اقتصادیکسب و کار ایرانی

عوامل موثر بر هزینه پیچ و مهره در سال 1403

هر پیچ مشخصه های خاص خود را دارد و قیمت هر پیج با همان ویژگی ها تعیین می شود. اگر برای خرید پیچ ​​و مهره به بازار می روید، با قیمت های متفاوتی مواجه خواهید شد. عوامل موثر بر قیمت پیچ و مهره در سال 1403 بسیار متفاوت است که در مورد آن بحث خواهیم کرد. پیچ و مهره از مهم‌ترین و پرکاربردترین ابزار کوچک صنعتی هستند که در بسیاری از زمینه‌ها مورد استفاده قرار می گیرند و در اشکال مختلف و ساختار‌های متنوع تولید می شوند. این اتصال دهنده‌ها ثابت و دائمی نیستند و قابل باز و بسته شدن هستند. قیمت پیچ و مهره ها بسته به عوامل مختلفی مانند: اندازه، جنس، کشور تولید کننده و … متفاوت است که در ادامه به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

همانطور که گفته شد، قیمت پیچ و مهره به عوامل مختلفی بستگی دارد. در کرمان، علاوه بر این عوامل، موارد دیگری نیز می توانند بر قیمت نهایی محصول تاثیر بگذارند، از جمله:

  • مکان خرید: قیمت پیچ و مهره در فروشگاه های مختلف در کرمان ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی، فروشگاه های تخصصی ابزار و یراق آلات قیمت های مناسب‌تری نسبت به بقالی ها و خرده فروشی ها دارند.
  • حمل و نقل: اگر پیچ و مهره را به صورت آنلاین یا از خارج از کرمان خریداری می کنید، باید هزینه حمل و نقل را نیز در نظر بگیرید.

بهتر است این نکات مهم را در هنگام خرید پیچ و مهره در کرمان در نظر بگیرید.

1.نوع پیچ و مهره

در تولید پیچ ​​و مهره از فلزات مختلفی استفاده می شود که نوع فلز مورد استفاده یکی از مهم ترین عواملی است که بر قیمت محصول تاثیر می گذارد. هرچه فولاد به کار رفته در ساخت پیچ و مهره مقاومت بیش‌تری داشته باشد، قیمت پیچ و مهره نیز بیشتر می شود.

پیچ و مهره استیل

پیچ و مهره های استیل از بهترین و قوی ترین پیچ و مهره ها هستند. این پیچ ها در برابر عوامل خورنده و تغییرات محیطی مختلف تغییری در شکل یا خواص خود نشان نمی دهند. بنابراین، آنها به طور گسترده ای در صنایع دریایی و محیط های مرطوب استفاده می شوند.

پیچ و مهره فولادی

پیچ و مهره های فولادی یا به اصلاح پیچ و مهره‌های خشکه رایج ترین پیچ ها و مهره های موجود در بازار هستند و از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند و کلاس های محصول متفاوتی دارند. این پیچ ها ترکیبی از کربن و فولاد هستند.

پیچ و مهره آهنی

پیچ و مهره آهنی بهترین گزینه برای استفاده در صنایع فلزی بوده و قابلیت چکش خواری خوبی دارند. این نوع پیچ در صنایع سبک و مصارف عمومی و روزمره کاربرد دارند.

پیچ و مهره تیتانیومی

پیچ و مهره های تیتانیوم وزن سبک و استحکام بالایی دارند و فقط برای مصارف خاصی استفاده می شوند. این پیچ ها بسیار گران هستند و در برابر انواع اسیدهای معدنی، کلر، کلرید و آب دریا مقاوم هستند.

2. جنس پوشش بیرونی پیچ و مهره ها

پیچ و مهره بسته به شرایط و محیطی که در آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت با روکش های مختلفی پوشانده می شوند که بسته به نوع پوشش هزینه تولید نیز افزایش می یابد.

3. سایز و اندازه پیچ و مهره

به طور کلی ارتفاع پیچ، اندازه گل پیچ، قطر، طول پیچ و طول رزوه ابعادی هستند که روی قیمت پیچ و مهره تاثیر می‌گذارند. اساساً اندازه هایی که بیشتر مورد استفاده مصرف کنندگان قرار می گیرند نسبت به سایرین قیمت کمتری دارند.

4. تولید داخل یا خارج بودن

بدیهی است که پیچ و مهره های داخلی هزینه کمتری برای تولید دارند. بنابراین قیمت آن نسبت به نمونه های خارجی کمتر است. هنگام خرید نمونه های خارجی بخشی از هزینه که شامل ارسال، گمرک و … می باشد نیز حساب می‌شود.

5. نوسانات ارز

قیمت پیچ و مهره خارجی و پیچ و مهره‌های داخلی که مواد اولیه آن‌ها از خارج از کشور تهیه می‌شود تحت تاثیر نوسانات روزانه ارز متغیر است .

6. حمل و نقل

در سال 1403 عوامل موثر بر قیمت پیچ و مهره شامل هزینه حمل و نقل پیچ و مهره از کارخانه به فروشگاه مورد نظرمی باشد. هر چه هزینه حمل و نقل بیشتر باشد، هزینه پیچ و مهره نیز افزایش می‌یابد.

خرید پیچ ​​و مهره از مباشرزاده

فروشگاه های بزرگ و معتبر پیچ و مهره که در این محصولات تخصص دارند، قیمت های بهتری نسبت به سایر فروشگاه ها دارند. مباشرزاده با بیش از 34 سال سابقه در تجارت انواع پیچ و مهره، این محصول را با بالاترین کیفیت و قیمت استثنایی عرضه می کند.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا