مجله اجتماعی

نامگذاری ۸۳ معبر گلزار شهدا به نام مناطق عملیاتی دفاع مقدس

طرح نامگذاری ۸۳ معبر گلزار شهدا بهشت زهرا(س) به نام مناطق عملیاتی دفاع مقدس در سی‌امین هفته از پویش «دوشنبه‌های تعالی» رونمایی شد.

به گزارش کندوج، طرح نامگذاری معابر گلزار شهدا بهشت زهرا(س)، با حضور مدیر عامل، معاونین و مدیران سازمان بهشت زهرا(س)، رئیس اداره روابط عمومی بنیادشهید تهران بزرگ و مادر شهید سید محمد شاهورانی در سی‌امین هفته از پویش «دوشنبه‌های تعالی» رونمایی شد.

جواد تاجیک، مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) در این مراسم گفت: معابر شهری معمولا به نام شهدایی که در آن نقاط سکونت داشته اند مزین می‌شوند؛ اما ساکنان گلزار شهدا بهشت زهرا(س) خود همگی شهید هستند؛ لذا تصمیم گرفته شد نام منطقه عملیاتی و محل شهادت شهدا بر روی معابر گذاشته شود.

وی با اشاره به طرح مشترک بهشت زهرا(س) و بنیاد شهید برای گویاسازی گلزار شهدا، تصریح کرد:‌ نامگذاری معابر گلزار اولین قدم برای معرفی و آشنایی بیشتر زائران با شهدا و دفاع مقدس است و در قدم‌های بعدی شرح و عکس مناطق، عملیات‌ها، یگان‌ها و حماسه‌های شهدا، در کنار تابلوهای نامگذاری معابر قرار داده می‌شود.

تاجیک تصریح کرد: غیر از نامگذاری معابر گلزار شهدا به نام مناطق عملیاتی، چهارراه‌ها، میادین، صحن‌ها، اماکن و درب‌های گلزار نیز در گام بعدی به نام عملیات‌ها و یگان‌های دوران دفاع مقدس نامگذاری می‌شوند.  

علوی مدیر گلزار شهدا بهشت زهرا(س) نیز با بیان اینکه نامگذاری معابر در قطعات گلزار شهدا پس از مشورت با برخی پیشکسوتان جهاد و شهادت انجام شده است، تصریح کرد:‌ نام معابر گلزار شهدا بر اساس فراوانی منطقه عملیاتی محل شهادت شهدایی که در هر بلوک آرمیده‌اند انتخاب شده که در این راستا ۸۳ محور و معبر به نام مناطق عملیاتی نامگذاری شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، پروژه‌های سازمان بهشت زهرا(س) روزهای دوشنبه هر هفته در قالب پویش «دوشنبه‌های تعالی»رونمایی و افتتاح می‌شوند و این روند ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا