کسب و کار ایرانیمجله علمی و سلامت

بهترین قطره برای حساسیت چشم

انواع قطره برای رفع قرمزی چشم

چه آلرژی داشته باشید یا خشکی ناشی از خیره شدن طولانی مدت به رایانه را تجربه کنید، قرمزی چشم اتفاق می‌افتد و باید به چشم پزشک مراجعه نمایید. یکی از راه‌های درمان خشکی و قرمزی چشم، استفاده از قطره چشم است. جنیفر کلینگر، متخصص بینایی‌سنجی در Clarkson Eyecare می‌گوید: «قطره‌های رفع قرمزی چشم، با منقبض کردن رگ‌های خونی باعث بهبودی سریع چشم می‌شوند و در نتیجه چشم ظاهری سفید پیدا می‌کند، اما پس از چند بار استفاده از آنها، چشم به دارو وابسته می‌شود.»

هنگام خرید قطره چشم، به دنبال مواد فعال مانند پروپیلن گلیکول باشید که التهاب را تسکین می‌دهد. درصدها بین ۰٫۰۲ تا ۰٫۶۸ درصد متغیر است. ما در کلینیک اترس ده‌ها قطره برای رفع قرمزی چشم را بررسی کردیم و مواد فعال، قیمت و تسکین علائم را ارزیابی کردیم. متاسفانه در حال حاضر قطره‌هایی در بازار هستند که به دلیل برند بودن، کاربران لنز از آن استفاده می‌کنند و شاهد خرابی لنز یا احساس ناراحتی در چشمان خود هستند.

قطره برای رفع قرمزی چشم

بهترین در مجموع: قطره چشمی رفع قرمزی LUMIFY

مزایا

    تسکین آن بسیار سریع است.

    اثر برگشتی ایجاد نخواهد کرد.

    استفاده با لنز ایمن است.

معایب

برخی از کاربران هنوز از اثر بازگشتی شکایت دارند.

ما قطره Lumify Bausch + Lomb’s را به عنوان بهترین قطره انتخاب کردیم، زیرا آنها قرمزی را بدون مواد ضد احتقان کاهش می‌دهند و به جای آن به بریمونیدین تارتارات متکی هستند، محلولی که می‌تواند فشار چشم را کاهش دهد و باعث انقباض رگ‌های خونی شود. می‌توانید این قطرهٔ چشم را هر شش تا هشت ساعت یکبار برای از بین بردن قرمزی چشم‌ها بدون نگرانی از بدتر شدن علائم آن استفاده کنید.

مواد فعال: بریمونیدین تارتارات ۰٫۰۲۵ درصد | مقدار مصرف: ۱ قطره در چشم(های) آسیب دیده هر ۶ تا ۸ ساعت، حداکثر ۴ بار در روز | موارد مصرف: رفع قرمزی.

بهترین بودجه: قطره‌های تسکین قرمزی چشم Visine

مزایا

    پیدا کردنش آسان است.

    سریع الاثر است.

    هر شش ساعت یکبار قابل استفاده مجدد است.

معایب

    ممکن است باعث اثر برگشتی شود.

    تمام روز دوام نمی‌آورد.

قطره‌های تسکین دهنده Visine قرمزی چشم را به هر دلیلی که باشد رفع می‌کند خواه استفاده بیش از حد از صفحه نمایش، خستگی یا قرار گرفتن در معرض آلرژن‌ها باشد. می‌توانید تا چهار بار در روز از آن‌ها استفاده کنید، اما مطمئن شوید که این کار را فقط یک یا دو روز در یک زمان انجام می‌دهید زیرا این قطره‌ها می‌توانند باعث ایجاد اثر بازگشتی وحشتناک شوند.

شایان ذکر است در حالی که بیشتر قطره‌های چشمی حاوی یک تنگ کننده عروق به نام نفازولین HCl هستند، Visine از یک ضد احتقان متفاوت به نام Tetrahydrozoline HCl استفاده می‌کند. هر دوی این‌ها منقبض کننده عروق هستند، اما اگر به نفازولین حساسیت دارید یا دلیل دیگری برای اجتناب از آن دارید، باید بدانید که Visine یک جایگزین دیگر ارائه می‌دهد.

مواد فعال: تتراهیدروزولین هیدروکلراید ۰٫۰۵ درصد | مقدار مصرف: ۱ یا ۲ قطره در چشم(های) آسیب دیده تا ۴ بار در روز | موارد مصرف: رفع قرمزی.

بهترین برای خشکی چشم: قطره چشم Rohto DryAid

مزایا

    تسکین دهنده و مرطوب کننده است.

    در صورت نیاز قابل استفاده مجدد است.

    بدون خطر بازگشت است.

معایب

        بدون مواد هدفمند برای تسکین قرمزی است.

        قرمزی ناشی از آلرژی را برطرف نمی‌کند.

به طور کلی تمام چشم پزشکان معتقدند که یافتن علت اصلی قرمزی بهترین راه حل است، بنابراین اگر قرمزی شما به دلیل خشکی بیش از حد چشم است، بهتر است ابتدا آن مشکل را درمان کنید. فرمول پیشرفته ضد خشکی Rohto با فناوری منحصر به فرد Liquid Shield خود، سه لایه اشکی را هدف قرار می‌دهد تا رطوبت چشم افزایش پیدا کند.

مزیت این قطره‌ها این است که آنها فقط برای آبرسانی و مرطوب کنندگی طراحی شده‌اند. این بدان معناست که هیچ خطری برای پرخونی برگشتی وجود ندارد و ممکن است نیازی به استفاده مجدد از آنها برای حل مشکل قرمزی چشم خود نداشته باشید زیرا خشکی در وهله اول یکی از بزرگترین دلایل قرمزی چشم است.

مواد فعال: پوویدون ۰٫۶۸ درصد، پروپیلن گلیکول ۰٫۳ درصد | مقدار مصرف: ۱ یا ۲ قطره در چشم(های) آسیب دیده در صورت نیاز | موارد مصرف: رفع خشکی و ترمیم لایه اشک.

بهترین برای لنزهای تماسی: Clear Eyes Multi-Action Relief Eye

مزایا

    قابل استفاده در هنگام استفاده از لنز است.

    لنزها را دوباره خیس و تمیز می‌کند.

    خشکی چشم را روان می‌کند.

معایب

    هیچ ترکیب خاصی برای رفع قرمزی وجود ندارد.

    ممکن است نیاز به تکرار داشته باشد.

مطمئناً، لنزهای تماسی یکی از پیشرفت‌های تکنولوژیکی هستند که به افراد اجازه می‌دهد بدون عینک کاملاً ببینند، اما مراقبت، تمیز کردن و استفاده از آن‌ها نیز می‌تواند دردسرساز باشد، به خصوص اگر چشمان شما خشک یا حساس باشد.

دکتر کلینگر توصیه می‌کند: «بیماران در صورت استفاده از لنزهای تماسی باید از قطره‌های رفع قرمزی چشم خودداری کنند. این تماس، داروها و مواد نگهدارنده را جذب می‌کند که می‌تواند باعث قرمزی، تحریک و حتی گشاد شدن مردمک چشم شود. بیماران ممکن است تاری بینایی داشته باشند و در صورت بروز این مشکل به نور حساس شوند.

بنابراین اگر از لنز استفاده می‌کنید برای قرمزی چشم چه باید کرد؟ برای روان نگه داشتن چشمان خود به قطره‌های تسکین دهنده چند کاره Clear Eyes رجوع کنید. همراه با خیس کردن مجدد و از بین بردن ذرات تحریک کننده، این قطره‌های روان کننده به طور خاص طوری فرموله شده‌اند تا در هنگام استفاده از لنزها استفاده شوند و از آنجایی که آنها حاوی هیچ ماده دارویی نیستند، به لنزهای شما نیز آسیب نمی‌رسانند.

مواد فعال: هیچ | مقدار مصرف: ۱ یا ۲ قطره در چشم(های) آسیب دیده در صورت نیاز | موارد مصرف: تسکین دهنده خشکی، خارش و تحریک برای استفاده کنندگان از لنزهای تماسی.

بهترین گزینه برای خارش چشم: قطره چشمی Bausch & Lomb Opcon-A Alergy Eye Drops

مزایا

    خارش و قرمزی را برطرف می‌کند.

    انواع مختلفی از آلرژی‌ها را درمان می‌کند.

معایب

ممکن است باعث اثر برگشتی شود.

گاهی اوقات چشم‌های شما به دلیل آلرژن‌های فصلی یا محیطی دچار خارش می‌شوند، اما گاهی اوقات خشکی یا سوزش تماسی ناشی از محصولات آرایشی یا شامپوی جدید می‌تواند عامل آن باشد.

علت هرچه که باشد، اگر خارش چشم شما با قرمزی و تحریک همراه شده است، به محصولی با تسکین دهنده قرمزی و آنتی هیستامین نیاز دارید. قطره‌های چشمی آلرژیک Opcon-A حاوی هر دو هستند، در غلظت‌های کافی برای مقابله با خارش و قرمزی اطراف آن. آنها می‌توانند آلرژن‌ها را در هر شکل و اندازه‌ای رفع کنند و می‌توانند تا چهار بار در روز استفاده شوند.

جنبه‌های منفی؟ آنها حاوی یک ضد احتقان هستند، بنابراین از آنها به مقدار کم استفاده کنید و اگر از لنز استفاده می‌کنید بهتر است هنگام ریختن قطره، لنزها برداشته شوند.

مواد فعال: نفازولین HCl 0.02675 درصد، فنیرامین مالئات ۰٫۳۱۵ درصد | مقدار مصرف: ۱ یا ۲ قطره در چشم(های) آسیب دیده تا ۴ بار در روز | موارد مصرف: خارش و قرمزی ناشی از حساسیت‌های فصلی یا محیطی.

بهترین برای آلرژی: قطره چشمی آنتی هیستامین ALCON Zaditor

مزایا

    آلرژی چشم را درمان می‌کند.

    تا ۱۲ ساعت ماندگاری دارد.

    بدون اثر برگشتی؛ می‌توان روزانه استفاده کرد.

معایب

    قرمزی را فورا کاهش نمی‌دهد.

    فقط خارش/حساسیت چشم را درمان می‌کند.

چگونه متوجه شویم که علت خارش چشم آلرژی است و نه چیز دیگری، مانند عفونت و به خاطر یا یک محرک ناخواسته دیگر؟

دکتر داس می‌گوید: «در ورم ملتحمه آلرژیک، معمولاً هر دو چشم در پاسخ به یک آلرژن، قرمز و تحریک می‌شوند، در حالی که عفونت معمولاً با پوسته شدن مژه، تولید مخاط و احتمالاً تورم در اطراف چشم (معمولاً یک چشم یا هر دو چشم) مرتبط است.

بنابراین هنگامی که آن را به آلرژی محدود کردید، گام بعدی این است که چگونه آن را درمان کنید. آلرژی چشمی را نباید با قطره چشمی حاوی یک ماده منقبض کننده عروق درمان کرد.

با این حال، برای تسکین روزانه، قطره‌های چشمی آنتی هیستامین Zaditor راهی قدرتمند برای مبارزه با تمام خارش‌هایی است که باعث قرمزی چشم می‌شود. از آنجایی که خطر بازگشت وجود ندارد، می‌توانید به این قطره‌ها – که حاوی آنتی هیستامین کتوتیفن هستند – روزانه برای تسکین آلرژی چشم اعتماد کنید و در این فرآیند با قرمزی چشم‌های خود خداحافظی کنید.

مواد فعال: کتوتیفن ۰٫۰۲۵ درصد | مقدار مصرف: ۱ قطره در چشم(های) آسیب دیده دو بار در روز (هر ۸ تا ۱۲ ساعت)، بیش از دو دوز در یک دوره ۲۴ ساعته | موارد مصرف: خارش و سوزش ناشی از حساسیت‌های فصلی یا محیطی.

منبع : ابدومینوپلاستی

دکمه بازگشت به بالا