مجله عمومیکسب و کار ایرانی

معرفی وکیل مواد مخدر اصفهان دادکوشا

مواد مخدر به موادی گفته می‌شود که دارای یک سری ترکیبات شیمیایی هستند که سیستم عصبی فرد مصرف کننده را تحت تاثیر قرار می‌دهد. و فرد به این مواد وابستگی پیدا می‌کند.

 مواد مخدر دارای دو دسته مواد مخدر صنعتی و مواد مخدر طبیعی هستند. مجازات مربوط به مواد مخدر صنعتی به دلیل عوارض بالای مصرف آن، بیشتر است.

به دلیل اهمیت بالایی که موضوع مواد مخدر دارد، رسیدگی به پرونده‌های مربوط به آن در دادگاه انقلاب به عمل می‌آید. مطابق قانون آیین دادرسی کیفری، دادگاه انقلاب به جرائمی رسیدگی می‌کند که مجازات آن‌ها حبس ابد، اعدام و.. است.

 همین مساله که یک دادگاه ویژه و مهمی که به این جرائم رسیدگی می‌کند، به پرونده‌های مواد مخدر نیز رسیدگی کند نشانگر حساسیت بالای این پرونده‌ها است. با توجه به حساسیت بالا در این پرونده‌ها لزوم استفاده از وکیل مواد مخدر اصفهان روشن است.

تمام دعاوی مربوط به جرائم مواد ممنوع المصرف، توسط وکیل مواد مخدر پیگیری می شود. در این مطلب درباره اینکه وکیل متخصص این حیطه کیست و چه وظایفی دارد صحبت کرده ایم. اگر پرونده ای مربوط به جرایم مواد مخدر دارید و به یک وکیل متخصص در زمینه چنین جرائمی نیاز دارید، تا انتهای این مطلب با وکیل پرس همراه باشید.

شاید برایتان سوال باشد که چرا باید در دعاوی مواد اعتیاد آور به وکیل رجوع کرد؟

 آیا در این زمینه قانون اجازه دفاع از فرد متهم را می دهد؟

 در این مطلب به طور کامل به این سوال پاسخ داده ایم و علاوه بر آن توضیح داده ایم که وکیل مواد مخدر به چه دعاوی رسیدگی می کند یا به عبارت دیگر دعاوی مواد اعتیاد آور چه دعاوی هستند.

وکیل مواد مخدر در اصفهان به چه کسی می گویند؟

حقوق دارای دنیایی گسترده و زمینه‌های مختلف است. این گستردگی به اندازه‌ای است که هیچ وکیلی ادعای اینکه در تمامی زمینه‌های آن اشراف و تسلط کامل دارد را نمی‌کند. وکیلی که در یک زمینه تعداد پرونده‌های زیادی را پیگیری و دفاع کرده است در آن حیطه تجربه و اطلاعات کافی کسب می‌کند و می‌تواند به صورت تخصصی در آن زمینه فعالیت کند.

با توجه به توضیحی که ارائه شد، وکیل مواد مخدر اصفهان به وکیلی گفته می‌شود که تمرکز اصلی او بر پرونده‌های مربوط به مواد مخدر است یا حتی انحصاری در این زمینه فعالیت می‌کند. این وکیل به طور اختصاصی و مداوم در حال مطالعه و بررسی قوانین مرتبط با مواد مخدر و تبصره‌های آن است. از آنجایی که مجازات‌های مربوط به جرائم مواد مخدر اعدام و حبس‌های بلند مدت است. لذا کمک گرفتن و مشاوره با وکیلی که متخصص وکالت در مواد مخدر است، بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

نگارش یک لایحه دفاعیه مناسب و کارآمد از مواردی است که نیاز به تخصص دارد. لازم است که لایحه دفاعیه مربوط به مواد مخدر توسط وکیل متخصص در این زمینه به عمل آید تا پرونده به نتیجه مطلوبی برسد. اگر درگیر پرونده مواد مخدر هستید از وکیل مواد مخدر در اصفهان دادکوشا برای نگارش لایحه دفاعیه کمک بگیرید.

وکیل مواد مخدر شخصی است که به تمام قوانین مربوط به جرائم این حوزه آگاهی و اشراف کامل دارد. قوانین جرائم این حیطه شامل قوانین قاچاق، نگهداری، مخفی کردن و مجازات حمل مواد مخدر به داخل یا خارج از کشور هستند.

یک وکیل خبره با وجدان بیدار، می‌تواند با ارائه راه حل از متهم خود تاحدی که قانون دست او را باز گذاشته باشد دفاع کند. وکیل متخصص مواد مخدر به علم روانشناسی و شخصیت شناسی نیز تسلط دارد. فن بیان قوی یک وکیل حرفه ای، توانایی توجیه یک قاضی را دارد و باعث سودهی احساسات او می‌شود تا جایی که ممکن است متهم را عفو کند.

برخی از کشورهای همسایه ایران تولید کننده و توزیع کننده اینگونه مواد هستند. هم مرزی کشور ما با کشورهایی مانند پاکستان، افغانستان و ترکیه باعث شده که مسئله قاچاق مواد به داخل کشور، به یکی از معضلات مهم تبدیل شود. همانطور که می دانید استعمال مواد و حمل و نقل آن در ایران خلاف قانون است.

با این وجود تعداد ارتکاب به این جرائم در ایران زیاد است. برخی از افراد کاملا ناخواسته به دام اعتیاد می افتند و بسیاری از آن ها اطلاع ندارند که باعث حمل مواد مخدر و جا به جایی آن از مرز شده اند.‌

برخی وظایف وکیل مواد مخدر اصفهان

وظایف وکیل مواد مخدر یکی از وظایف وکیل مواد مخدر این است که سعی بر اثبات بی گناهی فرد مهتم کند.

این وکیل معمولا در مواردی می‌تواند بی گناهی متهم را اثبات کند که متهم سابقه‌دار نباشد.

این وکیل باید از توانایی خود با استفاده از ادله و مدارک در راستای کاهش مجازات فرد متهم استفاده کند.

وکیل مواد مخدر باید با ارائه دادخواست مناسب و استفاده از ادله باعث کاهش مجازات حبس متهم شود.

یکی دیگر از وظایف این وکیل این است که به دنبال این باشد که مجازات حبس متهم را تبدیل به جزای نقدی کند .

از جمله مهمترین وظایف وکیل مواد مخدر گرفتن حکم تعلیق مجازات و همینطور تعلیق اجرای حکم است.

این وکیل باید با استفاده از اختیار خود، در مرحله تجدید نظر از طرف موکل تمام اقدامات لازم را انجام دهد تا در پرونده بازبینی شود و حکم تبرئه اخذ کند.

وکیل در مرحله اعاده دادرسی باید از ادله قانونی استفاده کند تا درخواست تجدید نظر در دیوان عالی کشور مورد قبول واقع گردد.

در مرحله فرجام خواهی امکان تبرئه متهم وجود دارد، لذا وکیل پرونده باید از اسناد و مدارک مناسب در این مورد استفاده نماید.

یکی از مواردی که به نفع متهم مواد مخدر است، مسئله آزادی مشروط می‌باشد. وکیل مواد مخدر باید سعی کند تا بتواند برای موکل خود حکم آزادی مشروط اخذ کند. منظور از آزادی مشروط این است که متهم از زندان آزاد شود ولی موظف است یک سری شرایط و ضوابطی را که قانون تعیین کرده است رعایت کند.

هر سال برخی از متهمان مواد مخدر شامل عفو مقام رهبری می‌شوند. وکیل مواد مخدر باید برای اینکه موکلش مشمول این حکم واقع شود تمام سعی خود را بنماید.

انواع مجازات مواد مخدر

مجازات مربوط به نگهداری و حمل مواد مخدر صنعتی مانند هروئین: بر اساس ماده 8 قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر، کسی که مرفین، هروئین و کوکائین به کشور وارد کند یا حمل و نگهداری نماید، متناسب با میزان آن به مجازات‌های زیر محکوم می‌گردد:

 • نگهداری و حمل ماده مخدر صنعتی به میزان یک تا 5 سانتی گرم، مجازات حبس ندارد و فقط جزای نقدی و مجازات شلاق دارد. که میزان جزای نقدی پانصد هزار ریال تا یک میلیون ریال است و تعداد شلاق 20 تا 50 ضربه است.
 • نگهداری و حمل این ماده به میزان بیشتر از پنج سانتی گرم تا یک گرم، مجازات جزای نقدی از دو میلیون ریال تا شش میلیون ریال دارد و به 30 تا 70 ضربه شلاق محکوم می‌گردد.
 • نگهداری و حمل به میزان بیشتر از چهار گرم تا پانزده گرم، به مدت پنج تا هشت سال مجازات حبس دارد و میزان 30 تا 74 ضربه شلاق و بیست میلیون ریال تا چهل میلیون ریال جریمه نقدی آن است..
 • مجازات حمل و نگهداری این مواد بیشتر از پانزده گرم الی سی گرم، 10 تا 15 سال حبس و نیز 74 ضربه شلاق و جریمه نقدی به میزان 40 میلیون ریال تا 60 میلیون ریال دارد.
 • نگهداری و حمل بیش از سی گرم، مجازات اعدام دارد و اموال به دست آمده از این طریق مصادره می‌گردد.

وکیل مواد مخدر اصفهان به چه دعاوی رسیدگی می کند؟

دعاوی مخدرها یکی از بزرگترین معضلات کشور محسوب می شود. مواد اعتیاد آور نه تنها به خود فرد و خانواده اش آسیب می زند، بلکه باعث برای کل جامعه مضر است و اثر شبکه ای را در اقتصاد، فرهنگ و بنیاد جامعه می گذارد. مسئله مبارزه با موادبرای دولت هزینه های زیادی در بردارد، از این رو شدید ترین مجازات ها در ایران مربوط به چنین پرونده هایی می باشد. به دلیل اهمیت ویژه و تاثیر فوق العاده سوء مخدر ها، دادگاه انقلاب مستقیما به این گونه پرونده ها رسیدگی می کند.

اینگونه مواد غالبا ترکیباتی هستند که فرد با مصرف آن ها سطح هوشیاری خود را از دست می دهد و از حالت عادی خارج می گردد.

در خصوص نظریات در این حیطه، می توانیم بگویم به میزان مکاتب جامعه شناسی مدرن، آراء و نظر وجود دارد.برخی از افراد معتقدند که اعتیاد جرم نیست و فرد معتاد یک بیمار است.حزبی موسوم به لیبرترین ها بر این باورند که انسان در انتخاب خود مختار است و دولت ها نمیتوانند به انسان حکم کنند که چه چیز وارد بدن خود کند.آنها معتقدند تمام مواد قابل مصرف باید آزاد و در دسترس عموم قرار گیرد.

اما طبق ماده 15 قانون مبارزه با مواد مخدر که در سال 1367 تصویب گردید، اعتیاد جرم است اما معتادان می‌ توانند با مراجعه به به مراکز ترک اعتیاد که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین می شوند، اقدام به درمان و ترک اعتیاد کند. وکیل مربوط به این حوزه، وکیلی است که به جرائم زیر رسیدگی می کند و در این مسائل موکل می پذیرد.

1- کشت کوکا، خشخاش و شاهدانه با هدف تولید مواد

2- تولید، ساخت، وارد کردن و صادر کردن مواد

3- نگه داشتن، مخفی کردن، حمل، خرید و فروش مواد

4- کشیدن یا استعمال مواد

5- دایر کردن و اداره کردن یک مکان برای کشیدن مواد

6- تولید کردن، ساختن، خرید و فروش و نگهداری ابزار مربوط به مواد

7- پناه دادن به متهم هایی که به خاطر جرائم موادمحکوم شده اند

8- قرار دادن مواد مخدر یا ابزار مربوط به تولید مواد در یک محل با هدف متهم کردن فرد دیگر.

دعاوی این حیطه باید مطابق با قانون و با صلاحیت دادگاه انقلاب باشد.

چرا در باید به وکیل مواد مخدر در اصفهان رجوع کرد؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چرا خانواده فرد متهم به جرائم مرتبط با چنین پرئنده هایی باید به یک وکیل خوب رجوع کنند؟

جرائم و دعاوی مربوط به مواد اعتیاد آور نیاز به یک وکیل متخصص مواد مخدر دارند. زیرا اینگونه جرائم جزء جرم‌ هایی هستند که سلامت، امنیت و آسایش مردم را بر هم می زند. همچنین بر سلامت جامعه نیز اثر منفی دارند.

پرونده هایی که به مواد مربوط هستند، غالبا چنان دشوارند که هر وکیلی آنها را نمی پذیرد، به همین دلیل حتما به یک وکیل متخصص این حیطه نیاز است. قوانینی که به حمل و نقل، قاچاق و مصرف مواد مخدر مرتبط هستند، تبصره ها و ماده های زیادی دارند. بنابراین یک وکیل در اصفهان و سایر شهرها باید دارای تجربه زیاد و تخصص کافی بوده و با تمام قوانین آشنایی کامل داشته باشد.

تعداد وکلایی که دارای این ویژگی ها باشند، از انگشتان دست تجاوز نمی کند، حال آن که لزوما همان تعداد هم دست پذیرش بر هر پرونده ای ندارند. افرادی که دارای پرونده های مواد مخدر هستند، حتما باید به دنبال یک وکیل با تجربه باشند تا حق و حقوقشان به صورت ناعادلانه ضایع نشود. وکیل حرفه ای است که به بهترین نحو ممکن از متهم دفاع کند.

در بسیاری از مواقع متهمان بدون آگاهی از قانون اظهاراتی را در دادسرا یا بخش های قضایی دیگر امضا یا اثر انگشت می زنند که کاملا بر علیه آن ها می باشد. وکیل حرفه ای در چنین مواقعی به متهم کمک می کند که از حقوق خود دفاع کرده و زیر هر اظهارنامه ای را بدون آگاهی کامل امضا ننماید.

او با مطالعه دقیق پرونده به متهم می گوید که برای دفاع از خود چه حرف هایی بزند. زیرا در بسیاری از دادسراها دادیار و بازپرس به وکیل اجازه صحبت نمی دهند و موکل باید به تمام سوال ها پاسخ دهد. اگر متهمی بنا به هر دلیلی نتواند برای خود یک وکیل مواد مخدر در اصفهان بگیرد، بهتر است در مرحله رسیدگی پرونده در دادگاه کیفری نسبت به گرفتن یک وکیل اقدام کند.

زیرا در دادگاه حکم نهایی صادر خواهد شد. قبل از نهایی شدن حکم وکیل می تواند از متهم دفاع لازم را انجام دهد و روی تصمیم نهایی قاضی موثر باشد. البته بهترین زمان برای اخذ وکیل همان موقعی است که فرد مرتکب به جرم دستگیر شده است. هزینه اخذ وکیل دارای تعرفه قانونی است. این تعرفه را قوه قضاییه تعیین کرده و حق الوکاله با توجه به میزان جرم تعیین می شود.‌

دفاع وکیل مواد مخدر در اصفهان در مجازات حمل مواد مخدر صنعتی

مجازات مربوط به نگهداری و حمل مواد مخدر سنتی مانند تریاک : بر اساس ماده پنج قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر اصلاحی سال 1399 مجازات حبس متناسب با وزن مواد مخدری که حمل شده یا نگهداری شده است، برای مجرم در نظر گرفته شده است.:

 • تا میزان پنجاه گرم حمل و نگهداری آن، مجازات حبس ندارد اما با توجه به شرایط، مجرم به مجازات تا چهار میلیون ریال جزای نقدی و تا پنجاه ضربه شلاق محکوم خواهد شد.
 • تا میزان بیشتر از پنجاه گرم تا پانصد گرم نیز مجازات حبس ندارد بلکه برای آن جزای نقدی به مبلغ پنج تا پانزده میلیون ریال و به میزان ده تا
 • بیشتر از پانصد گرم تا پنج کیلوگرم حمل و نگهداری این مواد ، شامل سه مجازات می‌شود. این مجازات‌ها عبارتند از جزای نقدی پانزده میلیون ریال تا شصت میلیون ریال، شلاق به تعداد چهل تا هفتاد و چهار ضربه، در نهایت هم شامل دو تا پنج سال حبس تعزیری می‌شود.
 • بیشتر از پنج کیلوگرم تا بیست کیلوگرم حمل مواد مخدر سنتی و نگهداری آن، جریمه نقدی شصت میلیون ریال تا دویست میلیون ریال، شلاق تا تعداد هفتاد و چهار ضربه و به مدت پنج الی ده سال حبس تعزیری
 • بیشتر از بیست کیلوگرم تا صد کیلوگرم حمل و نگهداری آن، مجازات این مقدار نیز پنجاه تا هفتاد و چهار ضربه شلاق، پنج الی ده سال حبس و جزای نقدی شصت الی دویست میلیون ریال می‌باشد. و به ازای هر کیلوگرم به مجازات جزای نقدی مرتکب دو میلیون ریال اضافه می‌گردد. در صورت تکرار، مجرم به اعدام و همینطور مصادره اموال به دست آمده از این جرم محکوم می‌شود.
 • بیشتر از صد کیلوگرم حمل و نگهداری مواد مخدر سنتی، علاوه بر شلاق و جزای نقدی دو بند قبل، حبس ابد دارد و درصورتی‌که تکرار کند مجرم به اعدام و همینطور مصادره اموال به دست آمده از این جرم محکوم می‌شود.

بهترین وکیل مواد مخدر در اصفهان

صرف نظر از آنکه توصیه وکیل من، اخذ مشاوره و خدمات حقوقی در همه امور به منظور حفظ حقوق اشخاص و جلوگیری از بروز اختلافات می­باشد، تیم دعاوی وکیل من با داشتن علم و تخصص و تجربه لازم و کافی از قوانین و رویه­های قضایی و همچنین شناخت و ارتباط موثر و به روز با مراجع و مراکز قضایی با تأکید بر اخلاق حرفه­ای به حفظ حقوق موکلین و دفاع از منافع آنان می­پردازد و تیم داوری وکیل من نیز به داشتن تجربه و تخصص لازم و آشنایی با مراکز داوری داخلی و بین­المللی و تسلط بر رویه­های موجود در این مراجع ،امادگی ارائه خدمات تخصصی داوری را دارد.

برای دیدن پرسش و پاسخ های حقوقی به وبسایت حقوقی دادکوشا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا