مجله بانوان

چرایی استفاده برخی زنان از پوشش‌های بدن نما و رفتارهای جلوه گرانه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، قسمت های بیست و پنجم و بیست و ششم قسمت سوم برنامه چراغ روزهای یکشنبه 9 آنلاین و سه شنبه 11 آنلاین روی آنتن شبکه 5 سیما قرار می گیرد. طبق روال فصل سوم برنامه ، که هر هفته به یکی از چالش ها و مسائل جدی شبکه برای عفاف و حجاب می پردازد ، این هفته برنامه به چراغ چالش جدیدی نگاه می کند و بنابراین برخی از زنان شخصیت های خود را از دانش بدن و تجلی رفتار است گران توجه داشته باشید؟

چالش این هفته با حضور مهمان گرامی “ندا نبوی طباطبایی” ، یکی از بهترین زنان کشورمان و وکیل دادگاه پایه ، نویسنده کتابهای متعدد و مقالات متعدد در زمینه حقوق با 20 سال سابقه تدریس در دانشگاه.

طباطبایی با اشاره به اینکه در انسان دو بعد عظمت و معرفت وجود دارد ، گفت: اگر توجه و تمرکز افراد از یک بعد بالاتر به دانش یا بعد فیزیکی و جسمی منتقل شود ، منجر به بحران هویت در فرد می شود و این بحران هویت در هر سنی است و برای کسی ممکن است رخ دهد. به عبارت دیگر ، هرچه افراد بیشتر از ارزش وجودی و توانایی های ذاتی خود بی خبر باشند و هرچه بیشتر به بدن و ظاهر خود توجه کنند ، بیشتر به بعد خود تمایل پیدا می کنند. رفتار انسان نتیجه افکار اوست. به عبارت دیگر ، این نگرش و شهود مردم است که باعث می شود کار کند. بنابراین ، برای شکل گیری نگرش درست نسبت به زندگی ، آموزش و آگاهی باید از طریق خانواده ، محیط آموزشی و رسانه ها فراهم شود. پیروی از این آگاهی انسان هنگامی که متوجه شود خواسته ها و غرایز انسان محدود می شود یقف این عقل سلیم و طبیعت ناب را نادیده می گیرد و افکار ، رفتارها و پوشش آن را در تعاملات اجتماعی در نظر نمی گیرد ، عواقب جبران ناپذیری برای فرد و جامعه خواهد داشت. اما اگر خواسته ها و غرایز انسانی مانند تنوع و تمایل به دیده شدن در مسیر صحیح قرار گیرد و عقل آنها را کنترل کند ، می تواند بسیار مفید باشد.

شایان ذکر است برنامه چراغ به تهیه کنندگی مصطفی هیودی تصحیح محمد حسن زمان وزیری و نویسندگی نعیمه اسلاملو این اثر گروه اجتماعی شبکه 5 سیما است و سری سوم آن در 52 قسمت ساخته شده و هر یکشنبه و سه شنبه هر هفته ساعت 21:00 به نمایش در می آید.

علاقمندان می توانند نظرات و پاسخ های خود را برای شرکت در نظر سنجی برنامه به سامانه پیام کوتاه ارسال کنند 10000547 ارسال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا