مجله ورزشی

پولادگر: امیدوارم در بازی‌های آسیایی جایگاه دوره قبل را تکرار کنیم

معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تیروکمان گفت: اطلاع دقیقی درباره وضعیت ژیمناستیک ندارم اما تلاش بر این است که مجامع دو فدراسیونی که انتخابات آن ها به تاخیر افتاده است قبل از بازی‌های آسیایی برگزار کنیم.

به گزارش کندوج، محمد پولادگر در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تیروکمان در واکنش به صحبت یکی از روسای هیات‌ها مبنی بر اینکه مخالفان رییس فدراسیون بعد از انتخابات کنار گذاشته شده‌اند، گفت: رای‌ها مخفی است چگونه عنوان‌ می کنید که مخالفان را حذف کرده اند. قاسم پور کاندیدا بود ولی الان به عنوان رییس یک هیات در مجمع حضور دارد. این حرف‌ها خوب نیست. ما یک انتخابات سالم و بدون اعمال نظر برگزار می‌کنیم و پایبند اصول اعتقادی هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که یکی از اعضای مجمع به هزینه ۳۰ میلیاردی میزبان مسابقات والیبال قهرمانی جهان بود، افزود: نمی‌توان دو عدد و دو رشته را با هم مقایسه کرد. این مسابقات یک رویداد ملی بود. بخش عمده‌ای از هزینه‌ها، هزینه‌های سرمایه‌ای است و تجهیز شدن سالن برای همه رویدادها است‌. اتحادیه والیبال آسیا یک شرایطی دارد که باید رعایت شود والیبال بسیار درآمدزاست و بخش عمده‌ای از هزینه‌ها از پخش تلویزیونی بازمی‌گردد.

پولادگر ادامه داد: در قالب مباحث حرفه‌ای باشگاه‌ها، راس درآمدها از حق پخش است که در کشور ما وجود ندارد. برای ما مهم بود در این زمان که علیه کشور سیاه‌نمایی می کنند یک رشته پر ببینده و پرطرفدار توپی را به خوبی میزبانی کنیم. این یک مبحث جداست.

وی افزود: در حوزه باشگاه‌ها، نظام جامع باشگاه‌داری در صحن علنی مجلس است و دولت می‌خواهد یک سرمایه گزاری ویژه انجام دهد که ثمره آن در ورزش قهرمانی خواهد بود. اینکه منتظر پرداخت پول از اداره کل باشید درست نیست و باید یک لیگ پر بار داشته باشیم و بخش خصوصی نیز ورود کند.

او گفت: باید بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در ورزش تشویق کنیم. المپیاد استعدادهای برتر در جهت شناسایی چهره‌ها و مهمتر از شناسایی حفظ و نگهداشتن استعدادهاست‌. میزبانی برای رشته امر حیاتی است به شرط این که کلیه ارگان استان را در کنار هم قرار دهید و ثمرات آن برای آن رشته و کل ورزش خواهد بود.

معاون وزیر همچنین درباره وضعیت ژیمناستیک اظهار کرد: اطلاع دقیقی ندارم اما تلاش بر این است ۲ فدراسیونی که مجامع آنها به تاخیر افتاد در صورت امکان قبل از بازی‌های آسیایی برگزار کنیم.

پولادگر همچنین درباره حضور سرپرست‌ها به عنوان کاندیدا در انتخابات فدراسیون‌ها خاطرنشان کرد: این مساله شکل قانونی ندارد اما تا به امروز تلاش کردیم انتخابات به گونه‌ای برگزار شود که به سرپرستی نرسد. البته کیومرث هاشمی در این زمینه دستور داده که این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد تا سرپرست به عنوان کاندیدا حق شرکت در انتخابات را نداشته باشد.

وی همچنین درباره وضعیت تیم های اعزامی به بازی‌های آسیایی گفت: طی بازدیدی که از اردوها داشتیم سعی کردیم با تک تک مربیان جلساتی را برای رفع مشکل ورزشکاران اعزامی داشته باشیم‌ نهایت تلاش وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک این است که اردوها در آرامش کامل برگزار شود، حتی رقم‌هایی که از سوی وزارت ورزش برای آماده سازی تیم‌ها در نظر گرفته شده قابل مقایسه با سال های گذشته نیست و شرایط راضی کننده است.

معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: اعزام ورزشکاران در این دوره از بازی‌ها چون بر مبنای کیفی گرایی بوده اگر فدراسیون اذعان داشته که شانس کسب مدال ندارد از لیست خط خورده و اعزام ورزشکاران به این رویداد بر مبنای پیش بینی خود فدراسیون ها بوده و خود در انتخاب و اعزام ورزشکارانشان نقش مهمی داشتند.

وی گفت: شاید بازیکنی قبل از اعزام براساس ارزیابی‌ها، صد درصد مدال باشد اما این امکان وجود دارد که آن روز، روز او نباشد و از کسب مدال بازبماند. مبنای ما وظیفه گرایی است نه نتیجه گرایی، بنابراین اگر ورزشکاری به وظایف خود عمل کند و در حد و اندازه خود ظاهر شود از نظر ما کفایت می‌کند.

پولادگر در پایان در پاسخ به این پرسش که چه جایگاهی برای کاروان ایران در بازی‌های آسیایی پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: امیدوارم جایگاه دوره قبل را تکرار کنیم‌

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا