کسب و کار ایرانیمجله عمومی

سایبان برای پمپ اب ویلا بصورت هوشمند

سایبان یک سازه سقفی است که از پوشش فلزی یا پارچه ای ساخته می شود و در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده است. در تابستان در مقابل آفتاب سوزان سایه ایجاد می کند  و در زمستان پوششی برای در امان ماندن در مقابل باران و تگرگ خواهد بود. آفتابگیر در ابعاد مختلفی ساخته می شود، در تمامی کاربری ها قابل استفاده است. امروزه از سازه های کششی فقط برای ایجاد سایه استفاده نمی شود بلکه کاربردهای فراوانی دارد. در این مقاله سعی کردیم مطالبی در زمینه انواع و کاربردهای سایبان ، طراحی و اجرا ، که مورد نیاز شما هست گردآوری نموده در اختیارتان قرار دهیم.

 

انواع سایبان بر اساس نوع

سایبان انواع مختلفی دارد که افراد با توجه به کاربری مورد نظرشان آن را انتخاب می کنند. از مهمترین و پرکاربردترین نوع سایبان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سایبان برقی و متحرک
 • سایبان چتری
 • سایبان فول باکس
 • سایبان اتوماتیک
 • سایبان بازویی
 • سایبان دستی
 • سایبان هوشمند
 • سایبان جمع شونده
 • سایبان پایه کنار
 • سایه بان تاشو
 • سایه بان کلاسیک
 • سایه بان کالسکه ای
 • سایبان کرکره ای
 • سایبان توری
 • سایبان حصیری
 • سایبان خفاشی
 • سایبان کاور دار

 

سایبان برقی و متحرک

سایبان برقی از مدرن ترین نوع سایبان ها است که به وسیله جریان الکتریکی هدایت می شود و اتومات است. دارای یک ریموت می باشد که عمل باز و بسته کردن را بر عهده دارد. آفتابگیر به دو صورت ثابت و متحرک قابل اجراست. هر زمان که لازم باشد می توان نحوه حرکت آن را کنترل کرد و آن را باز و بسته نمود و برای فضای مورد نظر سایه ایجاد کرد. این سقف برقی جدیدترین نوع سایه بان محسوب می شود و بیشتر مورد استقبال مغازه ها و فروشگاه ها قرار گرفته است.
استراکچر سایبان برقی و متحرک مشابه هم می باشد تنها تفاوت این دو سایبان ، در ابعاد و اندازه است، سایبان متحرک ابعاد بزرگتری دارد و  برای فضای بزرگ مناسب می باشد. بهتر است که هنگام اجرای سایه بان ، از پوشش آلومینیومی استفاده شود. زیرا اکثر سایبان هایی که از پلاستیک ساخته می شوند بعد از مدت کوتاهی می شکنند.

سایبان چتری

سایبان چتری بهترین گزینه برای دیزاین و طراحی کاربری می باشد. زیرا علاوه بر ایجاد سایه به زیبایی محیط نیز کمک می کند. مکانیزم این سایه بان ، مشابه یک چتر طراحی شده و هر زمان که لازم باشد می توان آن را باز و بسته کرد.

برای نصب میله ها به هم متصل می شوند و روی یک پایه قرار می گیرند. میله‌های متصل به پایه اصلی ممکن است به دو صورت ثابت و متحرک باشند. در صورتی که مدام در حال جابه جایی هستید می توانید از نوع متحرک آن استفاده کنید و در صورتی که قصد دارید آن را یک جای ثابت نصب کنید بهتر است که مدل ثابت آن انتخاب کنید، برای این کار از پایه ای استفاده کنید که سایبان را ثابت نگه دارد سپس آن را با بتن محکم کرده تا با وزش باد به سمت بالا حرکت نکند و در پایان کار پیچ و مهره ها را سفت ببندید.

سایبان بازویی

سایبان بازویی یک مدل از سایبان ها می باشد که دارای بازوهای جمع شونده هست و به کمک این بازوها سایبان باز و بسته می شود. بیشتر برای مغازه ها و افرادی که مجبور هستند در فضای باز فعالیت کنند مورد استفاده قرار می گیرد.

می توان این آفتابگیرها را به نیروی برق مجهز کرد که به راحتی و با فشار دادن یک دکمه عمل باز و بستن برای ایجاد سایه انجام شود.

لازم است در انتخاب مواد و متریال و پارچه دقت لازم را به کار برد، زیرا این مدل سازه های کششی سال ها در معرض نور آفتاب قرار می گیرند پس جنسی را انتخاب کنید که دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد.

سایبان دستی

در این سیستم دستگیره ای نصب شده است که شخص با چرخاندن آن باعث باز و بستن سایبان می شود. چرخاندن دستگیره نیروی زیادی لازم ندارد و به راحتی امکان پذیر است.به این صورت میتوان سایبان را تنظیم کرد و سایه ای که مد نظرتان هست را ایجاد کرد.
در مکان هایی که به برق دسترسی ندارید بهترین راهکار سایبان دستی است و دیگر دغدغه ای در رابطه با مشکلات موتور الکتریکی، فرسودگی باتری و … نخواهید داشت.
این آفتابگیر جزئی از سایبان ارزان قیمت به شمار می رود .به دلیل قیمت پایین آن ها اکثر شرکت ها از آن به عنوان سایبان  تبلیغاتی استفاده می کنند به این صورت که برند و لوگوی خود را بر روی آن چاپ می کنند و بر سر در مغازه ها نصب می کنند این گونه هم باعث ایجاد سایه برای مغازه می شوند و هم برند خود را تبلیغ می کنند و مشتریان زیادی را جذب می کنند.

سایبان فول باکس

یکی از سازه های کششی سایبان فول باکس است.  این مدل از پرده برقی به وسلیه جک درب پارکینگ به بخش خارجی دیواره ساختمان و پارکینگ متصل می شود و باعث ایجاد سایه می شود بعد از بستن سایه بان ،  داخل یک رول از پوشش آلومینیوم مستحکم جمع می شود جنس اغلب فول باکس ها از آلومینیوم است.

سایبان هوشمند

یکی از مهمترین مزایای سایبان هوشمند قابلیت کنترل از راه دور است. این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد که در هر زمان و موقعیت ناگهانی مانند باران و تگرگ و سایبان ها قادر به باز و بسته شدن شود. میتوان به سیستم هوشمند برنامه داد که ساعاتی از روز که دمای محیط از حدی فراتر می رود و در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار می گیرد سایبان باز شود و در ساعاتی که هوا مطلوب است و نیازی به سایبان نیست به صورت اتوماتیک جمع شود.

انواع سایبان بر اساس کاربرد

سایه بان کاربرد زیادی دارد و در تمام کاربری ها قابل استفاده است همین امر سبب شده است مورد استقبال افراد قرار بگیرند. از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سایبان مغازه
 • سایبان ماشین در پارکینگ رو باز
 • سایبان بالکن و تراس
 • سایبان حیاط
 • سایبان استخر
 • سایبان پنجره
 • سایبان تراس
 • سایبان رستوران
 • سایبان کولر
 • سایبان اداری
 • سایبان پاسیو

سایبان مغازه

مغازه ها مکان پر رفت وآمدی هستند و روزانه افراد زیادی برای خرید مایحتاج خود به آنجا مراجعه می کنند. بنابراین برای آسایش مشتریان و جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب یا نفوذ باران، از سایبان برقی مغازه استفاده می شود که کاربردهای زیادی دارد. یکی از کاربردهای مهم آن این است که با نصب سقف برقی مواد غذایی، اجناس و پوشاکی که پشت شیشه ی مغازه چیده شده اند در معرض تابش نور آفتاب قرار نمی گیرند و پوسیده، رنگ پریده یا فاسد نمی شوند.

در صورتی که قصد دارید برای مغازه یا فروشگاه خود سایه بان اتوماتیک نصب کنید، بهتر است در انتخاب سقف برقی، علاوه بر کیفیت، زیبایی ظاهری نیز در نظر گرفته شود.این امر مشتریان را به سوی خود جذب می کند.این مدل از آفتابگیر ها دارای ریموت هستند و باز و بسته کردن آن ها به راحتی امکان پذیر است.

سایبان ماشین در پارکینگ روباز

امروزه با رشد شهر نشینی و تولید انبوه خودرو بر تعداد افرادی که از خودروی شخصی استفاده می کنند افزوده شده است از این رو  یکی از دغدغه های افراد مراقبت از ماشینشان در برابر عواملی مانند رطوبت باران، فضولات پرندگان، شیره درختان و اشعه های مضر خورشید است.

برخی از افراد ساعت های طولانی خودرو را پارک کرده و بلا استفاده می ماند. در ساعاتی از روز ماشین در برابر نور مستقیم آفتاب قرار می گیرد که این امر به صورت مداوم باعث تغییر رنگ خودرو می شود. سایبان پارکینگ ، نقش اساسی در حفاظت از خودرو دارد.

در صورتی که پارکینگ ندارید تا برای آن سایه بان نصب کنید، می توان از سایبان های قابل حمل ماشین استفاده کرد.

سایبان بالکن و تراس

امروزه اکثر خانه های مسکونی به صورت آپارتمان ساخته می شود و دارای بالکن و تراس می باشد. برخی از افراد مایل هستند که از فضای منزل خود به نحو احسن استفاده کنند یا بالکن را تبدیل به کتابخانه کنند و به مطالعه بپردازند یا فضایی زیبا برای دورهمی ها ایجاد کنند و ساعاتی را به گفتگو بنشینند و …

در ابتدا باید عملکرد بالکن تعیین شود سپس با توجه به نیاز، سایبان بالکن انتخاب شود تا دغدغه ای بابت بارندگی یا آفتاب سوزان وجود نداشته باشد و از وسایلی که در محوطه قرار گرفته است محافظت شود.

سایبان حیاط

افراد با گذراندن اوقات فراغت، در فضای باز، حس خوشایندی را تجربه می کنند. بنابراین شما می توانید با اجرای یک آفتابگیر زیبا در حیاط منزلتان از فضا نهایت استفاده را ببرید. اگر قصد دارید زمانی را به استراحت اختصاص دهید، می توایند با خیال راحت از سایه آن  استفاده کنید. یا زمانی که در حال برگزاری یک ایونت می باشید و افراد زیادی را دعوت کرده اید سایه بان بهترین انتخاب می باشد.حتی می توان فضایی را ایجاد کرد که کودکان به بازی مشغول شوند.

سایبان استخر

در فصل تابستان شنا کردن در استخر روباز باعث ایجاد مشکلاتی می شود، از جمله اینکه اشعه مضر uv  به پوست انسان آسیب میرساند و باعث آفتاب سوختگی می شود. تابش مستقیم نور آفتاب بر سطح استخر، باعث تبخیر آب می شود.کثیف شدن آب از برگ ها و فضولات پرندگان یکی دیگر از مشکلاتی است که می توان با نصب آفتابگیر از بروز آن جلوگیری کرد و به خنک نگه داشتن آب استخر کمک کرد.

این سازه های کششی به دو صورت دستی و برقی در دسترس هستند و از لحاظ مدل  و جنس و طرح پارچه متنوع هستند. بهتر است پارچه ای انتخاب شود که در برابر گرما و حرارت مانند عایق عمل کند و با کیفیت و مقاوم باشد.

اجزای تشکیل دهنده سایبان ها

سایبان ها از اجزای مختلفی ساخته می شوند مانند چادر، موتور، اسکلت، اتصالات. که چادر و اسکلت در تمامی سایبان ها ثابت است.

 

دکمه بازگشت به بالا