کسب و کار ایرانیمجله علمی و سلامت

آیا عمل لیپوساکشن غبغب درد دارد؟

عمل لیپوساکشن غبغب؛ بهترین راه برای رهایی از چربی‌های زیر چانه

آیا ساکشن غبغب عوارض دارد؟ در مقایسه با لیپوساکشن شکم، ران و باسن لیپوساکشن غبغب کمی جدید به نظر می‌رسد. ساکشن غبغب را می‌توان یک راه عالی برای رسیدن به گردنی کشیده و زیبا دانست. اگر با افزایش سن، ژنتیک یا اضافه وزن به مشکلی مانند غبغب و افتادگی پوست زیر چانه برخورده‌اید، باید لاغر کردن غبغب با ساکشن را امتحان کنید. اگر نمی‌دانید لیپوساکشن غبغب چیست و چگونه انجام می‌شود، باید بگوییم که در دسته عمل‌های زیبایی کم تهاجمی قرار می‌گیرد. چربی‌های موجود در زیر چانه و گردن از طریق ساکشن غبغب برداشته می‌شوند. موفقیت عمل لیپوساکشن غبغب بالا بوده و دوره ریکاوری آن نیز به نسبت کوتاه است.

برای از بین بردن غبغب با لیپوساکشن، جراح پس از بی‌حسی بیمار، شکاف بسیار کوچکی روی بافت چربی ناحیه مورد نظر ایجاد خواهد کرد. سپس از طریق لوله مخصوص لیپوساکشن (کانولا)، بافت چربی را از پوست جدا می‌کند. به عبارتی، پزشک با ایجاد سوراخ‌هایی بسیار ریز روی لایه‌های چربی، باعث از بین رفتن و ریختن آن‌ها می‌شود. پس از عمل، سوراخ‌های ریز ایجاد شده روی بافت، با بخیه بسته می‌شوند. در آخر نیز ناحیه تحت درمان با گاز استریل پانسمان شده و به طور مرتب تعویض خواهد شد. با اینکه بیمار با این روش جراحی، دوره نقاهت بسیار کوتاهی خواهد داشت، اما باید به‌طورمرتب، پاسنمان و پوشش زیر چانه را تعویض کند.

ساکشن غبغب برگشت‌ پذیر است؟ نتیجه مثبت یا منفی لیپوساکشن غبغب، به کیفیت پوست و میزان الاستین و کلاژن درون آن بستگی دارد؛ به عبارتی اگر این عمل روی پوستی شل و افتاده انجام شود، بعد از برداشتن چربی‌ها، پوست چانه جای خالی آن‌ها را خواهد گرفت. در چنین شرایطی بیمار باید بعد از این عمل، جراحی دیگری هم برای برداشتن پوست‌های اضافی و آویزان انجام دهد. داشتن پوستی مقاوم و الاستیک را پزشک در حین معاینه بیمار تشخیص داده و براساس آن، عمل لیپوساکشن غبغب را انجام مي دهد.

لیپوساکشن غبغب برای چه افرادی مناسب نیست؟

لیپوساکشن غبغب برای برخی افراد مناسب نبوده و بهتر است این گروه از افراد از روش دیگری استفاده کنند. گاهی پزشک برای این افراد لیپوساکشن را در کنار روش زیبایی دیگر پیشنهاد داده و گاهی از روش‌های دیگر استفاده می‌شود. اگر هر یک از موارد زیر در مورد شما صدق می‌کند، ممکن است لیپوساکشن غبغب برای شما مناسب نباشد.

 • سن شما بالا است و پوست ناحیه گردن افتادگی شدیدی دارد.
 • وزن زیادی از دست داده‌اید و پوست شما شل است.
 • چربی این ناحیه عمقی بوده و نمی‌توان با لیپوساکشن آن را خارج کرد.

مزایای لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب به داشتن ظاهری زیبا کمک کرده و مزایایی به همراه دارد. برخی از مهم‌ترین مزایای آن عبارتند از:

 • چربی ناحیه غبغب را به طور کامل از بین می‌برد.
 • درمان در یک جلسه انجام می‌شود.
 • عوارض و خطرات آن بسیار کم است.
 • به مشخص‌شدن خط فک کمک می‌کند.
 • در جوان‌تر شدن چهره تاثیر زیادی دارد.
 • به سفت شدن پوست گردن کمک می‌کند.

به نقل از bodyexpert در رابطه با مزایای لیپوساکشن غبغب:

جراحی لیپوساکشن غبغب هم برای مردان و هم برای زنان مناسب است. با این روش چربی‌های موضعی ناشی از اضافه‌وزن یا منشا ژنتیکی حذف می‌شود. جراح می‌تواند چربی برداشته شده را برای حجیم کردن نواحی خاصی از صورت (گونه‌ها، حلقه‌های تیره دور چشم و چین‌های صورت) استفاده کند. همچنین می‌توان برای بازیابی خاصیت ارتجاعی پوست و به‌دست‌آوردن یک اثر لیفتینگ بسیار طبیعی اسید هیالورونیک را تزریق کرد.

معایب و عوارض لیپوساکشن غبغب

قبل از انجام جراحی لیپوساکشن غبغب باید با معایب این روش نیز آشنا شوید. در این صورت بهتر می‌توان برای آن تصمیم گرفت. در این جراحی کانول‌ها وارد پوست می‌شوند و می‌توانند عوارضی ایجاد کنند. پزشک باید تمامی این عوارض را به شما توضیح دهد تا با اطلاعات کامل تصمیم بگیرید. از جمله عوارض لیپوساکشن غبغب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • خونریزی
 • عوارض ناشی از بی‌‎هوشی مانند مشکلات تنفسی
 • عدم تقارن در دو طرف صورت
 • کاهش حساسیت پوست
 • درد و ناراحتی
 • عفونت
 • آسیب عصبی
 • جای زخم
 • ورم.

درد لیپوماتیک غبغب چند روز طول می‌کشد و چطور کم می‌شود؟

درد لیپوماتیک غبغب چقدر است؟ افرادی که در قسمت ناحیه چانه و گردن با مشکل تجمع چربی اضافی مواجه شده‌اند، می‌خواهند بدانند که آیا لیپوماتیک درد دارد یا خیر؟ بزرگی غبغب می‌تواند چهره فرد را مسن‌تر و خسته‌تر نشان دهد. به همین دلیل است اغلب کسانی که با مشکل بزرگی و افتادگی غبغب مواجه می‌شوند، می‌خواهند این ناحیه را عمل کرده و غبغب خودشان را بردارند.

اگر شما نیز جزء کسانی هستید که هیچ‌وقت در زندگی‌تان ورزش را تجربه نکرده‌اید، یا اینکه در مصرف نمک، مشروبات الکلی و مواردی که باعث تجمع چربی در بدن می‌شوند زیاده‌روی کرده‌اید، احتمال زیاد دارای غبغب شدید یا خفیف در قسمت گردنتان هستید.در این مطلب کلینیک زیبایی آرشان، درباره عمل زیبایی غبغب و میزان درد این عمل و چگونگی کاهش آن نکاتی که باید بدانید را ارائه کرده‌ایم.

میزان ماندگاری درد لیپوماتیک ناحیه غبغب

میزان ماندگاری درد لیپوماتیک ناحیه غبغب برای هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. بعضی از افراد این عمل زیبایی را در کلینیک‌های زیبایی متفرقه انجام می‌دهند و درد شدیدی را پس از انجام عمل تجربه می‌کنند. بعضی دیگر از افراد با توجه به اینکه عمل لیپوماتیک را نزد پزشکان متخصص و در کلینیک‌های حرفه‌ای انجام داده‌اند، حتی حین عمل نیز دردی را احساس نمی‌کنند یا دردی که احساس می‌کنند کم است.

در نتیجه، انتخاب کلینیک و تخصص پزشک می‌تواند میزان ماندگاری درد لیپوماتیک را کاهش یا افزایش دهد. اگر پزشک متخصص مناسبی را برای انجام این عمل زیبایی انتخاب کرده باشید و توصیه‌های دوران نقاهت را رعایت کنید، به طور معمول درد لیپوماتیک غبغب حدود 1 روز تا 2 روز ممکن است طول بکشد. در صورتی‌ که شرایط بدنی مناسبی نداشته باشید، توصیه‌های پزشک را رعایت نکنید و این عمل زیبایی را در مراکز متفرقه انجام دهید، احتمال اینکه بافت‌های ناحیه غبغب آسیب‌دیده باشد و درد ماندگار و سوزش خفیف یا شدیدی را در این ناحیه تجربه کنید وجود خواهد داشت.

نکات مهم کاهش درد لیپوماتیک غبغب

برای اینکه دردی که پس از عمل لیپوماتیک غبغب تجربه می‌کنید کم شود و دوران نقاهت کوتاهی را پشت سر بگذارید، نکاتی را که در ادامه ارائه‌شده را در نظر داشته باشید.

استراحت حداقل به مدت یک هفته

پس از انجام لیپوماتیک غبغب لازم است که حداقل یک هفته به سر و گردن و بدنتان استراحت دهید، در طول این مدت می‌توانید فعالیت‌های روزمره خودتان را انجام دهید اما از خم شدن، چرخاندن گردن، فشار وارد کردن به ناحیه غبغب، خاراندن، مالش و مواردی که می‌تواند این ناحیه را تحت تاثیر قرار دهد اجتناب کنید. همچنین انجام فعالیت‌های بدنی سنگین، حضور در استخر و مواردی که می‌تواند ناحیه لیپوماتیک شده را تحت تاثیر قرار داده و شدت در آن را بیشتر کند، در طول این دوران باید محدود شود.

اجتناب از استعمال سیگار و سایر دخانیات به مدت دو هفته

مصرف سیگار و دخانیات می‌تواند میزان اکسیژن‌رسانی را به بافت‌ها کاهش دهد و دوران نقاهت لیپوماتیک را طولانی کند در نتیجه دردی که افراد سیگاری پس از انجام لیپوماتیک تجربه می‌کنند، نسبت به سایر افراد بیشتر خواهد بود. برای اینکه دوران نقاهت را با سلامت پشت سر بگذارید و در کوتاه‌ترین زمان به زندگی طبیعی خودتان برگردید، لازم است که از مصرف سیگار و سایر دخانیات تا مدت 2 هفته پس از عمل پیشگیری کنید.

استفاده از گن لیپوماتیک بعد از عمل

گن لیپوماتیک یک گن مخصوص است که برای کنترل هرچه بهتر تورم و التهاب پایین چانه، توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود. برای اینکه پوست صورتتان را که در ناحیه غبغب قرار دارد جمع کنید و ماهیچه‌های غبغب را تقویت کنید، می‌توانید این گن را بعد از عمل تا زمانی که پزشک تعیین کرده استفاده کنید. با استفاده از این گن می‌توانید خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود داده، درد و دوران نقاهت پس از لیپوماتیک غبغب را کاهش دهید. همچنین با توجه به اینکه گن لیپوماتیک غبغب مانع از حرکت گردن و سر می‌شود، کسانی که نمی‌توانند خودشان را در این دوران را کنترل کنند را نیز محدود می‌کند تا سریع‌تر بهبود پیدا کنند.

مصرف داروهای مسکن تجویز شده

برای کاهش درد پس از لیپوماتیک غبغب، پزشک متخصص مسکن‌های را برای متقاضی تجویز می‌کند. این مسکن‌ها را می‌توانید موقع درد و طبق دستورالعمل پزشک مصرف کنید تا در روزهای بعد از عمل درد کمتری را در ناحیه غبغب و کلاً صورتتان تجربه کنید.

استفاده از کمپرس یخ

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند برای کاهش درد پس از لیپوماتیک غبغب استفاده شود، کمپرس یخ است. کمپرس یخ را می‌توانید در نواحی اطراف لیپوماتیک قرار داده و این بخش‌ها را فریز کنید. با تکرار این کار در طول روز می‌توانید، شدت دردی که در ناحیه لیپوماتیک شده وجود دارد را تا حد امکان کاهش دهید.

انتخاب کلینیک و پزشک حرفه‌ای

اگر برای انجام لیپوماتیک غبغب پزشک حرفه‌ای و کلینیک ممتازی را انتخاب کرده باشید. پس از عمل شاهد درد کمتری در این ناحیه خواهید بود. اما اگر پزشکان متفرقه و تازه‌کاری برایتان این عمل زیبایی را انجام داده باشد، احتمال اینکه درد بیشتری را پس از لیپوماتیک تجربه کنید وجود دارد؛ بنابراین برای کاهش درد لیپوماتیک غبغب توصیه می‌کنیم که پزشکان متخصص و حرفه‌ای و کلینیک‌های ممتاز را برای انجام عمل انتخاب کنید.

منبع مقاله:

https://arshanclinic.com/suction-ghabghab/

دکمه بازگشت به بالا