اقتصادیکسب و کار ایرانی

مدت زمان انتقال وجه از طریق شبا بانک ملی

انتقال وجه از طریق شبا بانک ملی و سایر بانک‌های دیگر با سرعت بالایی انجام می‌شود. به همین خاطر شماره شبا نزد کاربران بانک ملی و سایر بانک‌های دیگر محبوبیت زیادی به دست آورده است. با استفاده از این شناسه بانکی، در عرض ۳۰ دقیقه امکان انتقال وجه وجود دارد.

مدت انتقال وجه با شماره شبا

پیش از اینکه درباره مدت زمان لازم برای انتقال وجه از حسابی به حساب دیگر با شماره شبا ثبت کنیم، بهتر است درباره این کد منحصربه‌فرد و کاربردهای آن مطالبی را ارائه کنیم.

شماره شبا همان شناسه بانکی ایرانی است که بر اساس استانداردهای بین‌المللی تعریف شده است. این شناسه فقط برای دریافت پول استفاده می‌شود. به همین خاطر دارای امنیت بالایی است و امکان برداشت وجه آن، به‌صورت غیرمجاز از طریق آن وجود ندارد. دلیل اینکه شماره شبا کاربرد زیادی در سال‌های اخیر پیدا کرده، این است که تمام اطلاعات یک حساب بانکی در شبای آن حساب، ذخیره شده است و امکان انتقال مبالغ بالایی با آن میسر شده است. این شناسه که دارای مزایای زیادی است، می تواند در مدت زمان کوتاهی از ۱۵ تا ۲۰۰ میلیون تومان را انتقال دهد.

زمان انتقال وجه با شماره شبا

با توجه به اینکه شناسه شبا در پایانه ‌های ساتنا و پایا مورد استفاده قرار می گیرد، زمان های مشخصی در شبانه روز برای انتقال وجه به این شماره در نظر گرفته شده است. هر یک از سامانه‌ های ساتنا و پایا به مشتریان بانک ملی و سایر بانک‌های دیگر این اجازه را می دهند تا طی ساعات مشخصی از شبانه روز مبالغ سنگینی را جابجا کنند.

زمان انتقال وجه در سامانه ساتنا

مشتریان بانک ملی و بانک‌های دیگر می توانند هر روز از ساعت هفت و نیم صبح تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه هر روز با شماره شبا پول جابجا کنند. البته این ساعت در روز های پنجشنبه تغییر می کند و تنها تا ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امکان پذیر است. متاسفانه در روز های جمعه و روزهای تعطیل سامانه ساتنا فعالیتی ندارد و انتقال وجه به روز کاری بعدی موکول می‌شود.

زمان انتقال وجه در سامانه پایا

انتقال وجه با سامانه پایا و با استفاده از شماره شبا از ساعت ۵: ۳۰ هر روز صبح آغاز می‌شود و تا عصر همان روز و ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه به اتمام می رسد. به همین خاطر افرادی که از این سامانه استفاده کنند، باید تا روز بعد از ساعت ۶ و نیم تا ۷ صبح منتظر باشند تا واریزی آن ها به مقصد برسد و به حساب بنشیند.

بیشتر بخوانید: سقف انتقال وجه با شماره شبا از طریق خودپرداز

مزایای استفاده از شماره شبا

از مهمترین مزایای شماره شبا این است که مدت زمان انتقال وجه بین بانکی را کاهش داده است و افرادی که از این شماره استفاده کنند، می توانند در عرض ۲ ثانیه تا نیم ساعت مبالغ سنگینی را جابجا کنند. علاوه بر این شماره شبا مزایای دیگری هم دارد که می‌توان از جمله آن ها موارد زیر را برشمرد.

  • انتقال وجه به‌صورت امن و مطمئن
  • کاهش میزان خطا هنگام انتقال وجه با شبا
  • امکان استفاده از شبا برای ثبت نام در سازمان ها و ارگان ها
  • دارا بودن تمام اطلاعات حساب بانکی

دریافت شماره شبا

با توجه به مزایایی که برای شماره شبا برشمردیم، بهتر است هر فرد شماره شبا حساب خود را داشته باشد تا در صورت لزوم بتواند از آن استفاده کند. امروزه روش ‌های گوناگونی برای پیدا کردن و دریافت شماره شبا وجود دارد که هر کس باتوجه به شرایط خود می تواند یکی از این روش‌ها را انتخاب نماید. در گذشته بیشتر افراد از روش های حضوری برای دریافت اطلاعات حساب بانکی مانند شبا استفاده می کردند، اما امروزه روش های نوینی جایگزین روش های حضوری شده اند که نیاز به وقت زیادی ندارند. چرا که این روش ها به‌صورت آنلاین انجام می شوند و در هزینه و زمان کاربران صرفه جویی می کنند.

دریافت شماره شبا از طریق سایت بانک

بسیاری از بانک‌های معتبر مانند بانک ملی امکان را فراهم آورده اند تا مشتریان آن ها بتوانند با مراجعه به سایت بانک ملی، شماره شبا حساب خود را دریافت کنند، اما برای دریافت شبا به شماره حساب نیاز است و اگر مشتریان بتوانند از منوی پیچیده بانک سر در بیاورند، می توانند این کار را به‌صورت آنلاین انجام دهند.

 دریافت شماره شبا به‌صورت حضوری

مراجعه حضوری به شعب بانک یک پروسه زمان‌بر است که نیاز دارد شخص دارنده حساب به‌صورت فیزیکی به بانک مراجعه کند و شماره شبا خود را به دست بیاورد.

سایت دریافت شبا

سایت دریافت شبا یک سایت معتبر اینترنتی و دارای نماد اعتماد الکترونیکی است. دریافت شبا، یک سایت خصوصی است که امنیت اطلاعات کاربران را تضمین کرده و با رعایت نکات ایمنی، شبا را برای آن ها محاسبه می نماید. در این سایت کار مزدی بسیار اندک به مبلغ ۱۲۵۰ تومان از کاربران دریافت می‌شود. افرادی که بخواهند از خدمات این سایت استفاده کنند، باید شماره حساب یا شماره کارت بانکی خود را به شماره شبا تبدیل کنند؛ یعنی در واقع باید یکی از این دو شماره را داشته باشند تا بتوانند از خدمات دریافت شما بهره مند شوند.

سخن پایانی

دریافت شماره شبا و استفاده از آن کمک می کند تا مشتریان بانک ملی و تمام بانک‌های ایرانی بتوانند در عرض مدت کوتاهی از ۲ ثانیه تا ۳۰ دقیقه مبالغ سنگینی را با این کد بانکی جابجا کنند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه و مراحل دریافت این شناسه در سایت دریافت شبا، می توانید به سایت اصلی مراجعه نمایید.

دکمه بازگشت به بالا