مجله علمی و سلامت

محسنی‌بندپی: سازمان‌های بیمه‌گر افزایش تعرفه‌های پزشکی را جبران کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان‌های بیمه‌گر افزایش تعرفه‌های پزشکی را جبران کنند، گفت: نباید افزایش تعرفه‌های پزشکی فشار مالی به بیماران وارد کند.

محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با کندوج با اشاره به مصوبه شورای عالی بیمه سلامت مبنی بر افزایش ۴۶ درصدی تعرفه های پزشکی در سال آینده گفت: افزایش تعرفه پزشکی یکی از کارهای خوب وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و شورای عالی سلامت برای ماندگاری بیشتر پزشکان و کادر پزشکی و پیشگیری از خروج نخبگان و جوانان است که با توجه به نرخ تورم، خدمات پزشکی به قیمت واقعی خود نزدیک می‌شود.

وی ادامه داد: البته باید افزایش تعرفه خدمات پزشکی به گونه‌ای باشد که هیچ فشار مالی به بیماران وارد نکند؛ بدین شکل که افزایش تعرفه‌ها توسط سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت شود؛ به عبارت دیگر باید سقف ریالی پرداختی بیماران ثابت بماند و عملا فرانشیز پرداختی آنها کم شود؛ این کار به نظارت بیشتر وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و مجلس نیاز دارد تا با افزایش تعرفه، فشاری به مردم وارد نشود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزایش تعرفه خدمات پزشکی را گام خوبی برای ایجاد انگیزه بیشتر در بین پزشکان جهت کار کردن در بخش دولتی دانست و گفت: افزایش تعرفه های پزشکی نه تنها نباید فشاری به بیماران وارد کند که باید سازمان‌های بیمه‌گر مطالبات پزشکان و بیمارستان‌ها را طبق مقررات قانونی و به موقع پرداخت کرده تا به پایداری ارائه خدمات در نظام سلامت برسیم.

محسنی بندپی در پایان و در جمع‌بندی گفت: سازمان‌های بیمه‌گرها میزان افزایش تعرفه‌های پزشکی را جبران کنند تا از جیب مردم پرداخت نشده و فشاری به مردم وارد نشود. به عبارت دقیق‌تر نباید سقف ریالی پرداخت مردم برای تعرفه‌های پزشکی تغییر کند که این به نظارت بیشتر نیاز دارد.

انتهای پیام

کارگروه خبری علمی پزشکی

هدفم این است که از طریق مطالب علمی و پزشکی، شما را در مسیر بهبود و حفظ سلامتی همراهی کنم و بهترین توصیه‌ها و راهکارها را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا