مجله اجتماعیکسب و کار ایرانی

دیدن تصاویر دوربین مداربسته روی گوشی موبایل

اهمیت نصب دوربین مداربسته در حال حاضر بر هیچ‌کس پوشیده نیست. انتظار ما از نصب دوربین، قابلیت استناد به تصاویر استخراج‌شدة آن است. یعنی بتوانیم دیدن تصاویر دوربین مداربسته روی گوشی موبایل را ببینیم. حال اگر ما بتوانیم روی گوشی موبایل یا لپ‌تاپ تصاویر دوربین مداربسته را در هر نقطه‌ای که در دنیا هستیم، ببینم، انتقال تصویر انجام داده‌ایم.

دو روش رایج انتقال تصویر عبارت‌اند از:

  1. انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش P2P
  2. انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش IP STATIC

هرکدام از دو روش بالا خود به دو روش زیر انجام‌پذیرند:

  1. انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل
  2. انتقال تصویر دوربین مداربسته روی سیستم کامپیوتر

دو روش رایج انتقال تصاویر برای دیدن تصاویر دوربین مداربسته روی گوشی موبایل

1- انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش P2P

در این روش معمولاً شرکت‌های تولیدکننده دوربین‌های مداربسته سرورهایی برای انتقال تصویر محصولات خود ایجاد نموده تا کاربران آن‌ها بتوانند به‌راحتی با نصب نرم‌افزار مربوطه تصاویر دوربین‌های خود را روی کامپیوتر یا موبایل خود ببینند. فرضا در شرکت پویش رایان داتیس با محصول ایرانی برایتون، تمامی تصاویر از طریق سرورهای داخل کشور مدیریت می شوند. پس بحث تحریم ها و سرعت پایین اینترنت و یا قطعی آن تاثیری بر این P2P ندارد.

آموزش ویدیویی انتقال تصویر P2P برایتون

 

2- انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش IP STATIC

در این روش با استفاده از یک ای پی ثابت (تغییر نکند) دسترسی به تصاویر دوربین‌های مداربسته را از طریق پورت خواصی روی بستر اینترنت به موبایل یا کامپیوتر خود می‌دهید. در این روش ابتدا شما از طریق ISP خود یعنی از جایی که اینترنت را خریداری کرده اید، باید درخواست آی پی استاتیک را بدهید. این درخواست برای شما بصورت سالیانه یا ماهیانه هزینه ای در بر دارد. در صورت اتمام حجم اینترنت نیز، باید شما درخواست افزایش حجم دهید.

نحوه انتقال تصویر دوربین‌های مداربسته روی موبایل به روش p2p

برای انتقال تصویر به روش P2P یا فضای ابری همان‌طور که قبلاً نیز گفته شد به ای پی استاتیک نیازی نیست و فقط کافی است تا بارکد سریال دستگاه ضبط کننده را از طریق نرم‌افزار مربوطه اسکن کنید.

برای برقراری اتصال p2p دستگاه‌های برایتون مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. در ابتدا کابل لن از مودم به دستگاه وصل کنید تا دی وی ار به شبکه جهانی اینترنت متصل شود.
  2. سپس کابل تصویر دستگاه را به مانیتور متصل کنید و با کلیک راست روی صفحه وارد تنظیمات Main menu یا منوی اصلی شوید.
  3. در این منو بعد ازا انتخاب گزینه SET، از سمت راست صفحه وارد گزینه Network شوید و پس از آن از بالای صفحه باز شده سربرگ P2P را انتخاب کنید.
  4. پس از ورود به تنظیمات انتقال تصویر به گزینه Status نگاه کنید. درصورتی‌که گزینه Connected را مشاهده کردید به معنای اتصال دستگاه به اینترنت است.
  5. در صفحه جدید سه QR Code مختلف را مشاهده می‌کنید. دو کد سمت چپ، برای دانلود اپلیکیشن است و کد سمت راست کد اختصاصی انتقال تصویر P2P است. در این مرحله با اسکن کد مربوط به گوشی خودتان، نرم‌افزار مربوط را دانلود کنید و وارد اپ شوید.
  6. پس از ورد به اپلیکیشن روی گوشی خود مراحل ثبت‌نام را طی کنید. بعد از آن روی گزینه Devices زده و بعد از لمس علامت + در گوشه سمت راست بالای صفحه و اسکن QR Code مخصوص، اتصال بین دستگاه و دوربین برقرار می‌شود. توجه داشته باشید که در این مرحله تعریف یک پسورد جدید برای نرم‌افزار ضروری است.

آموزش ویدیویی انتقال تصویر دوربین وای فای بیسیم

 

کار انتقال تصاویر دوربین مداربسته برایتون برای دیدن تصاویر دوربین مداربسته روی گوشی موبایل

به همین راحتی قابل انجام است. شما می‌توانید در اپلیکیشن مخصوص برایتون BRITON CCTV PRO، نوع کیفیت تصویر را مشخص کنید تا با هر اینترنتی بتوانید تصاویر را دریافت کنید.

ختم کلام

ما در شرکت پویش رایان داتیس بعنوان بزرگترین تولید کننده محصولات نظارت تصویری ودوربین مداربسته، مفتخر هستیم تا برای اولین بار تمامی سرورهای انتقال تصویر را در داخل کشور راه اندازی کنیم. تا امنیت اطلاعات شما و دسترسی به آن، آسانتر شود. با ما از طریق وب سایت به آدرس www.datisint.com و شماره تماس 02174856 آماده مشاوره به شما در این زمینه هستیم.

دکمه بازگشت به بالا