کسب و کار ایرانیمجله عمومی

پارچه های مخصوص کاور مبل

امروزه در هر خانه ای یک ست مبلمان به چشم می خورد. برخی راحتی بیشتری داشته و برخی دیگر مجلسی و مجلل ترند. این گروه از وسایل جهت ایجاد فضایی مناسب برای نشستن افراد تعبیه شده اند. زمینه مناسبی برای نشیمن گاه افراد بوده که در ترکیب های مختلفی نیز طراحی شده اند. در برخی موارد دیده می شود که از روکش هایی برای پوشاندن مبل ها استفاده می شود.  گاهی روکش ها از جنس پلاستیک مقاوم بوده و گاهی نیز از پارچه تهیه می شوند. آیا شما قصد ندارید برای سرویس مبلمان خود یک کاور پارچه ای تهیه کنید؟؟؟ آیا پارچه های مناسب جهت این کار را می شناسید؟؟ کاور مبل از بین چه نمونه های صورت می گیرد؟؟ در ادامه مطلب با موارد متناسب برای طراحی روکش های مبلی آشنا می شویم.

شاید برای خیلی از افراد سوال پیش بیاید که چرا باید از کاور مبل استفاده نماییم؟؟ زیرا طراحی و ساخت مبل ها با کمک پارچه صورت گرفته است. هدف از به کار گیری کاور و روکش پارچه ای برای آن  ها چیست؟ دلایل زیر هدف از فروش پارچه کاور مبل را کاملا مشخص می نماید. این اقدام چندین دلیل مهم دارد.

 1. اولین دلیل مهم آن جلوگیری از کثیف شدن و آسیب دیدگی پارچه مبلی است. بر اثر نشستن افراد، بازی بچه ها و تحرک حیوانات، سطح این محصولات از شکل اصلی خارج می شود. کاور می تواند با جلوگیری نمودن از آلودگی و آسیب، طول عمر سرویس مبلمان را تا حدودی بالا ببرد.
 2. دومین دلیل، امکان هماهنگی راحت تر سرویس مبلمان با دکوراسیون محیط اطراف است. افراد گاهی به جهت تنوع و گاهی بر اساس سلیقه اقدام به تغییر دکوراسیون خود می کنند. امکان تعویض و خرید یک سرویس مبلمان جدید و هماهنگ گاهی ممکن نیست. پوشاندن این محصولات با کمک یک کاور مبلی به رنگ و طرح دلخواه مشکل را حل خواهد نمود.
 3. سومین دلیل، زیبایی بخشی به دکوراسیون محیط در بردارنده مبل هاست. می توان با کمک یک روکش زیبا، سنتی و یا عروسکی تغییر چشمگیری در فضا ایجاد نمود.

برای فروش پارچه کاور مبل بایستی با برخی از انواع پارچه های مناسب برای تولید این محصول آشنا شویم. خرید پارچه کاور مبل برای هر کسی امکان پذیر است. برخی جهت کسب و کار خود و تولید انبوه این روکش از آن استفاده می نمایند. برخی دیگر جهت استفاده شخصی این خرید را انجام می دهند.

جهت انواع خدمات تعمیر مبل و تعمیرات مبل استیل میتوانید به شرکت خانه شیک مراجعه کنید.

پارچه کشبافت

احتمالا نام پارچه ترک را شنیده اید و از شهرت و محبوبیت آن اطلاع دارید. پارچه کشبافت همان پارچه ترک کاور مبلی است. برای تولید این نمونه، از ترکیب نخ آکریلیک و نخ های مصنوعی استفاده می کنند. ترکیب حاصله زیبا و بسیار محبوب است. طرح و رنگ دلنشینی داشته و دکور شما را به سمت تحول چشمگیری می برد. یکی از بهترین نمونه ها در فروش پارچه کاور مبل همین گزینه می باشد.

پارچه کرپ

فروش پارچه کاور مبل نشان می دهد که برخی از گزینه های موجود قیمت پایین تری دارند.  یک متریال مناسب بوده که از بازه قیمتی کم تری نسبت به سایرین برخوردار است. در تولید آن نخ های آکریلیک به کار گرفته اند. البته به میزان کمی نیز حالت کشسانی دارد.

پارچه چند لایه

در بین پارچه های کاور مبلی، برخی از مقاومت و استحکام بیشتری برخوردارند. پارچه های چند لایه به دلیل داشتن لایه های زیاد و ضخامت بیشتر با دوام ترند. این گروه معمولا در سه لایه تهیه دیده شده اند. لایه اول می تواند هر کدام از پارچه های کاور مبلی همانند کرپ یا چرم باشد. برای لایه دوم از پنبه استفاده می کنند. آخرین لایه به کمک یک آستری مناسب پوشش داده شده است. این نمونه با داشتن ضخامت و لایه های مناسب از نفوذ مایعات تا حدودی ممانعت می نماید. برای خانه هایی که بچه کوچک دارند و یا حیوان نگهداری می کنند، گزینه مناسب تری برای کاور است.

پارچه جیر

در زمینه فروش پارچه کاور مبل نام پارچه جیر را نیز می بینیم. نمونه ای که به پارچه مخمل شباهت دارد و اتفاقا مشابه آن بعد از مدتی ساییده می شود. هر چه کیفیت این مدل بیشتر باشد، قیمت بالاتری را نیز به خود اختصاص می‌دهد. به راحتی تمیز می شود و ظاهری شیک و متفاوت به فضای شما خواهد داد. ضمن این که در رنگ بندی های متنوعی نیز تولید شده و سلایق گوناگون را پوشش می دهد.

پارچه مخمل

پارچه مخمل یکی دیگر از محصولاتی است که در بین متریال مناسب برای فروش پارچه کاور مبل می بینیم. پارچه مخمل با ظاهر شیک و مجلل خود طراحی دکوراسیون را زیباتر و دلنواز تر می کند. انواع رنگ از این گزینه موجود می باشد. گزینه ای سنگین وزن که اتفاقا از کیفیت و قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

پارچه کتان

پارچه کتان یکی دیگر از پارچه های کاور مبل بوده که از الیاف طبیعی بهره برده است.  این نمونه دارای امتیازاتی مثبت و منفی می باشد که در فروش باید به آن ها توجه شود. خوشبختانه این نمونه نخ کش نمی شود. بر اثر شست و شو دیرتر تغییر رنگ می دهد و دچار ساییدگی نخواهد شد. اما متاسفانه امکان چروک شدن و لکه دار شدن یک ایراد آن به حساب می آید.

جمع بندی

برای فروش پارچه کاور مبل انواع متنوعی از متریال مورد نیاز معرفی شد. این محصول تزئینی و کاربردی از نظر اقتصادی برای دارندگان سرویس مبلمان به صرفه تر است. در خرید پارچه کاور مبل به متراژ مورد نیاز خود دقت کنید. متراژ بر اساس تعداد مبل، اندازه آن ها، طرح مورد نظر کاور و داشتن کوسن صورت می گیرد. ضمندر این مقاله در رابطه با بهترین پارچه برای کاور مبل صحبت می‌کنیم.

هر یک از ما به دلایل مختلفی ممکن است به پارچه کشی برای کاور کردن مبلمانمان فکر کنیم.

اینکه چه پارچه‌ای بخریم و به چه روشی مبلمان خود را با پارچه کاور کنیم، که منظر زیبایی داشته باشد، دغدغه خیلی از ماست.

برای اینکه بدانید کدام پارچه‌ها مناسب بهترین پارچه کشی برای کاور مبل هستند و کدام مدل کاور مناسب‌تر است، در این مقاله با ما همراه باشید.

پارچه کشی برای کاور مبل

کاور کردن مبلمان با استفاده از پارچه، ایده ای است که می‌تواند پاسخگوی نیازهای مختلفی باشد.

 • تمیز نگهداشتن مبلمان در برابر حیوان خانگی
 • تزیین مبلمان به دلیل سادگی
 • جلوگیری از کهنه شدن زود هنگام مبلمان
 • ست نبودن رنگ مبلمان با چیدمان فضا

همه این موارد می‌توانند دلیلی برای انتخاب پارچه کشی برای کاور مبل باشند.

کاور مبل‌های پارچه‌ای می‌توانند به مدل‌های مختلف و در طرح و رنگ‌های متنوعی دوخته شوند، به همین دلیل راه حل مناسبی در پاسخ به نیاز شما می‌توانند باشند.

شما می‌توانید از کاور مبل تکه‌ای برای تزیین مبلمان استفاده کنید، قسمت تکیه گاه و نشیمن مبل را برای تمیز نگهداشتن آن کاور کنید و یا کل مبلمان را با استفاده از کاورهای یک تکه بپوشانید.

انتخاب هر مدل از کاور مبل به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. اما در انتخاب پارچه برای کاور مبل باید دقت کنید. پارچه مبل با کیفیت و در طرح و رنگ متناسب با چیدمان بخرید.

حتما بخوانید

بهترین نوع پارچه برای کاور مبل

برای کاور مبل پارچه‌ای از پارچه‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. پارچه کاور مبل‌ها معمولاً شبیه به هستند. در نتیجه این پارچه‌ها از تنوع رنگ و طرح برخوردار هستند و شما انتخاب‌های فراوانی خواهید داشت.

اغلب پارچه کاور مبل‌ها از جنس نخ و پلی استر هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را با ماشین لباسشویی شست‌وشو داد.

برای کاور مبل باید از پارچه‌هایی استفاده کرد که با دوام و با کیفیت باشند. پارچه‌هایی که در اثر چند بار شست‌وشو تغییر رنگ و تغییر شکل ندهند. همچنین در برابر حرارت مقاومت داشته باشند و شما مجبور به تعویض کاور مبلتان پس از چند بار شست‌وشو نشوید.

برای انتخاب نوع پارچه برای کاور مبل اگر دچار تردید هستید، بهتر است از متخصصان مشاوره بگیرید.

اما اینجا ما به شما پارچه کاور مبل ترک را معرفی می‌کنیم. این پارچه‌ها در دوخت کاور مبل بسیار پر کاربرد هستند و از کیفیت مطلوبی نیز برخوردار هستند.

حتما بخوانید

پارچه کاور مبل ترک

در دوخت کاور مبل، پارچه‌های ترک بسیار مطرح هستند و معمولاً افراد برای خرید کاور مبل به دنبال جنس ترک هستند.

علت این موضوع کیفیت مرغوب این پارچه‌هاست. پارچه کاور مبل ترک به دلیل خاصیت کشسانی که دارد، برای تولید کاور مبل گزینه مطلوبی است.

این گونه پارچه‌ها تحت نام‌های تجاری گوناگونی عرضه می‌شوند.

آلتین کوزا از جدیدتری پارچه‌های ترک است که بسیار طرفدار دارد و از طریق واردکنندگان کشورمان در دسرس قرار گرفته است.

یکی دیگر از پارچه‌های ترک مطرح، معروف به پارچه حصیری یا پارچه لانه زنبوری ترک است.

این پارچه‌ها برای انواع مبلمان قابل استفاده است. اما بیشتر برای مبلمان راحتی به کار می‌رود.

حتما بخوانید

پارچه برای کاور مبل راحتی

به دلیل استفاده زیادی که از آن می‌شود و نشست و برخواست بیشتر در طول روز، باید پارچه مقاومی را برای کاور آن انتخاب کرد.

اگر به دنبال کاور مبل پیراهنی برای مبل راحتی هستید، پارچه‌های ترک گزینه مناسبی برای این کار است.

اما اگر کاور مبل تکه‌ای را برای مبل راحتی ترجیح می‌دهید، باید از پارچه سنگین‌تر و مقاومی استفاده کنید. این پارچه‌ها کمتر روی مبل می‌لغزند، کمتر چروک می‌شوند و ثبات رنگ بالایی دارند.

همچنین کاور مبل‌های تکه‌ای گاها از پارچه‌های ضد آب است. پارچه‌های چند لایه‌ای که از عبور مایعات و آسیب به مبل جلوگیری می‌کنند، بسیار پرطرفدار هستند.

متراژ پارچه مود نیاز برای کاور مبل به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که هر کدام از آن‌ها بر این موضوع تاثیر گذار است.

بهتر است به بررسی چند پارامتر تاثیر گذار بر متراژ پارچه مورد نیز برای کاور مبل بپردازیم.

می‌دانیم که هر نوع و مدل مبل، دارای ابعاد و اندازه متفاوتی است. این موضوع یکی از دلایلی است که باعث می‌شود نتوانیم اندازه مشخصی برای مبل‌ها در نظر بگیریم. برای مثال مبل تک نفره سبک استیل با مبل تک نفره سبک راحتی اختلاف زیادی در ابعاد دارد.

 • ابعاد و اندازه پارچه کاور مبل

نکته بسیار مهم در پارچه‌های مختلف، تفاوت آن‌ها در عرض است. پارچه‌های مختلف دارای عرض های متفاوتی هستند. این موضوع در برش دادن الگوی کاور مبل تاثیر زیادی دارد و میزان مصرف پارچه را تغییر می‌دهد. واضح است که هر چه عرض پارچه بیشتر باشد، مصرف آن کمتر خواهد شد.

هر ست مبل ممکن است تعداد نفرات مختلفی داشته باشد. بعضی‌ها 7 نفره و بعضی دیگر 9 نفره هستند، حتی بعضی از مبل‌های سفارشی ممکن است تعداد متفاوتی بر حسب سفارش داشته باشند.

مشخص است که هر چه تعداد نفرات مبل بیشتر باشد به پارچه بیشتری نیاز داریم.

نکته دیگر در این باره این است که، تعداد مبل تک نفره، دونفره یا سه نفره در هر ست در متراژ پارچه مورد نیاز تاثیر بسزایی دارد.

انتخاب مدل کاور مبل پارچه‌ای برای تعیین میزان پارچه پارامتر مهمی است.

مسلما کاور مبل تکه‌ای از کاور مبل پیراهنی به پارچه بیشتری نیاز دارد.

انتخاب شما برای استفاده از یک پارچه برای کاور تک رنگ یا تک گل و یا استفاده از چند رنگ و مدل پارچه در دوخت کاور مبل نیز در متراژ پارچه مورد نیاز تفاوت ایجاد خواهد کرد.

می‌دانیم که اگر آیتم‌هایی همچون را به کاور مبل اضافه کنیم، در ازای آن مجبور به استفاده بیشتری از پارچه خواهیم بود.

نکته آخر که تقریبا از دست شما خارج است، مهارت خیاط در دوخت کاور مبل است.

به دلیل اینکه هر خیاط با شیوه و مهارت مختلفی پارچه را برش می‌زند و برای دوخت آن اقدام می‌کند، ممکن است در میزان متراژ پارچه تاثیر بگذارد.

نکته آخر در خرید پارچه و میزان آن، این است که همیشه باید به نکات پیش بینی نشده فکر کنیم. به همین دلیل معمولا بهتر است چند متر بیشتر از پارچه کاور مبل خریداری کنید.

 • سخن آخر

در این مقاله در رابطه با کاور مبل پارچه‌ای صحبت کردیم و دانستیم که کدام پارچه‌ها برای کاور مبل مناسب هستند.

معیار مهم انتخاب پارچه در کنار کیفیت پارچه، سلیقه شما است. سعی کنید پارچه ای که انتخاب می‌کنید از لحاظ طرح و رنگ هماهنگ با چیدمان فضا باشد. در مواردی نیز انتخاب دو رنگ پارچه، یا یک پارچه تک رنگ و یک پارچه طرح دار، گزینه مناسبی می‌تواند باشد.

 • شما چه رنگ پارچه‌ای را انتخاب میکنید؟
 • به نظر شما ضد آب بودن پارچه در خرید کاور مبل چقدر اهمیت دارد؟
 • به نظر شما پارچه‌های ایرانی بهتر هستند یا پارچه‌های ترک؟

در قسمت کامنت برای ما در مورد تجربه‌های خود از خرید پارچه کاور مبل بنویسید.

این که عرض پارچه ها نیز با هم فرق دارد. در خرید متراژ مورد نظر به تمامی این نکات بایستی توجه نمود.

 

دکمه بازگشت به بالا