اقتصادیکسب و کار ایرانی

راهنمای کامل خرید اینورتر تک فاز

یکی از پرفروش ترین و پرمصرف ترین نوع درایو صنعتی، اینورتر تک فاز است. به طور کلی درایو تک فاز به دو دسته اینورتر تک فاز به تک فاز و اینورتر تک فاز به سه فاز تقسیم می شود. برق ورودی در انواع اینورتر های تک فاز، 220 ولت است. با توجه به اینکه وظیفه اصلی اینورتر، کنترل دور موتور الکتریکی است؛ به همین جهت به این کالای صنعتی تک فاز نیز می گویند.

اینورتر کنترل دور موتور تک فاز

از آنجایی که اینورتر کنترل دور، باید متناسب با الکتروموتور خریداری شود، لازم است به این نکته توجه داشته باشیم که این وسیله تنها مختص الکتروموتورهای تک فاز نبوده و برای الکتروموتورهای سه فاز نیز قابلیت استفاده را دارد.

هنگام خرید اینورتر فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می‌شود. یکی از مهم‌ترین آن‌ها نوع ولتاژ تغذیه در درایو صنعتی است. همانطور که اشاره کردیم، اینورتر تک فاز  برق 220 ولت را از منبع برق ورودی دریافت می کند؛ به همین دلیل این نوع اینورترها به اینورتر تک فاز خانگی نیز مشهورند؛ چرا که برای راه اندازی به برق شهری با ولتاژ معمولی نیاز دارند.

برق خروجی این درایو تکفاز، ممکن است به صورت 220 ولت تکفاز و یا 220 ولت سه فاز باشد. هنگام خرید توجه به این نکات و همچنین نیاز صنعت، اهمیت ویژه ای دارد.

‌دستگاه اینورتر تبدیل تک فاز به سه فاز

یکی از پرفروش‌ترین نوع اینورتر در حال حاضر، اینورتر برق تک فاز به سه فاز است. از این دستگاه صنعتی برای کنترل دور الکتروموتورهایی که در محل نصب برق سه فاز در دسترس نباشد استفاده می‌شود.

به طور کلی ممکن است در بسیاری از صنایع با وجود اینکه به برق 380 ولت نیاز است، چنین ولتاژی در دسترس نباشد. در این شرایط راه‌های مختلفی وجود دارد که بتوان برق شهری 220 ولت را به برق مناسب برای راه اندازی موتور تبدیل کرد. یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین این راه ها، استفاده از درایو صنعتی تک فاز به سه فاز است.

همانطور که اشاره شد این کالای صنعتی، در امور مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. چرا که در بسیاری از مناطق تبدیل منبع برق اصلی (مانند تک فاز به سه فاز) کاری سخت، زمانبر و البته پر هزینه است. حال اگر در چنین منطقه‌ای به الکتروموتور سه فاز نیاز باشد، تنها با استفاده از یک اینورتر مبدل تک فاز به سه فاز، برق 220 ولت را به 380 تبدیل کرده و می‌توان به راحتی الکتروموتور را راه اندازی کرد.

ضمنا بهتر است بدانید که استفاده از اینورتر تک فاز به 3 فاز باعث می‌شود تا بتوانیم در گشتاور و توان نیز تغییراتی ایجاد کنیم. همچنین در حین راه اندازی موتور نیز به نرم‌تر روشن شدن و استارت خوردن آن کمک می‌کند. گفتنی است با استفاده از اینورتر تک فاز به سه فاز، از امکانات ویژه این دستگاه مانند کنترل گشتاور، تناسب با کاربری صنعت و غیره نیز می‌توان بهره برد. توجه کنید که حتما تمامی این امکانات در اینوررتر مورد انتخاب شما وجود دارد.

هنگام خرید اینورتر تکفاز به چه مواردی توجه کنیم؟

تمامی فاکتورهای مهم شامل نوع خروجی (تکفاز یا سه فاز بودن)، توان اینورتر، نوع کاربری (سبک، سنگین و نیمه سنگین)، سخت افزار و برنامه‌های کاربردی اینورتر و غیره هستند.

آیا درایوهای تک فاز در امور صنعتی سنگین کاربرد دارند؟

به طور کلی درایو های تک فاز برای انجام امور سنگین طراحی نشده‌اند. قدرت این نوع اینورترها محدود بوده و در توان‌های بالا مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

قیمت درایو تک فاز

به صورت کلی بازه قیمت اینورتر تک فاز گسترده است. چرا که بسته به برند، توان و کاربری قیمت آن تغییر می‌کند. با این وجود ما در ال اس کالا، انواع کنترل دور تک فاز از برندهای مختلف با بهترین قیمت، به همراه مشاوره رایگان به مشتریان و صنعت گران ارائه می‌دهیم.

لازم به ذکر است  فروشگاه اینترنتی ال اس کالا تمامی محصولات خود را به سراسر کشور (اصفهان، تهران، یزد، مشهد، سمنان، قم، اردبیل، کرج، گرگان و…) در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال می‌کند. همچنین این مجموعه خود را موظف می داند تا در صورت نیاز، به مشتریان خود برای انتخابی دقیق و بی نقص، کلیه مشاوره‌های لازم را پیش از خرید ارائه دهد.

دکمه بازگشت به بالا