کسب و کار ایرانیمجله عمومی

موارد استفاده و کاربردهای چاپ فلکسی

کاربردهای فلکس در تبلیغات محیطی

چاپ فلکسی چیست؟ کاربردهای فلکس وسیع است. چاپ فلکس به دلیل دوام و کارایی ، مطلوب ترین گزینه برای تبلیغات در فضای داخلی و خارجی است. جنس فلکس با استفاده از مکانیسم های ، قابل تولید هستند.

متریال فلکس

متریال فلکس یک ورق پلاستیک نازک است که با استفاده از پرینترهای بزرگ رنگی چاپ می شود، چاپ با کیفیت و هزینه مقرون بصرفه آن علت محبوبیت در میان ابزارهای تبلیغاتی است.

روش چاپ فلکس

در این روش از تکنیک چاپ CMYX استفاده می کند که کیفیت بالا و رنگهای روشن را ارائه می دهد. مواد چاپی ایجاد شده با استفاده از این روش در عین جذابیت ، در برابر شرایط شدید آب و هوایی مقاوم است. بنابراین ، طرح و تصاویر ایجاد شده توسط چاپ فلکس را می توان به راحتی برای مدت طولانی در فضای بیرونی استفاده نمود و یا برای اهداف تبلیغاتی در محیط های اداری و تابلوهای سردرب فروشگاه ها استفاده نمود.

محصول نهایی چاپ فلکس

محصول نهایی دارای رنگ های روشن و مات است و همچنین دارای جنس ضد خش می باشد. در هنگام برگزاری جشن ها ، نمایشگاه ها ، در رستوران ها و غیره از چاپ فلکسی استفاده می شود. فایل طراحی چاپ دیجیتال فلکس باید با وضوح بالا باشد. حداقل 150 DPI را برای چاپ های واضح توصیه می کنیم. محدودیتی در تعداد رنگها وجود ندارد. چاپ پرینت کامل و چند رنگ است. اندازه بنر فلكس می تواند در هر ابعادی باشد. حداكثر اندازه 10 فوت و حداكثر عرض وینیل رول 6 فوت بکارگرفته می شود. قیمت چاپ فلکس بر حسب كمیت ، اندازه و تعداد چاپ متفاوت است.

روشنایی تابلو فلکسی

همانطور که قبلا نیز اشاره شد تابلوهای فلکسی در تبلیغات محیطی بطور گسترده ای استفاده می شوند؛ که علاوه بر مقاومت بالا در محیط های بیرونی از قابلیت نوردهی و روشنایی قابل توجهی برخوردار است. تابلوهای فلکسی با روکش ابریشمی و پوشش کوتینگ دارای پایداری بی نظیریست و درعین حال صفحه انعطاف پذیری دارد.

کاربردهای فلکس بعنوان یک بک لایت

می توان از تابلو فلکسی بعنوان یک نیز یاد کرد، چرا که بازتاب نور از پشت تابلو و انعکاس آن به محیط، وجه تمایز فلکسی نسبت به سایر بنرها می باشد. فلورسنت و یا نور مهتابی تامین کننده روشنایی در تابلوهای فلکسی است. اگر به دنبال تبلیغات منحصر بفرد برای محصول و یا خدمات خود هستید، سیستم نور تابلوهای فلکسی بهترین انتخاب برای معرفی برند شماست.

نقش اکرولیک در فلکسی

فلکسی فیس نام دیگر متریال فلکسی است که از جنس پی وی سی می باشد و در واقع وجود فیلم های نیمه شفاف توسط اکرولیک تقویت می شوند. فلکسی فیس از نظر کیفیت و استحکام، ساختار از استاندارهای قابل توجهی برخوردار است. با این وجود نقش اکرولیک بسیار پررنگ است.

وظیفه الیاف اکرولیک در فلکس

اکرولیک نام الیافی است که در متریال فلکس وجود دارد و درحقیقت هدایت گر نور به بیرون از تابلو می باشد و علاوه بر آن و در برابر کشش دارای استحکام است. سازگاری این ماده با محیط زیست از جمله موارد با اهمیت در برابر سلامت انسان است

چاپ فلکسی و بنر ارزان و تفاوت های آن ها

از انواع بنر می توان بنر وینیل، لمپوست بنر اشاره کرد و فلکسی چینی و کره ای از انواع فلکسی محسوب می شود. تفاوت این جنس ها علاوه بر تفاوت کیفیتی که دارند بر قیمت نهایی تاثیر دارد. معمولا جنس های کره ای قیمت بالاتری دارند. بکار بردن جنس با کیفیت اثری زیباتر برای دید مخاطبان فراهم آورده که در جلب نظر آن ها بسیار موثر است.

تابلو فلکس چیست؟

محفظه ی قرار گیری ، تابلو فلکس نام دارد که بایستی متناسب با ابعاد چاپ باشد. این محفظه دارای سیستم روشنایی بوده که آن را برای دید در شب بسیار مناسب می سازد. شما به وفور در سر در مغازه ها تابلوهای زیبای فلکس را مشاهده نموده اید.

کاربرد تابلو فلکسی فیس چیست؟

تابلو فلکس فیس برای سر در فروشگاه ها و مغازه ها و موارد استفاده در نمایشگاه ها و … کاربرد فراوان دارد. یکی از مواردی که مراجعه کنندگان به واحدهای صنفی در اولین قدم به آن توجه فراوان دارند. سر در ورودی واحد صنفی است. هر چه سر در واحد صنفی از زیبایی بیشتری برخوردار باشد می تواند در جلب توجه مراجعه کننده بیشتر موثر باشد. و این امر باعث می شود در موفقیت واحد صنفی موثر باشد.

پس بهتر است برای کسب و کار خودتان و موفقیت در آن از تابلو فلکس مناسب استفاده کنید. در فضاهای نمایشگاهی و برای بیلبوردها و تبلیغات محیطی نیز فلکس فیس قابل استفاده است. چارچوپ مورد استفاده برای تابلو بصورت فلزی بوده و در مقابل شرایط محیطی از درجه استحکام بالایی برخوردار است. ابعاد تابلو بصورت مکعبی است که چاپ درون آن قرار می گیرد.

لامپ های مهتابی درون تابلو قرار می گیرد که این امر برای روشنایی تابلو مورد استفاده قرار می گیرد. بایستی مشتریان توجه نمایند که فلکسی با کیفیت بسته به متریال مورد استفاده می تواند متفاوت باشند. فلکس دارای جنس های چینی و کره ای در بازار هستند که درجه کیفیت متفاوتی دارند. با تکیه بر پرسنل مجرب و با داشتن تجهیزات به روز قادر به انجام و چاپ انواع متریال چاپی در کیفیت بالا و در سریعترین زمان ممکن و با قیمت مناسب را می باشد

انواع چاپ فلکس

اگر شما فردی هستید که قصد دارید با کمک طرح های فلکس کسب و کار خود را تبلیغ کنید، مطمئن هستیم که ابتدا می خواهید برای شناسایی انواع مختلف فلکس موجود، کمی تحقیق کنید. چاپ فلکس را می توان به روش های مختلفی از جمله انجام داد و انواع مختلفی از فلکس ها در بازار موجود است.

هنگام علامت گذاری یا بازاریابی محصول خود، درک انواع مختلف گزینه های موجود بسیار مهم است و مهم تر از همه تلاش برای درک نوع گزینه ای که به بهترین شکل با نیازها و نیازهای شما مطابقت دارد.ما امروز برخی از رایج ترین انواع چاپ فلکسی های موجود در بازار و نحوه استفاده از آن ها را فهرست کرده ایم

چاپ فلکسی نرمال

یک طراحی معمولی فلکس معمولا در مغازه ها و نمایشگاه ها استفاده می شود. هنگام بازدید از یک فروشگاه خرده فروشی یا یک نمایشگاه، ممکن است با تعدادی از مشتریان مواجه شده باشید. طرح های استاندارد یا فلکس معمولی چاپ می شوند که می توانند به درک بهتر برند کمک کنند. این ها عموما توسط کسانی استفاده می شود که مایلند با بودجه ای مناسب برای رویدادهای مختلف ایجاد کنند.

استار فلکس

اگر به دنبال طراحی انعطاف پذیر با کیفیت برتر هستید، طراحی فلکس ستاره احتمالا بهترین انتخاب برای شما است. از کیفیت بالاتری برخوردار است و هنگام چاپ، ظاهری درخشان و غنی را به شما ارائه می دهد. کیفیت فلکس ستاره بسیار بالاتر از طراحی فلکس معمولی است.

پرچم های سیاه ستاره

این طرح را فلکس مشکی می نامند؛ زیرا در مقایسه با فلکس فلش کیفیت ارزان تری دارد. اگر می خواهید از طراحی پیوندها با هزینه کم استفاده کنید، فلکس مشکی ستاره بهترین انتخاب برای شما است.

Black Light Flex

این نوع طرح های انعطاف پذیر به طور کلی مانند یک تخته درخشان به ویژه در طول شب استفاده می شود. این نوع طراحی انعطاف پذیر به برجسته کردن نام تجاری و پیشنهادات تجاری شما حتی در شب کمک می کند.

وینیل فلکس

این یکی دیگر از ویژگی های برتر طراحی انعطاف پذیر است که می تواند به شما در محافظت از فرسودگی چاپ فلکسی حتی در شرایط مرطوب کمک کند. این نوع طرح ها را می توان به راحتی روی دیوار چسباند. محل متداول استفاده از این طرح ها در ادارات و کابین ها است. هنگام انتخاب طرح انعطاف پذیر، توجه به هدف استفاده از آن بسیار مهم است. شما همچنین باید عواملی مانند مکان، جمعیت و روشنایی موجود را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که برای چاپ فلکس از کمک حرفه ای استفاده می کنید که می تواند هنگام انتخاب طرح، رنگ یا فونت برای صفحه، راهنمای شما باشد.

قیمت چاپ بنر

اگر بنرهایی را به صورت آنلاین خریداری کرده اید، احتمالا با قیمتی روبرو شده اید که بسیار ارزان تر از فروشگاه تابلو فروشی محلی شما است. بسیاری از چاپگرهای تابلو آنلاین تجارت خود را بر روی بنرها و سایر تابلوهای چاپی متمرکز می کنند. این به آنها امکان می دهد هزینه های خود را کاهش دهند؛ زیرا چاپ فلکسی عمده ای تولید می کنند.

عواملی که بر قیمت چاپ فلکسی تاثیر می گذارند

عواملی که بر قیمت چاپ فلکسی تاثیر می گذارند، عبارت اند از:

مواد

مواد چاپ فلکسی در وزن ها و کیفیت های مختلف تولید می شود. ضخیم ترین یا سبک ترین بنرها اغلب ارزان تولید می شوند و سریع تر از مواد سنگین تر خراب می شوند؛ اما هزینه آنها نیز کمتر است. بسته به کیفیت و وزن، هزینه مواد بنرها می تواند بسیار متفاوت باشد.

هزینه های چاپ

یکی دیگر از عوامل هزینه بنر فلکسی، چاپ است. در حالی که چند روش مختلف برای چاپ بنر وجود دارد، اکثر بنرها در حال حاضر به صورت دیجیتالی با جوهر UV یا حلال با استفاده از چاپگرهای رول با فرمت بزرگ چاپ می شوند. برخی از بنرها با چاپ روی صفحه تولید می شوند. بنرهایی که به صورت عمده روی صفحه چاپ می شوند بسیار مقرون به صرفه هستند، اما توانایی سفارشی سازی هر بنر را از دست می دهید. بنرهای چاپ دیجیتالی برای سفارشی سازی عالی هستند. بنرهای چاپ شده با جوهر UV می توانند در طیف وسیعی از رنگ ها برای هر طرح سفارشی شوند.

موارد استفاده از چاپ فلکس

سیستم های چاپ فلکسی عمدتا برای استفاده در فضای باز استفاده می شوند؛ اما البته می توانند در داخل نیز استفاده شوند. با انواع پروفایل های قوی، بسیار متنوع هستند و برای استفاده در زمینه های زیر بسیار مناسب اند:

 • پارک های خرده فروشی
 • نمای خارجی مغازه ها
 • واحدهای تلفن همراه
 • استادیوم ها/امکانات ورزشی
 • فرودگاه ها، ایستگاه های قطار و ایستگاه های اتوبوس
 • جاذبه های عمومی
 • علائم دفتر سفارشی
 • تابلو راهنمای خرید
 • نمایش های تجاری
 • تبلیغات املاک
 • تبلیغات فروشگاه خرده فروشی
 • بنرهای تجار

سفارش چاپ فلکسی

کیفیت تابلوهای تبلیغاتی شما به طراح و نصب کننده ای بستگی دارد که برای ارائه این سیستم انعطاف پذیر به شما کمک می کند. در صورت ایده آل، اگر می خواهید جذاب ترین بنر فلکسی با دوام را داشته باشید، باید نصب کننده علائم را پیدا کنید که دارای شرایط زیر است:

 • آن ها باید توانایی چاپ جلد های دیجیتالی با کیفیت بالا را داشته باشند.
 • آن ها باید دارای سابقه ایمنی بی عیب و نقص باشند.
 • آن ها باید نیروی کار بیمه شده داشته باشند.
 • آن ها باید توانایی ایجاد انواع مختلف بنر فلکسی را داشته باشند.
 • آن ها باید تجربه زیادی در طراحی و نصب این علائم داشته باشند (این بدان معناست که آن ها باید بتوانند مجموعه کاری گسترده ای را در اختیار شما قرار دهند)
دکمه بازگشت به بالا