مجله ورزشی

کنعانی‌زادگان پیشنهاد داشت به پرسپولیس برنمی‌گشت

آفتاب‌‌نیوز :

مرتضی فنونی‌زاده در خصوص شرایط نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس که از نگاه هواداران رضایت‌بخش نیست، اظهار داشت: شهاب زاهدی بازیکن آکادمی پرسپولیس بود و درحفظ او دقت نکردیم تا پس از ۶ سال دوباره به تیم برگردد. اینکه با او قرارداد یک ساله بسته شده و برخلاف قوانین است قطعاً باشگاه پرسپولیس دلیلی داشته که قرارداد یکساله بسته وگرنه مدت زمان قرارداد بیشتر می‌شد. زاهدی از بدنه پرسپولیس است، ولی متأسفانه در تمام این سال‌ها توجه کافی به تیم‌های آکادمی نمی‌شده و بازیکنان زیادی بودند که از جوانان و امید‌های پرسپولیس رفتند و در تیم‌های دیگر چهره شدند. نمونه آن هم زاهدی است که بار دیگر به تیم برگشته و امیدوارم از اتفاقی که برای این بازیکن رخ داد مدیران باشگاه درس بگیرند و بازیکنان جوان تیم را به راحتی از دست ندهند.

وی ادامه داد: محمدحسین کنعانی‌زادگان یک بحث مالی دارد و بحث دیگر این است که او خواسته حتماً فیکس بازی کند. چنین چیزی آن هم در تیمی با بزرگی پرسپولیس ممکن نیست و هیچ بازیکنی به طور قطع فیکس نیست. خیلی بازیکنان بعد از آنکه به پرسپولیس می‌آیند به تیم ملی می‌رسند و در این تیم باید نداریم. کنعانی‌زادگان اگر از تیم‌های خوب قطری پیشنهاد داشت به پرسپولیس برنمی‌گشت. مطمئناً اگر در قطر پیشنهادی داشته باشد یا از تیم‌های پایین جدولی است یا اینکه تیمی در لیگ ستارگان این کشور نیست و در دسته پایین‌تر است. او نمی‌تواند پیشنهاد مالی بالایی دهد و از طرفی دیگر، در پرسپولیس باید نداریم و هیچ کدام از بازیکنان تضمینی برای بازی کردن نگرفته‌اند. بر اساس لیاقت و شایستگی به هر بازیکنی بازی می‌رسد. فصل قبل هم زوج گئورگی گولسیانی و مرتضی پورعلی گنجی سد دفاعی خوبی مقابل حریفان ایجاد کردند و پرسپولیس بهترین خط دفاع لیگ برتر شد. با این حساب، نیازی نیست که برای جذب کنعانی‌زادگان اصراری به این مدافع کرد و او برای پرسپولیس شرط نگذارد.

پیشکسوت تیم پرسپولیس در مورد اینکه باشگاه باید مبلغی در حدود ۱۱۰ میلیارد تومان بابت تسویه حساب به بازیکنان خود بدهد تا بتواند تمدید قرارداد کند، عنوان کرد: اگر جذب شیخ دیاباته و لیاندرو پریرا صورت نمی‌گرفت، بخش مهمی از پولی که باشگاه بدهکار است تأمین می‌شد. کادرفنی باید پاسخگوی جذب چنین بازیکنانی باشد. دیاباته که در بیشتر بازی‌ها مصدوم بود، پریرا هم کلاً یک گل زد، در بازی با سپاهان هم که میزبان بودیم اخراج شد تا پرسپولیس در آزادی ببازد و کارش برای قهرمانی خیلی سخت شود. الان باشگاه به این دو بازیکن هم بدهکار است و اگر پول‌شان را نگیرند سریع به فیفا شکایت می‌کنند. پول بازیکنان خارجی راه فرار ندارد. راهی که باید رفت این است که با بازیکنان صحبت شود تا با شرایط باشگاه کنار بیایند و آماده حضور در تمرینات شوند. البته پولی که بازیکنان طلب دارند حق آنهاست و باید به مرور زمان پرداخت شود.

فنونی‌زاده خاطرنشان کرد: یحیی گل‌محمدی حامی بازیکنان است و قطعاً به باشگاه گفته که باید با بازیکنان تسویه شود تا تمرینات آغاز شود. اینکه فصل قبل هم تیم قهرمان لیگ برتر و جام حذفی شد و به دنبال آن قهرمان سوپرجام هم شده، مسئله مهمی است، ولی می‌توان در این شرایط که باشگاه توانایی پرداخت ۱۱۰ میلیارد تومان را ندارد، بخشی از این پول به بازیکنان داده و الباقی به مرور با آن‌ها تسویه شود. یک سالی بود پرسپولیس دغدغه مالی کمتری داشت و از سویی دیگر، یک ماه دیگر بازی‌های لیگ برتر شروع می‌شود. بهتر است هر چه زودتر تمرینات آغاز شود تا تیم در شرایط تمرینی و مسابقه قرار بگیرد. در اینکه بازیکنان پرسپولیس با صلابت هستند و کادرفنی برنامه دارد، شکی نیست، ولی فراموش نکنیم، سپاهان، تراکتور، استقلال و گل‌گهر سیرجان تمرینات را شروع کردند و آماده مسابقات می‌شوند. پرسپولیس در فوتبال حرفه‌ای نیاز دارد تا در شرایط فنی و فیزیکی خوبی قرار بگیرد تا از عناوین قهرمانی خود دفاع کند.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا