کسب و کار ایرانیمجله اجتماعی

طریقه ی بستن سرویس خواب

راهنمای خرید انواع سرویس خواب و نصب تخت خواب

راهنمای نصب تخت خواب به شما کمک خواهد کرد تا خودتان بتوانید انواع تخت خواب دونفره، تک نفره و تختخواب نوزاد را در مدل های تاشو، جک دار و کشویی به راحتی نصب کنید، ما در این مطلب از شیک روم تصمیم داریم به آموزش نصب انواع تخت خواب بپردازیم.

    طریقه نصب تخت خواب سلطنتی چگونه می باشد؟

    نحوه نصب تخت خواب دو نفره ام دی اف چگونه است؟

    آموزش نصب جک تخت خواب شامل چه مراحلی است؟

    برای آموزش نصب تخت خواب یک نفره فلزی چه اقداماتی لازم است؟

چگونه تخت خواب را نصب کنیم؟

بطور کلی تخت خواب یکی از تجهیزاتی است که مانند بسیاری از وسایل خانه نیاز به نصب دارد، معمولا تخت خواب ها از اجرایی مانند کفی های چوبی یا فلزی و تاج تشکیل شده اند که به صورت جداگانه در اختیار خریدار قرار گرفته و جهت استفاده لازم است تا قطعات مختلف آن را به یکدیگر متصل نمایید. در ادامه به اموزش نصب تخت خواب دو نفره ، آموزش نصب جک تخت خواب تاشو ، نحوه نصب تخت خواب نوزاد و آموزش نصب تخت خواب دومنظوره پرداخته ایم.

آموزش نصب تخت خواب فلزی

طریقه نصب تخت خواب فلزی بسیار ساده می باشد و شما می توانید به سادگی از عهده ی آن برآیید، طریقه نصب تخت خواب یک نفره با قرار دادن و مونتاژ قطعات در کنار یکدیگر انجام خواهد شد.

آموزش نصب تخت خواب یک نفره

جهت نحوه نصب تخت خواب فلزی لازم است طبق مراحل ذیل پیش بروید:

  • در قدم اول تاج تخت یا سرتخت را همراه با قیدهای کناری در زاویه ی 90 درجه کنار یکدیگر قرار دهید.
  • حال با وارد کردن پیچ ها قیدها را به تاج تخت متصل نمایید.
  • لازم است مهره ها را خلاف جهت عقربه های ساعت بپیچانید.
  • اکنون پایه ها را به کفی تخت متصل نمایید.
  • توجه داشته باشید که حتما از تجهیزات مناسب به جهت بستن تخت استفاده کنید.

آموزش نصب تخت خواب جک دار

طریقه نصب تخت خواب جک دار نسبت به نحوه نصب تخت خواب فلزی یک نفره که پیش تر اشاره کردیم کمی متفاوت بوده و نیاز به تخصص بیش تری دارد، در حقیقت تختخواب های جک دار دارای محفظه ای هستند که می توان با بالا بردن تشک از آن محفظه استفاده کرد، معمولا از تختخواب های جک دار در اتاق خواب های کوچک استفاده می شود.

نکته ی مهمی که برای نحوه نصب تخت خواب یک نفره جک دار باید به آن توجه داشته باشید این است که این مدل تخت خواب ها دارای یک اسکلت به شکل محفظه هستند که جایگزین کفی تختخواب بوده و دارای درب جکدار می باشد و باید در زمان باز کردن درب، تشک را بر روی تختخواب گذاشته تا از باز شدن ناگهانی درب محفظه و بروز آسیب جلوگیری شود. تختخواب جکدار مجهز به اسکلت محفظه دار است که با بست به بدنه ی تختخواب متصل می شود. نحوه نصب تخت خواب دو نفره جک دار نیز همانند تک نفره بوده و بهتر است در صورت نداشتن تخصص از یک فرد ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

آموزش نصب تخت خواب کودک و نوجوان

معمولا نحوه نصب تخت خواب کودک به گونه ای است که همانند بسیاری از تختخواب های دیگر اجزای آن با اتصال فلزی (فرنگ) به یکدیگر متصل می شوند، جهت اتصال قطعات مختلف سرویس خواب نوجوان که به صورت دو طبقه ای ساخته می شود حتما باید از رولپلاک استفاده شود، توجه داشته باشید برای نصب حتما به دفترچه راهنمای تخت خواب مراجعه نمایید.

آموزش نصب تخت خواب کودک

نحوه نصب تخت خواب کودک با توجه به مدل های مختلف آن متفاوت می باشد، اما بطور کلی نحوه نصب تخت خواب بچه مانند تخت خواب یک نفره بوده و شما باید تاج و قید را با زاویه ی 90 و با کمک پیچ ها به یکدیگر متصل کرده و پایه ها را به کفی تخت خواب متصل نمایید. لازم است بدانید برای نصب تخت خواب حتما باید از آچار مخصوص استفاده نمایید در غیر اینصورت پیچ و اتصالات معیوب خواهند شد.

آموزش نصب تخت خواب تاشو

نحوه نصب تخت خواب تاشو به سادگی نبوده و نیاز به تخصص خواهد داشت، این مدل تخت خواب ها چند حالت مختلف دارند، تخت خواب تاشو با قابلیت جمع شدن به سمت دیوار یا تبدیل به کاناپه تولید می شود.

    روش نصب تخت خواب تاشو

اصلی ترین نکته در طریقه نصب تخت خواب تاشو وجود جک هیدرولیک است که در این تخت ها وجود دارد و باید در جای خود نصب شود.

آموزش نصب تختخواب کمجا

جهت نصب تختخواب های کم جا یا تاشو لازم است ابتدا فضایی که می خواهید برای سرویس خواب استفاده نمایید را انتخاب کنید این فضا معمولا باید عرضی در حدود 110 و طول 200 سانتی متر داشته باشد تا بتوانید تخت را به دیوار تکیه دهید.

راهنمای نصب تخت خواب دو نفره چوبی

از جمله نکات مهمی که باید در نحوه نصب تخت خواب معمولی ، چوبی و فلزی به آن توجه داشته باشید عبارت است از:

  • برای نصب انواع تخت خواب حتما به دفترچه راهنمای تختخواب مراجعه کنید.
  • برای حمل و نقل و جابه جایی تخت خواب باید حتما قطعات آن را جدا نمایید.
  • حتما از آچار و پیچ گوشتی مخصوص برای باز و بست پیچ و مهره ها استفاده کنید.
  • توجه داشته باشید که از اشیای تیز و بران به جهت باز و بسته کردن پیچ و مهره ها استفاده نکنید.
  • چنانچه با نحوه ی نصب تختخواب آشنایی ندارید حتما از یک فرد متخصص بخواهید به شما کمک کند.

نحوه نصب تخت خواب کشودار

تختخواب های کشودار یکی از انواع تخت خواب کم جا است که برای خانه های کوچک مناسب است، تخت خواب های کشودار انواع مختلفی دارند و بهترین ایده برای نظم بخشیدن به اتاق می باشد.

آموزش نصب تخت خواب نوزاد کشودار

طریقه نصب تخت خواب نوزاد کشودار مانند دیگر انواع تخت خواب های کشودار می باشد. برخی از تخت خواب های کشودار دارای ریل هستند و گروهی دیگر بدون ریل تولید می شوند برای آن دسته از تختخواب های ریل دار لازم است با کمک پیچ، ریل های کشو را در جای خود محکم کرده و سپس کشو را وارد ریل نمایید و برای تخت خواب های کشودار بدون ریل نیز می توانید کشوها را به راحتی و بدون نیاز به اتصالات، پیچ و مهره در جای خود قرار دهید.

آموزش نصب تخت خواب چوبی

توجه داشته باشید که در تخت خواب های کشودار ممکن است محل نصب پیچ داخل کشو قرار بگیرد که جهت بستن آن باید کشو را خارج کنید برای اینکار لازم است ضامن ریل را به سمت بالا هدایت کنید، حتما ضامن را در دو طرف آزاد کرده و کشو را به سمت بیرون بکشید.

نحوه نصب تخت خواب ام دی اف

تخت خواب های MDF مدل دیگری از تختخواب های پرطرفدار هستند در حقیقت نحوه نصب تخت خواب چوبی بسیار ساده بوده و پیچیدگی خاصی نداشته و بیش تر اجزا و قطعات تخت خواب های چوبی و ام دی اف به یکدیگر متصل هستند.

منبع:

pinterest.com

بهکار چوب

سال ۱۳۵۷ شروع کار بهکارچوب توسط حسن شیرین آبادی در یک کارگاه نجاری بود که بعدها پایه و اساس ایجاد این مجموعه شد. گروه بهکارچوب همیشه پایبند به دو اصل مهم ایجاد محصولات با کیفیت و مسئولیت پذیری در قبال مشتریان بوده و هست. افتخار داریم که از طرف مشتریان بهکارچوب به خاطر کیفیت بالا مواد اولیه به کار رفته، طراحی منحصر به فرد، مسئولیت پذیری و ساخت محصولات ممتاز، دارای طول عمر بالا و مناسب برای استفاده روزمره تحسین می شویم.
دکمه بازگشت به بالا