اقتصادیکسب و کار ایرانیمجله عمومی

دفترچه راهنمای یخچال فریزر هیتاچی

نحوه راه اندازی و نصب یخچال هیتاچی

به نقل از homewideuae.com پس از قرار دادن یخچال خود در مکان مناسب، نوبت به این موضوع می رسد که آن را برای راه اندازی و نصب آماده نمایید. به این منظور می توانید مطابق مراحلی که در مقاله نحوه راه اندازی و نصب یخچال هیتاچی درادامه برای شما آورده ایم، اقدام نمایید:

 • در دفترچه راهنمای یخچال هیتاچی بعد از قرار دادن یخچال در مکان مناسب و تراز کردن آن نوبت به راه اندازی یخچال شما می رسد.
 • به این منظور شما باید کلیه پلاستیک های وصل شده به دستگاه خود را از آن جدا نمایید.
 • پس از قرار دادن طبقات و کشوهای یخچال خود اقدام به قرار دادن طبقات درب آن کنید.
 • پس از انجام این مرحله شما باید شیر آب ورودی برای آبسرد یخچال هیتاچی خود را وصل کنید.
 • خود را انتخاب نموده و بعد از آن یخچال را به برق متصل نمایید.

انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال هیتاچی

خرید یخچال بوش بانه: بعد از خرید یک یخچال و انتقال آن به محل، باید مکان دقیق قرارگیری آن را مشخص کنید؛ زیرا با قرار دادن یخچال در یک مکان نامناسب می توانید از عمر مفید آن بکاهید و باعث کاهش کارایی آن شوید. به این منظور برای انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال هیتاچی می توانید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • برای قرار دادن یخچال هیتاچی خود با توجه به توضیحات راهنمای فارسی استفاده از یخچال هیتاچی این نکته را در نظر داشته باشید که سطح زیر یخچال شما باید حتما صاف باشد و در صورت وجود پستی و بلندی شما باید یه کمک یک شی این فضا را یکدست و یکپارچه نمایید و پس از آن یخچال را بر روی آن قرار دهید.
 • در نظر داشته باشید کارکرد یخچال بر اساس یک ماده سرمازا صورت می گیرد، به همین دلیل از مجاورت آن با اجاق گاز، سماور و دیگر اشیای گرمازا خودداری نمایید.
 • سعی کنید یخچال هیتاچی شما در مجاورت باد کولر و یا تابش مستقیم نور خورشید قرار نداشته باشد.
 • طبق  هیتاچی از دیوار و سایر اشیاء نزدیک به آن باید تقریبا 30 سانتی متر باشد.
 • از قرار دادن اشیاء در بالای مکان یخچال خود خودداری نمایید.

حتما بخوانید: اگر تا به امروز خوب از یخچال هیتاچی خود نگهداری نکرده اید و با برروز خرابی در دستگاه خود موجه شده اید اقدام به استفاده از خدمات کنید.

نحوه تراز نمودن یخچال هیتاچی در راهنمای فارسی

یکی از نکات مهم در نحوه نگهداری و به منظور سالم ماندن یخچال ها، تراز کردن آنها به طور صحیح می باشد که برای اطلاع از نحوه درست آن می توانید از دفترچه راهنمای یخچال هیتاچی استفاده نمایید. همچنین به منظور یادگیری این نکات، برای شما عزیزان چند نمونه از آنها را در ادامه آورده ایم:

 • اولین نکته ای که باید برای نحوه تراز نمودن یخچال هیتاچی مورد توجه قرار دهید، این موضوع است که درست و یا غلط انجام دادن این کار را می توانید از روی حرکات درب یخچال خود متوجه شوید.
 • زمانی که شما به کمک پیچ های موجود در قسمت جلویی یخچال خود اقدام به می نمایید، درب یخچال شما پس از باز شدن در همان محلی که رهایش می کنید مانده و دیگر هیچگونه حرکتی نخواهد داشت.
 • در برخی از مدل های یخچال هیتاچی که پیچ ها جلوی دستگاه قرار ندارند، می توانید از پایه های تنظیم استفاده نمایید.
 • به این منظور قسمت جلویی یخچال را کمی بلند کرده و پایه ها را در زیر آن قرار می دهید و پس از آن اقدام به گذاشتن پایه های عقبی می کنید.

حتما بخوانید: در صورتی که یخچال ساممسونگ دارید و به دلیل استفاده اشتباه از آن با خرابی در آن مواجه شده اید می توانید به صفحه  مراجعه کنید تا مشکل خود را رفع نمایید.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال هیتاچی

دکمه ها و کلیدهای موجود بر روی درب یخچال به منظور اعمال تنظیمات مورد نظر ما بر روی آن قرار دارند. البته در مدل های مختلف یخچال ممکن است شکل و محل این دکمه و کلیدها متغیر باشد. شما می توانید محل دقیق دکمه های یخچال خود را از تصاویر راهنمای فارسی یخچال هیتاچی خود ببینید. همچنین در ادامه برای شما عزیزان به منظور آشنایی بیشتر به معرفی دکمه ها و کلیدهای موجود روی یخچال هیتاچی پرداخته ایم:

دکمه های یخچال هیتاچی معنای دکمه های یخچال
select شروع اعمال تغییرات
temp control دسترسی به صفحه تغییر دمای یخچال و فریزر
up/down افزایش و کاهش دمای یخچال و فریزر
quick freeze سیستم یخ زدن سریع
alarm هشدار درب یخچال
mute حالت سکوت هشدار

حتما بخوانید: اگر یخچال وستینگهاوس دارید و با بروز خرابی در آن مواجه شده اید بهتر است برای خود کلیک کنید.

چگونه اقدام به تنظیم درجه دمای یخچال هیتاچی نماییم؟

از کلید up/down مربوط به freeze در پنل نمایشگر یخچال هیتاچی برای تنظیم دمای داخلی فریزر استفاده نمایید. با فشار دادن این دکمه امکان تغییر دمای فریزر را خواهید داشت که بهتر است دمای فریزر را روی 18- قرار دهید. کلید down/up مربوط به fridge نیز بر روی نمایشگر مدل های مختلف یخچال های هیتاچی تعبیه شده است که این کلید برای تنظیم دمای کابین یخچال کاربرد دارد. از این رو با فشار دادن این دکمه می توانید دمای محفظه یخچال را تغییر دهید که دمای مناسب برای این قسمت یخچال حدود 4+ درجه است.

انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال هیتاچی در زمستان و تابستان

تعیین درجه دمای مناسب برای یخچال ها باعث ایجاد تازگی و فاسد نشدن در مواد غذایی می گردد. بدین منظور قصد داریم انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال هیتاچی در فصل زمستان و تابستان را برای شما عزیزان آموزش دهیم:

 • اهمیت تنظیم درجه حرارت را در قسمت های مختلف ایجاد مشکل در یخچال هیتاچی و در راهنمای فارسی استفاده از یخچال هیتاچی مشاهده می کنید.
 • به این منظور و برای این تنظیمات باید دمای تنظیم شده برای فصل تابستان در یخچال هیتاچی روی 4 باشد و این میزان برای فریزر یخچال هیتاچی بهتر است منفی 19 درجه سانتی گراد باشد.
 • میزان این دما در فصل زمستان بهتر است روی 3 بوده و برای فریزر یخچال هیتاچی نیز روی منفی 16 تنظیم گردد.

چگونه پیش از رفتن به سفر از یخچال هیتاچی نگهداری کنیم؟

پیش از رفتن به سفر تمامی نکات مهم در مورد نگهداری یخچال هیتاچی را مدنظر قرار دهید تا دچار مشکلاتی در زمینه ایرادات یخچال خود نشوید:

 • در صورت سفر طولانی مدت بهتر است به طور کامل یخچال خود را از برق بکشید.
 • ابتدا اقدام به خالی کردن تمام مواد غذایی درون یخچال خود نمایید.
 • آب قسمت آبسردکن یخچال خود را خالی کنید.
 • تمام قسمت های یخچال خود را مورد بررسی قرار دهید.
 • در صورت مشاهده برفک و یا یخ زدگی به کمک یه سشوار آنها را آب نمایید.

نحوه جابه جایی یخچال هیتاچی در هنگام اثاث کشی

یکی از قسمت هایی که در راهنمای فارسی استفاده از یخچال هیتاچی مورد توجه قرار گرفته است، چگونگی حمل این دستگاه است که در ادامه اصول این کار را برای شما آورده ایم:

 • بهتر است در خواندن این قسمت در مورد نحوه جا به جایی یخچال هیتاچی در هنگام اثاث کشی این نکته را به خاطر داشته باشید که در صورت وارد شدن آسیب به یخچال شما ممکن است متحمل پرداخت هزینه های زیادی شوید. برای حمل و نقل یخچال هیتاچی خود در هنگام اثاث کشی بهتر است تمامی مواد غذایی دورن آن را بیرون بیاورید.
 • همچنین بهتر است طبقات فضای داخلی یخچال را نیز بیرون آورید.
 • پس از آن دور یخچال خود را به منظور باز نشدن ناگهانی درب در هنگام جا به جایی با یک طناب و یا پلاستیک حباب دار بپوشانید.
 • پس از آن می توانید در زوایای یخچال خود برای جلوگیری از ضربه از یونولیت استفاده نمایید.
 • همچنین برای جا به جا یا جلوگیری از  بهتر است آن را به صورت عمودی جا به جا کنید.

نحوه تمیز کردن یخچال هیتاچی

یکی از نکات مهمی است که با سلامت ما ارتباط مستقیم داشته و همواره در قسمت های مختلف راهنمای فارسی استفاده از یخچال هیتاچی به آن اشاره شده است. همچنین به دلیل سروکار داشتن این دستگاه با مواد غذایی باید به نظافت آن نهایت دقت را داشته باشید. برای آگاهی از نحوه تمیز کردن یخچال هیتاچی می توانید مطابق مراحل زیر اقدام نمایید:

 • در اولین قدم برای بیرون آوردن مواد غذایی از درون یخچال خود اقدام نمایید.
 • پس از آن می توانید یخچال خود را از برق بکشید.
 • برای تمیز کردن طبقات یخچال هیتاچی خود می توانید آنها را بیرون آورده و یا در همان محل خودشان به کمک یک دستمال نرم و یک مایع پاک کننده سطوح آنها را تمیز نمایید.
 • برای تمیز کردن بدنه یخچالتان نیز بهتر است از یک دستمال نرم به همراه محلول جوش شیرین و آب ولرم استفاد نمایید.
 • در صورت جدا شدن آبسردکن یخچال هیتاچی خود، آن را چندین مرتبه از آب پر و خالی کنید.
 • همچنین بهتر است به صورت ماهیانه یخچال خود را از محل خود جلو کشیده و اقدام به تمیز کردن زیر آن نمایید.

حتما بخوانید: اگر تمیز نکردن دستگاه شما منجر به بروز این شکل شده است مه یخچال ناسیونال شما خراب شود هیچ جای نگرانی نیست، آی پی امداد با ارائه خدمات آماده به رفع مشکل شما می باشد.

نحوه تمیز کردن پشت یخچال (کندانسور یا همان لوله های شبکه ای) یخچال هیتاچی

حتما در قسمت پشتی یخچال خود لوله های شبکه ای مشکی رنگی را دیده اید، اما به دلیل تخصصی بودن قطعات پشتی یخچال شاید به این نکته فکر نکرده باشید که تمیز کردن این قسمت چه تاثیری بر کارکرد یخچال شما خواهد داشت. این لوله ها کندانسور یخچال هستند و ممکن است با وضعیتی مواجه شده باشید که در صورت تمیز نکردن و عدم ، این لوله ها نتوانند به درستی عمل ایجاد سرما را در یخچال ایجاد نمایند و سرمای داخل یخچال شما کاهش پیدا کند. برای نحوه تمیز کردن پشت یخچال هیتاچی می توانید مطابق با مراحل زیر پیش بروید:

 • برای از بین بردن گرد و خاک لوله های شبکه ای پشت دستگاه که می توانید مکان دقیق آن را در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال هیتاچی ببینید، باید یخچال را کمی جلو کشیده و تمام قسمت های بین آن را به وسیله یک کاردک نرم که ایجاد خط و خش نیز ننماید، پاک کنید.
 • پس از آن می توانید به کمک سری نازک جاروبرقی خود اقدام به جمع آوری ذرات باقی مانده گرد و خاک در اطراف این لوله ها نمایید تا از کاهش برودت یخچال خود جلوگیری کرده باشید.

حتما بخوانید: اگر عدم نگهداری درست منجر به این شده که کندانسور یخچال هیتاچی شما با خرابی مواجه شده است ی توانید برای رفع ایراد دستگاه خود به نمایندگی مراجعه کنید.

نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال هیتاچی

در قسمت پشتی و عقبی یخچال ها شما محفظه ای را مشاهده می کنید که این سوراخ درین یا فاضلاب یخچال شما است که آن را هم در یخچال و هم در فریزر مشاهده می کنید. در واقع طبق توضیحات راهنمای فارسی استفاده از یخچال هیتاچی این ناودان ها یا فاضلاب ها محلی برای خارج شدن آب ناشی از عمل دیفراست یخچال هستند که شاید در این مرحله این سوال برای شما پیش آید که عمل دیفراست چیست؟ دیفراست به عمل برفک زدایی یخچال گفته می شود که پس از آن برفک های آب شده و برخی ذرات مواد غذایی از آن خارج می شوند، اما گاهی به دلیل گرفتگی و چسبندگی درون این درین ها شاهد گرفتگی و ایجاد برفک در یخچال خود هستید. به منظور جلوگیری از این موارد در ادامه به آموزش نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال هیتاچی می پردازیم:

 • برای انجام این کار ابتدا باید با یک وسیله انعطاف پذیر مثل یک سیخ باریک اقدام به باز کردن این راه برای عبور آب نمایید.
 • دقت داشته باشید که جسم شما باید تا انتها این مسیر را باز نماید.
 • پس از آن یک قیف در سر این ناودان قرار داده و با ریختن آب جوش باعث از بین رفتن چربی ها و مواد چسبیده به این مسیر می شوید تا بعد از عمل دیفراست مشکلی برای یخچال هیتاچی شما پیش نیاید.

نحوه خوشبو کردن یخچال هیتاچی به چه صورت است؟

برای خوشبو کردن یخچال هیتاچی و می توان راه های مختلفی را استفاده نمود:

 • یکی از روش های مناسب برای خوشبو کردن فضای یخچال استفاده از وانیل است.
 • با استفاده وانیل به عنوان یک ماده معطر، یخچال شما رایحه ی مطلوبی پیدا خواهد کرد.
 • ذغال نیز از جمله مواد موثر برای ایجاد بوی مطلوب درون یخچال و از بین بردن بوهای بد است.
 •  سرکه نیز می ‎تواند بوهای مطبوع درون یخچال شما ایجاد نماید.

 

منبع : homefurniture.ca

دکمه بازگشت به بالا