مجله فرهنگکسب و کار ایرانی

گل رز شاخه ای چند است؟

خرید گل رز، هدیه ی عشق و محبت

گل رز به خاطر اساطیر یونانی با روز ولنتاین آمیخته شده است. شاید بخاطر همین باشد که اسم گل ولنتاین که می آید ناخودآگاه در ذهنمان گل رز ترسیم می شود. گفته می شود که بوته های گل رز در همان زمینی رشد کردند که آفرودیت (الهه عشق) وقتی خون معشوقه اش بر زمین می ریزد، بر آن اشک ریخته است. گل رز احتمالا شناخته شده ترین گل در جهان است. گل فروشی ها از انواع گل رز در باکس گل، دسته گل، دسته گل برای مناسبت های گوناگون و نیز تزئین حیاط و دیزاین باغچه ها استفاده می کنند.

اگر قصد خرید گل رز، و یا کاشت آن در باغچه خود را دارید، یک چیز را بدانید، گونه های بسیار مختلفی از گل رز وجود دارد که ما در علی ولی آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. تلاش کرده ایم با راه اندازی یک بستر آنلاین برای خرید انواع گل، در مراسم ها و مناسبت های مختلف در کنار شما باشیم. خواه خرید گل برای عرض تسلیت باشد و خواه برای سفارش  گل خواستگاری یا گل عروسی، ما در علی ولی کنار شما هستیم.

انواع مختلف گل رز

گل رز یکی از محبوب ترین انواع گل ها در جهان است و البته از آن دسته گل هایی است که انواع و گونه های مختلفی دارد! شاید جالب باشد بدانید بیش از 150 گونه گل رز و بیش از هزاران نوع پیوندی گل رز در جهان وجود دارد. پس چطور متوجه شویم که کدام گل رز مناسب ماست؟

 بیشتر متخصصان گل رز را به سه دسته ی اصلی تقسیم می کنند: گل رز وحشی، گل رزهای باغی قدیمی و گل رز مدرن. امروزه اکثر گل هایی که در باغ ها می بینید، گل رز مدرن است. اینها گونه هایی هستند که بیش از 150 سال است پرورش داده می شوند. بر خلاف گل رزهای باغی قدیمی، گل رزهای مدرن در تمام طول سال شکوفا می شوند و شکوفه ی این گل ها نیز بزرگتر است. با وجود این برخی معتقدند رزهای قدیمی مقاومت بیشتری داشتند و بعلاوه رایحه ی آنها نیز قوی تر بوده است!

·         گل های رز قدیمی

گل های رز قدیمی از زمان های بسیار دور وجود داشته اند و از آنها با نام گل های رز میراثی یا تاریخی نیز یاد می شود. این گل ها دارای رایحه ای قوی و شکوفه های دو گل هستند و تقریبا می توان گفت در برابر بیماری ها بسیار مقاومند. البته این گل ها به طور معمول فقط یک بار در هر فصل شکوفا می شوند.

·         گل رز وحشی

گل رز وحشی، گل های وحشی دنیای گل رز هستند. این گل ها در واقع پیوندی نیستند و معمولا دارای یک شکوفه و پنج گلبرگ هستند و تقریبا همیشه به رنگ صورتی یافت می شوند. پیدا کردن یک رز وحشی سفید یا قرمز تقریبا یک ناهنجاری است و گل رز زرد وحشی نیز تقریبا نادر است!

معرفی انواع گل رز

انواع گل رز با نام هایی مانند گل رز پیچکی، رز باغچه مدرن، گل رز رونده عطری، رز درختچه ای، گل رز مینیاتوری، رز گرندی فلورا و غیره یافت می شوند. در ادامه در مورد انواع گل رز توضیح خواهیم داد.

گل رز هلندی

گل رز هلندی بخریم یا رز ایرانی؟ فرق رز ایرانی و هلندی چیست؟ قیمت شاخه رز هلندی و قیمت رز ایرانی چقدر است؟ این سوالی هست که بیشتر مردم وقتی گل سفارش می دهند با آن مواجه می شوند. اما رز هلندی از نظر ژنتیکی اصلاح شده تا دوام بیشتری داشته باشد و مدت بیشتری شاداب و با طراوت باقی بماند. گل رز هلندی معمولا بین 3 تا 5 روز در دمای اتاق ماندگاری دارد. از نظر اندازه، رز هلندی درشت تر از رز ایرانی است و حدود 4-5 سانیتمتر قطر دارد.

تمایز دیگر رز هلندی در جنس مخملی و ضخیم گلبرگ های آن است. تنوع رنگ بندی رز هلندی از رز ایرانی بیشتر است و همین باعث شده تا کاربرد آن در باکس گل و دسته گل طبیعی بیشتر از انواع دیگر رز باشد. در آخر باید گفت قیمت شاخه گل رز هلندی با توجه به هزینه های پرورش آن معمولا 4-5 برابر بیشتر از انواع دیگر است.

گل رز ایرانی

رز ایرانی معمولا بین 2 تا 3 روز در دمای اتاق شاداب می ماند. گل رز ایرانی از نظر اندازه، معمولا نصف رزهای هلندی است و شاخه ی آن مملو از خار است. جنس گلبرگ های رز ایرانی نازک تر و حساس تر از رز هلندی است و معمولا رنگ بندی کمتری نسبت به رز هلندی دارد. نکته ی آخر اینکه قیمت شاخه گل رز ایرانی، به علت هزینه های پایین پرورش، کمتر از رز هلندی است.

گل رز پیچکی

رزهای پیچکی در دهه 1860 معرفی شدند و دارای دانه یا میوه ی توت مانند هستند و همچنین عطر بسیار خوبی دارند. در واقع، اگر می خواهید تشخیص دهید که آیا یک گل رز واقعا از گونه قدیمی است یا خیر، تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که آن را بو کنید! زیرا این گل های رز آنتیک دارای عطر بسیار دل انگیزی هستند که ماندگاری بسیار طولانی دارد. این گونه در اواخر تابستان یا اوایل پاییز شکوفه می دهد و دارای زیر مجموعه های مختلفی است که از جمله ی آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رز خزه ای آنتیک (Antique Moss Rose) یک گونه بسیار زیبا از رنگ صورتی و سفید
  • رز درختچه بالرینا (Ballerina Rose) دارای گلبرگ های کوچک تر به رنگ صورتی روشن
  • رز بلاش فندقی (Blush Rose) دارای گلبرگ های سفید با اندازه ی معمولی
  • رز آنتیک فانتین لاتور (Fantin Latour Rose) معمولا دارای گلبرگ های سفید که بخشی از آن صورتی روشن است.
  • رز جاکوس کارتیر (Jacques Cartier Rose)یک گونه ی سفید و صورتی.
  • رز رونده ی بانو بنکس (Lady Banks Rose) دارای گلبرگ های کوچک تر در رنگ های مختلف.

رز درختچه ای

محبوب ترین گونه، رز درختچه ای گونه ناک اوت است، که معمولاً دارای رنگ صورتی تیره و قرمز است. از نظر بسیاری از متخصصین، اینگونه بهترین گونه ی رز درختچه ای است. گل رز درختچه ای تا به حال چندین جایزه افتخاری را از موسسه های ارزیابی گل های رز دریافت کرده است و به دلیل تنوع و تطبیق پذیری زیادی که دارد، می توان آنها را در بالکن ها، خانه ها، آپارتمان ها (به شرطی که آنان را در گلدان قرار دهید) حتی در حیاط خلوت ها نیز کاشت.

گل های رز درختچه ای دارای بوته های بسیار حجیم با قابلیت چندین بار شکوفه دادن هستند. ساقه های جدید این گونه، قابلیت دوباره شکوفه دادن دارد و از آن ها می توان برای تزیین حصارها و تخته های گلی متنوع استفاده کرد. این رزهای درختچه ای دارای رنگ ها و گونه های بسیار مختلفی هستند، از جمله رز انگلیسی و رز سویلانا. شما می توانید این گل ها را در رنگ های صورتی، سفید و حتی قرمز پیدا کنید.

گل رز مینیاتوری

گل رز مینیاتوری گونه ی بسیار متنوع با استفاده های مختلف است. مردم این گل های رز مینیاتوری را به خاطر ظاهر منحصر به فرد و یا به دلیل نیاز به فضای کم برای کاشت، انتخاب می کنند. این گل ها را می توان در گلدان به عنوان گل آپارتمانی نیز پرورش داد. از گل رز مینیاتوری می توان برای تزیین فنس ها و همچنین کاشت به صورت گروهی در تخته های گلی استفاده کرد. این گل ها معمولا فقط تا ارتفاع 37 سانتی متری رشد می کنند، اما بعضی از آنان می توانند تا ارتفاع 74 سانتی متر هم رشد کنند.

گل رز گراندی فلورا

رز گراندی فلورا گونه ای بسیار مقاوم از گل رز است که گل های صورتی آن یا به صورت تک شکوفه ای و یا دسته ای رشد می کنند. رز ملکه الیزابت محبوب ترین نوع از این گونه گل است و اگر آن را در وسط یک تخته ی جزیره ای و در محاصره ی سایر گل های دیگر به رنگ های صورتی و آبی قرار دهید، جذابیت آن بیشتر هم خواهد بود.

این گل می تواند تا ارتفاع یک و نیم تا دو و نیم متری رشد کند و به علت حجم بالای آن می توان از آن برای قرار دادن در وسط میز استفاده کرد. اگر این گل را با گل های کوچک تر در رنگ های مختلف احاطه کنید، زیبایی آن چندین برابر خواهد شد. گل رز گراندی فلورا در باکس گل بسیار زیبا جلوه خواهد کرد.

رنگ های مختلف گل رز و معنای نمادین آن ها

معنای گل رز قرن هاست که تقریبا همه ی فرهنگ ها را مجذوب خود کرده است. اگرچه معمولا رز قرمز را نماد عشق و علاقه می دانند اما گل های رز بیش از آنچه فکر کنید، مهم هستند. در واقع هر رنگ گل رز معنای متفاوتی دارد و می توان از این معانی برای بیان احساسات و حرف های ناگفته استفاده کرد. فرقی نمی کند بخواهید عشق، شادی، دوستی یا غم را بیان کنید، یک دسته گل، سبد گل یا باکس گل رز می تواند راهی عالی برای بیان این احساسات باشد. حالا اگر می خواهید بدانید هر رنگ گل رز چه معنایی دارد با ما همراه باشید!

·         گل رز سفید

معنی گل های رز سفید خلوص و تشکر است. شاید به همین دلیل است که این گل برای عروسی ها نیز بسیار محبوب است زیرا نماد عشقی جوان و وفاداری ابدی را القا می کند. رنگ سفید همچنین می تواند نمایانگر آغازهای تازه و مسیری شفاف و خالص باشد که البته گل رز سفید را برای مراسم عروسی ایده آل می سازد.

·         گل رز صورتی

گل رز صورتی معنای قدردانی و تحسین را با خود به همراه دارند. یک دسته گل رز صورتی مناسب برای افرادی است که می خواهید از آنها قدردانی کنید، فرقی نمی کند همسر شما باشد یا یک دوست و یا یک معلم. رز صورتی بعلاوه می تواند نشان دهنده ی ظرافت و زنانگی باشد که این گل را برای رویدادهایی مانند مهمانی نامزدی، جشن های عروسی و یا جشن تولد نوزاد مناسب می سازد.

·         گل رز زرد

گل رز زرد معنای گرما و خوشبختی را با خود به همراه دارد. این موضوع خیلی هم عجیب و غریب نیست! چرا که رنگ روشن و آفتابی گل های رز زرد بلافاصله می توانند بر لب هر کسی لبخند بنشانند. گل رز زرد معمولا به عنوان گل دوستی شناخته می شود و یک دسته گل رز زرد نیز نمایانگر شادی از سمت یک دوست است. در واقع هدیه دادن یک دسته گل رز زرد راهی عالی برای گفتن “با وجود تو خوشحال هستم” است!

جالب است بدانید در دوره ی ویکتوریا گل رز زرد نماد حسادت بود اما مدت هاست که این معنا کنار گذاشته شده است و امروزه نماد جهانی گل رز زرد، شادی ناب و فراوان است.

·         گل رز قرمز

همه ی ما تقریبا با معنای گل رز قرمز آشنا هستیم. قرن هاست که در فرهنگ های مختلف از گل رز قرمز برای نشان دادن عشق و علاقه استفاده می شود. گل رز قرمز در واقع هدیه ی مناسبی برای روز ولنتاین هم هست و ظاهر زیبا و ظریف آن نمادی کلاسیک برای بیان “دوستت دارم” است. معنای گل رز قرمز به طور کلی عشق و علاقه است. با این حال، تفاوت هایی هم در آنها وجود دارد. برای مثال یک رز به رنگ قرمز تیره به این معنی است که شما برای تعهد آماده هستید و می تواند پیوند عمیق تری نسبت به گل رز قرمز روشن بیان کند که نمادی از اشتیاق و تمایل است. به هر حال پیام عاشقانه ی شما هر چیزی که باشد یک دسته گل رز قرمز همان چیزی است که برای بیان آن نیاز خواهید داشت.

·         گل رز نارنجی

معنای گل رز نارنجی اشتیاق و انرژی است. به همین خاطر یک دسته گل رز نارنجی انتخابی مناسب برای تبریک ارتقای شغلی یا پیدا کردن یک شغل جدید است. عجیب نیست که گل رز نارنجی برای بیان تحسین و اشتیاق استفاده می شود، چرا که با یک نگاه به این گل ها و رنگ زنده ی آنها حس شادی و اشتیاق در فرد به وجود می آید. گل رز نارنجی با رنگ روشن و زنده ی خود هر فضایی را روشن می کند و به محیط اطراف خود انرژی می دهد. دسته گل رز نارنجی برای کسانی که کاری جدید را شروع می کنند می تواند بسیار انگیزشی و ایده آل باشد.

·         گل رز هلویی

گل رز هلویی نمادی برای سپاسگزاری است. لحن دوست داشتنی و رنگ روشن این گل با فضای داخلی بسیار متناسب است و بعلاوه یک دسته گل رز هلویی را به هدیه ای دوست داشتنی تبدیل می کند. اگر به دنبال هدیه ای برای تشکر هستید، یک باکس گل، سبد گل یا دسته گل رز هلویی انتخاب مناسبی است.

·         گل رز بنفش

یکی از زیباترین گل های رز، گل رز بنفش است؛ گلی که افسون و عشق در نگاه اول را منتقل می کند. البته گفته می شود این موضوع به خاطر کمیاب بودن این رنگ گل رز است.

·         گل رز سبز

گل های رز سبز نمایانگر طبیعت، بازجوانی و باروری هستند. این می تواند بازجوانی در روحیه یا جسم انسان باشد و اغلب گل رز سبز به عنوان نمادی برای ثبات و تعادل استفاده می شود. یک دسته گل از گل های رز سبز را می توان برای ابراز امیدواری در زمان هایی که نیاز به مبارزه و تلاش هست، ارسال کرد.

·         گل رز سیاه

گل رز سیاه به طور سنتی به معنای مرگ و از بین رفتن است که البته پیام مثبتی نیست! با این حال در سال های اخیر معنای گل رز سیاه تغییر کرده و به سنبلی برای مرگ الگوها و عادات قدیمی و حرکت به سوی نظمی جدید درآمده است. از این جهت یک دسته گل رز سیاه یا باکس گل رز سیاه می تواند به معنای اعتماد به نفس و تولدی دوباره باشد. ترکیبی از گل رز سیاه با گل رز سبز نیز می تواند نمادی برای دوران جدید مملو از امید و مثبت اندیشی باشد.

چطور از گل شاخه ای رز مراقبت کنیم؟

گل رز شاخه ای معمولا تا یک هفته به خوبی دوام می آورد و شاداب می ماند، البته اگر آنها را در جایی خنک نگهداری کنید و از غذای گل هم به آنها بدهید. با این حال شاید بخواهید با رعایت نکاتی بیشتر عمر و ماندگاری گل های رز را بیشتر کنید. به این ترتیب می توانید برای مدت زمان بیشتری از زیبایی گل های خود لذت ببرید. ماندگاری رزهای شما به سلامت کلی گل ها، نوع گل رز و نوع نگهداری از آنها بستگی دارد. در ادامه به چند نکته برای مراقبت از گل رز اشاره می کنیم تا بتوانید این گل های زیبا را برای مدت بیشتری باطراوات و شاداب داشته باشید.

استفاده از گلدان تمیز برای گل های شاخه ای رز

برای آغاز کار لازم است از یک گلدان کاملا تمیز استفاده کنید. گلدان های کثیف می توانند باکتری هایی را در خود جای دهند که باعث خراب شدن سریع گل های شاخه ای و پژمرده شدن آنها می شود. برای اطمینان از تمیز بودن گلدان می توانید آن را با مخلوطی از سرکه و جوش شیرین بشویید. البته استفاده از آب و صابون نیز روش ساده و موثری است.

اصلاح ساقه ی گل رز

تعویض آب شاخه گل های رز هر دو روز یکبار می تواند باعث تازه ماندن بیشتر آنها شود. با این حال هر وقت که آب گلدان را تعویض می کنید لازم است ساقه ی گل ها را به اندازه ی 1 اینچ (2.5 سانتی متر) ببرید. مهم است که این کار را در زیر آب، با زاویه ی 45 درجه و به وسیله ی یک چاقو یا قیچی باغبانی تیز انجام دهید. می توانید این کار را درون یک سطل آب یا زیر شیر آب انجام دهید. این کار اطمینان می دهد که مویرگ های آوند چوبی توسط حباب های میکروسکوپی مسدود نمی شوند، چرا که حباب ها مانع جذب آب و مواد مغذی خواهند شد.

لازم به ذکر است هر چه ساقه را کوتاه تر کنید ماندگاری گل شما بیشتر خواهد شد، چرا که آب کمترین فاصله را برای رسیدن به گلبرگ های گل رز شما می پیماید.

جدا کردن برگ ها از ساقه ی گل رز

هنگام قرار دادن گل رزهای شاخه ای درون گلدان، سعی کنید هیچ برگی در زیر سطح آب قرار نگیرد. برگ هایی که زیر آب قرار می گیرند شروع به پوسیدن می کنند و باعث ایجاد باکتری هایی می شوند که گل شما را پژمرده خواهد کرد. این ترفند ساده ای برای افزایش چشمگیر ماندگاری گل رز شاخه ای است.

قرار دادن گل رز در یک مکان خنک

بهترین مکان برای قرار دادن گل رز شاخه ای یک نقطه ی سرد در خانه یا محل کار شماست. دمای گرم برای گل رز خیلی مطلوب نیست زیرا گل ها بیش از حد گرم شده و خشک می شوند. همچنین بهتر است گل های رز خود را مستقیما زیر باد سر کولر قرار ندهید.

تعویض منظم آب گلدان

ساده ترین راه برای افزایش ماندگاری گل های رز تغییر منظم آب گلدان آنها است. حداقل لازم است این کار را یک روز در میان انجام دهید. این کار باعث می شود گل ها و گلدان تمیز و تازه بمانند. آب مانده درون گلدان شرایط کاملی برای رشد باکتری ها ایجاد می کند که این امر باعث کاهش شدید عمر گل های شاخه ای رز می شود.

خرید گل رز از فروشگاه اینترنتی علی ولی

گل رز یکی از محبوب ترین گل ها در سراسر جهان است. قرن ها پیش گل رز در کشور چین، ایران و کشورهای مدیترانه برای تزئینات و سایر مصارف کشت می شد و سپس در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت. این گل بعلاوه به عنوان سنبل و نمادی برای عشق شناخته می شود. روز ولنتاین میلیون ها شاخه گل رز در سراسر جهان فروخته می شود تا نام عشق زنده بماند. گل رز قرمز به عنوان نماد عشق و علاقه، گل رز صورتی برای ابراز قدردانی، گل رز سفید بیانگر بی گناهی و غیره است و در کشور چین یک دسته گل رز با 99 شاخه گل رز به معنای “عشق ابدی” است!

در این مطلب در مورد انواع گل رز، رنگ ها و نمادهای آنها و همینطور نگهداری از گل رز شاخه ای نکاتی را بیان کردیم. پایان سخن اینکه فروشگاه اینترنتی علی ولی امکان خرید آنلاین گل رز را برای مشتریان خود فراهم کرده است. برای تشکر، بیان عشق، تبریک و غیره به هر یک از عزیزان یا دوستان خود دست به کار شوید و یک دسته گل رز سفارش دهید.

سفارش باکس (جعبه) و دسته گل رز

خرید اینترنتی باکس گل رز در رنگ های (قرمز، صورتی، لب صورتی، آبی، زرد، بنفش، هفت رنگ، گلبهی، سبز، هلویی، کرم، نارنجی، سفید، شرابی، مشکی و طلایی) از گل فروشی آنلاین علی ولی به آسانی امکان پذیر است.

علی ولی جعبه گل های متفاوتی را برای تمامی سلیقه ها طراحی نموده است. تنوع شکلی این جعبه ها بسیار است. طرح های دلگون(❤️)، مستطیلی، مربعی، دایره ای و … در جنس های مختلفی چون چرم، پارچه ای، مقوایی، پلکسی و …. ارائه گردیده است.

در گل فروشی آنلاین علی ولی امکان ارسال گل به سراسر ایران و سراسر جهان فراهم آمده تا بتوانید  بدون دغدغه، عاشقانه هایتان را تقدیم عزیزانتان کنید.

ارسال برای شهر های (تهران ، کرج ، اصفهان ، شیراز ، مشهد ، اهواز ،تبریز ، ارومیه ،ساری ، رشت ، رامسر ، بابل ، گرگان و …)

قیمت جعبه های گل رز

قیمت جعبه گل با توجه به سایز باکس و تعداد گل های رز استفاده شده در آن متفاوت می باشد. شما می توانید از میان نمونه های موجود ما انتخاب کنید که همراه با آن قیمتم درج شده است.  توجه داشته باشید قیمت باکس ها به صورت روزانه آپدیت می شود و ممکن هست تغییر قیمت داشته باشد.

چرا گل رز را برای عاشقانه های خود انتخاب کنیم؟

رز های هلندی به دلیل ماندگاری و عمر بیشتر، همینطور طراوت و عطر جادویی شان، طرفداران بی شماری دارند. همچنین اسفنج هایی درون جعبه تعبیه کرده اند که وظیفه آب رسانی به گل ها را بر عهده دارند. این خود باعث تازه ماندن گل ها برای مدت بیشتری می شود. اسفنج ها به گونه ای درون جعبه گل قرار گرفته اند که از روی گل ها قابل مشاهده نبوده و ذره ای از زیبایی آن کم نخواهد کرد. سفارش اینترنتی گل، زیباترین راه برای گفتن «دوستت دارم» است. آیا شما هم به هر دلیلی در کنار محبوبتان نیستید و نمی توانید در مناسبت های خاص همراه او باشید؟ سفارش آنلاین گل، انتخابی فوق العاده است. سفیران ما هدیه شما را در زمان مقرر شده به دست عزیزتان خواهند رساند.

دکمه بازگشت به بالا