کسب و کار ایرانیمجله عمومی

چرا بلوتوث اسپیکر پیدا نمیشه

چرا اسپیکر بلوتوثی وصل نمی شود؟ فناوری بلوتوث با این که بسیار کاربردی به نظر می‌رسد؛ اما معمولا با اختلالات زیادی همراه است که همه را ناامید می‌کند. مهم‌ترین علتی هم که باعث بروز مشکل وصل نشدن اسپیکر بلوتوثی می‌شود؛ همین باگ‌های کوچک و بزرگ است. در ادامه چند راه‌حل ساده به شما معرفی می‌کنیم و امیدواریم که با کمک آن‌ها بتوانید دوباره اتصال بلوتوثی دستگاه خود را برقرار کنید.

بررسی بلوتوث دستگاه؛ حل مشکل وصل نشدن اسپیکر بلوتوث به کامپیوتر یا گوشی

با این که بعید به نظر می‌رسد؛ اما ممکن است بلوتوث گوشی خود را روشن نکرده باشید. هم‌چنین، احتمال دارد که به دلایل مختلف مثل فعال کردن حالت هواپیما روی گوشی بلوتوث خاموش شده باشد. پس قبل از هر کار دیگری دوباره به منوی گوشی یا لپ‌تاپ خود سر بزنید و از روشن بودن بلوتوث اطمینان حاصل کنید.فراموش نکنید که روشن بودن حالت هواپیما به صورت خودکار سیگنال‌های گوشی شما را غیرفعال می‌کند. به علاوه، مشکلاتی مثل هم می‌تواند احتمال بروز این مشکل را افزایش دهد.

نزدیک کردن دو دستگاه؛ راه‌حل مشکل عدم اتصال اسپیکر به کامپیوتر یا گوشی

راه‌حل ساده بعدی که شاید به ذهن خود شما هم خطور کرده باشد، نزدیک کردن گوشی به دستگاه اسپیکر دیواری به هم است. فراموش نکنید که امواج بلوتوث برد چندانی ندارند و هرچه فاصله دو دستگاه بیشتر باشد، این امواج ضعیف‌تر خواهند شد.

راه‌اندازی مجدد برای رفع مشکل وصل نشدن بلوتوث به اسپیکر

راه‌حل بعدی همان همیشگی است؛ راه‌اندازی مجدد. این یک واقعیت است که اگر ، گوشی هوشمند و غیره را هم داشته باشید، گاهی هنگ می‌کند. ری‌استارت کردن در بسیاری از مواقع می‌تواند باگ‌های این دستگاه‌های الکترونیکی را رفع و مشکلاتی مثل، وصل نشدن اسپیکر بلوتوثی را حل کند. بنابراین، هم گوشی یا لپ تاپ و هم بلندگوی خود را یک بار خاموش و دوباره روشن کنید.

یادآوری می‌کنیم که گاهی فعال بودن برخی از برنامه‌ها در پس زمینه گوشی باعث ایجاد این دست از مشکلات و اختلالات خواهند شد که با ری‌استارت کردن غیرفعال می‌شوند.

فعال‌سازی بلوتوث اسپیکر؛ رفع مشکل وصل نشدن اسپیکر بلوتوث به لپ تاپ یا گوشی

برای این که مطمئن شوید اسپیکر شما قابل شناسایی است، می‌توانید به LEDهای روی آن هم توجه کنید. در مواقعی که اسپیکر در دسترس است، این چراغ‌های کوچک چشمک می‌زنند.

حذف دستگاه از لیست بلوتوث؛ راهکار وصل نشدن اسپیکر بلوتوثی

اگر قبلا با موفقیت به اسپیکر بلوتوثی خود متصل شده‌اید، حتما نام آن را در لیست دستگاه‌های جفت شده خود پیدا می‌کنید. به عنوان یک راه حل برایمشکل وصل نشدن اسپیکر بلوتوثی بد نیست که نام دستگاه خود را از این لیست حذف کرده و دوباره برای برقراری اتصال اقدام کنید.

به این منظور وارد بخش تنظیمات بلوتوث گوشی خود شوید. سپس لیست دستگاه‌هایی جفت شده را بررسی کرده و اگر نام اسپیکر خود را در این لیست می‌بینید، روی آن ضربه بزنید. در آخر با انتخاب گزینه Forget This Device تنظیمات قبلی اسپیکر را پاک کنید.

سپس دوباره دکمه بلوتوث روی اسپیکر خود را فشار دهید و منتظر بمانید تا نام آن در گوشی شما ظاهر شود و بتوانید اتصال را برقرار کنید. در صورتی که برای برقراری اتصال از شما رمز عبوری درخواست شد، 0000 را وارد کنید. این رمزعبور به صورت پیش فرض برای بیشتر اسپیکرهای بلوتوثی تعریف شده است.

شارژ دستگاه‌ها؛ رفع علت وصل نشدن اسپیکر بلوتوثی

پس اطمینان حاصل کنید که این حالت در دستگاه شما فعال نشده است یا این که هم اسپیکر و هم گوشی یا لپ‌تاپ خود را به شارژ وصل کنید تا حالت ذخیره انرژی غیرفعال شده و به دستگاه‌ها اجازۀ برقراری اتصال را بدهد.

فاصله گرفتن از مودم برای حل مشکل جفت نشدن بلوتوث اسپیکر

فناوری بلوتوث از امواج برای برقراری اتصال کمک می‌گیرد. اگر دستگاه‌های شما در نزدیکی مودم روتر Wi-Fi قرار داشته باشند، امکان تداخل در سیگنال‌های وای فای و بلوتوث وجود دارد که می‌تواند مانع از جفت شدن دستگاه شما شود. پس خیلی ساده از یا همراه خود فاصله بگیرید.

مراجعه به تعمیرکار؛ آخرین راه‌حل مشکل وصل نشدن اسپیکر بلوتوثی

در این مطلب دانستید که چرا اسپیکر بلوتوثی وصل نمی شود. باگ‌های نرم افزاری، تداخل امواج، کم بودن شارژ دستگاه، دور بودن اسپیکر از دستگاه مادر و غیره از دلایلی هستند که باعث بروز این مشکل می‌شوند.هم‌چنین، دانستید که راهکارهای ساده‌ای برای رفع مشکل وصل نشدن اسپیکر بلوتوثی وجود دارد. اگر با وجود به‌کارگیری این تکنیک‌ها هم‌چنان موفق به برقراری اتصال نشده‌اید، احتمال مشکل جدی‌تر از آن است که فکر می‌کنید. برای اطمینان بیشتر اسپیکر خود را به دستگاه دیگری وصل کنید.

اگر باز هم اتصالی برقرار نشد، بلندگویوصل نشدن اسپیکر بلوتوثی از جمله مشکلاتی است که می تواند شما را آشفته کند و درگیر مشکلاتی نماید. به همین خاطر نیز اگر شما هم از این گجت های بلوتوثی خریداری کرده اید و حالا نمی دانید که دقیقا باید چه کاری انجام دهید تا آن را به دستگاه مورد نظر خودتان وصل کنید، بهتر است این مقاله را مطالعه کنید و روش های بیان شده در آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. این کار می تواند به شما کمک زیادی کند.

درست است که بلوتوث از راه تقریبا دور و فاصله چندین متری نیز به خوبی کار می کند. این مسئله نسبت به فناوری مادون قرمز که پیش از بلوتوث وجود داشت، بسیار پیشرفته بود. با این حال گاهی اوقات این فاصله می تواند مشکل ساز شود. به همین دلیل نیز می توانید دو دستگاه را به هم نزدیک کنید و از این طریق بلوتوث دستگاه را فعال نمایید و کانکشن را ایجاد کنید.

ری استارت کردن و راه اندازی مجدد دستگاه هایی که گاهی اوقات دچار باگ می شوند و به اصطلاح هنگ می کنند، از جمله مهم ترین مواردی است که باید در نظر بگیرید. ری استارت کردن می تواند سبب شود تا مشکل جزئی و موقتی دستگاه برطرف شود.

  • عدم فعال بودن گزینه بلوتوث اسپیکر

وصل نشدن اسپیکر بلوتوثی گاهی اوقات نیز به خاطر فعال نبودن گزینه بلوتوث بر روی دستگاه است. معمولا دستگاه ها و اسپیکرها دارای دکمه فعال سازی برای بلوتوث هستند که اگر یادتان برود آن را روشن کنید، دیگر دستگاه ها نمی توانند اسپیکر را شناسایی کنند.

اگر قبلا نیز با گوشی و یا هر وسیله دیگری به اسپیکر خود صل شده باشید، نام اسپیکر در گوشی شما خواهد ماند. گاهی اوقات برای حل مشکل وصل نشدن اسپیکر بلوتوثی لازم است حتما نام اسپیکر را از لیست حذف کرده و اسکنرا مجددا انجام دهید. این کار می تواند کار شما را بسیار راحت تر کند.

مورد بعدی که یکی از دلایل وصل نشدن می باشد، کم بودن میزان شارژ دستگاه ها است. اگر شارژ دستگاه به حدی پایین باشد که نزدیک به خاموشی آن باشد، احتمال این موضوع وجود دارد که بلوتوث آن به خوبی عمل نکند و به تلفن همراه و دیگر ابزارها و گجت های دیجیتالی وصل نشود.

گاهی اوقات نیز هیچکدام از روش هایی که بیان شد، نمی تواند مشکل وصل نشدن اسپیکر بلوتوثی را حل کند. در چنین شرایطی احتمال آن وجود دارد که اسپیکر بلوتوثی ما دچار خرابی شده باشد و به همین دلیل نیز نیاز به تعمیر شدن آن توسط تعمیرکار وجود داشته باشد. در چنین مواقعی بهترین کار آن است که از یک تعمیرکار ماهر و خبره در این زمینه کمک بگیرید و از او بخواهید تا کار تعمیر اسپیکر بلوتوثی شما را انجام دهد.

نکات مهم در خرید اسپیکر بلوتوثی

اسپیکرها و یا همان بلندگوهای بلوتوثی امروزه جزو وسایلی هستند که هر کسی تقریبا یکی از آن ها را در اتاق و یا ماشینش دارد. استفاده کردن از این مدل از اسپیکرها می تواند صدای بلندتر و بهتری را به شما بدهد و در فضای بیرون که دسترسی به سینما خانواده و ساب ندارید از این موارد استفاده کنید.
اما برای خریدن این موارد باید حتما به چند نکته مهم توجه کنید. توجه کردن به این نکات می تواند به شما کمک کند تا محصولات بهتر و باکیفیت تری را بخرید.

  •  خرید کردن از برندهای معتبر
  •  خرید کردن از فروشگاه های مطمئن و معتبر
  •  کسب اطلاعات در مورد مدل های مختلف اسپیکرهای بلوتوثی

کلام پایانی

در صورتی که به دنبال خرید انواع گجت ها همچون اسپیکر بلوتوث، لوازم جانبی موبایل و یا هر وسیله دیگری هستید که به دنیای فناوری و دیجیتال مربوط می شود، بهتر است به سراغ فروشگاه هایی بروید که در این خصوص دارای شرایط مناسبی هستند و می توانید به اصل بودن محصولات آن ها اعتماد کامل کنید. یکی از بهترین فروشگاه هایی است که در این زمینه وجود دارد و می توانید به راحتی به این فروشگاه مراجعه کرده و با خیال راحت از آن ها خرید کنید.

دکمه بازگشت به بالا