موکت پارکتی طرح چوب

موکت طرح پارکت را بهتر بشناسیم

حتما تا به حال موکت طرح پارکت را از نزدیک دیده اید و یا حداقل نام آن به گوشتان آشناست. این محصول ترکیبی چند سالی است که تولید شده است و طرفداران بسیاری دارد. با ما همراه باشید تا با موکت پارکتی ارزان به طور کامل آشنا شوید. انواع موکت طرح پارکت همراه با مشخصات کامل هر کدام، به اضافه ی رنگ بندی و قیمت آنها در سایت آدین موکت موجود است. آدین موکت نمایندگی متنوع ترین و بهترین موکت های ایرانی و خارجی در غرب تهران است.

موکت طرح پارکت چیست؟!

موکت طرح پارکت در واقع ترکیب طرح پارکت چوبی با جنس موکت است. این محصول ترکیبی اولین بار توسط شرکت ظریف مصور و در غالب موکت نمدی تولید گردید. پس از آن با استقبال شدید مشتریان روبرو شد. به همین جهت محصولات موکت طرح پارکت هر روز متنوع تر شد. مردم نیز بیشتر از قبل به استفاده از آن در فضاهای داخلی مورد نظرشان رو آوردند .

مزایای موکت طرح پارکت چیست؟

1. اولین مزیت آن طرح های چوب زیبای تکرار شونده ی پارکت است که بر روی موکت طرح پارکت نقش بسته است.

2. مزیت بعدی این است که این کفپوش عایق سرما و گرما و صدا است. این در حالی است که کفپوش پارکت این خصوصیات را ندارد. بنابراین یکی از دلایل مهم جایگزین کردن موکت به جای پارکت، همین موضوع است.

3. دلیل بعدی قیمت موکت طرح پارکت است که در مقایسه با پارکت کمتر است. مخصوصا موکت نمدی طرح پارکت تفاوت قیمت قابل توجهی با پارکت دارد. بنابراین اگر به طرح چوب و پارکت علاقه دارید، ولی بودجه ی شما محدود است، از این محصول استفاده نمایید.

4. دلیل بعدی ایمنی بیشتر موکت طرح پارکت نسبت به پارکت است. بنابراین مخصوصا اگر کودک و با حیوان خانگی دارید، موکت طرح پارکت را به جای پارکت چوبی و لمینت استفاده نمایید.

انواع موکت طرح پارکت

امروزه موکت طرح پارکت در دو جنس نمدی و تافتینگ تولید و عرضه می گردد. هر کدام از آنها طرح ها و رنگ های متنوعی دارد. بنابراین دست شما برای انتخاب باز خواهد بود. به این ترتیب می توانید متناسب با هر دکوراسیونی، کدی مناسب و همخوانی با آن را از بین محصولات موکت طرح پارکت انتخاب نمایید.

نحوه انتخاب موکت طرح پارکت متناسب با کاربری

موکت طرح پارکت ظریف مصور در دو نوع نمدی و موکت تافتینگ موجود است . دقت نمایید موکت طرح پارکت نمدی را برای مکان های مسکونی و کم رفت و آمد استفاده نمایید. زیرا موکت های نمدی نازک هستند و عمر خیلی بالایی ندارند. اما موکت طرح پارکت تافتینگ را برای هر کاربری با هر میزان رفت و آمد میتوانید انتخاب نمایید.

انواع برند موکت طرح پارکت

اولین و متنوع ترین محصولات موکت طرح پارکت را در محصولات ظریف مصور جستجو نمایید. موکت طرح پارکت ظریف مصور بسیار قدیمی و با کیفیت است. اما موکت طرح پارکت پالاز نیز به تازگی تولید شده است . بنابراین موکت طرح پارکت را در محصولات موکت پالاز نیز می توانید جستجو نمایید. البته دقت نمایید که موکت طرح پارکت پالاز فقط از نوع تافتینگ است .

طراحی داخلی با موکت طرح پارکت

موکت طرح پارکت بافت و تایل های پارکت چوبی را نشان می دهد بنابراین موکتی طرح دار محسوب میگردد. البته بسته به رنگ بندی آن نیز دارد. اما در هر صورت دقت نمایید که اگر از این محصول به عنوان کفپوش استفاده می کنید، بهتر است دکوراسیون شما ساده باشد تا از ایجاد آشفتگی بصری در فضا جلوگیری شود. در غیر اینصورت از کدهایی که ساده تر هستند و کنتراست رنگی کمتری دارند، استفاده نمایید. انواع موکت طرح پارکت جدید را در سایت آدین موکت ببینید.

نحوه اندازه گیری موکت های طرح پارکت مورد نیاز

موکت های طرح پارکت، چه از نوع نمدی و چه از نوع تافتینگ رولی هستند. بنابراین در درجه اول باید ببنید عرض رول های آنها چقدر است. سپس مساحت فضای مورد نظر را اندازه گرفته و به عرض رول مورد نظر که معمولا 3. متر است، تقسیم نمایید. عدد به دست آمده را به بالا رند نمایید. یک یا چند متر هم بسته به حجم کار، برای پرت اجرا در نظر گرفته و بیشتر خریداری نمایید.

نصب موکت طرح پارکت

نصب این موکت همانند سایر موکت ها توسط چسب و گاهی میخ (برای فیکس کردن موکت) انجام میگیرد. برای نصب موکت نیاز به کاتر و چسب مخصوص دارید. البته بهتر است که نصب موکت را به نصاب متخصص بسپارید. نصب موکت طرح پارکت بسیار آسان است و در یک روز می توان فضایی بسیار بزرگ را با موکت طرح پارکت جدید پوشاند .

کاربردهای موکت طرح پارکت

موکت طرح پارکت می تواند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشد و برای اکثر محیط های اداری و مسکونی مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه به کاربردهای مختلف این موکت ارزان اشاره می کنیم.

·         استفاده در خانه های مسکونی

بسیاری از خانه های مسکونی برای داشتن امنیت کافی، نیاز به نصب موکت یا پارکت دارند. البته اینکه شما بین موکت یا پارکت کدام را انتخاب کنید، بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. ولی باید توجه داشته باشید که در خانه های مسکونی، استفاده از موکت های طرح پارکت می تواند زیبایی فوق العاده ای را ایجاد کند.

این موکت ها می توانند برای سالن پذیرایی، ورودی ساختمان ها و یا حتی برای اتاق خواب ها مورد استفاده قرار گیرند. موکت طرح پارکت دارای رنگ بندی های بسیار متنوعی است. بنابراین، می توان بر اساس رنگ دیوارها و سبک دکوراسیون داخلی منزل، از هر کدام از این موکت ها استفاده کرد.

·         استفاده در محیط های اداری

اگر به دنبال خرید موکت اداری هستید تا بتوانید زیبایی اداره ها را تضمین کنید، می توانید از موکت طرح پارکت اداری استفاده کنید. این موکت ها می توانند ظاهر بسیار شیکی به اداره ها بدهند. به ویژه اگر با هماهنگی رنگ های محیط اداره مورد استفاده قرار گیرند. این موکت ها جایگزین خوبی برای پارکت های چوبی هستند؛ چون پارکت ها گران قیمت اند و از طرفی نصب آن ها، دردسرهای خاص خودش را دارد.

انواع موکت پارکتی

هر یک از انواع موکت های موجود در بازار به دو دسته موکت رولی و موکت تایل تقسیم بندی می شوند. انتخاب هر کدام از انواع این موکت ها، بستگی به سلیقه شخصی و نظر افراد دارد. با این حال با توجه به نصب راحت موکت تایل و زیبایی منحصر به فرد این موکت ها، این روزها بسیاری از افراد خرید موکت های تایل را به موکت های رولی ترجیح می دهند. موکت طرح پارکت نیز به دو شکل رولی و تایل قابل نصب می باشد. البته در اکثر فروشگاه ها، موکت طرح پارکت رولی به فروش می رود و کمتر موکت پارکتی را می توانید پیدا کنید که به صورت تایل تولید شده باشد.

·         موکت پارکتی تایل

موکت پارکتی تایل یکی از انواع موکت های موجود در بازار است که می تواند به راحتی در یک مکان نصب شود. این موکت در ابعاد مشخص و مانند کاشی تولید شده است. به راحتی می توان هر یک از بخش های مربعی شکل موکت تایل را در کنار هم قرار داد و این موکت را در محل مورد نظر نصب کرد. موکت تایل اداری طرح پارکت، محبوبیت بسیار زیادی دارد؛ چون هم نصب بسیار آسانی دارد و هم به راحتی می توان در صورت کثیف شدن آن ها را شستشو داد.

·         موکت پارکتی رولی

موکت پارکتی رولی یکی دیگر از انواع موکت های طرح پارکت است. این موکت طرح پارکت که بسیار در بازار پرفروش است، می تواند به صورت رولی و با عرض مشخص به فروش برود. نصب این موکت ها نیز بسیار ساده است و می توان به راحتی آن ها را در یک مکان پهن کرد و شستشو داد. استفاده از موکت پارکتی رولی در خانه های مسکونی و اداره ها، رواج بیشتری نسبت به موکت های تایل طرح پارکت دارد.

دکمه بازگشت به بالا