کسب و کار ایرانیمجله عمومی

نحوه نصب و اجرای چمن مصنوعی بین موازییک

یکی از محبوب‌ترین کاربردهای چمن مصنوعی، استفاده از ترکیب موزاییک و چمن مصنوعی است که این روزها طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. این سبک از اجرا، هم در حیاط ویلا و آپارتمان و هم در بخش روف ساختمان، قابل اجراست. در این مقاله، در مورد پیش شرط های مورد نیاز، برای داشتن چمن مصنوعی زیبا مابین سنگ و شیار صحبت خواهیم کرد. علاوه بر این، انواع مدل های قابل استفاده، نحوه بکارگیری آنها و قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک برای کاربردهای مختلف را نیز بررسی خواهیم کرد.

ویژگی چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

پیش از اجرای چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، ابتدا لازم است شیارهای بین سنگ را آماده کنید. در ادامه در مورد نحوه زیر سازی شیارها صحبت خواهیم کرد. در نصب چمن مصنوعی بین سنگی به موارد زیر دقت کنید:

 1. عمق شیارها بین ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر تنظیم شود (برای شیارهای عمیق تر باید از چمن های الیاف بلندتر استفاده شود).
 2. پهنای شیارها حداقل ۵ سانتیمتر به بالا باشد.
 3. زیرسازی شیارها مطابق با شیب زمین باشد تا فرآیند خروج آب به راحتی انجام پذیرد.
 4. سطح شیارها کاملاً صاف و یکدست باشد تا چسب چمن مصنوعی به خوبی عمل کند.
 5. چمن مصنوعی مابین شیار باید حداقل نیم تا ۱ سانتیمتر از سطح سنگ بیرون زدگی داشته باشد.

موارد ذکر شده همگی اطلاعاتی در مورد شیارهای بین سنگ ها بود، اما برای انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای نصب بین سنگی، لازم است شاخصه هایی را در نظر داشته باشید. موارد زیر مهمترین ویژگی هایی هستند که برای انتخاب چمن مصنوعی بین سنگی، باید در نظر داشته باشید:

ارتفاع الیاف چمن مصنوعییکی از مهمترین پارامترها در نصب بین سنگی، داشتن ارتفاع مناسب الیاف می باشد. همان طور که در بخش قبلی توضیح داده شد، ارتفاع الیاف باید بر مبنای عمق شیارها اندازه گیری شود؛ به طوری که مقداری از چمن از مابین سنگ ها، بیرون زدگی داشته باشد. بر این اساس، پیش از انتخاب چمن مصنوعی، ابتدا لازم است سنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس اقدام به سفارش چمن مصنوعی نمائید.

تراکم چمن مصنوعیفاصله بین خطوط دوخت چمن، که به آن گیج گفته می شود و همچنین سرعت دوخت، از عوامل تعیین کننده تراکم چمن مصنوعی هستند. هر چه گیج کمتر و سرعت دوخت بالاتر رود، چمن مصنوعی متراکم تر بافته می شود. هر چه چمن مصنوعی متراکم تر باشد، کیفیت و ماندگاری بالاتری خواهد داشت. اگر محوطه مورد نظر شما محیطی پر تردد است؛ لازم است از چمن مصنوعی های باکیفیت با تراکم بافت بالا استفاده کنید. از طرفی، تراکم بالاتر، از ریزش زباله ها به عمق چمن جلوگیری کرده و از این رو نظافت چمن راحت تر خواهد بود.

رنگ و شکل ظاهری چمن مصنوعی: شما می توانید بسته به سلیقه، از انواع مختلف رنگ بندی های چمن مصنوعی استفاده نمائید. اگر در سایر بخش های محوطه خود نیز از چمن مصنوعی استفاده کرده اید، بهتر است هماهنگی بین رنگ ها را در نظر داشته باشید. گاهی می توان فقط برای قسمتی از محوطه خود از نصب بین سنگی استفاده کرد و برای سایر بخش ها از نصب یکدست چمن مصنوعی بهره برد.

بهترین چمن مصنوعی برای نصب بین سنگ کدام است؟

برای اینکه چمن مصنوعی ایده آلی را برای شیارها و بین سنگ خود انتخاب کنید، در ابتدا باید شرایط استفاده و کاربرد شما تعیین گردد. اگر چمن مصنوعی بین سنگی را برای محیطی پرتردد در نظر دارید؛ طبیعتاً استهلاک چمن مصنوعی شما بالا خواهد بود و باید سراغ مدل های با دیتکس و تراکم بالا بروید.

اما گاهی شما این سبک از اجرا را برای حیاط شخصی خود مدنظر دارید که تردد و ترافیک عبوری بالایی ندارد، در این صورت شما می توانید از چمن های مصنوعی اقتصادی تر استفاده کنید.

مسلماً چمن مصنوعی با کیفیت تر طول عمر بالاتری نیز خواهد داشت. صرفاً تراکم و پرپشتی چمن مصنوعی عامل تعیین کننده قیمت نیست و عوامل کیفی نیز بسیار اثرگذار هستند. داشتن مقاومت چندین ساله در برابر آفتاب، کاملاً به کیفیت نخ باز می گردد. بدون شک تمامی موارد ذکر شده در بالا، روی  نیز اثرگذار خواهند بود.

پیشنهاد شرکت خانه چمن برای استفاده از چمن مصنوعی در محیط با تردد کم تا متوسط، چمن مصنوعی 25 میلیمتری سورن، چمن مصنوعی سورن پلاس و چمن مصنوعی پاپیروس است. اگر عمق شیارهای شما بیشتر از ۲ سانتیمتر است، می توانید از مدل های 35 میلیمتری سورن و ۴۰ میلیمتری وی آی پی استفاده کنید.

برای محیط های با تردد بالا نیز مدل های چمن مصنوعی 25 میلیمتری رویال، 25 میلیمتری ویستا و 20 میلیمتری رویال و در شرایط عمق های بیشتر از ۲ سانتیمتر، چمن مصنوعی 35 میلیمتری ویستا انتخاب مناسبی هستند.

نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

برای شروع، ابتدا باید زیرسازی بین سنگ آماده شود. در این مرحله دو روش برای زیرسازی وجود دارد:

 1. زیرسازی سختدر این روش، شما باید با استفاده از بتن و دوغاب، سطحی صاف را برای نصب چمن مصنوعی بین سنگی مهیا کنید. این سطح باید صاف و مطابق با شیب زمین تنظیم شده باشد. همچنین می توانید از سیمان سفید نیز برای اجرای این سبک از زیرسازی استفاده کنید. نصب چمن مصنوعی روی سیمان یکی از روش های متدوال برای اجرای چمن مصنوعی بین سنگی است. پس از انجام زیرسازی به این سبک، از چسب دوجزیی و چسب تک جزیی برای نصب چمن مصنوعی می توان استفاده کرد.
 2. زیرسازی غیرسخت: این روش که بر روی خاک انجام می شود؛ فرآیندی تخصصی است و اجرای آن نیاز به متخصص دارد. در ابتدا لازم است بستر خاک موجود مابین سنگ ها، با آب نرم شده و سپس فشرده شود. پس از آن، یک لایه ۲ تا ۳ سانتیمتری شن بادامی یا نخودی ریخته شود و این لایه مجدداً توسط ابزاری خاص، فشرده شود. مزیت این روش، تخلیه و مکش سریع آب باران است که به زمین نفوذ می کند. در نصب چمن مصنوعی با زیرسازی غیر سخت، از چسب استفاده نمی شود و چمن با میخ در شیارها فیکس می شود.

چه نوع چسبی برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک مناسب است؟

در حالتی که شیارهای شما با بتن و یا سیمان سفید پر و مسطح شده باشد، از دو نوع چسب می توانید استفاده کنید:

 1. چسب تک جزئی چمن مصنوعی که برای نصب موکت هم استفاده می شود و چسبندگی مناسبی دارد. این چسب نسبت به رطوبت بالا و خیس شدگی دوام پایینی دارد و بهتر است در محیط هایی که با آب در تماس نیست استفاده شود.
 2. چسب دو جزئی چمن مصنوعی که بر پایه پلی اورتان است و نسبت به رطوبت و خیس شدگی بسیار مقاوم است. پیشنهاد می شود در فضای باز از این چسب استفاده شود.

عمق و پهنای استاندارد برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چقدر است؟

همان طور که پیشتر ذکر کردیم، برای صرفه جویی در هزینه ها و گرفتن بهترین نتیجه، تنظیم عمق شیارها در حد ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر معقول ترین انتخاب است. گاهی ممکن است به دلایل مختلف، این عمق از حد معمول کمتر و یا بیشتر شود. بهتر است چمن مصنوعی انتخابی شما حداکثر ۱ تا ۲ سانتیمتر از سطح سنگ بیرون زدگی داشته باشد. ارتفاع کمتر از این مقدار از زیبایی چمن مصنوعی می کاهد؛ اما در عوض استهلاک چمن مصنوعی نیز کاهش می یابد و این برای بسیاری از افراد نکته مثبتی محسوب می شود.

در مورد پهنای شیارها نیز باید گفت که هر چه پهنا بیشتر باشد، از نظر بصری زیبایی بیشتری خواهیم داشت. پهنای شیارها را می توانید حداقل ۵ و حداکثر 20 سانتیمتر در نظر بگیرید. هر چه پهنای شیارها کمتر باشد،  اجرت نصب و میزان چسب مصرفی افزایش خواهد یافت.

مزیت نصب چمن مصنوعی بین سنگی نسبت به چمن طبیعی بین سنگی

در مورد مزیت های چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی، در مقاله  به طور مفصل سخن گفتیم. جالب اینجاست که در مبحث چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، این مزایا بیشتر نمایان می شوند. اجرای چمن طبیعی بین سنگ، دشواری های فراوانی نسبت به اجرای چمن طبیعی به صورت یکپارچه دارد. از کاشت چمن طبیعی بین سنگ گرفته تا کود دادن و هرس کردن چمن در بین سنگ و موزاییک، همگی مشکلاتی هستند که اجرای چمن طبیعی مابین سنگ با خود به همراه دارد.

در مقابل، چمن مصنوعی یک انتخاب بسیار ایده آل برای اجرای این سبک می باشد. دسترسی راحت به چمن مصنوعی، نصب آسان، نگهداری کم و سرسبزی ماندگار، از مزایای قابل تامل چمن مصنوعی بین سنگ می باشد.

جدیدترین طرح های چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

در این بخش از مقاله برای ارائه ایده های جذاب، چند طرح امروزی را برای شما گردآوری کردیم. طبیعتاً با الهام گرفتن از این طرح ها و ایده ها، می توانید محیطی خاص و کاملاً لوکس را برای خود به ارمغان بیاوریدأ. همچنین در می توانید صدها پروژه اجرا شده توسط شرکت خانه چمن را مشاهده کنید.

قیمت چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

در بخش چمن مصنوعی مناسب برای فضای بین سنگ، مدل های مختلفی معرفی شد که با توجه به کاربرد شما قابل اجراست. به طور کلی فرآیند خرید و اجرای این سبک از اجرا در سه بخش مختلف برای شما هزینه در بر خواهد داشت:

 1. هزینه چمن مصنوعی: در بخش فروشگاه قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک به ازای هر مترمربع درج شده است. شما می توانید با درنظر گرفتن نوع کاربری و متراژ مورد نیاز خود، هزینه خرید چمن مصنوعی را محاسبه کنید. اگر متراژ شما کم است، سعی کنید از چمن مصنوعی با کیفیت بالاتر استفاده کنید تا کارایی لازم را برای چندین سال داشته باشد.
 2. اجرت نصابنحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک کاری آسان اما خسته کننده است. شما می توانید برای نصب، به توانایی خود اعتماد کنید و آن را انجام دهید. به طور کلی اجرت نصب این سبک از اجرا، نسبت به نصب های یکپارچه، ۳ برابر است. متراژ و پهنای شیارها اثر مستقیمی بر روی قیمت چمن مصنوعی خواهد داشت. شیارهای باریک تر اجرت نصب بالاتری دارند.
 3. هزینه چسب چمن مصنوعی (برای نصب بر روی سطوح بتنی و سخت)اگر از چسب تک جزئی برای نصب چمن مصنوعی بین موزاییک استفاده شود؛ مقدار ۱ تا ۱.۲ کیلوگرم به ازای هر مترمربع چسب نیاز دارید. اگر از چسب دوجزئی پلی اورتانی استفاده کنید؛ به مقدار ۱.۲ تا ۱.۴ کیلوگرم به ازای هر مترمربع مصرف چسب خواهید داشت.

به طور کلی قیمت تمام شده این سبک از اجرا، در مقایسه با اجراهای یکپارچه(راسته)، به ازای هر مترمربع گران تر تمام می شود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که در نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، میزان استفاده از چمن مصنوعی نسبت به حالت یکپارچه، بسیار کمتر خواهد بود.

مراحل خرید چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

خانه چمن سه روش برای خرید چمن مصنوعی بین سنگی شما مهیا کرده است. خرید اینترنتی چمن مصنوعی، خرید حضوری چمن مصنوعی و خرید تلفنی چمن مصنوعی، سه روش خرید می باشند.

شما می توانید در بخش ، چمن مصنوعی خود را انتخاب کرده و یا با تماس تلفنی و یا حضور در محل شرکت، این فرآیند را با آرامش انجام دهید.

در صورت خرید آنلاین چمن مصنوعی، ارسال سفارش برای شهرهای تهران و کرج، ظرف مدت زمان یک روز کاری و برای شهرهای دیگر حداکثر تا 2 روز کاری انجام خواهد شد.

شرکت خانه چمن، چمن مصنوعی های خود را با تضمین کیفیت، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش عالی، با تنوع بسیار بالایی ارائه نموده است. هدف ما جلب رضایت مشتری است. لازم به ذکر است که شرکت خانه چمن در برهه هایی از زمان تخفیفات ویژه ای در نظر می گیرد که می توانید با بهره گیری از آنها، خرید مقرون به صرفه تری داشته باشید.

تمام محصولات شرکت خانه چمن، دارای گارانتی معتبر می باشند و پس از خرید کالا می توانید بر روی خدمات گارانتی چمن مصنوعی و نصب آن حساب باز کنید.

سوالات متداول پیرامون چمن مصنوعی بین سنگی

عمق و پهنای استاندارد برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چقدر است؟

برای صرفه جویی در هزینه ها و گرفتن بهترین نتیجه، تنظیم عمق شیارها در حد ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر معقول ترین انتخاب است. بهتر است چمن مصنوعی انتخابی شما حداکثر ۱ تا ۲ سانتیمتر از سطح سنگ بیرون زدگی داشته باشد. در مورد پهنای شیارها نیز باید گفت که هر چه پهنا بیشتر باشد، از نظر بصری زیبایی بیشتری خواهیم داشت. پهنای شیارها را می توانید حداقل ۵ و حداکثر 20 سانتیمتر در نظر بگیرید.

نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چگونه است؟

برای شروع، ابتدا باید زیرسازی بین سنگ آماده شود. زیرسازی به دو روش سخت و غیر سخت انجام می گیرد. زیرسازی سخت روی بتن، سیمان و دوغاب انجام می گیرد و زیرسازی غیر سخت روی خاک انجام می گیرد. پس از آن با اندازه گیری دقیق پهنای شیارها، چمن را برش داده و با چسب و یا میخ آن را به سطح زیرین متصل می کنند.

مزیت نصب چمن مصنوعی بین سنگ در مقایسه با چمن طبیعی چیست؟

چمن های طبیعی در کاشت بین سنگی پس از مدتی از بین رفته و نمای خوبی نخواهند داشت در صورتی که چمن های مصنوعی برای همیشه سبز و ماندگار خواهند بود. علاوه بر این، چمن مص چمن مصنوعی بین سنگ یکی از این محصولات می‌باشد که در حال حاضر برای کف سازی محیط‌های مختلف بخصوص حیاط و تراس و .. می‌توان از آن استفاده کرد. ما در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی این محصول به نحوه اجرای  بین سنگ پرداخته و چنانچه قصد دارید روش چسباندن چمن مصنوعی بین موزاییک را فراگیرید نکات لازم و مهم در این مورد را با شما در میان بگذاریم.

چمن مصنوعی چیست؟

پیش از آن که به کاربرد چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک بپردازیم و به نحوه نصب و چسباندن آن اشاره کنیم، بهتر است ببینیم چمن مصنوعی چیست و چه کاربردی دارد؟ چمن مصنوعی نوعی کفپوش می‌باشد که از الیاف مصنوعی نایلون Nylon، پلی پروپیلن Polypropylene و پلی اتیلن Polyethylene و به رنگ سبز تولید می‌شود و ظاهری شبیه به چمن واقعی دارد اما از نظر دوام و استحکام از چمن طبیعی محکم‌تر بوده و نیاز به آبیاری و نگهداری خاصی ندارد و همیشه می‌توان از آن برای پوشش کف در مکان‌هایی که نیاز است استفاده کرد.

چمن مصنوعی موکتی دارای الیاف و تیغه های کوتاه تری است. ارتفاع تیغه ها بین 6 تا 15 میلیمتر متغیر است و برای خرید انتخاب های بیشتری دارید. با توجه به شکل ظاهری چمن مانند و نرمی و لطافت موکتی، این محصول به سرعت مورد توجه قرار گرفت.

به خصوص در مناطق بسیار سرد و یا گرم و خشک، نصب چمن مصنوعی موکتی هر روز بیشتر می شود. تیغه های کوتاه این چمن ها نوعی سادگی و هماهنگی خاصی به آن داده که ظاهر چمن منصوعی موکتی را شکیل تر نشان می دهد. اما مهم تر از آن، بحث نظافت و تمیز کردن چمن مصنوعی است که با وجود پرزهای کوتاه تر، کار دشواری ندارید.

ساختار و روش تولید  به این صورت است که یک ورق نازک از این مواد تهیه شده و توسط دستگاه‌های مخصوصی به صورت نوارهای باریک برش داده می‌شود که از این نوارهای باریک و نازک در بافت چمن مصنوعی استفاده می‌گردد.

برای قسمت زیرین چمن مصنوعی که به آن بکینگ هم گفته می‌شود نیز لایه‌ای از جنس پلی یورتان در نظر گرفته می‌شود که اغلب رنگی تیره دارد و کمک می‌کند تا دوام چمن مصنوعی افزایش پیدا نماید.

چمن مصنوعی به لحاظ ارتفاع به انواع مختلفی تقسیم شده و در سه سایز کوتاه بین 15 میلی متر تا 25 میلی متر، سایز متوسط با اندازه‌ای در حدود 35 میلی متر و بلند با ارتفاعی در حدود 45 میلی متر در بازار موجود است و شما می‌توانید متناسب با نیاز، بودجه و مکانی که در نظر دارید با چمن مصنوعی پوشانده شود، خرید خود را انجام دهید.

چمن مصنوعی بین سنگ چه کاربردی دارد؟

برای کف سازی محیط‌های مختلفی مانند حیاط خانه، ورودی‌های ساختمان‌ها، محوطه مجتمع‌های مسکونی و ویلا و … اغلب از سنگ و موزاییک و یا سیمان استفاده می‌شود. اما در حال حاضر طراحان دکوراسیون داخلی از تلفیق سنگ و موزاییک با چمن مصنوعی استفاده کرده و ضمن آن که فضای خالی بین هر قطعه و تایل سنگ و موزاییک را با چمن می‌پوشانند به زیبایی بیشتر آن نیز کمک می‌کنند.

استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، روش نوآورانه‌ای است که دیگر نیاز به کاشت چمن را بین قطعات سیمان و سنگ منتفی می‌کند و استحکام، طول عمر و زیبایی بیشتری را برای محیط شما به ارمغان می‌آورد. همان طور که پیشتر هم اشاره کردیم، چمن مصنوعی بین سنگ را می‌توان در فضاهای باز مانند روف گاردن، تراس، بالکن و فضاسازی کنار استخر و .. مورد استفاده قرار داد.

آموزش نصب چمن مصنوعی بین سنگ

مهم‌ترین نکته‌ای که پیش از چسباندن چمن مصنوعی بین سنگ باید در نظر داشته باشید، نحوه چیدمان سنگ و موزاییک است. زیرا لازم است فاصله‌ای که بین سنگ و موزاییک در نظر می‌گیرید حداقل 10 سانتی متر باشد تا بتواند زیبایی خاصی که مد نظر دارید را به کف فضای شما ببخشد.

حال اگر این فاصله بیشتر باشد می‌تواند جلوه زیباتری را به فضا ببخشد، ضمن آن که لازم است طراحان عمقی در حدود 4 سانتی‌متر را برای این امر در نظر بگیرند تا چمن مصنوعی بتواند به خوبی در شیار ایجاد شده نصب گردد و به اندازه یک سانتی‌متر آن، بالاتر از سطح سنگ و موزاییک قرار گیرد تا زیبایی بیشتری را به نمایش بگذارد که البته در هنگام انتخاب چمن مصنوعی لازم است در انتخاب ارتفاع آن دقت شود.

نکته مهم دیگری که لازم است در این بخش به آن اشاره کنیم نوع چمن مصنوعی برای استفاده در شیارهای بین سنگ و موزاییک است. این نکته را به خاطر داشته باشید که هیچ تفاوتی بین چمن مصنوعی معمولی با چمنی که بین سنگ و موزاییک و یا سیمان نصب می‌شود، وجود ندارد. بنابراین هیچ مجموعه ای نباید از شما طلب وجه بیشتری برای نوع چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک نماید.

نحوه اجرای چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

روش چسباندن چمن مصنوعی بین موزاییک یا سنگ و .. کار چندان راحتی نیست و نیاز به دقت بالایی دارد، به همین دلیل بهتر است آن را به افراد حرفه‌ای در این زمینه بسپارید. اما اگر مایلید خودتان روش چسباندن چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ را امتحان کنید، بهتر است به ادامه مطلب که ما به نحوه نصب چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ پرداخته‌ایم توجه نمایید و هر بخش را با دقت بالایی انجام دهید.

مواد و ابزار لازم برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و سرامیک

 • چسب صنعتی که همان چسب کفش یا موکت می‌باشد.
 • قلم موی کوچک
 • بنزین یا تینر برای پاک کردن لکه‌های چسب
 • چکش پلاستیکی
 • پیچ گوشتی دو سو بزرگ یا کاردک

نحوه اجرای چمن مصنوعی بین سنگ را طبق مراحل زیر انجام دهید.

 • در مرحله اول نحوه نصب چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ به این صورت است که باید چمن را در ابعاد مناسب برای محلی که تعیین کرده‌اید برش داده و همه را دسته‌بندی کنید.
 • به جهت خواب چمن توجه کنید زیرا این موضوع می‌تواند در آینده برای شست و شو و همچنین نظافت چمن مصنوعی به شما کمک نماید تا این امر را به سادگی انجام دهید.
 • برای انجام صحیح روش چسباندن چمن مصنوعی بین موزاییک باید حتما درز بین سنگ و موزاییک را به خوبی تمیز کنید.  
 • با قلم موی تمیز چسب را داخل درزها بریزید، نیاز نیست پشت چمن را چسب بزنید. چند دقیقه صبر کنید تا گاز چسب خارج شده و حباب روی ان نمایانگر شود، سپس می‌توانید نوارهای چمن مصنوعی را بین درزها قرار دهید.
 • در مرحله بعد با استفاده از کاردک یا پیچ گوشتی سر تختی که گفتیم لبه‌های آن را به داخل شیار فشار داده و چمن مصنوعی را در جای خود محکم کنید.
 • سپس با استفاده از چکش لاستیکی روی سطح چمن مصنوعی بکوبید تا به خوبی در جای خود قرار گیرد.
 • یک شبانه روز از تردد و شست و شوی فضایی که نصب چمن مصنوعی بین سنگ انجام گرفته خودداری کنید. هر چند که چمن مصنوعی از مقاومت بالایی بهره‌مند است و دچار آسیب نمی‌شود اما برای اینکه خیالتان از خشک شدن چسب‌ها آسوده شود این مورد را در نظر داشته باشید.
 • نحوه نصب چمن مصنوعی روی سرامیک با روشی که در بالا ذکر کردیم هیچ تفاوتی ندارد. اگر می‌خواهید محیطی که قبلا کف آن سرامیک بوده است را با چمن مصنوعی بپوشانید لازم است مثل روش بالا عمل کنید، به شرط آن که پیش از انجام پروسه نصب چمن، اندازه‌ها را به درستی محاسبه کرده و چمن را به ابعاد لازم برش بزنید تا نتیجه کار از زیبایی و کیفیت بالا برخوردار گردد.

در انتها لازم است این نکته را متذکر شویم که یکی از مزایای  و بین سنگ آن است که نیاز به نگهداری خاصی ندارد و همین که گاهی آن را جارو کرده و شست و شو کنید، می‌توانید زیبایی اولیه را به آن‌ها ببخشید، ضمن اینکه به خاطر مقاومت بالای الیاف چمن مصنوعی، راه رفتن و یا حرکت خودرو بر روی آن باعث له شدن و تغییر چهره آن نمی‌شود.

مفروش کردن کف بالکن با چمن مصنوعی، فضایی شاد و محیطی دنج را به وجود می آورد که می تواند مکانی جهت رفع خستگی های روزمره باشد. اندازه تراس بزرگ باشد یا کوچک، محدودیتی در به کارگیری چمن مصنوعی ندارد. حتی در بالکن های خیلی کوچک هم می توان کل سطح تراس را با چمن مصنوعی پوشش داد و حداکثر بهره وری را از فضا داشت.

نوعی نیاز به آبیاری، کود و آفت کش نداشته و از این لحاظ مقرون به صرفه تر می باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا