کسب و کار ایرانیمجله اجتماعی

اندازه استاندارد کارت ویزیت در فتوشاپ

بررسی سایز کارت ویزیت در فتوشاپ + علائم روی بسته بندی پکیج

اما باید بدانید که سایز کارت ویزیت در فتوشاپ و طراحی های آن نیاز مند رعایت چند نکته می باشد. اولین نکته در خصوص سایز کارت ویزیت در فتوشاپ رزولیشن آن می باشد که حداق 300 باید باشد. علاوه بر آن نوع سیستم رنگی طراحی شما باید CMYK باشد. علاوه بر آن نوع رنگ سیاه به کار رفته باید به صورت زیر باشد.

C:0 M:0 Y:0 k:100

همچنین در طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ سعی در رعایت نسبت ها داشته باشید و سعی کنید که کارت ویزیت را در ابعاد بزر اما با نسبت های توضیح داده شد در آورید. این نکات در تعرفه طراحی ست اداری تاثیرگذار خواهد بود.  توجه داشته باشید که در نمونه ست اداری، کارت ویزیت ها در برخی از کسب و کار ها دارای تغیراتی از لحاظ اندازه می شوند، شما باید متناسب با کسب و کاری که قصد دارید عملیات چاپ را انجام دهید و این اندازه ها را در بیاورید.

سایز فونت کارت ویزیت

سایز فونت کارت ویزیت می بایست کوچک تر از 6pt نباشد در غیر این صورت به علت کوچکی بیش از اندازه خوانده نمی شود. البته برخی از کارت ویزیت ها از لحاظ اندازه با هم تفاوت بسیاری دارد که متناسب با آن سایز فونت می تواند بیشتر شود. هنگامی که کارت ویزیت در دست قرار می گیرد کلمات و جملات شما باید بدون دردسر خوانده شوند و مشتری نباید برای خواندن کلمات به سختی بخورد. کارت ویزیت را در محیط فتوشاپ ارزیابی نکنید و بهتر است که آن را در دست بگیرید و به صورت فیزیکی آن را لمس کنید.

سایز کارت ویزیت در کورل و ایلوستریتور

سایز کارت ویزیت در کورل و ایلوستریتور نیز مانند فتوشاپ می باشد. البته به علت کدینگ های متفاوت رنگ ها ممکن است در چاپ کارت ویزیت شاهد اختلافی جزئی میان رنگ های به چاپ رسیده باشیم. همچنین رنگ بندی چاپ آفست و دیجیتال و همچنین نوع کاغذ به کاررفته و نیز می تواند بر تغییر جزئی رنگ ها هنگام چاپ تاثیر گذار باشد. در حالت کلی سایز کارت های ویزیت در کورل و ایلوستریتور تفاوت آنچنانی ندارد و اگر طراحی خود را با دقت انجام دهید به هیچ مشکلی نمی خورید و می توانید کارت خود را چاپ کنید.

اندازه کارت ویزیت به پیکسل

به طر معمول راهی نیست که به توان اندازه کارت ویزیت به پیکسل را به صورت دقیق تشخیص داد اما یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار این است که ابتدا استاندارد مورد نظر خود را در قالب بک پروژه در فتوشاپ باز کنید. به طور مثال ما یک پروژه با اندازه 850 در 480 و رزولیشن 300 ایجاد می کنیم و طراحی های دلخواه را روی آن پیاده سازی می نماییم. هنگام خروجی گرفتن عکس از این تصویر می توان نسبت دقیق ابعاد انتخاب شده را هنگام تغییر ابعاد از زیاد به کوچک و یا بلعکس در آورد.

در صورتی که می خواهید خودتان اقدام به طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ نمایید بهتر است به موارد ذکر شده دقت نمایید. سپس یک فایل psd به همراه نام فونت های استفاده شده و همچنین یک تصویر png از پروژه خود برای واتساپ شماره های تهران پرینت ارسال نمایید تا با دریافت جزئیات بیشتر از مراحل قیمت پروژه با شما تماس گرفته شود.

 حاشیه امن کارت ویزیت

یکی از مهم ترین نکاتی که در طراحی کارت ویزیت ها رعایت می شود حاشیه امن است ، حاشیه امن در واقع مقدار فاصله ای است که باعث می شود در مرحله بریدن ، صدمه ای به محتوای اصلی کارت ویزیت وارد نشود. اندازه گیری اینکه چقدر حاشیه کافی است کاملا بستگی به سایز و اندازه کارت شما دارد ، متناسب با آن بیشتر و یا کمتر می شود. برای مثال اگر شما کارت ویزیتی در اندازه های 9 و 5 را در دست طراحی دارید، باید به صورت تقرینی اندازه 8.5 و 4.5 را در نظر بگیرید. این اندازه ها بسیار اهمیت دارند توجه داشته باشید که در برخی از طراحی ها، در نظر نگرفتن این نکات ریز می تواند بسیار بد باشد و یا به صورت کلی پروژه را بهم بریزد.

نکاتی جالب برای سایز کارت ویزیت

در گذشته زمانی که در قرن نوزدهم قشر ثروتمند جامعه های غربی برای مراسم های خود اقدام به تهیه کارت ویزیت می کردند در بیشتر مواقع آن ها تصویر و کروکی محل زندگی خود را بر روی آن هک می کردند. چاپخانه ها نیز مجبور بودند تا آن ها را در ابعاد مختلف به چاپ بر سانند. اما کم کم با ورود کارت های اعتباری و کیف پول های مختلف و همچنین شکایت چاپ خانه ها از این موارد کشور های مختلف برای هماهنگ شدن این موضوع با سبک زندگی مردم و رضایت چاپ خانه ها اقدام به ایجاد یک سایز استاندارد برای اینگونه کارت های تشریفاتی نمودند. امیدواریم که از مقاله سایز استاندارد کارت ویزیت در فتوشاپ لذت برده باشید ، مجموعه ما به شما پیشنهاد مطالعه مقاله را می دهد.

آیا کارت ویزیت ها سایز استانداردی دارند ؟

قبل از هر چیزی باید بگیم که کارت ویزیت ها در اندازه های مختلفی چاپ می شه و یه سایز استانداردی براشون وجود نداره، اما یه قانون نانوشته ای وجود داره که اکثر کارت ویزیت کارا برای کسب و کار های مختلف با این سایز می زنند که در مقاله به صورت کامل توضیح دادیم.

استاندارد ترین اندازه کارت ویزیت در فتوشاپ چه اندازه ای است ؟

اندازه استاندراد کارت ویزیت در فتوشاپ رو می تویند در عکس زیر مشاهده کنید.

سایز معمول کارت ویزیت به پیکس ؟

همانطور که گفتیم کارت ویزیت ها در اندازه های مختلفی به چاپ می رسند، اما به طور میانگین سایزی که برای سفارش های ما گفته می شود چیزی بین 850 در 480 پیکسل می باشد(با رزولوشن 300)

کارت ویزیت رو به کجا بدیم چاپ کنه ؟

به طور معمولی برای چاپ کارت ویزیت های مستطیل شکل از دو اندازه 8.5*4.8 سانتی متر و 9*6 سانتی متر استفاده میکنند. برای اندازه اول فضای سه میلیمتری برای حاشیه امن برش کافی است و برای اندازه دوم یعنی 9*6 سانتی متر باید حاشیه امن 5 میلیمتری را رعایت کنید.

چنانچه نخواهید از اندازه های مستطیلی استفاده کنید، میتوانید از اندازه مربع استفاده کنید. سایز استاندارد برای کارت ویزیت های مربع 5.6*5.9 سانتی متر میباشد که باید 5 میلیمتر حاشیه امن برش لحاظ کنید نکته خیلی مهم در اکثر کار هایی که در نهایت منجر به خرابی میشوند رعایت نکردن حاشیه امن برش میباشد. در واقع حاشیه امن برش فضایی است از اطراف که نباید نوشته ها و طراحی در آنجا قرار بگیرند چون ممکن است بعد از چاپ، در برش حذف شوند.

نکته بسیار مهم، اگر طراحی شما زمینه دارد، برای حاشیه امن برش همان زمینه را تا کل صفحه ادامه دهید و از گذاشتن سفیدی اجتناب کنید

دکمه بازگشت به بالا