مصرف برق ماینر در یک ساعت

یکی از مباحث مهم که امروزه در عرصه استخراج رمز ارز‌ها خیلی زیاد مطرح می‌شود و دغدغه افرادی است که قصد را دارند، میزان برق مصرفی ماینر‌ها است. این موضوع به قدری مهم است که به سبب آن، برخی از کشور‌ها استفاده از این دستگاه‌ها را ممنوع و غیر قانونی اعلام کردند. هزینه مصرف انرژی این دستگاه‌ها در همه مواقع سال‌ها متفاوت بوده و قابل پیش‌بینی نیست. در ادامه با فرمول محاسبه برق مصرفی و چگونگی خرید ماینر بیشتر آشنا می شویم.

فرمول محاسبه برق مصرفی ماینر

میزان برق مصرفی هر به عواملی نظیر وزن و ابعاد دستگاه، میزان صدای تولیدی، ساعت اوج مصرف، دمای محیطی که دستگاه ماینر در آن قرار دارد و استخراج نوع ارز بستگی دارد. اما به صورت میانگین برای آن فرمولی در نظر گرفتند که در ادامه به تعریف آن می‌پردازیم:
ابتدا باید به این نکته اشاره شود که برای محاسبه میزان برق مصرفی مورد نیاز صرفا نباید فقط مصرف ماینر را در نظر گرفت بلکه باید میزان برق مصرفی باقی مصرف‌کننده‌ها نظیر دستگاه‌های روشنایی، لوازم خنک‌کننده محیط، فن‌های خروجی و… را نیز در نظر داشت.

برای محاسبه میزان برق ماینر، طبق نرخ تعرفه‌های داده شده می‌توان این عدد را به دست آورد. بر اساس تعرفه‌ای که وزارت برق و نیرو در نظر گرفته است، مصرف‌کنندگان به ازای مصرف بیش از ۶۰۰ وات، باید هر یک ساعت ۳۵۰۰ تومان پرداخت کنند که این نرخ در ماه‌های مختلف سال متغیر است. روش محاسبه مصرف برق در دستگاه‌های ماینر به صورت زیر می‌باشد:

30 ×24 × انرژی دستگاه = میزان برق مصرفی ماینر

مصرف برق ماینرها چند آمپر است؟

I = p / v

مصرف برق ماینر S9J

ماینر انت ماینر S9j 14.5  یکی از دستگاه‌های ماینری است که علیرغم اینکه مدت زمان زیادی نیست که وارد بازار شده، اما از محبوبیت خوب و ویژه‌ای در بین مردم برخوردار است. بر اساس اعلام سازنده دستگاه ماینر S9J میزان مصرف برق این دستگاه، 1350 وات ساعت است. مصرف روزانه آن با ضرب این عدد در ۲۴ که همان ۲۴ ساعت شبانه روز است به دست می‌آید:

برای به دست آوردن مقدار مصرف برق ماهانه S9J باید این مقدار را در 30 که تعداد روزهای یک ماه است ضرب کنیم:

POWER (month) = 32 * 30 = 960 KWh

مصرف برق ماینر I3++

، از پردازنده‌های سریعی برای استخراج ارز دیجیتالی برخوردارند. این دستگاه یکی از بهترین دستگاه‌های استخراج رمز ارز است که به بازار عرضه شده و در اختیار مشتریان قرار گرفت. این دستگاه در مقایسه با ماینر‌های دیگر، برق کمتری را استفاده می‌کند. دستگاه ماینر ++L3 مصرف برق 942 وات بر ساعت می‌باشد، که مصرف روزانه آن با ضرب این عدد در ۲۴ به دست می‌آید:

برای به دست آوردن مقدار برق مصرفی ماهانه باید عدد میزان مصرف برق روزانه را در 30 ضرب کرد:

POWER (month) = 22 * 30 = 660 KWh

میزان مصرف برق ماینر F1

، به نسبت تراهش تولیدی مصرف برق مناسبی دارد. این ماینر توان مصرفی ۲۱۰۰ وات بر ساعت را دارد که معادل 5/9 آمپر است. اگر چه در مقایسه این ماینر با دیگر رقبایش شاید این رقم بالا به نظر بیاید اما اگر به توان پردازشی استخراج بیت کوین F1 توجه شود، مشخص می‌شود که این مقدار برق زیاد نیست، چرا که تراهش دو برابری نسبت به بعضی از ماینر‌ها دارد.

میزان مصرف برق ماینر S11

پاور این دستگاه ۱۲ آمپر بوده، در ۲۴ ساعت میانگین 20.5 تراهش قدرت دارد و میزان برق مصرفی آن نیز ۱۵۳۰ وات می‌باشد. این ماینر در دو حالت ذخیره انرژی و توان بالا، رمز ارزها را استخراج می‌کند.

میزان مصرف برق ماینر m21s

شرکت میکرو بی‌تی در 2019، از رونمایی کرده و به عموم مردم معرفی نمود. این دستگاه قدرت 56 ترا هش بر ثانیه دارد و همینطور در مقایسه با دیگر دستگاه‌ها مصرف برق خیلی زیادی دارد. این دستگاه مصرف برق بالایی داشته و نزدیک به 3360 وات انرژی مصرف می‌کند، که این میزان برابر با روشن بودن هم زمان دو دستگاه S9J می‌باشد. البته باید به این نکته توجه کرد که هر چقدر دمای محیط مناسب‌تر و مطلوب‌تر باشد میزان برق مصرفی دستگاه به همان اندازه کاهش پیدا می‌کند. یکی از عواملی که امروزه در عرصه استخراج رمز ارز ها بسیار مطرح می شود میزان مصرف برق ماینر ها می باشد. این عامل به قدری مهم است که به دنبال آن، برخی از کشور ها استفاده از این دستگاه را ممنوع اعلام کردند. خوب است اطلاع داشته باشید که در همه مواقع، هزینه مصرف انرژی این دستگاه قابل پیش بینی نبوده و ممکن است با ماه قبل یا بعد بسیار تفاوت داشته باشد. اگر پیرو مصرف برق این دستگاه، سوالاتی ذهنتان را درگیر کرده است، بدون شک در این مقاله به همه جواب های خود خواهد رسید. شما می توانید با خواندن این پست از اطلاعات بسیار جالبی در این باره بهره مند شوید.

دلیل اهمیت مصرف در برق ماینر ها چیست؟

شبکه هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، به صورت شبانه روزی تلاش دارند تا در این عرصه امنیت شما تامین شود که بخش عمده ای از این امر توسط ماینر ها انجام می شود. در ماینر ها، الگوریتم های تعیین شده بسیار پیچیده ای وجود دارد. در واقع به همین علت، برخی از تکنیک ها بر روی مسائل پاسخ نداده و نمی توان به راحتی آن ها را حل کرد. اگر بخواهیم به زبان ساده تر به شما بگوییم، کامپیوتر ها به دلیل این که بتوانند با انواع فناوری هایی که در بلاک چین موجود است آشنا باشند، به سبب استخراج رمز ارز، مقدار زیادی برق را مصرف می کند. به این صورت است که در می یابیم، مصرف برق در حل مسائل و معادلات پیچیده ریاضی و همچنین تامین امنیت این دستگاه اثرات بسیار زیادی را دارد. همچنین به دلیل اینکه ماینر ها باید به صورت 24 ساعته کار کنند و تقریبا هیچ قطعی در آن ها به وجود نیاید، به صورت مداوم روشن هستند و همین مسئله از آن ها یک مصرف کننده بزرگ برق می سازد.

مصرف برق ماینر های مختلف

ماینر ها به سبب مشخصات فنی و قیمتی که دارند، مصرف برق متفاوتی هم دارند. در این جا نام چند ماینر را به همراه تمام خصوصیات آن به شما معرفی کرده و توضیحاتی درباره آن به شما ارائه خواهیم داد.

مصرف برق ماینر s9j

مصرف برق ماینر l3++

دستگاه ، دارای پردازنده های سریع برای استخراج ارز دیجیتالی می باشد. به جرات می توان گفت، این دستگاه یکی از بهترین هایی است که به بازار عرضه شده و قدرت 596 مگا هشی را دارا می باشد. جالب است بدانید که این دستگاه، قابلیت تبدیل کردن ارز های شما را نیز دارد. به عنوان مثال ماینر l3++ به سهولت می تواند دوج کوین و یا لایت کوین های شما را به بیت کوین تبدیل کند، اما لازم است بدانید این فرایند نیاز به مصرف برق بسیاری نیاز خواهد داشت. البته این دستگاه در مقایسه با ماینر های دیگر، برق کمتری را استفاده کرده و مصرف برق 1050 وات بر ساعتی را دارا است.

مصرف برق ماینر m3v2

مصرف برق ماینر m3

، دارای ویژگی های مطلوب بسیاری مانند وزن مناسب و ابعاد کوچک می باشد. این ویژگی در دستگاه ماینر m3 توانسته است منجر به مصرف برق و انرژی کم تر شده و قدرت 12.5 ترا هشی را دارا باشد. این دستگاه در سال 2018 تولید و روانه بازار شد و دارای تراشه 28 نانو متری می باشد. مصرف برق این دستگاه برابر با 2000 وات بر ساعت می باشد و بازده بسیار قابل توجهی را در استخراج رمز ارز دارا می باشد.

مصرف برق ماینر m21s

مصرف برق ماینر t2t

مصرف برق ماینر t9

ماینر های اتریومی دارای انواع مختلفی هستند که مصرف برق متفاوت نیز خواهند داشت. این دستگاه ها از سال 2014 در مدل های مختلف تولید شده و در بازار به صورت گسترده توزیع شدند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد ماینر های اتریومی صدای کم آن می باشد، اما باید دقت داشته باشید که مصرف برق ماینر های استخراج رمز ارز اتریوم، بسیار بالا خواهد بود. به طور میانگین این دستگاه نزدیک به 3000 وات مصرف در ساعت داشته و در مقایسه با سایر دستگاه های ماینر این میزان بسیار زیاد است.

مصرف برق ماینر s11

محاسبه مصرف برق ماینر

سوالی که امروزه اکثر افراد می پرسند نحوه محاسبه مصرف برق ماینر ها می باشد. آن ها می خواهند بدانند که دستگاه ماینری که به آن دسترسی دارند به صورت ماهیانه چه مقدار برقی را مصرف خواهد کرد. البته میزان برق مصرفی هر دستگاه می تواند به عوامل مختلفی مانند ابعاد و وزن دستگاه، میزان صدای تولید شده، دمایی که در محیط هر دستگاه ماینر وجود دارد، ساعت اوج مصرف و استخراج نوع ارز شما بستگی داشته باشد، اما در حالت کلی می توان به صورت میانگین برای آن فرمولی را در نظر گرفت. گفتنی است که در سال 1400 نیز نزدیک به 30 درصد به هزینه برق مصرفی این دستگاه ها افزوده شده است.

شما می توانید برای محاسبه میزان مصرفی برق ماینر، بر اساس نرخ تعرفه های داده شده، این عدد را محاسبه نمایید. بر اساس تعرفه ای که از طرف وزارت برق و نیرو تعیین شده است به ازای مصرف بیش از 600 وات، مصرف کنندگان باید هر یک ساعت 3500 تومان پرداخت نمایند. شیوه محاسبه مصرف برق و نیرو در دستگاه های ماینر به این صورت است :

میزان برق مصرفی ماینر=انرژی دستگاه*24*30

مصرف انرژی ریگ ماینر

ریگ ماینر ها دارای انواع مختلفی می باشند. هر کدام از این دستگاه های ریگ ماینر مصرف برق های مختلفی را نیز خواهند داشت. به عنوان مثال ریگ ماینر 6 کارت گرافیک RX 580 8G، به صورت کاملا بدون صدا طراحی شده و مصرفی برابر با 2500 وات در بر خواهد داشت. این دستگاه قدرت پردازش هش بسیار بالایی دارد و به صورت بدون صدا فعالیت می کند، اما در عوض مصرف برق بالایی نیز خواهد داشت. گفتنی است که ریگ ماینر ها فقط برای استخراج رمز ارز اتریوم استفاده می شوند.

ساخت ماینر خانگی

برای ساخت ماینر های خانگی نیاز به طی مراحل سخت و پیچیده ای نیست. شما می توانید با تهیه یک کارت گرافیک قدرتمند، شاسی ریگ، یک رم و پاور مناسب و البته یک پردازنده مرکزی پر قدرت برای خود یک ماینر تهیه کنید. شما با وسایل ذکر شده و سوار کردن آن به دست یک مهندس ماهر، می توانید یک ماینر خانگی برای خود تولید کرده و به وسیله آن سود آوری زیادی را داشته باشید.

مقایسه مصرف برق ماینر با لوازم خانگی

با نگاهی اجمالی به میزان مصرف برق وسایل خانگی و ماینر ها متوجه می شویم که هر دستگاه ماینر به اندازه 4 یخچال مصرف انرژی دارد. بنابراین به نتیجه می رسیم که ماینر ها مصرف بسیار بیشتری را در مقایسه با وسایل خانه خواهند داشت.

عوامل موثر بر میزان مصرف انرژی این دستگاه چیست؟

از عوامل تاثیر گذار و مهم در مصرف برق ماینر ها می توان به نوع رمز ارز استخراجی اشاره کرد. البته عوامل دیگری مانند وزن و ابعاد دستگاه، دمای محیط، صدایی که یک دستگاه تولید می کند و نرخ هش آن دستگاه، می تواند در روند مصرف برق ماینر بسیار تاثیر گذار باشد.

کاهنده مصرف برق ماینر

شما می توانید با راهکار ساده ای مانند کاهش دمای اطراف دستگاه، مصرف برق آن ها را کم کنید. همچنین با راهکار های ساده ای مانند تغییر در سیم کشی خازن، استفاده از باکس ماینر و کاهنده های چند فازی که به طور خصوصی برای این کار تهیه شده اند می توان مصرف برق را کمتر کرد.

چرا مصرف ماینر رمز ارز ها 3 برابر شد؟

در خرداد ماه سال 1400 خبری مبنی بر اینکه مصرف برق ماینر ها 3 برابر شده است مطرح شد. با بیشتر شدن مزارع بیت کوینی و گرمی هوای کشور، رفته رفته میزان مصرف برق و قیمت آن نیز بیشتر شد. البته سود های زیادی که قاچاقچیان برق در این زمینه داشتند نیز عاملی بود که در این وضعیت بسیار دخالت داشت. به دنبال این اتفاقات نیز تعرفه برق افزایش 30 درصدی را تجربه کرد.

چرا مصرف برق بیت کوین بالاست؟

جالب است بدانید که مصرف برق ماینر های بیت کوین نسبت به سایر ماینر ها بیشتر است. با افزایش نرخ قیمت بیت کوین و رسیدن آن به بیشتر از 10 هزار دلار، افراد زیادی به سمت استخراج بیت کوین کشیده شدند. به دنبال این اتفاق مصرف برق ماینر ها در کشور به طور ناگهانی افزایش یافت. این ماینر ها به صورت سالیانه نزدیک به 20000 گیگا وات انرژی را مصرف کرده و هزینه های زیادی را به بار آورد. بنابراین به نتیجه می رسیم که مصرف بالای انرژی بیت کوین به علت افزایش نرخ قیمت این ارز می باشد.

آیا استفاده از این دستگاه جرم محسوب می شود؟

سوالی که امروزه اکثر افراد دارند این است که آیا استفاده از ماینر در کشور جرم است؟ پاسخ این است که در حالت کلی هرچه که برای آن مجازاتی در نظر گرفته نشود، جرم به شمار نمی آید. در کشور ما نیز برای ماینر ها مجازاتی در نظر گرفته نشده است، بنابراین نمی تواند استفاده از آن جرم محسوب شود، اما جرم نبودن آن به معنای قانونی بودن این دستگاه نیز نخواهد بود.

راه اندازی ماینر با برق خانگی امکان پذیر است؟

ماینر ها می توانند دارای انواع مختلفی از نظر مصرف انرژی باشند. برای استفاده ماینر ها در منزل احتیاج به یک مقدمه و برق های فشار قوی می باشد که در اکثر خانه ها این امکان وجود ندارد. برای استفاده از ماینر در خانه ممکن است مشکلاتی مانند سر و صدای زیاد و قطعی مداوم برق به وجود آید. در حالت کلی استفاده از ماینر در خانه توصیه نشده و بدون صرفه اقتصادی تلقی می شود. البته برخی از ماینر های کم مصرف و خانگی وجود دارد که می توان آن ها را تهیه کرده و در منزل استفاده نمود.

این دستگاه را در کجا می توان تهیه کرد؟

بهترین دستگاه ماینر برای برق خانگی کدام است؟

چگونه کم مصرف ترین ماینر را تهیه کنیم؟

برای خرید کم مصرف ترین ماینر ها، کافی است به چند نکته ساده اشاره کنید. هرچه وزن و ابعاد دستگاه شما کوچک تر باشد، طبیعتا مصرف کمتری را نیز خواهد داشت. اگر دستگاه شما صدای کمتری را تولید کند، میزان مصرف انرژی پایین تری را نیز دارد. با نگاهی به مشخصات ماینر ها می توانید متوجه شوید که کدام دستگاه مصرف کمتری برای شما خواهد داشت.

استفاده از ژنراتور برای کار با ماینر ها منطقی است؟

با افزایش تعداد ماینر ها در شهر ها، دیگر برق شهری جوابگوی این دستگاه نبود و افراد برای تامین برق ناگزیر به تهیه مولد هایی شدند که بتوانند به وسیله آن برق مورد نیاز هر دستگاه را تامین نمایند. این کار توجیه اقتصادی نیز داشته و بسیار منطقی به حساب می آید.

قیمت ماینر ها در چه رنجی است؟

ارزش و بهای این دستگاه از 50 میلیون تومان آغاز شده و تا 200 میلیون تومان نیز متغیر خواهد بود. البته قیمت مشخص شده برای بیشتر این دستگاه ها به صورت دلار تعیین شده که هنگامی که وارد ایران می شوند، قیمت آن ها با 30 تا 50 درصد افزایش رو به رو می شود. اگر دنبال ماینر ارزانی هستید، را بخوانید.

دکمه بازگشت به بالا