مجله علمی و سلامتکسب و کار ایرانی

هیپنوتیزم تلقینی چطور انجام می شود؟

صمد ولی زاده: هیپنوتیزم و کاربردهای خانگی

خود تلقین یکی از تکنیک های هیپنوتیزم است که به عنوان راهی سریع برای تغییر سبک زندگی و حل مشکلات استفاده می شود. این روش ها می تواند راه بسیار موثری برای کسب اعتماد به نفس و رسیدن به آرامش در زندگی باشد. البته استفاده از این راهکار درمانی به فردی بستگی دارد که تلقین بالایی از خود نشان دهد.

صمد ولیزاده: ارتباط بین هیپنوتیزم و مدیتیشن

برخی از کارشناسان و محققان بر این باورند که این دو ارتباط نزدیک و بسیار نزدیک به یکدیگر دارند. زیرا هم ذهن و هم بدن را کنترل می کنند. اما از سوی دیگر برخی افراد کاملاً مخالف این گفته هستند و مراقبه و هیپنوتیزم را کاملاً مستقل از یکدیگر می دانند و معتقدند که هیچ ارتباطی بین این دو وجود ندارد. زیرا در طی فرآیند هیپنوتیزم فرد دیگری ذهن را منحرف می کند تا افکار و نگرش های فرد را تغییر دهد. هنگام مدیتیشن، فرد سعی می کند با استفاده از تکنیک هایی، خودآگاهی خود را بالا ببرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد مدیتیشن کلیک کنید.

هیپنوتیزم حدود 200 سال است که مورد استفاده قرار می گیرد و مطالعات زیادی روی آن انجام شده است. اما بسیاری از نحوه عملکرد و تأثیر آن بر مغز هنوز کشف نشده است. حتی بسیاری معتقدند که اثرات هیپنوتیزم به متافیزیک و ماوراء طبیعی نزدیک است.

صمد ولیزاده هیپنوتیزم: چه کسانی توانایی هیپنوتیزم را دارند؟

فردی که هیپنوتیزم را انجام می دهد نقش بسیار مهم و کلیدی در این فرایند ایفا می کند. هیپنوتیزم جادو و یا حقه نیست بلکه در ابتدا یک علم و سپس یک مهارت است که باید آموخته شود و طی مدت ها تمرین، تقویت گردد. البته این که یک فرد بتواند این علم را به صورت پراکنده بیاموزد و بر روی افراد بسیار تلقین پذیر امتحان کند کار چندان سختی نیست.

این افراد نمی توانند کمک زیادی بکنند چرا که تنها به رفع سطحی مشکل می پردازند و توانایی بررسی های عمیق تر را ندارند. این در حالیست یک هیپنوتیزر حرفه ای به بررسی ریشه مشکل فرد در اعماق ذهنش می گردد تا آن را به طور کل بر طرف سازد. پس می توان گفت تنها پزشکان و متخصصانی می توانند هیپنوتیزم کنند که به طور کامل بر این علم مسلط باشند.


استاد صمد ولیزاده: سوالات متداول

مطب دکتر صمد ولیزاده: آیا هیپنوتیزم می‌تواند رازهای زندگی ما را افشا کند؟

توجه داشته باشد که چنین چیزی امکان ندارد و تنها در صورتی امکان پذیر است که با موافقت خود فرد و صلاح درمانگر باشد. با این حال در صورتی که با موافقت نیز همراه گردد باید فرد استعداد لازم در این زمینه را داشته باشد چراکه افراد بسیار کمی قادر به بازگشت به گذشته هستند.

شماره تماس دکتر صمد ولیزاده: آیا هیپنوتیزم همان خواب است؟

خیر. شما در هیپنوتیزم هوشیار هستید و تمامی حواس شما فعال است. همچنین تحقیقات گسترده‌ای نشان داده‌اند که امواج مغزی فردی که خواب است با فردی که مورد هیپنوتیزم قرار گرفته متفاوت می‌باشد.

دکتر صمد ولیزاده هیپنوتیزم: آیا همه افراد هیپنوتیزم می‌شوند؟

به طور کلی می‌توان گفت بله چراکه به هر حال افراد و متخصصانی که این کار را انجام می‌دهند می‌توانند با تکنیکی فرد را به حالت خلسه ببرند اما همه افراد یک نوع خلسه را تجربه نمی‌کنند و می‌تواند این مسئله متفاوت باشد.

صمد ولی زاده: هیپنوتیزم چیست و چه کاربردهایی در درمان بیماری ها دارد؟

هیپنوتیزم هیپنوتیزم حالتی شبیه به خلسه است که در آن افراد افزایش توجه، تمرکز و قابلیت پیش بینی را تجربه می کنند.

در حالی که هیپنوتیزم اغلب به عنوان حالتی شبیه رویا توصیف می شود، حالتی است که در آن توجه فرد کاملاً متمرکز است و او با تخیل واضح، مقداری قابل پیش بینی را تجربه می کند.

صمد ولیزاده: فواید هیپنوتیزم

افراد مبتلا به هیپنوتیزم اغلب خواب آلود به نظر می رسند، اما حقیقت این است که آنها کاملاً آگاه هستند.

اگرچه افسانه ها و باورهای غلط زیادی وجود دارد، هیپنوتیزم یک فرآیند بسیار واقعی است که می تواند به عنوان یک ابزار درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

ثابت شده است که هیپنوتیزم فواید پزشکی و درمانی دارد، به ویژه در کاهش درد و اضطراب. حتی پیشنهاد شده است که هیپنوتیزم ممکن است علائم زوال عقل را در افراد مسن کاهش دهد.

صمد ولی زاده: انواع هیپنوتیزم

چندین روش مختلف برای انتقال و انجام هیپنوتیزم وجود دارد:

 هیپنوتیزم هدایت شد:صمد ولیزاده هیپنوتیزم

این نوع هیپنوتیزم شامل استفاده از ابزارهایی مانند دستورالعمل های ضبط شده و موسیقی برای القای خواب است. سایت های آنلاین و اپلیکیشن های موبایل اغلب از این نوع هیپنوتیزم استفاده می کنند.

 هیپنوتیزم درمانی از دیدگاه دکتر صمد ولیزاده:هیپنوتیزم درمانی استفاده از هیپنوتیزم در روان درمانی است و توسط پزشکان و روانشناسان دارای مجوز برای درمان بیماری هایی مانند افسردگی، اضطراب، اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و اختلالات خوردن انجام می شود.

 خود هیپنوتیزمی:استاد صمد ولیزاده

خود هیپنوتیزمی فرآیندی است که زمانی رخ می دهد که فرد حالت هیپنوتیزم را ایجاد کند. این روش اغلب به عنوان ابزاری برای کمک به کنترل درد یا کنترل استرس استفاده می شود.

مطب دکتر صمد ولیزاده: مزایای هیپنوتیزم چیست؟

چرا ممکن است کسی تصمیم بگیرد هیپنوتیزم را امتحان کند؟ در برخی موارد، افراد ممکن است به دنبال هیپنوتیزم برای کمک به مقابله با درد مزمن یا تسکین درد و اضطراب ناشی از اقدامات پزشکی مانند جراحی یا زایمان باشند.

دکتر ولی زاده هیپنوتیزم را راهی قدرتمند جهت رسیدن به اهداف و خواسته های انسان می داند که همه انسان ها باید از نعمت آن استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا