مجله اجتماعی

کشف ۵۵ هزار مواد محترقه غیرمجاز از ۲ خانه در غرب تهران

ماموران پلیس در فرماندهی غرب استان تهران حدود ۵۵ هزار عدد موادمحترقه غیرمجاز را در جریان دو عملیات جداگانه از دو منزل مسکونی کشف و ضبط کردند.

به گزارش کندوج، سرهنگ  منصور خدایی، فرمانده انتظامی شهرستان ملارد در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ درپی کسب خبری مبنی بر تولید و نگهداری مواد محترقه در یک واحد منزل مسکونی در ملارد، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان ملارد قرار گرفت و آنان با انجام اقدامات اولیه و شناسائی محل فعالیت متهمان از صحت گزارش واصله اطمینان حاصل کردند.  

وی ادامه داد: در همین راستا نیز هماهنگی با مقام قضائی انجام و مجوزهای لازم اخذ است و پس از آن ماموران در عملیاتی به محل دپوی این مواد که یک منزل مسکونی در ملارد بود رفته و در جریان آن  ۵۱ هزار و ۷۵۰ عدد انواع مواد محترقه را کشف و ضبط کردند.  

فرمانده انتظامی شهرستان ملارد با بیان اینکه در این خصوص دو نفر دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند، گفـت: این افراد در جریان بازجویی‌ها معترف شدند که این مواد را برای چهارشنبه سوری خریداری و دپو کرده بودند. در ادامه متهمان برای ادامه روند رسیدگی به جرم و به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا شدند.  

همچنین سرهنگ مجید عسکری نیا، فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان نیز از کشف موادمحترقه از منزلی در محله سبزدشت خبر داد و گفت: رسیدگی به این پرونده پس از کسب خبری مبنی بر تولید مواد محترقه دست ساز توسط فردی در منزلش در دستورکار ماموران پلیس قرار گرفت و آنان پس از اخذ مجوزهای قضایی لازم به این محل اعزام شده و درجریان آن ۱۴۷۰ عدد فشفشه بزرگ و ۲۴۰۰ عدد فشفشه کوچک دست‌ساز و نا ایمن را کشف و ضبط کردند.

وی ارزش ریالی مواد محترقه کشف شده را بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت:‌در این خصوص یک نفر نیز دستگیر شد که پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

انتهای پیام

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا