضد آب و ضد ضربه بودن ردیاب شنود دار

-آلارم هشدار دهنده برای مواقع اضطراری

این قابلیت ها به فرزند شما نیز این امکان را می دهد که به راحتی در هنگام خطر و نیاز به کمک فوری والدین خود با فشردن یک دکمه و برقراری تماس یا فرستادن هشدار به گوشی والدین، آن ها را از خطر مطلع سازند. ردیاب شخصی کوچک نیکان با نام NG160 از بهترین ردیاب های شنود دار به حساب می آید. شما می توانید از صفحه مزایای این محصول را مشاهده کنید.

فرق ردیاب شنود دار با شنود جاسوسی چیست؟

لازم به ذکر است که ردیاب شنود دار تفاوت های اساسی با شنودگر های جاسوسی دارد و هرگز نمی توان این دو را در یک رده قرار داد.دستگاه های جاسوسی برای مصارف غیر قانونی و یا پلیسی استفاده می شوند که از شنود افراد برای این گونه مصارف استفاده می کنند اما ردیاب شنود دار برای اطلاع از وضعیت فرزندان، کارمندان و خودروی شخصی فرد مورد استفاده قرار می گیرد که کاملا قانونی و بلامانع می باشد. این نوع ردیاب بیشتر به یک تلفن همراه یکطرفه یا دو طرفه طبق صلاحدید فرد شباهت دارد که هر شخص برای حفظ مال و جان خود و فرزندانش در برابر حوادثات از آن استفاده می کند.

در این مطلب به طور کامل توضیح دادیم که ردیاب شنود دار یا ردیاب شنود چیست و مزایای آن را برای شما توضیح دادیم. رهیاب شنوددار انواع مختلفی مانند ردیاب پلیسی یا ردیاب شخصی کودکان دارد که در مواقع مختلف می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

 

دکمه بازگشت به بالا