کسب و کار ایرانیمجله عمومی

سیاژ یا پخش بوی عطر چیست ؟

نحوه تست خط بو خط بوی عطر

به نقل از رها پرفیوم سیاژ عطر با روش های مختلفی مشخص می شود. شما می توانید، با استفاده از چند راهکار ساده این ویژگی عطر خود را مورد آزمایش قرار دهید. برای این منظور مقداری از عطر خود را در محیط اطراف اسپری کرده و درب و پنجره ها را ببندید. پس از 15 دقیقه زمان مجددا به اتاق باز گردید و با یک دم عمیق به رایحه موجود در اتاق توجه داشته باشید.

این تست ساده به شما می گوید که آیا پس از ورود و خروج شما به مکان های مختلف، پخش بوی عطر مصرفی تان احساس می شود، یا خیر! خط بوی عطر و میزان انتشار آن در محیط معانی تنگاتنگی با یکدیگر دارند. هر دوی این مفاهیم به یک مسئله اشاره دارند.

هر چه میزان سیاژ یک عطر بیشتر باشد، انتشار آن در محیط نیز بیشتر خواهد بود و در صورت ضعیف بودن سیاژ ادکلن، انتشار قابل توجهی در محیط نخواهد داشت. در دنیای عطرسازی روش هایی برای افزایش خط بوی عطر نیز مطرح می شود.

نحوه تست خط بو

عطر و ادکلن مردانه و زنانه با خط بوی بالا

خرید ادکلن روژا الیزیوم: اگر ادکلن با خط بوی بالا و قیمت مناسب می خواهید، باید به دنبال برخی روایح قوی بگردید که نت های موجود را در حجم های بالاتر در محیط انتشار می دهند. انواع عطر و ادکلن های مشک دار، روایح گلی قوی و عطرهایی که در ساختار ترکیبات آن ها از هدیون استفاده شده، از خط بوی قوی تری برخوردار هستند.

در این میان روایح میوه ای نیز خط بوی قوی ای دارند. در صورتی که نت های پایه عطر شما از این روایح تشکیل شده باشند، خط بوی بیشتری خواهند داشت. ماهیت خط بوی عطر و ادکلن ها با میزان ماندگاری آن ها کاملا متفاوت است. با افزایش خط بو، ماندگاری عطرها افزایش نمی یابد و این دو مقوله، کاملا مجزا از یکدیگر هستند.

برای انتخاب بهتر عطرها، باید به دنبالی عطری با خط بوی قوی و رایحه ای لطیف بگردید که سیاژ آن گسترده اما ضعیف در محیط پخش می شود. در ادامه با روش های افزایش خط بو بیشتر آشنا می شوید.

همچنین بخوانید:

چگونه بوی عطر را پخش کنیم و خط بوی آن را افزایش دهیم ؟

قیمت ادکلن پرفکت جنتلمن: پخش بوی عطر شما با چند روش بسیار ساده افزایش می یابد. به این ترتیب بهترین بهره وری را از عطر مورد استفاده خود به دست می آورید. برای این منظور باید عطرها را بر روی نقاط نبض دار بدن خود اسپری کنید. همچنین اسپری عطر بر روی دستبند و سایر آکسسواری که برای مدت طولانی به همراه شما هستند، نتیجه مثبتی بر پخش بو عطر مورد نظر بر جای می گذارد.

برخی از نت ها با ترکیبات شیمیایی موجود در پوست به صورت کامل مخلوط نشده و به عبارت بهتر با پوست افراد سازگاری ندارند. به همین خاطر پخش بوی ناشی از آن ها چندان مطلوب نیست. در این میان می توان به نت های نعناع هندی، کاراملی، وانیلی و… اشاره کرد.

در نظر گرفتن پخش بوی روایح مختلف در حین عطرها یک مسئله اساسی است که شما را با کیفیت عطر مورد نظر بیشتر آشنا می کند. در فروشگاه های اینترنتی برای خرید عطر باید به دنبال واژه هایی مانند قدرتمند، جسور، قوی و… بگردید. این واژه ها نشان از قدرت پخش بوی عطر مورد نظر دارند.

البته همیشه هم قوی بودن خط بو سبب جذابیت شما نمی شود! در پاره ای موارد خط بوی روایح بیش از حد قوی بوده و این مسئله سبب آزار اطرافیان خواهد شد. در چنین شرایطی باید عطر را با استفاده از یک پنبه به پوست خود آغشته کنید.

عوامل موثر در خط بوی عطرها

قدرت عطر خطی و سیاژ انواع عطرها به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این بخش به بررسی پارامتر هایی که بر خط بوی روایح مختلف تاثیر گذار هستند، می پردازیم:

1.تراکم عطر

اگر به دنبال یک ادکلن مردانه با خط بوی بالا و قیمت مناسب می گردید، باید به سیاژ و خط بوی آن توجه داشته باشید. برای این منظور به دنبال عطرهای خالص نروید! بسیار مشاهده شده که خط بوی یک ادوتویلت از خط بوی ادوپرفیوم ها کمتر است. از این رو غلظت و تراکم عطرها با خط بوی آن ها در تضاد است.

بوی پرفیوم ها و ادوپرفیوم ها اغلب بر روی بدن متمرکز می شود و پراکندگی مطلوبی در هوا ندارد. به علاوه به دلیل غلظت بالای ذرات این مواد، وزن بالایی داشته و در محیط اطراف پراکنده نمی شوند. این مسئله اثر این روایح غلیظ را در محیط کمتر خواهد کرد.

2.حجم الکل موجود در عطر و ادکلن

اغلب از میزان الکل بیشتری نیز برخوردار است. هر چه میزان الکل یک عطر بیشتر باشد، میزان پراکندگی آن در محیط اطراف نیز بالاتر خواهد بود. البته این مسئله سبب کاهش ماندگاری عطر و ادکلن نیز می شود و همیشه ویژگی مثبتی به شمار نمی رود!

3.میزان روغن عطرها

عطر با ماندگاری بالا و خط بو ی متعادل مطلوب ترین محصول آرایشی و بهداشتی است که در اختیار افراد قرار می گیرد. در صورتی که پخش بوی عطر خیلی زیاد باشد، ماندگاری آن به شدت کاهش می یابد. همچنین در صورتی که غلظت و ماندگاری یک عطر زیاد باشد، میزان پخش بوی آن بسیار محدود خواهد بود.

به همین خاطر باید همواره به دنبال عطرهایی با مواد روغنی متناسب و میزان الکل متوسط بگردید. به این ترتیب هم از خاصیت پخش بوی عطرها بهره مند می شوید و هم از ماندگاری مناسب آن ها لذت خواهید برد.

4.ترکیبات عطرها

پیش تر نیز اشاره کردیم که برخی نت ها پراکندگی و خط بوی بیشتری دارند. از این رو برای افزایش پراکندگی عطر خود باید به نت های به کار رفته در آن نیز توجه داشته باشید. روایحی مانند مشک و چوب نت های سنگین تری داشته و میزان پراکندگی آن ها در محیط کمتر است. در عوض ماندگاری آن ها بالاتر خواهد بود.

جمع بندی

در طول این گزارش با ویژگی خط بو یا بیشتر آشنا شدید و اطلاعات مفیدی در خصوص افزایش و کاهش سیاژ عطرها به دست آوردید. با در نظر گرفتن این فاکتور مهم برای اصل بیشترین بهره وری را از کیفیت این محصولات به دست می آورید. توجه به پخش بوی عطرها برای خرید از راه دور این محصولات نیز ضرورت دارد

دکمه بازگشت به بالا