کسب و کار ایرانیمجله حوادث

خرید بیمه بدنه برای چه ماشین‌هایی  در زمستان 1401ضروری است؟

با توجه به افزایش آمار تصادفات و سرقت خودرو و لوازم مربوط به آن باید بیش از پیش نکات ایمنی در خصوص یکی از ارزشمندترین دارایی‌هایمان یعنی خودرو رعایت کنیم. در کنار اصول اولیه ایمنی امروزه دیگر همه ماشین‌ها به بیمه بدنه نیاز دارند. چرا؟ چون اگر ماشین شما دزدیده شود، سقوط کند (چپ کند) یا آتش بگیرد بیمه شخص ثالث هزینه آنرا پرداخت می‌کند. در این بین برخی خودروها هستند که بیشتر از سایر ماشین‌ها وجود بیمه بدنه برای آنها الزامی است. یکی خودروهای لوکس (نامتعارف) یکی خودروهای نو و صفر. در ادامه این مطلب بیشتر درمورد ضرورت خرید بیمه بدنه برای ماشین‌های لاکچری و نو صحبت خواهیم کرد.

به چه خودرویی صفر می‌گویند؟

اول از همه بهتر است بدانیم که در قوانین بیمه، چه ماشینی صفر یا نو محسوب می‌شود؟ به ماشینی که شما از کارخانه می‌خرید یا از کمتر از 500 کیلومتر کار کرده باشد صفر یا نو گفته می‌شود. دقت کنید در صورتی که ماشین خود را از یک فرد حقیقی خریداری کرده باشید اگر از تاریخ تولید آن یکسال و از تاریخ پلاک آن 3 ماه گذشته باشد، دیگر نو یا صفر حساب نمی‌شود.

به صورت کلی در زمان خرید ماشین و بیمه بدنه به 3 نکته باید دقت کنید: 1. تاریخ پلاک ماشین، 2. کیلومتر خودرو نو  و 3. زمان تولید ماشین.

چرا بیمه بدنه برای ماشین صفر توصیه می‌شود؟

اول از همه بگوییم که بیمه بدنه ماشین صفر دارای تخفیف ویژه است و شما میتوانید بیمه ماشین خود را ارزان‌تر از سایر خودروها خریداری کنید. این خود یک فرصت جدی برای بهره‌مندی از پوشش‌های بسیار خوب بیمه بدنه با هزینه‌ای اندک است. شرکت‌های بیمه‌ای حدود 20 تا 30 درصد تخفیف را برای ماشین نو در نظر می‌گیرند. بعد از خرید این بیمه ماشین نو شما در برابر برخورد با جسم ثابت یا متحرک، سرقت کلی از خودرو، آتش سوزی، صاعقه، انفجار خودرو، واژگونی و سقوط خودرو بیمه خواهد شد.

علاوه بر این‌ها یک سری پوشش های اضافی از قبیل پوشش ترانزیت، نوسانات قیمت خودرو در بازار ،کشیده شدن میخ یا اشیا تیز به بدنه ماشین، بلایای طبیعی، سرقت قطعات، پاشیدن رنگ و اسید به بدنه خودرو، شکستن شیشه، سرقت قطعات خودرو، ایاب و ذهاب وجود دارد که شما می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر از آنها استفاده کنید.

بیمه بدنه خودروی صفر دارای تخفیف است

قیمت بیمه بدنه برای ماشین‌های نو چقدر است؟

برای بیمه بدنه ماشین‌های نو نمی‌توان عدد ثابتی را اعلام کرد. زیرا شرایطی مختلفی وجود دارد که در تعیین قیمت نهایی بیمه بدنه تاثیر دارند. از جمله این عوامل می‌توان به: مدل ماشین، سال ساخت، ارزش روز خودروی مورد نظر و نوع درخواست مالک خودرو اشاره کرد. به صورت کلی اگر قصد استفاده از پوشش‌های اضافی را داشته باشید قیمت بیمه بدنه شما بالاتر می‌رود. در هر صورت پیشنهاد ما استفاده از پوشش‌های اصلی و فرعی است.

البته ناگفته نماند که شما در زمان خرید بیمه بدنه می‌توانید از تخفیف ویژه خرید بیمه بدنه برای ماشین‌های نو استفاده نمایید. پیشنهاد ما این است که قبل از خرید بیمه و انتخاب شرکت آن به صفحه خرید بیمه بدنه بیمه دات کام بروید و ابتدا شرایط و قیمت هز شرکت را بررسی کنید و سپس بهترین و ارزان‌ترین را خریداری کنید.

در بیمه به چه ماشینی لوکس یا نامتعارف گفته می‌شود؟

به صورت کلی در بیمه به ماشینی که ارزش واقعی آن در زمان تصادف برابر یا کمتر از نصف دیه ماه حرام مرد مسلمان باشد متعارف گفته می‌شود. در مقابل هر ماشینی که ارزش روز آن در زمان تصادف  بیشتر از ۵۰درصد دیه ماه حرام یک مرد مسلمان یا همان ۵۰ درصد سقف تعهدات بدنی بیمه شخص ثالث در آن سال باشد نا متعارف یا لاکچری گفته می‌شود.

خودروی بیش از 400 میلیون جزو خودروهای نامتعارف به حساب می آید

چرا خرید بیمه بدنه برای ماشین های لوکس توصیه می‌شود؟

بعد از ماشین‌های نو، ماشین‌های لوکس نیز به داشتن بیمه بدنه بسیار نیاز دارند، چون در صورت دزدی یا انواع خساراتی که بیمه شخص ثالث پرداخت نمی‌کند صاحبان این ماشین‌ها ممکن است به مشکل بخورند. موارد ز یر مهم‌ترین دلایل برای خرید بیمه یدنه توسط ماشین لوکس است.

اگر اتومبیل  گران قیمت شما سرقت شود، یا دچار آتش سوزی شود، یا دچار سقوط و واژگونی گردد نمی توانید از بیمه نامه شخص ثالث خود استفاده کنید و همه این موارد از پوشش های بیمه بدنه می باشد.

زمانیکه ماشین خارجی شما که در پارک است دچار تصادف می‌شود و شما نمی‌دانید مقصر این حادثه چه کسی است نمی توانید از بیمه نامه شخص ثالث خود استفاده کنید و با متواری شدن راننده مقصر خسارت شما با داشتن بیمه بدنه قابل جبران است.

زمانیکه اتومبیل شما با بلایای طبیعی مانند زلزله یا سیل مواجه شود فقط بیمه بدنه می‌تواند به شما کمک کند.

با تصویب قانون خودروی متعارف دیگر خسارت چند صد میلیون تومانی شما را مقصر حادثه پرداخت نمی‌کند و شما باید در جبران بخشی از خسارت شریک باشید.

خرید بهترین بیمه بدنه برای ماشین های نو یا لاکچری

در این مطلب سعی شد شما را از اهمیت خرید بیمه بدنه برای تمام ماشین‌ها بخصوص ماشین های خارجی و لوکس و همینطور ماشین‌های نو و کارخان‌ای آگاه کنیم تا هرچه سریع تر برای خرید این بیمه نامه وارد عمل شوید و از عواقب نداشتن آن خود را خلاص کنید. به صورت کلی با داشتن بیمه بدنه همه خسارات حتی وقتی مقصر هستید یا حتی وقتی نمی‌دانید مقصر چه کسی هست قابل جبران است.

دکمه بازگشت به بالا