معرفی بهترین مصالح برای دیوار سوله

دیوار پیش ساخته برای سوله و انبار صنعتی و کارخانه ها تنوع نسبتا زیادی دارد. اگر دیوار سوله قرار است باربر باشد، بسیاری از دیوارهای پیش ساخته موجود در بازار نمی تواند نیاز پیمانکار را تامین کند. و برای دیوار های باربر مناسب است. اما برای دیوارهای داخلی و دیوار حائل و دیوار محوطه ی سوله ، گزینه های بیشتری وجود دارد. انواع و دیوار خشک برای دیوارهای غیرباربر مناسب است. در مورد دیوار محوطه که سوله را از محوطه اطراف جدامی کند نیز یکی از بهترین گزینه ها دیوار پیش ساخته بتنی برای جداسازی محوطه سوله از سایر قسمت هاست.

خرید سوله دست دوم دیوار

مزیت انتخاب دیوار پیش ساخته برای سوله

دیوار پیش ساخته برای سوله حتی در مورد دیوارهای باربر انتخاب بهتری نسبت به دیوارهای سنتی است. عملکرد لرزه ای سوله ها ایده آل است و تنها نقطه ضعف این سازه ها دیوارهای آجری یا سیمانی است که در صورت بروز تنش فرو می ریزد. بسیاری از سوله هادر مواقع بحرانی پناهگاه آسیب دیدگان است. به همین دلیل انتظار میرود پیمانکاران به فکر ضعف دیوارها نیز باشند. به طور خلاصه مزیت برای سوله به شرح زیر است:

 • افزایش چشم گیر عملکرد لرزه ای سازه
 • امکان دمونتاژ دیوار ها و فروش مجدد به صورت دست دوم
 • ایجاد عایق حرارتی ایده ال و کاهش هزینه های گرمایشی
 • سرعت نصب بالا
 • کاهش هزینه های بهسازی و تعمیرات
 • قطر کم دیوارها و حفظ فضای مفید سوله

بررسی انواع دیوار پیش ساخته برای سوله

امروزه به دلیل افزایش جمعیت جهان و نیاز روز افزون به ساخت و ساز ، کاهش زمان اجرای ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مواردی که بدین منظور می توان از آن بهره گرفت؛ اجرای دیوار پیش ساخته برای سوله می باشد. این دیوارها علاوه بر افزایش سرعت ساخت و ساز ، عایق مناسبی در برابر سر و صدا می باشند. از دیگر مزایای ساخت سوله می توان به نصب و حمل و نقل آسان آن اشاره نمود.

دیوارهای پیش ساخته سوله بر اساس مصالح مورد استفاده در ساخت آن ، به انواع ، دیوار پیش ساخته ساندویچ پنل ، دیوار پیش ساخته کناف و … تقسیم بندی می گردند. در ادامه به معرفی برخی از انواع آنها پرداخته شده است.

دیوار سوله

دیوار پیش ساخته بتنی برای سوله

استفاده از این نوع دیوارها به جنگ جهانی دوم باز می گردد. برای سوله در دو نوع یک رو نما و دو رو نما تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. اجرای دیوار پیش ساخته برای سوله از جنس بتن و دو رو نما ، موجب کاهش هزینه های مربوط به نماسازی می گردد.

قیمت سوله دست دوم دیوار

در ساخت این دیوارها از میلگرد استفاده می شود. به کارگیری این میلگرد در ساخت دیوار سوله سبب افزایش مقاومت دیوار در برابر وقوع حوادث طبیعی همچون زلزله و طوفان می گردد. دیوارهای پیش ساخته بتنی در ابعاد ، ضخامت و طرح های مختلفی در بازار عرضه می شوند. از این دیوارها می توان به منظور دیوارچینی منازل ، حصار محوطه ها و … استفاده نمود. از جمله مزیت های اجرای دیوار پیش ساخته برای سوله بتنی امکان حک کردن آرم ارگان های مختلف بر روی آن می باشد. علاوه بر این اجرای دیوار پیش ساخته بتنی برای سوله آسان بوده و ارزان قیمت نیز می باشند.

دیوار سوله دست دوم

با توجه به اینکه در بسیاری از موارد سوله ها برای مدت زمان کوتاهی ساخته می شود و پس از پایان پروژه ها به صورت دست دوم به فروش می رسد، ممکن است قطعات مورد نیازتان را از میان انواع سازه های دمونتاژ شده پیدا کنید. دیوار پیش ساخته برای سوله ممکن است از انواع ساندویچ پانل یا دیوار خشک و یا باشد. سوله ، سازه ای پیش ساخته است که قطعات آن به صورت مجزا به فروش می رسد. خصوصا دیوار سوله دست دوم ساندویچ پانل را میتواند از سازه های دمونتاژ شده با قیمت بسیار ارزان خریداری کرد.

مقایسه قیمت سوله دست دوم دیوار حائل و دیوارهای داخلی با هزینه مصالح نو نشان می دهد که اگر توانایی تهیه قطعات دیوار سوله دست دوم منطبق با نقشه را داشته باشید ، هزینه ها به طرز چشم گیری کاهش پیدا خواهد کرد.

انواع دیوار پیش ساخته برای سوله

دیوار پیش ساخته برای سوله به 3 دسته کلی تقسیم بندی می شود:

 • دیوار باربر (دیوار سازه ای خارجی)
 • دیوار غیرباربر (دیوار داخلی و خارجی و دیوار کاذب)
 • دیوار محوطه

دیوار سوله باربر

دو گزینه و دیوار تری دی پانل به عنوان دیوارهای باربر سوله قابل استفاده است. جالب است بدانید که دیوارهای تری دی پانل در صورتی که به درستی اجرا شود بر اساس ضخامت از 2500 کیلوگرم در هر متر مربع به بالا را می تواند تحمل کند. در واقع 3d پانل با ضخامت 6cm درجه مقاومت f90 دارد و به صورت سفارشی قابل ساخته شدن است و ضخامت تا cm10 و مقاومت 120 نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

به دلیل وزن سبک این دیوارها عملکرد سازه ای بسیار خوبی دارند و اتصالات فلزی، امکان گسیختگی را به طرز چشم گیری کاهش خواهد داد. دیوار پیش ساخته برای سوله حتی برای دیوارهای باربر گزینه بهتری از دیوارهای سنتی است.

3d پانل مناسب دیوار پیش ساخته برای سوله

3d پانل یا دیوار پیش ساخته برای طراحی سوله سه بعدی به وسیله مفتول های فلزی به صورت خرپا به هم وصل شده است. پس از آنکه بتن پاشی انجام شود، با هم کنار هم قرار گرفتن بتن و فولاد، سازه ای مستحکم به دست می آید که جایگزینی ایده ال برای دیوارهای آجری  و سفالی خواهد بود. برای سقف و کف نیز انجام می شود.

سوله های صنعتی ، سیلو و سردخانه و بسیاری از سوله های ورزشی با تری پانل ساخته شده اند. درجه مقاومت این دیوارها در برابر نفوذ حرارت بالاست. دیوار پیش ساخته برای سوله باید به سرعت اجرا شود از نظر عایق صوتی و حرارتی و عملکرد لرزه ای ، کارکرد بهتری از دیوارهای سنتی داشته باشد. انواع دیوار پیش ساخت برای سوله که این روزها در بازار موجود است این هدف را تامین میکند و هر روز پیمانکاران بیشتری به سمت انتخاب مصالح نوین رو می آورند.

دیوار سوله 3D پانل

3d پانل دیوار تری دی پانل را میتوان هم به عنوان دیوار باربر و غیر باربر استفاده کرد. در واقع اگر به دنبال دیوار پیش ساخته برای سوله باشید، برای دیوارهای باربر، تری دی پانل یکی از معدود گزینه هاست. جنس هسته ی آن از یونولیت است که با شبکه های فولادی احاطه شده است. مش فولادی تری دی پانل به صورت خرپایی به هم متصل شده اند. پس از آنکه بتن پاشی روی این ساختار انجام شود، میتوان انتظار مقاومت بالایی از این دیوارها داشت.

تری دی پانل را به عنوان دیوار داخلی ، دیوار خارجی و حتی دیوارهای محوطه نیز میتوان به کار برد. استقامت بسیار خوبی دارد. عایق مناسبیست و سرعت اجرایی بالایی دارد.

دیوار پیش ساخته برای سوله

دیوار پیش ساخته سوله ساندویچ پانل از دو جنس پلی یورتان و پلی استایرین ساخته می شود. قیمت ساندویچ پانل سوله بر اساس زیر سازی و قیمت پروفیل قوطی و انجام فلشینگ ها اعلام می شود. نقشه سوله در تعیین قیمت تاثیرگذار است. قیمت ساندویچ پانل پلی یورتان از قیمت ساندویچ پانل پلی استایرن گران تر تمام می شود.

حصار محوطه با دیوار پیش ساخته برای سوله

محوطه ای که سوله در آن ساخته شده است و ماشین آلات سنگینی در آن تردد دارد و فضای بارگیری و رفت و آمد باید کاملا محصور باشد. جداسازی سوله از محوطه ی پیرامون در ایجاد فضایی امن ضرورت دارد. برای این کار کاملا مناسب است. دیوار پیش ساخته برای سوله و با هدف جداسازی محوطه سوله از سایر قسمت ها از انواع دیوار بتنی انتخاب می شود که امکان درج آرم کارخانه ها و رنگ آمیزی دیوارها و سفارشی سازی نیز وجود دارد.

دیوار سوله ساندویچ پانل

ساندویچ پانل انتخاب اول دیوار پیش ساخته برای سوله است. دیوارهای داخلی و خارجی سوله که باربر نیستند و نقش سازه ای ندارند با ساندویچ پانل پوشانده می شود. جنس ساندویچ پانل معمولا از پلی استایرن یا پلی یورتان است.

دیوار پیش ساخته برای سوله از ساندویچ پانل استیل

انواع ساندویچ پانل های استیل به شرح زیر است:

 • ساندویچ پانل استیل دیوار سوله از جنس پشم معدنی
 • ساندویچ پانل استیل دیوار سوله از جنس فوم PIR
 • ساندویچ پانل استیل دیوار سوله از جنس پلی ایزوسیانورات
 • ساندویچ پانل استیل دیوار سوله از جنس پلی اورتان

بهترین عایق دیوار پیش ساخته برای سوله

ساندویچ پانل بهترین ایده برای ایجاد عایق صوتی و حرارتی در سوله است. ساختار ساندویچ پانل دارای 6 لایه است و عایق بی نظیری ایجاد می کنند. کاهش هزینه های گرمایش و سرمایش سوله یکی از مهم ترین مزیت های ساندیچ پانل سوله است. ساندویچ پانل به صورت نر و مادگی در هم قفل می شود و بین قاب های فلزی پروفیل با استفاده از پیچ و مهره مهار می شود. این روزها بحث کاهش مصرف انرژی برای گرمایش و سرمایش محیط های صنعتی تنها یک بحث زیست محیطی نیست و بر مدیریت هزینه ها تاثیر بسزایی خواهد داشت. استفاده از دیوار پیش ساخته برای سوله اولین گام برای کاهش مصرف انرژی در محوطه های صنعتی برداشته می شود.

دیوار سوله داخلی

محوطه داخل سوله نیاز به دو دسته دیوار دارد. دیوارهای ثابت به عنوان دیوارهای داخلی که فضاهای اصلی را از هم تفکیک میکند و دیوارهای کاذب که به صورت پارتیشین کارگذاشته می شود. دیوارهایی که فضاگیر نباشد، نمای خوبی داشته باشد و به سرعت اجرا شود و امکان جابجایی نیز داشته باشد. ساندویچ پانل و دیوار خشک و انواع سمنت برد امکان جداسازی دیوارهای داخلی را خواهد داشت.

با توجه به گسترش انواع دیوار پیش ساخته برای سوله و تنوع محصولات در این حوزه، کمتر کارفرمایی به فکر ساخت دیوارهای سنتی در محوطه ی داخلی سوله است. تقریبا تمامی دیوارهای غیرباربر سوله ها به صورت پیش ساخته نصب می شوند.

دیوار خشک یا درای وال انواعی از دیوار پیش ساخته برای طراحی خرپا هستند که توانایی باربری ندارند و در دیوار و پارتیشین مورد استفاده قرار می گیرند. در اجرای دیوار خشک از پروفیل های ناوادانی به عنوان قاب استفاده می شود. پس از ایجاد قاب، دیوار گچی داخل آن قرار می گیرد. این دیوارها گچ هایی است که بین دو لایه کاغذ مقوا فشرده شده باشد. انعطاف بالای این دیوارها باعث شده است که عملکرد سازه ای سوله بهبود پیدا کند.

دکمه بازگشت به بالا