کسب و کار ایرانیمجله عمومی

طرز استفاده کنترل کولر گازی جنرال گلد

شرکت کولر سازی جنرال گلد با سیستم های سرمایشی و گرمایشی در سطح جهان طرفداران زیادی دارد. سیستم جنرال گلد تحت لیسانس فرانسه ساخته و منتاژ شده کشور چین است. برخی از کولر های برند جنرال گلد دارای اینوورتر هستند که این ویژگی سبب می شود تا در مصرف برق تا هفتاد درصد صرفه جویی شود. کولر های گازی جنرال گلد با مقاومت بالا و مصرف کم صدای بسیار پایینی دارد که این موضوع از دلایل دیگر محبوبیت این کولر است چرا که صدای آن شما را آزرده خاطر نمی کند.

این کولر گازی ها به دلیل دوگانه بودن یعنی سیستم سرمایش و گرمایشی در تمام فصول سال قابل استفاده هستند؛ در فصل های گرم سال از سیستم سرمایشی و در فصول سرد سال از سیستم گرمایشی آن ها استفاده می شود. تنظیمات سرمایشی، گرمایشی، جهت باد، درجه و… کولر های گازی جنرال توسط ریموت ( کنترل ) از راه دور قابل تنظیم است. در این مطلب در نظر داریم شما را با نحوه و چگونگی استفاده از کنترل کولر گازی جنرال گلد آشنا کنیم و همچنین  میخواهیم در مورد قیمت کولر گازی گری اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

چگونه با ریموت کولر گازی جنرال گلد کار کنیم؟

ریموت کولر های گازی جنرال گلد با دکمه ها و کلمات انگلیسی امکان استفاده از کولر را برای کاربر فراهم میکنند که ما در ادامه مطلب تک تک دکمه های موجود در ریموت کولر را برای شما مورد بررسی قرار میدهیمدکمه ( start / stop)، دکمه روشن خاموش کردن کولر گازی جنرال گلد است. به خاطر داشته باشید هنگامی که کولر را روشن و یا خاموش می کنید، این کولر با تنظیماتی قبل از خاموش شدن رو سیستم نصب شده است روشن و یا خاموش می شود. یعنی از آنجایی شروع می شود که تمام شده است.

دکمه (Operation Mode Selection) یا دکمه (Mode)، که  دکمه انتخاب هم نامیده میشود میتوان کولررا در چهار حالت تنظیم کرد

  • eat – خالت گرم
  • cool – خالت سرد
  •  auto – حالت اتوماتیک
  • dry – حالت خشک
  •  fan – حالت فن

در برخی از کنترل های جنرال گلد ممکن است شما شاهد عکس هایی کنار یا روی هردکمه مربوط به کاربردشان مشاهده میکنید که این عکس ها کار را برای شما راحت تر می کند.

How to use General Gold air conditioner control

گزینه Fan

شما با فعال کردن این گزینه کولر گازی را در حالت فن قرار خواهید. با فعال کردن حالت فن، موتور اصلی کولر گازی جنرال گلد خاموش و فن داخلی همانند یک پنکه شروع به کار می کند. این گزینه برای فصل بهار مناسب است که نه به هوای گرم احتیاج دارید و نه هوای سرد و همانند یک تهویه عمل می کند و هوا را جا به جا می کند. آیکون یا تصویر این گزینه به شکل پنکه چهار پر است.

گزینه (cool)

همان معنی سرد را می دهد یک عکس به شکل دانه برف دارد که این گزینه برای فصل گرما یعنی تابستان مناسب است که هوای سرد را تولید و وارد محیط میکند.

گزینه heat

به معنی گرم مناسب فصل زمستان و پاییز است که شما به هوای گرم و مطلوب احتیاج دارید مناسب است. آکون یا همان عکس این گزینه خورشید است. این گزینه با تولید گرما محیط مورد نظر شما را گرم می کند.

گزینه (auto)

به معنی اتوماتیک است که شما با فشار دادن این گزینه کولر خود را به حالت اتوماتیک قرار می دهید. در این موقع کولر با کولر با توجه به دماسنجی که دارد دمای هوا را میسنجد و به سعی میکند دمای محیط رابه درجه ای که تنظیم کرید برساند. برای مثال شما دما را برای ۱۷ درجه سانتی گراد تنظیم کرده اید با افزایش دمای محیط حالت اتوماتیک دمای اتاق را کاهش می دهد تا برسد به ۱۷ در جه سانتی گراد و با کاهش دما با افزایش دما موجب می شود مجددا دمای هوای اتاق به ۱۷ درجه سانتی گراد برسد.

گزینه (dry)

به معنی خشک است شما با فشار دادن این دکمه، کولر گازی جنرال را در حالت خشک یا رطوبت گیر قرار می دهید. این گزینه نیز همانند سیستم تهویه نیز عمل می کند و با گرفتن  رطوبت هوا محیط را خشک می کند.این گزینه بیشتر برای کسانی که در محیط های گرم و مرطوب مثل شمال، کیش و… زندگی می کنند بسیار مناسب است چرا که با فعال شدن این گزینه رطوبت محیط گرفته می شود و محیط را خشک می کند. شاید برایتان جالب باشد بدانید در حالت dry فن داخلی کولر های گازی جنرال در کند ترین و آهسته ترین حالت خود قرار می گیرند.

دکمه (Room Temperature Setting) یا دکمه (Temp)

به معنای تنظیم درجه حرارت محیط است که شما با فشار دادن این دکمه دمای هوای محیط را می توانید کم و زیاد کنید. به طوری که دما را بین ۲۲ درجه تا ۲۵ درجه تنظیم کنید. در این دما بدن عرق نمی کند و مناسب برای کسانی است که بچه کوچک دارند.

گزینه (Indoor Fan Speed Selector)

به معنای تنظیم و کنترل سرعت فن کولر است، بدین منظور با فشار دادن این دکمه می توانید سرعت فن را تنظیم کنید و دمای محیط را  و یا کم و زیاد کنید. چهار حالت این دکمه به ترتیب کم، متوسط، زیاد، اتوماتیک است.

دکمه ( jet cool ) یا گزینه turbo

در کولر گازی به معنای بیشترین توان است. شما می توانید با فشار دادن این دکمه، جت کول کولر را روشن کنید که با فشار دادن این دکمه، کولر در پر قدرت ترین حالت خود شروع به کار می کند. این گزینه  در مدت زمان ۱۵ دقیقه می تواند محیط را به خنک ترین و درجه سرمایشی انتخابی شما تغییر دهد.

گزینه on /off timer

برای روشن و خاموش کردن زمان سنج استفاده می شود. که شما می توانید زمان روشن و خاموش کردن کولر گازی را تنظیم کنید تا به صورت خودکار روشن و خاموش شود. همچنین گزینه time setting همانند گزینه on/off timer کار می کند. فقط در گزینه تایم ستینگ می توانید یک تایم و زمان مشخصی را برای روشن/خاموش شدن کولر گازی انتخاب کنید.

گزینه (Timer Set / Cancel)

برای تنظیم و توقف ساعت زمان سنج کولر های جنرال گلد استفاده می شوند. اگرچه قبلا زمان مشخصی را برای روشن خاموش کردن کولر های گازی تنظیم کردید می توانید با فشار دادن این گزینه تایم را تغییر داده و یا سیستم اتوماتیک روشن خاموش شدن را متوقف کنید.

گزینه (Sleep Mode Auto)

به معنای خاموش شدن به حالت خودکار است که در این صورت شما زمانی را برای سیستم کولر گازی تعریف می کنید تا سیستم به صورت خودکار در تایم مشخص خاموش شود.

گزینه  (Air Circulation Button)

به معنای دکمه جریان هوا است که شما با فشار دادن این گزینه می توانید برای ایجاد حالت تهویه استفاده کنید که در این صورت هوای محیط نه گرم می شود نه سرد می شود فقط به حرکت جریان هوای داخل اتاق کمک می کند.

گزینه (Room Temperature Checking)

به معنای کنترل درجه حرارت اتاق است که شما می توانید با فشار دادن این دکمه درجه حرارت و گرمای اتاق را کنترل کرده و به دلخواه خود تنظیم کنید.

گزینه (Horizontal Air Flow Direction Control)

که به معنابی کنترل جهت افقی وزش باد است در تنظیم جهت باد به حالت افقی به کار می رود. البته بهتر است بدانید که این گزینه فقط در برخی از مدل های کولر های گازی جنرال گلد وجود دارد.

گزینه (Reset)

که اکثرا معنی این مورد را که تنظیم مجدد است را می دانید چرا که در بیشتر تکنولوژی ها نظیر کامپیوتر، تلفن همراه و… می توانید مشاهده کنید. در کولر های گازی جنرال گلد از این دکمه به منظور تنظیم ساعت پس از تعویض باتری و پس از تعمیر و… استفاده می شود.

چگونه به وسیله ریموت کولر گازی را تنظیم کنیم؟

برای تنظیم کولر گازی جنرال گلد به وسیله ریموت ابتدا بایستی دکمه روشن/خاموش که همان دکمه on/off را فشار دهید تا کولر گازی روشن شود سپس با فشار دادن دکمه mode یکی از پنج حالت فن، گرم، سرد، خشک و اتوماتیک را انتخاب کنید و پس از اینکه حالت دلخواه را انتخاب کردید به وسیله گزینه temp دمای کولر را به مقدار دلخواه خود برسانید پس از انجام این مراحل دکمه fan speed را فشار دهید تا بتوانید سرعت چرخش فن را تنظیم کنید.

چگونگی تنظیم تایمر کولر گازی جنرال گلد

برای اینکه بتوانید تایمر کولر گازی جنرال گلد خود را تنظیم کنید ابتدا بایستی رو دکمه timer کلیک کنید در این صورت می توانید ساعت روشن و خاموش کردن به طور خودکار تنظیم کنید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که امکان انتخاب دو زمان برای روشن خاموش کردن کولر وجود دارد. پس از فشار دادن دکمه timer فشار دادن دکمه set حال می توانید زمان روشن شدن که گزینه on و زمان خاموش شدن که گزینه off را در صفحه نمایشگر کنترل مشاهده می کنید تنظیم کنید. برای تنظیم ساعت نیز می توانید از دکمه های منفی و مثبت استفاده کنید و در آخر دکمه set را مجددا فشار دهید.

باید بدانید که گزینه set در ریموت برخی از کنترل ها وجود ندارد که در این صورت نباید نگران باشید چرا که برای این مدل از کولر گازی ها نیز راه حل دیگری وجود دارد. در این موارد اولین کاری که بایستی انجام دهید دکمه تایمر را فشار دهید پس از فشار دادن این دکمه گزینه timer on برای شما در صفحه نمایشگر ریموت نمایش داده می شود.

پس از اینکه گزینه تایمر آن برای شما نمایش داده شد با دکمه های مثبت(+) و منفی(-) زمان روشن کولر را تنظیم کنید پس از اعمال تغییرات با فشار دادن دکمه set تنظیمات اعمال شده را ذخیره کنید. برای تغییر و یا پاک کردن تایمر اعمال شده می توانید با فشار دادن دکمه تایمر آف  timer off گزینه تایمر را انتخاب کرده و دکمه clean را فشار دهید تا بتوانید تغییرات جدید را اعمال کنید.

دکمه بازگشت به بالا