کسب و کار ایرانیمجله بانوانمجله علمی و سلامت

مضرات ژیلت برای صورت خانمها

ژیلت یکی از ساده‌ترین، سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه‌ها برای از بین بردن موهای زائد بدن است. اما می دانیم که استفاده از چیزی در عین مفید بودن، معایبی نیز دارد. استفاده از ژیلت نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید بدانید که در صورت استفاده طولانی مدت از ژیلت، باید ایرادات آن را بپذیرید. در این مقاله در مورد عوارض ژیلت بر روی پوست صحبت می کنیم و به عواقب استفاده مکرر از ژیلت برای از بین بردن موهای زائد می پردازیم. اگر شما نیز از ژیلت استفاده می کنید و می خواهید از تاثیرات ژیلت بر روی پوست مطلع شوید، تا پایان مقاله با کپشن عاشقانه همراه باشید.

تیغ یکی از سریع ترین راه ها برای از بین بردن موهای زائد است

اگر می خواهید هر چه زودتر از شر موهای زیادی به همراه تیغ اصلاح صورت خلاص شوید، استفاده از ژیلت را به شما توصیه می کنیم، اما این بدان معنا نیست که برای از بین بردن تعداد زیادی مو از آن به طور منظم استفاده کنید، از جمله روش های جدید درمان داخلی پوست. . مانند: مزوتراپی نیز. وجود داشتن راه های دیگری برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد مانند: لیزر مو. اگرچه لیزر موهای زائد در مقایسه با ژیلت هزینه بیشتری دارد، اما عوارض آن کمتر از استفاده منظم از ژیلت است، اما برخی افراد با این روش حذف سریع موهای زائد مشکلی ندارند.

مزایا و معایب استفاده از ژیلت

حس زیبایی دوستش او را به تزریق بوتاکس یا از بین بردن موهای زائد با تیغ سوق می دهد. اگر بخواهیم بر مزایای استفاده از ژیلت تاکید کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کم هزینه

بدون درد بودن

فرآیند رفع سریع با ژیلت

اصلاحات خود را انجام دهید

توجه به این نکته  emrouze.com ضروری است که فواید ذکر شده تنها علائمی نیستند که در هنگام استفاده از ژیلت مشاهده خواهید کرد، استفاده از ژیلت با عوارض جانبی همراه است، عوارض جانبی ژیلت برای پوست عبارتند از:

هودالرژی

رشد و بازسازی موهای زائد را تسریع می کند

ایجاد لکه های قرمز کوچک و جوش در سطح پوست

موهای رشد کرده در اثر  که نیاز به پاکسازی پوست دارند

اثرات ژیلت بر روی پوست چیست؟

اگر در حین کار با ژیلت به خود آسیب رسانده اید باید اشاره کنیم که امروزه فناوری های جدیدی مانند میکرونیدلینگ به وجود آمده است که در درمان آسیب های پوستی مانند زخم ها استفاده می شود. در این بخش می خواهیم مهم ترین عوارض ژیلت برای پوست را مورد بحث قرار دهیم. احتمالاً قبلاً این عوارض جانبی را تجربه کرده اید.

خارش:

استفاده از ژیلت برای اصلاح ممکن است با خارش همراه باشد و این خارش حدود 1 تا 5 روز ادامه دارد. این خارش در اثر رشد مجدد مو ایجاد می شود و خاراندن پوست باعث خارش بیشتر و در نتیجه زخم شدن پوست می شود.

التهاب:

از آنجایی که ژیلت دارای تیغ است و مردم فکر می کنند که اگر تیغ را محکم فشار دهند، موهایشان عمیق تراشیده می شود، ممکن است صدمه ببینند و احساس سوزش روی پوست کنند.

ظاهر رشد موی زیر پوستی و برآمدگی؛

اگر پوست به جای روی پوست در پوست رشد کند با رشد زیر پوستی و احتمال برجستگی مواجه خواهید شد. این موهای رشد کرده می توانند با درد و التهاب پوست همراه باشند.

معروف:

در هنگام استفاده از دستگاه مراقب باشید پوست خود را نبرید! اگر برای اصلاح عجله دارید، یا اگر تیغ اصلاح صورت به کندی کار می کند و فشار زیادی به پوست شما وارد می کند، ممکن است بریدگی های کوچکی روی پوستتان ایجاد شود. اگر بریدگی عمیق باشد، بهبودی بیشتر طول می کشد و درد را تجربه خواهید کرد.

I-فولیکولیت:

اگر پوست به قطعات کوچک شکسته شود، می تواند منجر به رشد موهای زائد یا عفونت قارچی شود. این بیماری به دلیل باز شدن پوست و رشد باکتری در زخم برای ورود به سیاهرگ ایجاد می شود. هنگامی که باکتری ها تکثیر می شوند، منجر به التهاب و تورم پوست آسیب دیده می شود.

اثر کوتاه مدت:

استفاده از ژیلت برای اصلاح، اگرچه ارزان و زمان بر است، اما  گذاشتن  یک راه حل کوتاه مدت است و رشد مو تنها پس از دو تا سه روز شروع می شود. زیرا موها از ریشه از پوست خارج نمی شوند، بلکه فقط از سطح پوست بریده می شوند و به سرعت رشد می کنند و نیاز به اصلاح مداوم دارند.

دکمه بازگشت به بالا