کسب و کار ایرانیمجله علمی و سلامت

قیمت گوشت چرخ کرده برای کوبیده

چرا مادرها گوشت چرخ کرده به کودک خود می‌دهند؟

گوشت قرمز یکی از اصلی ترین منابع دریاف پروتئن برای انسان می‌باشد و بنا به شرایط خانواده، هفته یک یا چند بار در سفره خانواده حاضر می‌شود. به دلیل ارزش غذایی بالایی که گوشت دارد، نقش بسزایی در رشد کودک دارد. به همین دلیل والدین همواره تلاش می‌کنند که آن را در برنامه غذایی فرزند خویش قرار دهند.

دغدغه بسیاری از والدین، عدم علاقه کودک به خوردن گوشت می‌باشد. یکی از راه‌کارهای همیشگی آنها برای این مشکل، استفاده از گوشت چرخ کرده می باشد چرا که همواره کودکان علاقه بیشتری به خوردن گوشت چرخ کرده نشان می‌دهند. در این نوشته از الوگوشت بهترین قصابی تهران تلاش داریم تا نکات مهم خرید فیله گوساله و تهیه و نگهداری گوشت چرخ کرده و استفاده از آن برای آماده کردن انواع غذاهای گوشتی را بیان کنیم.

گوشت چرخ کرده

برای تهیه گوشت چرخ کرده از گوشت چرب استفاده کنید

گوشت چرخ کرده‌ای که در منزل تولید می‌شود معمولا برای تهیه کباب کوبیده، همبگر، شامی و … به کار می‌رود. برای اینکه گوشت چرخ کرده خشک نباشد، از چسبندگی لازم برخوردار باشد و غذایی که با آن درست می‌کنیم خراب نشود و اصطلاحا وا نرود، باید از گوشتی استفاده شود که دارای چربی بیشتری باشد. بر اساس استاندارد، گوشتی که برای تهیه گوشت چرخ کرده استفاده می‌شود باید حداکثر دارای ۲۵ درصد چربی باشد. درجه گوشت چرخ کرده بر اساس میزان چربی گوشت استفاده شده در آن مشخص می‌‌شود. بر همین اساس می‌توان انواع گوشت چرخ کرده را به صورت زیر مشخص کرد.

انواع گوشت چرخ کرده:

گوشت چرخ کرده درجه ۱: دارای ۱۰ درصد چربی و بالاترین قیمت گوشت چرخ کرده

گوشت چرخ کرده درجه ۲: دارای ۱۷ درصد چربی

گوشت چرخ کرده درجه ۳: دارای ۲۵ درصد چربی و پائین‌ترین قیمت گوشت چرخ کرده

گوشت چرخ کرده را چگونه فریزری کنیم؟

به منظور حفظ بهترین شرایط برای گوشت چرخ کرده، باید آن را تا جایی که ممکن است به صورت بسته‌بندی‌های نازکتر و دارای حجم کمتر ایجاد کنیم. دمای مناسب فریزر برای گوشت چرخ کرده منفی ۱۸ درجه می‌باشد. این شرایط به گوشت بسته‌بندی شده کمک می‌کند تا زودتر یخ بزند و کیفیت بالاتری داشته باشد. بسته‌بندی‌های حجیم و ضخیم باعث می‌شود که گوشت بسته بندی دیرتر یخ بزند و حتی این احتمال وجود دارد تا وسط این بسته‌ها یخ نزد که موجب فاسد شدن گوشت میشود.

در صورتی که پس از منجمد شدن گوشت بر روی آن لکه های  سیاه ایجاد شود، باید از مصرف آن خودداری کرد. باید دقت لازم انجام شود تا از پاره شدن بسته بندی گوشت جلوگیری شود. در صورت سوراخ شدن بسته بندی، آب سطحی گوشت به سرعت تبخیر میشود و باعث به وجود آمدن لکه‌های سفید روی گوشت می‌شود که سوختگی انجمادی نام دارد. این لکه‌های سفید بوجود آمده بر روی گوشت خطرناک نیست‌ و از نظر سلامت مشکل ساز نخواهد بود اما ظاهر بسیار نامناسبی به گوشت چرخ کرده می‌دهد.

نکات خرید گوشت چرخ کرده از فروشگا‌ه الوگوشت

متخصصین علوم تغذیه توصیه می‌کنند که گوشت چرخ کرده را سریعا مصرف کنید و از نگهداری آن خودداری کنید. به علت خرد شدن بافت، وجود چربی آزاد شدن آنزیم‌ها و دخالت داشتن چند پروسه دستکاری در گوشت‌ چرخ‌کرده این گوشت را به هیچ عنوان نباید در فریزر نگهداری کرد.

اما در صورتیکه قصد نگهداری گوشت چرخ کرده در فریزر را دارید به نکات زیر از سایت الو گوشت دقت نمایید:

نکته ۱: گوشت چرخ کرده باید در تمام مراحل در دمای ۴ درجه سانتی گراد (دمای یخچال) نگهدرای شود.

نکته۲: گوشت چرخ کرده باید حداکثر به مدت سه روز در دمای یخچال نگهداری شود.

نکته ۳: بعد از سه روز، باید حتما گوشت چرخ کرده منجمد شود و در فریزر نگهداری شود.

نکته ۴: دمای مناسب فریزر برای نگهداری گوشت چرخ کرده منجمد منفی ۱۸ درجه سانتی گراد می‌باشد.

نکته ۵: بسته‌بندی گوشت چرخ کرده باید حاوی اطلاعات نوع گوشت چرخ کرده، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و نوع درجه گوشت چرخ کرده باشد.

نکته ۶: در صورت خرید گوشت چرخ کرده از فروشگاه اینترنتی فروش گوشت، باید به محض تحویل گرفتن سفارش، مقدار مورد نظر برای مصرف آن روز را جدا کرده و مابقی گوشت چرخ کرده را با استفاده از کیسه‌های ضخیم فریزری و به صورت نازک بسته‌بندی نمایید.

نکته ۷: تاریخ  انقضا را بر روی بسته‌های جدید برچسب نمایید.

نکته۸: می‌توان از ادویه‌ها قبل از گذاشتن در فریزر استفاده نمایید. اکثر ادویه‌ها خاصیت ضدمیکروبی دارند اضافه کردن آنها به گوشت مشکلی را پیش نمی‌آورد.

نکته ۹: از افزودن پیاز به گوشت قبل از فریز کردن آن خودداری نمایید. پیاز، قوام گوشت را از بین می‌برد و آن را لیز و لزج می‌کند. در صورت افزودن پیاز به گوشت، حتما ظرف مدت ۲ تا ۳ روز آن گوشت را مصرف نمایید.

وزن استاندارد یک سیخ کباب کوبیده دقیقا چند گرم است؟

اگر تجربه درست کردن کباب کوبیده در خانه را داشته باشید، می‌دانید که این کار نیاز به مهارت و توجه زیادی دارد. تنها کمی بی‌توجه به نکات و فوت و فن‌های روش درست کردن کباب کوبیده می‌تواند آن را از روی سیخ جدا کند. از طرف دیگر مقدار گوشت کوبیده برای هر نفر باید به میزان مشخصی باشد. این موضوع معمولاً هم برای تهیه کباب کوبیده خانگی و هم کباب کوبیده رستورانی اهمیت زیادی دارد.

آیا می‌دانید یک کیلو گوشت چرخ کرده برای چند نفر مناسب است؟ برای یک کیلو گوشت کوبیده چقدر پیاز لازم است؟ یک کیلو گوشت چرخ کرده چند سیخ کباب می‌شود؟ در این مقاله از مجله کوروش می‌توانید با مقدار گوشت برای هر نفر برای کباب کوبیده و اندازه سیخ کباب کوبیده آشنا شوید. در سرویس آشپزی همراه ما باشید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد وزن استاندارد یک سیخ کباب کوبیده پاسخ خواهیم داد.

وزن استاندارد یک سیخ کباب کوبیده برای هر نفر چقدر است؟

این سوال برای شما هم شاید پیش بیاید که یک کیلو گوشت برای چند نفر کوبیده می‌شود؟ و هر کیلو گوشت چند سیخ کباب می‌دهد؟ در ادامه با ما همراه شوید. به طور معمول وزن استاندارد کباب کوبیده برای هر سیخ باید ۷۵ گرم باشد. این میزان استاندارد هم برای یک نفر ایده آل است و هم به خوبی روی سیخ قرار می‌گیرد و حالت منسجمی پیدا می‌کند.

در واقع این اندازه سیخ کباب از سوی صنف رستوران‌ها به آن‌ها اعلام شده است و رستوران‌هایی که کوبیده آن‌ها وزن کمتری دارد، متخلف شناخته می‌شوند. این میزان وزن استاندارد کباب کوبیده برای تعیین قیمت کباب اهمیت زیادی دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد. اگر قصد دارید در خانه نیز کباب کوبیده درست کنید، باید بدانید که وزن استاندارد کباب کوبیده باید بین ۶۵ تا نهایتاً ۱۲۵ گرم باشد.

توجه داشته باشید که این وزن خالص گوشت و پیاز در کباب کوبیده است و نباید در ترکیب آن به هیچ عنوان از آرد، پودر نان یا حتی سویا استفاده شود. مقدار گوشت کباب کوبیده برای ۱۰ نفر نیز درست با همین روش اندازه گیری می‌شود. تنها لازم است برای هر سیخ ۶۵ تا ۱۲۵ گرم گوشت در نظر بگیرید.

یک کیلو گوشت چند سیخ کباب میدهد؟

اگر برای هر سیخ کباب کوبیده ۶۵ تا ۱۲۵ گرم گوشت چرخ کرده استفاده شود، پس هر یک کیلو گوشت چرخ کرده تقریباً ۸ تا ۱۵ سیخ کباب کوبیده می‌شود. هر چند که این موضوع به میزان گوشتی که برای هر سیخ در نظر می‌گیرید، بستگی دارد. معمولاً ۲ سیخ کوبیده برای هر نفر مقدار مناسبی است و با این حساب حتماً این سوال در ذهنتان ایجاد می‌شود که یک کیلو گوشت برای چند نفر کافی است؟ ۱ کیلو گوشت معمولاً با توجه به تعداد سیخ‌های کباب شما برای ۴ تا ۶ نفر مناسب است. بسیاری از افراد برای هر نفر ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم گوشت در نظر می‌گیرند.

منبع:

youtube.com

آریو صفدریان

متخصص محصولات پروتئینی شامل انواع گوشت دام، پرندگان، ماهی، گوشت های فرآوری شده و... دارنده بهترین نشان قصابی و سال ها در جهت افزایش آگاهی مردم نسبت به گوشتی که تهیه و طبخ می کنند، تولید محتوای حرفه ای انجام می دهم چون بر این باورم محصولات پروتئنی بطور مستقیم بر سلامتی تأثیرگذار هستند. پس چه خوب است که افراد با تصمیمی درست بهترین گوشت را میل نمایند.
دکمه بازگشت به بالا