خرید دستگاه جوش لیزری طلا؛ عامل توسعه کسب‌وکار شما

یکی از جدیدترین دستگاه‌ها که کاربرد فراوانی در صنعت جواهرات دارد، دستگاه جوش لیزری طلا است. این فناوری مورد استقبال بسیاری از برندهای مطرح جواهرسازی قرار گرفته است. آنچه باعث تمایز جوش لیزری از روش‌های ‌سنتی جوشکاری طلا مانند لحیم‌کاری شده است، امکان جوش فلزات مختلف با یکدیگر، سرعت بالا، کوچک بودن ناحیه جوش و دقت بالای این فناوری مدرن است. از این رو، سرمایه‌گذاری روی دستگاه‌های ‌جوش لیزری طلا یک سرمایه‌گذاری بلندمدت برای کارگاه‌های ‌جواهرسازی به شمار می‌آید. در این مطلب با مزایا و کاربردهای دستگاه جوش لیزر طلا آشنا می‌شویم.

ویژگی‌های ‌دستگاه جوش لیزری طلا

با استفاده از دستگاه جوش طلا می‌توان دو یا چند قطعه طلا را در کمتر از چند میکروثانیه به هم متصل کرد. مکانیزم دستگاه‌های ‌جوش لیزری به این صورت است که پرتو باریک و قدرتمند لیزر با تابش به لبه قطعات و تشکیل یک حوضچه مذاب بسیار کوچک، سبب می‌شود که این قطعات در کوتاه‌ترین زمان به یکدیگر متصل شوند. از آنجا که عملیات جوش با سرعت بالایی اتفاق می‌افتد، هیچ واکنشی بین اتمسفر و فلز مذاب انجام نمی‌شود و در نتیجه لازم نیست از گاز محافظ استفاده شود.

پیک توان دستگاه یکی از پارامترهای اساسی است که باعث تمایز جوش لیزری فلزات گران‌بها مانند طلا از سایر فلزات می‌شود. با در نظر گرفتن این پارامتر می‌توان با انتخاب یک دستگاه جوش لیزری مناسب، به نتایج مورد نظر رسید. متریال طلا نسبت به آلیاژ سایر فلزات سطح جذب پایینی دارد؛ بنابراین، هر پالس ایجادشده در دستگاه جوش لیزری طلا، به‌سرعت این متریال را ذوب می‌کند که همین عامل باعث بهبود کیفیت محصولات می‌شود. از جمله امکاناتی که دستگاه‌های ‌جوش لیزری طلا به آن‌ها مجهز هستند، می‌توان به سیستم خنک‌کننده هوا و سیستم روشنایی متغیر اشاره کرد که بازتاب‌های ‌نور لیزر را به حداقل می‌رساند.

برای آشنایی با جزییات دستگاه جوش لیزری طلا روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rotecgroup.com/gold-laser-welding-machine/

فناوری جوش لیزری طلا؛ جایگزینی مناسب برای روش‌های ‌سنتی

فناوری جوش لیزری، این امکان را ایجاد کرده است تا روی جزئیات ظریف کار کنید. از جمله مزایای فناوری جوش لیزری طلا نسبت به روش‌های ‌سنتی جوش می‌توان به سهولت، سرعت و دقت این روش اشاره کرد. در جوش لیزری طلا برخلاف، لحیم‌کاری به عنوان یک روش سنتی، فلزات حتی اگر مشابه نباشند، به‌صورت کاملا همگن به یکدیگر متصل می‌شوند. این امر باعث صرفه‌جویی در زمان اجرا و هزینه‌ها می‌شود.

مزایای استفاده از دستگاه جوش لیزری طلا

دستگاه‌های ‌جوش لیزری طلا با استفاده از پرتو لیزر، در کوتاه‌ترین زمان، یک جوش مستحکم را ایجاد می‌کنند؛ طوری که محل جوش به‌هیچ‌وجه قابل تشخیص نیست. اپراتور دستگاه جوش لیزری طلا می‌توان به کمک نرم‌افزار، تنظیمات مربوطه را اعمال کند و تمامی مراحل کار را کنترل کند. از جمله مزایای استفاده از دستگاه جوش لیزری طلا عبارت‌اند از:

 • اتصال نامرئی در محل جوش طلا؛ چرا که در دستگاه جوش لیزری طلا از یک سیم نازک مخصوص آلیاژ طلا استفاده می‌شود
 • در این روش، سوراخ‌های ‌به ‌وجود آمده را می‌توان با سیم‌های ‌کوچک پر کرد که بعد از پرداخت کار نیز امکان‌پذیر است
 • پرتوهای لیزر دستگاه جوش لیزری طلا از دقت بالایی برخوردارند. این پرتوها 2 میلی‌متر قطر دارند و حرارت بسیار اندکی را ایجاد می‌کنند
 • در جوش لیزری طلا، این امکان را دارید که انواع جواهرات را مجددا تعمیر کنید؛ بدون اینکه نیاز باشد سنگ‌های ‌قیمتی آن را جدا کنید
 • شما می‌توانید قطعات مختلف مورد استفاده در جواهرات را به‌صورت جداگانه تولید کنید و آن‌ها را به کمک فناوری جوش لیزری طلا به یکدیگر متصل کنید
 • جوش نقطه‌ای لیزری، گزینه‌ای ایده‌آل برای اتصال قطعاتی با طرح‌های ‌پیچیده است

نکات مهم خرید دستگاه جوش لیزری طلا

در خرید دستگاه‌های ‌جوش لیزری طلا، نکته بسیار مهم، میزان توان دستگاه است که هرچه بالاتر باشد، قیمت دستگاه جوش لیزری طلا نیز بالاتر می‌رود. همچنین، برند سازنده دستگاه‌های ‌جوش لیزری طلا، عاملی تعیین‌کننده در قیمت آن‌ها است.

یکی دیگر از نکاتی که باید هنگام خرید این دستگاه‌ها به آن توجه داشته باشید، اتوماتیک بودن آن‌ها است. دستگاه‌های ‌جوش لیزری که اتوماتیک هستند، این قابلیت را دارند که برنامه‌های ‌جوشکاری را در آن‌ها ذخیره کنید که باعث تسریع عملیات جوش می‌شود. در دستگاه‌های ‌اتوماتیک، تنها کافی است میزان ضخامت قطعه مورد نظر را تعیین کنید؛ آنگاه دستگاه به‌صورت اتوماتیک، میزان ولتاژ و آمپر را تنظیم می‌کند و عملیات جوش را انجام می‌دهد. همچنین، در هنگام خرید دستگاه باید به چرخه عملکرد دستگاه توجه کنید. چرخه عملکرد به معنای مدت‌زمانی است که دستگاه می‌تواند بدون وقفه کار کند.

دستگاه RT200P؛ بهترین دستگاه جوش لیزری طلا

از پرکاربردترین دستگاه‌های ‌لیزر در صنعت جواهرات، دستگاه جوش لیزری طلا مل RT200P است. دقت بالای این دستگاه، باعث شده است تا محصولات تولیدی از کیفیت خوبی برخوردار باشند؛ طوری که کم‌ترین اثر جوش روی قطعات باقی بماند. از این رو، دستگاه RT200P برای تولید زیورآلات ظریف، گزینه‌ای ایده‌آل است. از جمله ویژگی‌های ‌این دستگاه عبارت‌اند از:

 • این دستگاه این قابلیت را دارد که به‌صورت 24 ساعته، به طور مداوم کار کند
 • امکان اعمال تنظیمات مختلف از جمله میزان انرژی، پالس‌ها، فرکانس و اندازه قطر پرتو لیزر
 • از این دستگاه جوش لیزری طلا می‌توان برای انواع جوش از جمله جوشکاری نقطه‌ای و لب به لب بهره‌مند شد
 • طراحی دستگاه کاملا به صورت ارگونومیک است و پس از مدت طولانی کار با دستگاه، به شما احساس خستگی دست نخواهد داد
 • استفاده از فناوری YAG

خرید بهترین مدل دستگاه جوش لیزری طلا از روتک

جوش لیزری طلا این امکان را ایجاد کرده است تا شما قطعات طلا را بدون استفاده از لحیم‌کاری یا مشعل به یکدیگر جوش دهید. یکی از مزایای این روش این است که شما می‌توانید در نواحی که دسترسی به آن‌ها در روش سنتی دشوار است، جوش‌هایی محکم ایجاد کنید. اگر برای توسعه کسب‌وکار خود، به یک دستگاه جوش لیزری مدرن نیاز دارید، روتک می‌تواند این نیاز شما را برطرف کند. مجموعه روتک یکی از معتبرترین شرکت‌های ‌توزیع‌کننده دستگاه‌ها و قطعات یدکی لیزر در ایران است که جدیدترین محصولات را به مشتریان عرضه می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا