مجله عمومیکسب و کار ایرانیمجله اجتماعی

3 دوره آموزشی برای اینکه از اینترنت کسب درآمد کنید

 

1- امنیت شبکه و اطلاعات (امنیت سایبری)

برای هر شرکتی که اطلاعات مشتری را جمع‌آوری می‌کند یا با داده‌های حساس خود سر و کار دارد، حفظ امنیت شبکه‌ها بسیار مهم است.

هنگامی که نقض داده ها اتفاق می افتد، می تواند بزرگ، خبرساز و پرهزینه برای شرکت باشد که بازیابی شود. تعداد نقض‌های داده در سال 2021 تا اکتبر 2021 از تمام نقض‌های سال 2020 بیشتر شد (که 17 درصد افزایش را نشان می‌دهد) و شرکت‌هایی که در گذشته هک شده‌اند، سونی، لینکدین، چیپوتل و دیگران هستند. آموزش زبان آلمانی

تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که کار از راه دور منشأ 20 درصد از حملات امنیت سایبری در سال 2020 بوده است. در واقع، 24 درصد از کارفرمایان در یک نظرسنجی مجبور شدند برای رسیدگی به حوادث امنیتی پول خرج کنند، پس از اینکه دستورات سرپناه در محل باعث شد که نیاز ناگهانی به این حملات ایجاد شود. دورکاری

این موقعیت‌ها و افزایش کار از خانه نشان می‌دهد که چقدر برای شرکت‌ها حیاتی است که امنیت شبکه خود را در حد یکسان نگه دارند و امنیت سایبری را به یکی از مشاغل مورد نیاز و یکی از مهارت‌های برتر فناوری مورد تقاضا در سال 2022 تبدیل کنند. یک سال، تقاضای شرکت برای مهندسین امنیت 132٪ افزایش یافته است.

متاسفانه برای آن شرکت ها، در حال حاضر کمبود افراد آموزش دیده در زمینه امنیت شبکه وجود دارد. خوشبختانه برای شما، این بدان معناست که شکافی در بازار وجود دارد که می توانید آن را پر کنید.

حقایق سریع در مورد امنیت سایبری به عنوان یک حرفه فناوری:

 • میانگین حقوق: 103763 دلار (مهندس امنیت)
 • 4 مورد از 15 گواهینامه IT پردرآمد بر امنیت متمرکز هستند.
 • تقاضا برای متخصصان امنیتی بسیار بیشتر از عرضه است: شکاف استعداد در این زمینه در سال 2021 حدود 2.7 میلیون شغل پر نشده تخمین زده می شود.
 • پیش بینی می شود مشاغل تحلیلگر امنیت اطلاعات از سال 2020 تا 2030 به میزان 33 درصد رشد کنند – که بسیار سریعتر از میانگین است.
 • پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2025، خسارت ناشی از جرایم سایبری سالانه 10.5 تریلیون دلار به جهان خسارات وارد کند.

2- رایانش ابری/AWS

مشاغل رایانش ابری در حال افزایش هستند زیرا شرکت های بیشتری از زیرساخت سرور کلاسیک به راه حل های ابری تغییر می کنند. طبق تحقیقات Forrester، بازار خدمات ابر عمومی جهانی در سال 2022 به 482 میلیارد دلار خواهد رسید (افزایش 21.7 درصدی نسبت به سال 2021).

نه تنها شرکت‌ها در حال انتقال به ابر هستند، بلکه بسیاری از شرکت‌ها محصولات و خدمات خود را مستقیماً در فضای ابری می‌سازند، نه اینکه بعداً تغییر دهند. این بدان معناست که مهارت‌های معماری بومی ابری یکی از بهترین مهارت‌ها برای یادگیری در سال 2022 و بعد از آن خواهد بود.

خدمات وب آمازون یکی از این پلتفرم‌های ابری است که شامل تحویل محتوا، ذخیره‌سازی پایگاه داده، شبکه و بیش از 200 سرویس در مجموع است. از آنجایی که در حال حاضر بزرگترین پلتفرم است، در این بخش به برخی از حقایق خاص در مورد AWS اشاره خواهیم کرد (و یک توصیه دوره اضافی برای آن ارائه می دهیم!).

متخصصان AWS معمولا مهندسان، معماران ابر یا مدیران سیستم هستند. متخصصان فناوری اطلاعات که دارای گواهینامه AWS هستند درآمد بیشتری نسبت به همتایان غیرمجاز خود دارند. این یکی از سودآورترین مهارت‌هایی است که یک کارمند فناوری اطلاعات می‌تواند برای ارتقای سطح حرفه فناوری خود بیاموزد، زیرا متخصصان AWS به طور متوسط ​​161409 دلار درآمد دارند (بالاترین گواهینامه‌ها در ایالات متحده و کانادا).

حقایق سریع در مورد محاسبات ابری به عنوان یک حرفه فناوری:

 • میانگین حقوق: 117897 دلار برای مهندسان ابر
 • پرتقاضاترین مهارت های محاسبات ابری عبارتند از: خدمات وب آمازون (AWS)، جاوا، لینوکس، توسعه نرم افزار، DevOps، Docker و زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS).
 • شرکت های بزرگی که از AWS استفاده می کنند عبارتند از Intuit، Netflix، GE Oil & Gas، و Time, Inc.
 • AWS با داشتن پایگاه مشتری فعال در بیش از 190 کشور، سهم بازار غالب صنعت رایانش ابری را در سراسر جهان دارد.

3- واقعیت توسعه یافته (واقعیت مجازی و واقعیت افزوده)

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده (اصطلاح جمعی، واقعیت توسعه‌یافته یا XR است) در آینده بیشتر از یک سرگرمی مفید هستند. بازاریابی، تبلیغات، مراقبت های بهداشتی، و تولید برخی از صنایعی هستند که قبلاً استفاده از فناوری های داغ XR را آغاز کرده اند.

طبق گزارش Hired’s State of Software Engineers در سال 2019، تقاضا برای مهندسان AR و VR به میزان باورنکردنی 1400 درصد افزایش یافته است. اما کمی کمتر از یک سال قبل (از 18 فوریه تا 19 فوریه)، جستجوهای شغلی در واقع 13.48٪ برای این نقش ها کاهش یافته بود. این بدان معناست که در حالی که مشاغل در این منطقه به شدت در حال افزایش هستند، تعداد نامزدهای جستجوگر فرصتی برای ادامه دادن نداشته اند، که فرصت خوبی برای کسانی است که می خواهند برای این مهارت فنی برتر در حال حاضر آموزش ببینند.

در آینده نزدیک، AR به دنبال پیشی گرفتن از VR برای رشد و سودآوری است. گزارش ها پیش بینی می کنند که اندازه بازار جهانی بازی های VR تا سال 2025 به 45.09 میلیارد دلار خواهد رسید، در حالی که ارزش AR تا سال 2022 به 133 میلیارد دلار خواهد رسید. بهترین آموزشگاه موسیقی تهران

حقایق سریع در مورد واقعیت توسعه یافته (XR) به عنوان یک حرفه فناوری:

 • میانگین حقوق: 72 هزار دلار برای VR و 82 هزار دلار برای AR
 • طبق آمار Statista، اندازه بازار در سال 2016 حدود 6.1 میلیارد دلار بود اما انتظار می رود تا سال 2024 به 72.8 میلیارد دلار برسد.
 • اگر مهارت های برنامه نویسی دارید، یادگیری Unity را برای کمک به توسعه مهارت ها در نظر بگیرید. آنها آموزش های رایگان و آموزش زنده ارائه می دهند.
 • شرکت هایی مانند گوگل، فیس بوک، اسنپ (اسنپ چت)، انویدیا و اچ تی سی برخی از شرکت های برتری هستند که از XR استفاده می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا