مجله اجتماعیکسب و کار ایرانی

گچبری قاب دیواری و نکاتی که دیگران به شما نمی گویند

نکات، معرفی و قیمت بهترین طرح ها برای کار با قاب گچی دیوار و سقف

در پروژه های امروزی یکی از گزینه های مورد استفاده برای دکوراسیون داخلی گچ تزئینی روی دیوار و سقف و طرح های قاب گچبری است.

گچ در بهترین حالت سطوح را سخت و بادوام می کند. در غیر این صورت باعث زیبایی در فضای داخلی می شود.

مونتاژ خوب و حرفه ای قاب گچی گچبری به عوامل مختلفی بستگی دارد. یک نصاب خوب نیز شرایط را برای رنگ آمیزی خوب فراهم می کند.

رنگ مناسب را برای رنگ آمیزی قاب دیوار و سقف انتخاب کنید.

در یک خانه جدید یا بازسازی می توانید قاب هایی اضافه کنید و در اینجا چند طرح آماده گچ آورده شده است.

در اینجا چند طرح زیبا برای پیش ساخته های قاب بندی دیوار و سقف و انواع گچبری آورده شده است. این طرح ها در سبک های مدرن و کلاسیک باروک نیز موجود هستند.

گچبری قاب بندی

معماری سنتی گذشته و معماری معاصر آثار هنری و خلاقیت های بسیاری را تولید کرده است که نیازمند مهارت های خاص و ابزارهای خاص مانند قاب دیواری، قاب کاغذ دیواری، قاب آینه و به ویژه قاب دیواری است. مورد استقبال بسیاری از معماران و طراحان و همچنین بسیاری از مشتریان و خانواده ها قرار گرفته است.

قاب بندی

واژه ای است که در زمینه های مختلفی مانند دکوراسیون داخلی، معماری و حتی عکاسی کاربرد دارد.

اما در این مقاله موضوع اصلی قاب بندی دیوار می باشد که می خواهیم آن را به شما معرفی کنیم که یکی از خدمات اصلی بالاترین مجموعه هنری می باشد.

پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

قاب سازی یا قاب بندی دیوار

لامپ و وسایل دیوار و آینه کاری یکی از 50 ایده برتر دکوراسیون داخلی و یکی از راه های لوکس و جذاب کردن فضای داخلی منزل شماست.

اندازه و مساحت قاب روی دیوار به ارتفاع خانه و اتاق بستگی دارد.

یعنی اگر ارتفاع سقف کم است بهتر است از یک حاشیه ساده روی دیوار با حاشیه عمودی با المان های کم روی دیوار استفاده کنید تا جلوه ای وسیع تر و زیباتر به دیوار اتاق بدهد.

اگر ارتفاع سقف بیشتر بود، بهتر است قاب را در بالا با ارتفاع بیشتر و به صورت متقارن با قاب پایین با ارتفاع کمتر طراحی کنید، سپس از ابزار تخته‌ای طرح‌دار یا مستقیم به صورت افقی در طول نوار میانی استفاده کنید. دیوار زیبایی بیشتر باعث می شود که دیوار در برابر برخورد با مبلمان کمتر انعطاف پذیر باشد.

قاب بندی در گچبری یکی از بهترین ایده ها در دکوراسیون داخلی است. سال هاست که به صورت لوکس در پروژه های مختلف خانه اجرا می شود و تغییرات زیادی را ایجاد کرده است.این نوع روتختی با توجه به ارتفاع سقف به روش های مختلفی بر روی دیوار نصب می شود.

در نهایت برای لبه پایینی دیوار از پایه ای با ارتفاع مناسب استفاده می شود.

پس از استفاده از این خدمات، نوبت به گرفتن نقاشی هنری می رسد که می توانید آن را نیز به نقاشان حرفه ای از بهترین مجموعه های هنری بسپارید تا جلوه مورد نظر خود را مشاهده کنند.

انواع قاب بندی دیوار

قاب بندی سرویسی است که بر روی دیوار قسمت های مختلف خانه مانند دیوار پذیرایی، اتاق خواب و … در سبک ها، مدل ها و طرح های مختلف مطابق با سلیقه و نظر مشتریان انجام می شود که دارای 3 سبک زیر:

    قاب های دیواری کلاسیک

    قاب های دیواری نئوکلاسیک

    قاب دیواری مدرن

قاب دیوار

ایجاد قاب دیواری در اتاق نشیمن یا اتاق خواب می تواند راهی برای لذت بردن همه از زیبایی و جذابیت باشد و همچنین این قاب ها دیوار را بلندتر نشان می دهند.

فریم ها را می توان به هر شکلی و در هر قسمتی از دیوار مانند بالای تخت یا هر جای دیگری استفاده کرد.

از قاب های MDF مستطیلی 4 تا 6 اینچی در یک شبکه استفاده کنید و سپس همه چیز را به رنگ تیره بپوشانید.

قاب هایی هم از گچ و هم از چوب با هر رنگ، طرح و شکلی می توان از قسمت های مختلف دیوار روی دیوار ایجاد کرد و ترکیبی منحصر به فرد ایجاد کرد.

نکات قاب بندی دیوارها

از این خدمات می توان برای طراحی داخلی و زیباسازی داخلی منزل استفاده کرد، چرا که دارای طرح ها و مدل های متنوعی است که با هر نوع سلیقه ای سازگاری کامل دارد و می توان گفت این خدمات پرطرفدار است.

طراحی و قاب بندی دیوارها یکی از بهترین راهکارها برای زیباسازی فضاهای مسکونی، اداری و تجاری می باشد. اجرای دکور با استفاده از نقاشی، نقاشی دیواری، پتینه، ملحفه، کاغذ دیواری و … و ترکیب آنها فضای طراحی و طراحی را مجلل تر می کند.

همیشه لازم نیست از راه های گران قیمت و بسیار شلوغ برای ایجاد یک محیط منحصر به فرد استفاده کنید، اما راه های ساده اما بسیار شیکی مانند حاشیه وجود دارد که می تواند فضا را دلپذیر کند.

تنها نکته مهم این است که ابعاد و اندازه این کار باید متناسب با اندازه دیوار و سقف باشد تا نه خیلی بزرگ باشد و نه خیلی کوچک، زیرا بعد از مدتی می تواند طاقت فرسا باشد.

یک چراغ دیواری زیبا به رنگ سرخابی برای اتاق دخترانه مناسب است. در دنیای دختران، همه عناصر تزئینی باید زیبا و ظریف باشند. من این دیوار تزئینی پر از حس دخترانه را دوست دارم!

کاربردهای قاب دیوار عبارتند از:

 • قاب بندی دیوارهای پذیرایی، غذاخوری و هال
 • مرز فضاهای زندگی
 • قاب دیوار رومی
 • قاب بندی دیوارهای فضاهای اداری و تجاری
 • قاب بندی دیوارهای لابی
 • قاب بندی دیوار مغازه ها و بوتیک ها

قاب بندی دیوار با چوب

همانطور که گفته شد فریم های دیواری در سبک ها، طرح ها، مدل ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند که یکی از آنها قاب دیواری چوبی است که معمولا برای خانه هایی با طراحی داخلی کلاسیک استفاده می شود که بسیار شیک و مجلل است.

قاب بندی دیوار با گچ

علاوه بر موارد گفته شده، یکی دیگر از سبک ها و مدل های قاب بندی، گچ کاری دیوارها با گچ است که برای خانه هایی با سبک دکوراسیون مدرن یا ساده استفاده می شود که زیبایی خاصی نیز دارد.

این سبک می تواند ساده باشد یا دارای انواع الگوها، مدل ها و رنگ ها باشد.

قاب بندی دیوار پشت تلویزیون

یکی از مهم ترین مواردی که می توانید در خانه خود در نظر بگیرید، قاب بندی دیوارها است. دیوار پشت تلویزیون است. چه نوع تلویزیونی را می خواهید روی دیوار نصب کنید; میز تلویزیون شما چیست; انواع مدل های قاب مدرن با هنر عالی، در رنگ های جذاب، دیوار تلویزیون را مدرن و شیک می کند.

قاب گچی روی دیوار

اسکلت گچی روی دیوار هم برای پذیرایی و هم برای اتاق استفاده می شود که مهمترین مدل های آن به شرح زیر قابل تعویض می باشد:

 • یک ردیفی
 • مستطیل های مجزا
 • مستطیل های یکسان
 • مستطیل های در هم تنیده

ایجاد قاب بندی روی دیوار

قاب بندی یک راه عالی برای ترکیب بافت و جذابیت در یک اتاق بدون افزودن رنگ هایی است که دوست ندارید.

قاب های عمودی در این فضا باعث می شود که فضا بلندتر به نظر برسد.

با اشکال بازی کنید. می توانید دیوارهای قاب بندی شده را متناسب با فضا و محل کار و اتاق خود طراحی کنید.

ماهرانه عمل کن! ایجاد جذابیت معماری بر روی یک دیوار مستقیم از قاب های ام دی اف مستطیلی به ضخامت 4 تا 6 اینچ به صورت شبکه ای استفاده کنید، سپس همه چیز را با رنگ تیره بپوشانید.

دیوارها در قاب های چوبی در یک سالن مجلل معمولا از قاب های چوبی براق و تیره برای غنی سازی و تزئین فضای داخلی استفاده می شود.

رنگ های گرم، دیوارهای قاب چوبی و صندلی های چرمی ترکیبی منحصر به فرد ایجاد می کنند.پروفیل های این هنر معمولا از پلاستیک، پلی اورتان یا پلی استایرن ساخته می شوند و همه اینها بر قیمت و کیفیت کار تاثیر می گذارد.

قاب بندی دیوارها علاوه بر اینکه زیبایی و ظاهر محل مورد نظر را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، اکثر ایرادات، مشکلات و خرابی های دیوار را نیز برطرف می کند.

یک تکنیک جامع برای منحرف کردن تمرکز از یک مسیر خاص و تمرکز بر روی یک نقطه خاص. روش کار به این صورت است که از چندین قاب استفاده کنید و آنها را با رنگ های متضاد رنگ آمیزی کنید یا با کاغذ دیواری هایی با طرح های مختلف تزئین کنید.

قاب بندی دیوار مدرن

این سبک برش بیشتر از خطوط مستقیم و مستقیم استفاده می کند. استفاده از گل تاج و دانه کنجد عملی نیست. در واقع قاب ها مستقیم و بدون گل هستند. این مدل از لامپ اگرچه ساده است اما زیبایی محبوب تری دارد.

وسایل دیواری یا ستونی مدرن یکی از سبک های پرطرفدار در این زمینه است که امروزه به خوبی شناخته شده است و بسیاری از افراد علاوه بر تغییر در طراحی داخلی منزل خود از این خدمات استفاده می کنند.

در پذیرایی های مدرن می توان از نورگیرهای زیبا و ساده استفاده کرد که محیط اطراف آن تنها با یک ردیف قاب تزئین شده است. البته اگر نوع ساختار ساده باشد، قاب های چند ردیفه نیز برای طرح های پذیرایی مدرن ایده آل هستند.

قاب بندی دیوار کلاسیک

در گذشته های نه چندان دور که اکثر خانه ها دارای دکور کلاسیک بودند از خدمات قاب بندی دیوار یا ستون کلاسیک استفاده می شد که خدمات تخصصی در این زمینه می باشد.

اما هر چه طراحی قاب آراسته تر باشد، کلاسیک تر است. در این سبک از گل های بزرگ و کوچک به عنوان گل تاج در بالای قاب و یا گل کنجدی در 4 گوشه قاب استفاده می شود.

برای ساخت یک دیوار کلاسیک، باید:

    از رنگ طلایی استفاده کنید.

    از رنگ سفید با جزئیات استفاده کنید.

    به کنگره های مبلمان خود نیز توجه کنید.

لطفا قبل از قاب کردن دیوار از گچبری استفاده کنید

مجموعه Top Art با بیش از 15 سال تجربه پیشنهاد می کند قبل از ایجاد یک قاب، از فیلم پیش ساخته گچبری، سقف سنتی گچبری یا فیلم سقف نقره ای استفاده کنید تا ظاهری شیک تر به سقف ببخشید.

پیش ساخته های گچبری دارای مزایای زیر هستند:

    ارائه شده در طرح های مختلف

    مونتاژ فوق العاده آسان و سریع، برش و مونتاژ آسان و سریع (با چسب یا میخ مخصوص)

    امکان انتقال تجهیزات ساختمانی از قبیل کابل، لوله، کاندوئیت و …

    بدون ترک، درز، نشست و اکسیداسیون

    نورپردازی فوق سریع پلاستیکی و اکریلیک و قابل رنگ آمیزی

    نصب حتی در زمانی که ساختمان در حال بهره برداری است

    به رطوبت و هیچ حشره ای نفوذ نکنید

    زیست محیطی

    سبک و حمل آسان

    استحکام بالا، عمر طولانی و دوام بالا

    قابل نصب بر روی تمامی سطوح گچ، سیمان، سنگ، کاشی، فلز، چوب، کابینت، مبلمان، سقف کاذب و ..

    مناسب برای بازسازی و تغییر دکوراسیون

    رنگ پذیری بالا با انواع رنگ های ساختمانی و پتینه

    مقاوم در برابر رطوبت، قالب و محیط های اسیدی و قلیایی

گچبری قاب بندی

فیکسچر گچبری می تواند زیبایی و هماهنگی دیوارها و سقف ها را افزایش دهد و همچنین ایجاد حاشیه های گچی زیبایی منحصر به فرد و چشمگیری ایجاد می کند که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند.

قاب دیواری گچبری مزایای زیادی دارد که می تواند محیطی منحصر به فرد ایجاد کند و همچنین اجرای آن آسان و معقول است که طرفداران و مشتریان زیادی پیدا کرده و محبوب شده است.

قاب های گچبری نیز طرح ها و مدل های مختلفی دارند و هرکسی با هر سلیقه ای می تواند از آن ها در منزل خود استفاده کند.

قاب دیوار چگونه ساخته می شود؟

برای ایجاد محیطی منحصر به فرد در خانه یا محل کارتان، گاهی اوقات راه حل ها و ایده های ساده بهترین و زیباترین گزینه هستند.

طراحان داخلی طرح ها و ایده های زیادی برای ایجاد یک طراحی داخلی شیک برای محیط مورد نظر دارند، به عنوان مثال برای برخی از ساختمان ها چون فضای کافی وجود ندارد، بهترین گزینه این است که فقط از گچبری سنتی و دستی استفاده کنید و در صورت استفاده از طرح های دیگر و ایده ها. زیبایی این مکان می تواند کمتر باشد.

در حال حاضر یکی از تکنیک های دکوراسیون داخلی منازل یا محل کار، قاب دیواری است که هم به شیوه سنتی و قدیمی و هم به صورت مدرن و جدید ایجاد می شود.

هنگام ایجاد این هنر دیواری برای دکوراسیون داخلی مراقب باشید که تعادل، فاصله و تعداد قاب ها را از دست ندهید، بنابراین قبل از هر کاری لطفا ابعاد دیوار، اندازه قاب، تعداد قاب ها و فاصله بین آنها را اندازه بگیرید. روی یک تکه کاغذ برای ایجاد یک کار بسیار تمیز.همچنین پیشنهاد می کنیم برای اتاق های کوچک از این خدمات استفاده نکنید.

قاب ها برای چیست؟

 • قاب بندی دیوارهای پذیرایی و پذیرایی
 • دیوار محل زندگی
 • دیوار رومی
 • یک دیوار فضای اداری و تجاری
 • دیوار در سالن
 • دیوارهای تمام اتاق های بزرگ خانه یا محل کار شما
 • دیوارهای یک بوتیک یا فروشگاه

انواع مدل قاب دیواری

 • صحافی طرح دار و ساده
 • گوشه ها و گوشه های طرح دار
 • فتیله پلی اورتان
 • مونتاژ
 • گوشه تزئینی یا ساده
 • تخته دامن پلی اورتان
 • قاب گوشه گل
 • سر تاج

قاب بندی دیوارهای پذیرایی

حتما شما هم نمونه هایی از مدل حاشیه دیواری را در صفحات مختلف و یا در اینستاگرام دیده اید که بیشتر آنها معمولا برای مهمانی های خانگی در نظر گرفته شده اند.

پذیرایی یکی از مهم ترین قسمت های خانه است که خانواده ها تمایل دارند از بهترین خدمات و مدل های آن قسمت بهره مند شوند.

دیوار طراحی شده با گچبری اخیراً به طور گسترده در ساخت و سازهای مسکونی مورد استفاده قرار گرفته است. مونتاژ دیوار پارتیشن گچی و قاب بندی دیوار پذیرایی زمان زیادی نمی برد، اما داشتن یک ابزار ساخت و ساز خوب یک دست نیاز به کمی مهارت ساخت ندارد و مطلوب است.

قاب پذیرایی یکی از مورد علاقه ترین گروه های هنری پیشرو است که معمولا در انواع سبک های قاب بندی دیواری کلاسیک و نئوکلاسیک و همچنین قاب دیواری مدرن استفاده می شود و دارای الگوها و مدل های متنوعی است که باعث محبوبیت آن در بین عمومی.

یکی از پیشنهادات این خدمات تخصصی این است که می توانید از ورق های طلا یا نقره برای جذابیت بیشتر طرح استفاده کنید.

نورگیر دیواری اتاق نشیمن به عنوان یکی از 70 ایده برتر در دکوراسیون داخلی شناخته می شود و بیش از 100 سال است که در سبک های سنتی، کلاسیک و مدرن برای افراد و خانه های مختلف اجرا می شود.

قاب‌بندی دیوار پذیرایی عمدتاً در مکان‌هایی با سطح رد بالا استفاده می‌شود که در آن محیط سخت صدا ضروری است، مانند تئاتر، سالن کنسرت، موزه، کتابخانه، سالن، گالری، خانه حراج، سالن بدنسازی، سالن سخنرانی، سالن چند منظوره، لابی هتل، بیمارستان، مرکز خرید، اتاق تمرین پیانو، اتاق کنفرانس، استودیو، اتاق ضبط، اتاق KTV، بار، کارگاه صنعتی، اتاق ماشین و غیره.

برای انتخاب رنگ مناسب پیشنهاد می کنیم به سایر مبلمان و طراحی داخلی منزل خود توجه کنید و بهترین و مناسب ترین رنگ را انتخاب کنید.

قاب بندی دیوارهای اتاق خواب

قاب دیوار اتاق خواب یکی از بهترین و ایده آل ترین طرح ها برای استفاده در کنار تابلوهای نقاشی یا حتی عکس های خانوادگی و ایجاد ظاهری رمانتیک در اتاق شماست.

استفاده از این تکنیک در صورتی که بخواهید از وسایل تزئینی دیگر مانند نقاشی، آینه، نقاشی دیواری، پتینه و حتی کاغذ دیواری استفاده کنید، آن را مجلل تر و موثرتر می کند.

اندازه قاب ها به ارتفاع و عرض دیوار بستگی دارد. چیدمان و تعداد آنها به سلیقه مشتری و سطح کار تنظیم می شود.

هرچه ارتفاع سقف کوتاهتر باشد یا فضای خانه کوچکتر باشد، بهتر است از قاب بندی مدرن و طراحی ساده استفاده کنید. زیرا حاشیه باریک عمودی فضا را بزرگتر و زیباتر نشان می دهد.

استفاده از طرح های شلوغ و وسایل پهن با تزیینات زیاد برای فضاهای کوچک مناسب نیست و باعث خستگی چشم و شلوغی محیط اطراف می شود.

قاب دیوار اتاق خواب معمولاً در موارد زیر استفاده می شود:

 • بالای تخت
 • عکس عروسی گرد
 • تلویزیون گرد

گچبری قاب دیواری

در معماری مدرن امروزی، با تلفیق ابزارهای جدید معماری با سبک طراحی کلاسیک، معماران و طراحان از قاب بندی دیوار، قاب کاغذ دیواری و قاب آینه ای به ویژه قاب بندی دیوارهای پذیرایی استقبال کرده اند. در عکس زیر کاربرد ابزار قاب دیواری گچبری را در طراحی مدرن مشاهده می کنید. ابزار Top Art Frame گچبری یک راه بسیار ساده و آسان برای اجرای چنین ایده هایی است.

آموزش قاب بندی دیوار

اسکلت دیواری یک سرویس تخصصی و حرفه ای است که نیاز به تجربه، مهارت و ابزار تخصصی دارد.

بسیاری از افراد به دلیل علاقه ای که به این شغل دارند تحصیل کامل را انتخاب می کنند.مجموعه هنری بزرگ علاوه بر آموزش گچبری آموزش فول فریم ورک را با قیمت مناسب نیز ارائه می دهد.

قیمت قاب دیواری

همانطور که می دانید خدماتی مانند آینه کاری، گچبری، قاب بندی و … قیمت خاصی ندارند و نمی توان با دادن قیمت های اشتباه گول کاربران را خورد.

قیمت خدمات نورپرداز به عناصری مانند طرح و مدل انتخابی، محوطه طراحی، سایر خدمات تزئینی مانند ورق طلا و نقره و همچنین محل طراحی بستگی دارد که باعث کاهش یا افزایش قیمت سرویس می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا