مجله عمومیکسب و کار ایرانی

کلاس آموزش طراحی وبسایت مشهد

چرا باید طراحی سایت را یاد بگیریم؟

یادگیری طراحی سایت در دنیای امروز به یکی از پرطرفدار ترین مشاغل در دنیا مبدل شده است. چرا که طراحی سایت مشهد و داشتن یک وب سایت قدرتمند با ظاهری حرفه ای برای هر کسی که به دنبال یک کسب و کار جدید است، ضروری است. به عنوان یک کسب و کار جدید می توانید برند خود را بسازید و با یک سایت یا وبلاگ خود را معرفی کنید. به عنوان یک صاحب مشاغل، داشتن یک وب سایت مدرن بسیار اهمیت دارد اگر می خواهید رقابت خود را ادامه دهید و از سایر رقبا متمایز شوید.

البته تعداد زیادی از طراحان وب حرفه ای وجود دارند که می توانید برای کمک در زمینه نیاز های طراحی وب سایت استخدام کنید. با این حال، یک گزینه حتی بهتر در دنیای امروز این است که خودتان طراحی وب را یاد بگیرید. دوره ها و منابع بسیاری در زمینه یادگیری طراحی سایت وجود دارد که می توانید برای این کار استفاده کنید و اگر یاد بگیرید چگونه وب سایت خود را طراحی کنید، می توانید از بسیاری از مزایای آن بهره ببرید.

چرا طراحی وب سایت مهم است؟

امروزه مهم ترین جنبه حضور تجاری دیجیتال موفق، طراحی وب است. این بدان معنی است که افراد باید همیشه سعی کنند بهترین سبک های وب سایت را که برای مشاغل آنها مناسب است، پیدا کنند. اگرچه افراد زیادی هستند که می توانند وب سایت ایجاد کنند، اما یک وب سایت طراحی شده که ظاهری صیقلی و کاربردی داشته باشد به یک فرد ماهر نیاز دارد.

وقتی به طراحی مجدد یا اولیه وب سایت خود می پردازید، ممکن است از اهمیت طراحی وب سایت تعجب کنید. اینکه یادگیری طراحی سایت می تواند چه تاثیری بر مخاطب و تجارت شما داشته باشد؟ در اینجا چند دلیل مهم که باعث می شود طراحی وب سایت برای یک تجارت خوب اهمیت داشته باشد را بازگو می کنیم.

– طراحی وب اولین برداشت مخاطبان را تعیین می کند.

اولین برداشت مخاطبان از تجارت شما زمانی است که از سایت شما بازدید می کنند. آنها در عرض چند ثانیه در مورد تجارت شما قضاوت می کنند و شما می خواهید در این چند ثانیه اول تاثیر مثبتی بر ذهن مخاطبان خود بگذارید. شما باید طراحی سایت خود را به عنوان چهره دیجیتالی تجارت خود در نظر بگیرید.

اگر طراحی سایت شما مخاطب را به خود جذب نکند یا منسوخ به نظر برسد، مخاطبان شما بلافاصله تصور منفی از تجارت شما خواهند داشت. یادگیری طراحی سایت از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بر نحوه درک مخاطب از برند شما تاثیر می گذارد. یک طراحی سایت خوب توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ مشهد به شما کمک می کند تا از رقبای خود پیشی بگیرید.

– یک وب سایت خوب، تعداد مشتریان را افزایش می دهد.

زمانی که یک کسب و کار اینترنتی یا حتی حضوری وب سایت مناسبی داشته باشد می توان انتظار داشت که نرخ افزایش مشتریان و تبدیل مخاطبان به مشتریان این شرکت افزایش پیدا خواهد کرد. اگر به دنبال دلیل این موضوع هستید، باید دقت داشته باشید که اگر شما وب سایت مناسبی ارائه کنید کاربران شما بدون گیج شدن مستقیماً به آنچه به دنبالش هستند خواهند رسید و اینگونه مخاطبان و بازدید کنندگان تمایل بیشتری به وب سایت شما نشان خواهند داد.

وب سایت شما مانند یک نماینده خدمات مشتری عمل می کند. اگر سایت شما روشن، مدرن و جذاب باشد، کاربران در صفحه شما استقبال بیشتری خواهند نمود. با این کار شما این احساس را در آنها ایجاد خواهید کرد که با روی گشاده از افراد جدیدی که از وب سایت شما بازدید می کنند، استقبال می کنید.

– یک وب سایت پاسخگو به کسب و کار در دستیابی به مشتری بیشتر کمک می کند.

طبق تحقیق اخیر مرکز تحقیقات پیو، مشخص شد که کاربران بسیاری از تلفن های همراه خود برای تجارت استفاده می کنند. این بدان معناست که مشاغل باید با ایجاد وب سایت هایی که می توانند مشتریانی را که از کامپیوتر خود دور هستند، با استفاده از یادگیری طراحی سایت به سمت خود سوق داده و این مجموعه جدید مشتریان را به خود جذب کنند.

اگر وب سایت شما از نظر ظاهری دارای ویژگی های منحصر به فرد و زیبایی نباشد و حتی برای موبایل سازگاری مناسبی نیز نداشته باشد در نتیجه شما مخاطبان خود را از دست خواهید داد، این موضوع باعث می شود که از اعتبار سایت شما نیز کاسته شود.

مزایای یادگیری طراحی سایت

وقتی نوبت به بازار کار می رسد، طراحان وب تقریبا در هر صنعت قابل تصوری تقاضای زیادی دارند. به این دلیل که فارغ از صنعت، یک شرکت برای موفقیت در این روزها باید حضور آنلاین داشته باشد.

یادگیری طراحی سایت به شما مهارت های لازم برای ایجاد وب سایت های پاسخگو برای کارفرما و یا مشتری مستقل خود را می دهد و یادگیری این مهارت ها از مدارس با کیفیت برای طراحی وب می تواند شما را از سایر افراد در بازار کار طراحی وب متمایز کند.

در بسیاری از موارد، شرکت های بزرگ ترجیح می دهند طراحان وب داخلی را استخدام کنند تا در مشاغل طراحی وب در محل کار کنند.

این امر به آنها امکان دسترسی تمام وقت به کارمندی را می دهد که قادر به ساخت سایت های دستی است. اگر می خواهید از این حرفه طراحی وب سایت مطمئن شوید، باید بدانید که فناوری وب در حال حاضر چگونه جهان را شکل می دهد.

مطمئنا، می توانید اصول استفاده از وردپرس و سایر الگوها را برای ایجاد سایت های جذاب برای کارفرما یا مشتریان یادگیری طراحی سایت را خود به خود بیاموزید. اما، اگر می خواهید در کارهایی که انجام می دهید زیرکی داشته باشید و از حرفه طراحی وب مطمئن شوید، بهترین شرط شما حضور در یک دوره آموزشی با کیفیت است که در زمینه آموزش و یادگیری طراحی سایت تخصص دارد.

یادگیری نحوه ایجاد وب سایت ها، صفحات، برنامه ها و غیره کاربرپسند یکی از چشم انداز های مهم آموزش امروزی است.

طراحی وب با هوش مصنوعی، هنر، جدیدترین داده ها در مورد چگونگی درک مردم از این یا آن نوع تجسم نوع و بصری اطلاعات ظاهر می شود. یادگیری طراحی سایت مهم است، اما خود طراحی وب نیز برای یادگیری مهم است. بنابراین، اگر شخصی مایل به ادامه کار یا تحصیلات خود در مقاطع بالاتر باشد، این مبحث پایه خوبی برای پیشرفت است.

با یادگیری طراحی سایت از دوره های آموزشی با کیفیت و تخصصی آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون برای طراحی وب سایت، می توانید به روش های اساسی ایجاد صفحات وب دسترسی پیدا کنید. هر دوره به شما کمک می کند دانش فنی و ابزار لازم برای ایجاد سایت های با کیفیت را کسب کنید.

با گذشت زمان، شما درک بهتری از عناصر هنری و مکانیکی طراحی وب سایت امروزی پیدا خواهید کرد. دوره های آموزشی آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون این امکان را برای شما ایجاد می کند تا با ساختاری واضح و تمیز و ناوبری موثر، سایت هایی با کاربرد آسان ایجاد کنید. چند دلیل عمده برای یادگیری طراحی سایت عبارتند از:

– یک مهارتی بیاموزید که با آن درآمد کسب کنید.

حقیقت این است که طراحان سایت می توانند درآمد زیادی کسب کنند. می خواهید به دنبال شروع یک کار جدید باشید، کسب و کار خود را شروع کنید یا به سادگی کمی درآمد کسب کنید، یادگیری طراحی سایت می تواند به شما کمک کند تا درآمد پرسودی در این زمینه کسب کنید.

هنگام انتخاب مسیر شغلی یا تغییر مسیر به سمت دیگر، حقوق تنها عامل مهم انتخاب نیست. اما نمی توان اهمیت آن را غیرقابل انکار در نظر گرفت. حقوق توسعه دهندگان وب قطعا ارزان نیست. در یک گزارش های موجود در مجلات خارجی، این شغل را به یکی از پردرآمدترین مشاغل موجود در بازار تبدیل کرده است.

– در هزینه های بازاریابی صرفه جویی کنید.

در دنیای امروز، بیشتر از نیمی از جمعیت آنلاین هستند. اینترنت به یکی از مکان های کلیدی تبدیل می شود که در آن می توانید محصولات زیادی را بفروشید یا به جمعیت زیادی خدمات ارائه دهید.

همانطور که گفته شد، تقریبا تمام مشاغل در عصر حاضر به یک سایت نیاز دارند. با توجه به رشد اینترنت، یادگیری طراحی و توسعه وب یکی از مهارت هایی می شود که می خواهد تجارت خود را به صورت آنلاین اداره کند و از آن سود کسب کند. بنابراین HTML، CSS و Javascript به نوعی زبان برنامه در صحنه برنامه نویسی تبدیل شده اند.

شما می توانید هزینه های زیادی را صرف استخدام یک متخصص طراحی وب کنید تا سایت های خود را برای شما طراحی و نگهداری کند یا اینکه خودتان یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید. تسلط بر خودتان می تواند به مرور زمان در هزینه های کسب و کار آنلاین شما صرفه جویی کند.

– طراحی وب، فناوری همیشه مورد تقاضا

در همه حال، زمانی که فناوری و ابزارهای جدیدی وارد بازار می شوند، فناوری های قدیمی از رونق می افتند. تنها فقط تعداد کمی فناوری وجود دارد که برای همیشه در صنعت و بازار باقی می مانند. یکی از آنها طراحی وب سایت و توسعه به دلیل رشد تجارت آنلاین است.

امروزه تقریبا همه چیز در اینترنت یافت می شود. پاسخ به سوال اینکه آیا معنی دارند یا نه، فروشگاه آنلاین، دوره ها و آموزش های آنلاین، سرگرمی های آنلاین مانند فیلم ها و بازی ها و حتی دوست یابی آنلاین در اینترنت وجود دارد. با افزایش محبوبیت و تقاضای فناوری این نسل در سطح جهانی، نیاز افراد با مهارت برنامه نویسی نیز افزایش می یابد.

بنابراین، یادگیری طراحی سایت و توسعه وب برای ماندن در مسابقه تجارت الکترونیک بسیار مهم و حیاتی می باشد و اگر کسی از این موضوع آگاه باشد، می تواند در صنعت دیجیتال حرفه ای عالی داشته باشد.

همچنین مهارت و استعداد طراحان وب همیشه در تقاضا دارند تا در ایجاد منابع اینترنتی با کیفیت به کارآفرینان و مدیران سایت کمک کنند. کلاس های طراحی وب به دانشجویان این امکان را می دهد که نه تنها در تهیه وب سایت بلکه در فعالیت های فرعی دیگر نیز فعالیت داشته باشد.

به عنوان مثال، می توان به یک توسعه دهنده بازی یا یک متخصص محتوای وب، طراح گرافیک، متخصص بهینه سازی موتور جستجو، بازاریاب یا هنرمند تولید تبدیل شد.

– شما می توانید رئیس خود باشید.

برای مهارت ها و کد های خود، نیازی نیست فقط به یک شرکت وابسته باشید. شما می توانید یک توسعه دهنده مستقل باشید، جایی که می توانید با برنامه کاری انعطاف پذیر برای کارفرمایان مختلف کار کنید. چون شما یک طراح و توسعه دهنده مستقل هستید، مجبور نیستید بسیاری از مراحل رسمی اداری را طی کنید و حق انتخاب بسیاری دارید که در چه زمینه ای و در چه ساعات اداری از برنامه خود مشغول به فعالیت شوید.

– شما می توانید از راه دور کار کنید.

یکی از مزایای طراحی و توسعه دهنده وب این است که آیا شما به عنوان مستقل کار می کنید یا در یک شرکت کار می کنید، به شرط داشتن لپ تاپ و اتصال به اینترنت، می توانید کار را از هر جایی انجام دهید و محدود به زمان و مکان خاصی نیستید. اگر یک رعد و برق یا طوفان برف در جریان است، شما می توانید در حالی که به راحتی در خانه خود هستید، بدون دغدغه فعالیت های خود را انجام دهید.

– شما می توانید یک تجربه جالب و سرگرم کننده داشته باشید.

برنامه نویسی مانند جادو در رایانه ها، وب سایت ها و نرم افزار است. می توانید متن ها را ظاهر یا ناپدید کنید، یک دکمه قابل کلیک ایجاد کنید و حتی تصاویر را به هر کجا که می خواهید روی صفحه بکشید. همه اینها بستگی به این دارد که شما می خواهید یک نرم افزار یا یک وب سایت کار کند.

اما جادوی رایانه ها تنها چیزی نیست که طراحی و توسعه وب را به یک کار سرگرم کننده و مهیج تبدیل می کند. این تصور وجود دارد که شما در حال ایجاد چیزی هستید تا زندگی مردم را آسان تر و لذت بخش تر کند.

بسته به اینکه در چه زمینه ای کار می کنید، چه یک وب سایت برای بیمارستان، یک مدرسه یا یک کسب و کار ایجاد کنید، این کار را برای کاربران آسان تر می کنید.

شما به آنها کمک می کنید تا بلافاصله یک بیمارستان یا پزشک مورد نظر خود را پیدا کنند یا با آنها تماس بگیرند، به دانشجویان اجازه می دهید بدون هیچ زحمتی به نمرات خود دسترسی پیدا کنند و یا به یک شرکت تازه کار کمک می کنید تا رشد کند، در حالی که از هیجان برنامه نویسی لذت می برید چیزی در زندگی دیگران کمک می کنید.

– خلاقیت خود را بهبود ببخشید.

همانطور که قبلا ذکر شد، طراحی بخشی از شغل یک توسعه دهنده وب بوده و خلاقیت یک مهارت حیاتی برای توسعه وب است. شما باید خلاقیت خود را شکل دهید و ایده های مختلفی ارائه دهید.

طراحی وب می تواند برای انواع خلاقیت عالی باشد زیرا به شما امکان می دهد مکان کسب و کار زیبا و کاربردی، با استفاده از رایانه خود تولید کنید. اگر به دنبال راهی برای استفاده از جنبه خلاقیت هنری خود هستید، طراحی وب یک روش عالی برای انجام آن است. در دنیای امروز، یادگیری نحوه طراحی وب سایت می تواند مهارت فوق العاده مفید و کاربردی باشد.

– به یک مسئله ساز بهتر تبدیل شوید.

حل مسئله یکی از مهم ترین مهارت هایی است که یک طراح و توسعه دهنده وب باید داشته باشد. همانطور که به منطق کد های خاص و اشکالات ظاهری فکر می کنید، ذهن شما را قوی تر می کند و طرز تفکر یا نحوه برخورد شما با انواع مختلف مشکلات پیچیده را بهبود می بخشد. شما محدودیت های خود را خواهید دانست و بیش از توانایی های خود و تقویت استعداد های ذاتی خود با چالش بیشتری روبرو خواهید شد.

تصمیم گیری برای انتخاب شغل همیشه یک تصمیم دشوار خواهد بود، به ویژه هنگامی که مطمئن نیستید پس از صرف وقت و هزینه برای یادگیری یک تجارت جدید، نتیجه آن چه خواهد بود. خوشبختانه، تقاضای زیاد، یادگیری آسان و تجربه سرگرم کننده یک طراحی و توسعه دهنده وب سایت همیشه یک گزینه عالی برای کسی است که آماده یک حرفه هیجان انگیز در کد نویسی است.

آیا مشارکت در روند های فناوری اطلاعات جالب نیست؟ آیا بخشی از رشد سریع فناوری سرگرمی محسوب نمی شود؟ این که آیا شما از قبل مهارت دارید اما قادر به به روز کردن آن نیستید یا حتی اگر اصلا سابقه برنامه ریزی ندارید، شروع به یادگیری برای پیوستن به سرگرمی برنامه نویسی هرگز دیر نیست!

جدا از مدرک های معتبر از آموزشگاه های طراحی و توسعه وب سایت، سایت های آموزش کدنویسی برای افرادی ایجاد می شود که اشتیاق شدید یا علاقه واقعی به یادگیری کدنویسی سایت دارند. با تجربه فشرده در این سایت ها، شما می آموزید که چگونه نه تنها با مربیان عالی، بلکه با افرادی که می توانید با آنها یاد بگیرید و همان هدف خود را داشته باشید، کد نویسی کنید.

دریافت آموزش ساختاری و هدفمند در زمینه یادگیری طراحی سایت راهی عالی برای بدست آوردن اطلاعات مضاعف است که برای شروع کار جدید طراحی وب خود به آن نیاز خواهید داشت.

ضمن اینکه این دوره آموزشی به صورت عملی و پروژه محور بوده و به شما مکانی برای تست و خطایابی کد های خود اختصاص می دهند و همچنین مکانی ایمن برای یادگیری نکات ضروری طراحی وب است. ضمن همکاری با اساتید مجرب و دانش آموزان همکار برای تکمیل مهارت های خود، مهارت های مختلفی را در یک محیط قابل اعتماد خواهید آموخت.

با پیشرفت در یادگیری طراحی سایت، آموزش شما نیز پیشرفت خواهد کرد. پس از یادگیری اصول اولیه طراحی وب، شما به تکنیک ها و مهارت های پیشرفته تری مانند کد HTML، jQuery و Cascading Style Sheet، معروف به CSS نیز تسلط خواهید یافت.

شما یاد خواهید گرفت که از طریق آموزش رسمی و تجربه عملی، وب سایت ها، صفحات وب و وبلاگ های خود را ایجاد کنید. هرچه بیشتر تمرین کنید، نکات جدیدی می آموزید و به این ترتیب تجربه های جدیدی را به نمونه کارهای خود اضافه خواهید نمود تا به کارفرمایان بالقوه و مشتریان مستقل نشان دهید.

شما می توانید پس از اتمام دوره یادگیری طراحی سایت و کسب نمره قبولی، در مجموعه آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون مشغول به فعالیت در زمینه شغلی طراح وب شوید.

این عنوان شغلی را می توان به دسته های مختلف تقسیم کرد. این عناوین تنها برخی از عناوین شغلی صنعت طراحی وب است که ممکن است پس از یادگیری طراحی وب سایت و شروع جستجوی شغل طراحی وب خود کشف کنید. این عناوین شغلی عبارتند از:

 • طراح وب
 • توسعه دهنده Front End
 • توسعه دهنده Back End
 • توسعه دهنده جاوا اسکریپت
 • مهندس جاوا اسکریپت
 • طراح بصری
 • طراح UI
 • طراح UX
 • طراح تعامل
 • کارگردان هنری
 • مدیر طراحی
 • توسعه دهنده وب
 • برنامه نویس وب
 • توسعه دهنده برنامه وب
 • توسعه دهنده Full Stack
 • استراتژیست محتوا
 • معمار اطلاعات

آیا برای شروع یادگیری طراحی سایت آماده هستید؟ آموزشگاه آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون یکی از برترین موسسه هایی است که هم توسعه وب و هم طراحی گرافیکی آن را ارائه می دهد، بنابراین می توانید در مدت زمان کوتاه یادگیری طراحی سایت را تکمیل کنید.

کلاس های آنلاین و حضوری آموزش تئوری و عملی را از طراحان وب تیم حرفه ای مجموعه آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون خواهید دید که به آینده شما در صنعت طراحی اهمیت می دهند. ما همه تلاش خود را انجام می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که دانشجویان ما بهترین فرصت های آموزش طراحی وب را دارند.

در این دوره های آموزشی شما مهارت های دنیای واقعی را که برای موفقیت در این تجارت نیاز دارید، کسب می کنید. یادگیری طراحی سایت از یک آموزشگاه با کیفیت بالا به شما انگیزه می دهد تا بتوانید در میان سایر متقاضیان کار و کارآفرینان، برجسته شوید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش و یادگیری طراحی سایت چه به صورت گرافیکی و چه به صورت توسعه وب به سایت آموزشگاه آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون مراجعه نموده یا با ما تماس حاصل نمایید. همین امروز یادگیری را شروع کنید فردا دیر است، چرا که یک روز از رقیبان خود جلو تر خواهید بود.

اهمیت آموزش طراحی وبسایت حرفه ای و مزایای آن از نگاهی دیگر

زمان‌های قدیم افراد برای اینکه محصولات خود را به فروش برسانند به مکان و فضایی نیاز داشتند تا محصولات خود را در آنجا به عرضه در بیاورند. برای مثال اگر کسی لباس فروشی را برای شغل خود انتخاب می‌کرد، باید یک مغازه به صورت اجاره در اختیار می‌گرفت تا بتواند لباس‌های خریداری شده را در آن مغازه به فروش برساند. این امر در تمامی مشاغل مانند فروش لوازم آرایشی، لوازم خانگی، سوپرمارکت، رستوران و غیره به یک نحو قابل اجرا بود و مشکلات و سختی‌های بسیاری را به همراه داشته است.

این نحوه کسب و کار یک عیب بزرگ داشت، آن هم محدود بودن مشتری نسبت به موقعیت مکانی مغازه بود؛ یعنی فقط افرادی که در نزدیکی مغازه سکونت داشتند و یا رهگذر بودند می‌توانستند از مغازه دیدن کنند. برای مثال اگر کسی در غرب تهران مغازه‌ای دایر می‌کرد هیچ موقع از شمال، شرق و جنوب تهران نمی‌توانست به خوبی مشتری جذب کند و این امر موجب کم شدن فروش و در نتیجه ضرر و زیان برای فروشنده می‌شد.

این موضوع در مورد کسانی که مشاغل خدماتی داشتند نیز صدق می‌کرد؛ به گونه‌ای که اگر کسی تعمیرگاه خودرو داشت، فقط می‌توانست به رهگذر و یا اهالی همان منطقه خدمت رسانی کند و از جذب مشتریان وسیع محروم می‌ماند. تمام این موارد ضرر و زیان‌هایی را به همراه داشته است و سبب شد که افراد به دنبال راه حلی برای برطرف کردن این مشکل بگردند.

جذب مشتری بیشتر، اولین مزیت داشتن یک وب سایت

پیشرفت تکنولوژی به صاحبان کسب و کار کمک بسیاری کرده تا بتوانند دایره‌ی مشتریان خود را گسترش دهند و کسب و کار خود را رونق بخشند. امروزه با داشتن یک سایت هر کسی در هر نقطه‌ای از کشور می‌تواند محصولات خود را برای دیگر افراد ساکن در دنیا به اشتراک بگذارد و از این طریق فروش خود را انجام دهد؛ توجه داشته باشید این شیوه حتی در بسیاری از مواقع، نیازی به داشتن مغازه نیز ندارد، چرا که فروش آنلاین از طریق سایت به صورت غیر حضوری صورت می‌گیرد و فرد می‌تواند محصول مورد نظر را به دست مشتری برساند.

همچنین کسانی که دارای مشاغل خدماتی هستند می‌توانند با کمک کسی که در حیطه طراحی سایت فعالیت می‌کند، یک سایت برای شغل خود طراحی کرده و از خدماتی که ارائه می‌کند در آن سایت تبلیغ کند تا مردم در سراسر کشور از آن خدمات مطلع شوند و به او مراجعه کنند. در کل پیشرفت تکنولوژی توانسته سبک کسب و کار را از شیوه‌ی قدیمی به شیوه‌ی آنلاین تغییر دهد و موجب رونق بیشتر کسب و کارها شود.

ایجاد مشاغل جدید

با ورود فروش آنلاین در ایران و استفاده از سایت‌ها و ایجاد کسب و کارهای غیر حضوری، شغل‌های جدیدی نیز ایجاد شدند. یکی از این شغل‌ها طراحی سایت است. افراد بسیاری به دنبال این هستند تا کسب و کار خود را آنلاین کنند و طبیعتا برای چنین هدفی به سایت نیاز دارند. از آنجایی که طراحی سایت یک کار تخصصی به شمار می‌رود پس هرکسی نمی‌تواند برای خود سایت طراحی کند و به کمک کسی نیاز دارد که دوره‌های آموزش طراحی وب‌سایت را گذرانده باشد و در طراحی وب با مشکل روبه‌رو نشوند.

از این رو کسانی که در حیطه‌ی طراحی سایت فعالیت می‌کنند، می‌توانند به طور چشمگیری از این کار کسب درآمد کنند، زیرا متقاضیان طراحی وب روز به روز در حال افزایش هستند و این شغل مختص تهران و یک شهر و یک محله نیست بلکه در کل کشور برای طراحی سایت نیاز به یک فرد متخصص دارند که بتواند در امر طراحی وب به صاحبان مشاغل کمک کند.

نیاز به آموزش طراحی سایت

در اینکه طراحی سایت شغلی پردرآمد و همراه با مشتریان فراوان است شکی نیست، ولیکن برای اینکه طراحی وب‌سایت با موفقیت انجام شود و بتوان در این شغل پیشرفت داشت و مشتریان زیادی جذب کرد باید ابتدا به تمامی مباحث مربوط به آن آگاهی داشت و دوره‌های آموزش طراحی سایت را گذراند، حال تمامی مواردی که برای طراحی سایت به آن نیاز دارید را بررسی می‌کنیم.

HTML چیست؟

اگر از علاقه‌مندان به طراحی سایت هستید، بدون شک واژه‌ی HTML را بارها شنیده اید و برایتان سوال پیش آمده که HTML چیست و چه کاربردی دارد؟ تصمیم داریم در ادامه‌ی متن شما را با یکی از مهمترین بخش‌های مربوط به طراحی سایت آشنا کنیم؛ بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا با این موضوع آشنا شوید.

اصلی‌ترین بخش در طراحی صفحات وب را می‌توان آموزش HTML5 در نظر گرفت، به طوری که اگر از HTML آگاهی نداشته باشید، عملا در طراحی وب با مشکل روبه‌رو خواهید شد؛ زیرا این زبان نشانه گذاری نقشه‌ی اصلی سایت محسوب شده و قدم اول در طراحی سایت به شمار می‌رود. Hyper Text Markup Language یا همان HTML کدی است که مرورگر آن را به رسمیت می‌شناسد، یعنی تمام کدهای سرور در نهایت باید به این کد برگردند.

HTML قسمت‌های مختلف یک سایت مانند عکس، متن، جدول و دیگر اجزای این‌چنینی را با استفاده از تگ از یکدیگر جدا می‌کند و شناساندن آن قسمت و طرز نمایش آن به مرورگر توسط همان تگ‌ها امکان پذیر است. گاهی در بین کسانی که طراحی سایت انجام می‌دهند این نظر وجود دارد که HTML یک زبان برنامه نویسی بوده، اما این نظر کاملا اشتباه است؛ چرا که اچ تی ام ال زبانی برای نشانه گذاری متن بوده و با استفاده از این زبان اطلاعات ساختاری منظم می‌گیرد و هرگز نمی‌تواند یک زبان باشد؛ چرا که هیچ یک از ویژگی و خصوصیت‌های زبان برنامه نویسی که شامل مواردی چون متغیرها، حلقه‌ها، شرط‌ها و … است را ندارد؛ بنابراین توضیحات نباید هیچ‌وقت HTML را یک زبان برای طراحی سایت در نظر گرفت.

همچنین دوستانی بر این باور هستند که از این زبان می‌توان برای صفحه آرایی استفاده کرد، باید بگوییم این‌چنین نیست زیرا این وظیفه بر عهده‌ی Css که در ادامه با آن آشنا می‌شویم بوده و کاربرد این دو در این مورد کاملا با هم متفاوت است. در آموزش طراحی سایت، HTML نقش بسزایی دارد ولی یادگیری آن به تنهایی به‌منزله‌ی اتمام کار نیست، بلکه زبان‌های مختلفی برای طراحی وب وجود دارد که در ادامه به بررسی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

تگ‌های HTML چیست؟

همانطور که مشاهده کردید، در قسمت قبل اشاره کردیم که HTML وظایف خود را بر اساس یک سری تگ انجام می‌دهند؛ این تگ‌ها در واقع یکسری کد مشخص است که به شما اجازه می‌دهد با استفاده از آن‌ها لینک، جدول، عکس، پاراگراف و … را بر روی سایت خود پیاده کنید.

چگونه می‌توان فایل‌های HTML را اجرا کرد؟

توجه داشته باشید که برای اجرای فایل‌های HTML به هیچ تکنولوژی و دانش خاصی نیاز ندارید و برای اجرا باید مرورگری را انتخاب کنید که از HTML پشتیبانی کند و باید گفت که تمام مرورگرها مانند کروم و فایرفاکس، همگی این پشتیبانی را دارند.

کاربرد CSS در طراحی سایت

Cascading Style Sheet مخفف CSS است که مانند HTML یکی از مهم ترین ابزارها برای طراحی سایت به شمار می‌رود. محتواهای نوشته شده با زبان اچ تی ام ال از طریق CSS جداسازی شده و رنگ، سایز، صفحه بندی و نوع فونت آن برای بهره بردن از سرعت بیشتر ویرایش می‌شود. پس به طور کلی می‌توان گفت دکوراسیون سایت بر عهده‌ی این ابزار یعنی CSS است.

در گذشته برای طراحی سایت فقط از Html استفاده می‌شده است و به همین خاطر اکثر سایت‌ها سرد و بی‌روح بود و نمی‌توانست کاربر را برای خرید و حتی ماندن در سایت و استفاده از مطالب جذب کند، رابطه‌ی بین این دو زبان را می‌توان این‌گونه مثال زد:

خانه‌ای که سکونت در آن وجود ندارد را تصور کنید، یک خانه که در جای خود ارزشمند است ولی کاملا بی‌روح و خالی از هرگونه لوازم است این نمونه Html و شرایطی که ایجاد می‌کند را برای شما مثال زد. حال تصور کنید این خانه را با مبلمان زیبا، پرده‌های خوش رنگ، تابلوهای جذاب و مواردی از این قبیل بچینید. این نمونه CSS را نشان می‌دهد. اکنون که شما با تفاوت این دو ابزار آشنا شدید، می‌توانید اهمیت هر یک به ویژه آموزش CSS3 را متوجه شوید.

از طرفی دیگر این وسایل های زیبا و جذاب بدون خانه، زیبایی آنچنانی ندارد و اصلا استفاده از آن بدون وجود خانه غیر ممکن است؛ بنابراین با توجه به این توضیحات و به طور کلی می‌توان گفت این دو زبان یعنی Html و CSS تکمیل کننده یکدیگر بوده و وجود هر دو برای داشتن یک سایت استاندارد از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه اطلاعات تکمیلی در رابطه با سی اس اس در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا به خوبی با آن آشنا شوید.

زیرمجموعه در Css

کدهایی که با Css نوشته می‌شود، به صورت کاملا منظم و به ترتیب از بالا به پایین (پیش فرض) بررسی شده و اجرا می‌شود؛ برای مثال اگر رنگ متن یک صفحه را از سفید به مشکی تبدیل کنید، تیترها و پاراگراف‌ها نیز از رنگ سفید به مشکی تغییر می‌کنند؛ پس باید به این نکته توجه نمود که با تغییر هر موردی که در راس باشد، زیرمجموعه‌ی آن نیز همانند تغییری که در راس صورت گرفت تغییر خواهد کرد.

تاثیر Css در سئو

یکی از مواردی که در طراحی وب‌سایت برای گوگل جهت رتبه‌بندی سایت‌ها بسیار حائز اهمیت بوده، سرعت سایت و کیفیت کدها است. اگر سرعت بارگذاری سایت کم باشد و زمان زیادی برای بالا آمدن سایت صرف شود، باعث می‌شود تا گوگل سایت شما را کمتر به جستجو کنندگان پیشنهاد کند که این امر سبب کاهش بازدید و در نتیجه کاهش درآمد شما از سایت می‌شود.

CSS کیفیت کدها را در حالت مطلوب حفظ کرده و از طرف دیگر سبب بیشتر شدن سرعت بارگذاری می‌شود؛ از این رو می‌توان گفت استفاده از این زبان برای سئو و گرفتن رتبه‌ی مطلوبی از گوگل باعث پیشرفت سایت می‌شود، بنابراین اگر شما به دنبال آن هستید که رتبه سایت خود را ارتقا دهید، باید به این بخش توجه کامل داشته باشید و تمام تغییرات سایت را با اصول پیش ببرید.

نوشتن کدهای CSS

برای خلق کدهای CSS و وصل کردن آن‌ها به Html از 3 روش اتصال داخلی، اتصال خارجی و اتصال درون خطی می‌توان استفاده کرد که به طور مختصر در این قسمت به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.در اتصال خارجی تگ‌هایی در صفحه سایت وجود دارد با زبان  CSS نوشته شده است، سایت از صفحه‌های فراوانی تشکیل شده که بهترین راه برای تغییر ظاهر وب این نوع اتصال بوده، قابل ذکر است تگ‌ها در اتصال خارجی به صورت <link> نمایش داده می‌شوند. در اتصال داخلی همه چیز مشابه اتصال خارجی بوده و تفاوت آن چنانی وجود ندارد؛ تنها تغییر این اتصال با اتصال خارجی نوع تگ است که در اتصال داخلی به صورت <style> نمایش داده می‌شود.

برای استفاده از روش اتصال درون خطی، ابتدا باید قسمتی که می‌خواهید متصل کنید را تحت عنوان style در اول آن قرار دهید. سپس رنگ، متن یا خاصیت موردنظر را به آن اضافه کنید. کسانی که طراحی وب انجام می‌دهند با این اتصال میانه‌ی خوبی ندارند، زیرا برای تغییر هر قسمتی باید به صورت جداگانه تغییر را انجام بدهند و دیگر از آن خاصیت زیرمجموعه در Css نمی‌توان استفاده نمود. این امر در کنار وقت گیر بودن دقت کار را نیز کاهش می‌دهد و ممکن است در قسمتی اشتباهی رخ دهد.

جاوا اسکریپت (Javascript)

جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی است که بیشتر برای برنامه‌های مبتنی بر وب و مرورگرها استفاده می‌شود؛ همچنین بعد از اینکه ساختار و محتوای سایت توسط CSS و Html مشخص شد، آموزش جاوا اسکریپت عمل صفحه‌ها را کنترل و بررسی می‌کند، جاوا جزو محبوب ترین زبان‌های برنامه نویسی محسوب شده و از آن اپلیکیشن های موبایل نیز بهره می‌برند.

دلیل این محبوبیت قابلیت‌های جذاب این زبان است؛ به گونه‌ای که با استفاده از جاوا اسکریپت می‌توان به راحتی فایل‌های صوتی تصویری و فایل‌های انیمیشن را به روی سایت بارگذاری کرد، همچنین این زبان به جذاب کردن صفحات سایت کمک بسزایی کرده، به طوری که می‌توان برای محصولات خود بر روی سایت تایمر تخفیفی گذاشت و یا رنگ سایت را به صورت لحظه‌ای و با حرکت موشواره تغییر داد.

Js که مخفف جاوا اسکریپت است این توانایی را دارد تا فرم‌های ارسالی اعتبارسنجی را بررسی کرده و در صورت تایید، آن را به سرور ارسال کند. با این عمل ورود اطلاعات غلط به سرور کنترل شده و ترافیک کاهش پیدا می‌کند.

Java script در نوشتن و خواندن اطلاعات مورد نیاز مرورگر روی صفحه‌ی بازدیدکننده با مشکلی روبه‌رو نمی‌شود که به این عمل Cookie گفته می‌شود. با استفاده از جاوا اسکریپت می‌توان برنامه‌هایی برای وب، موبایل و دسکتاپ ساخت و با بهره‌گیری از فریم ورک بازی‌های رایانه‌ای که تحت وب هستند، آن‌ها را توسعه داد. در ضمن یادگیری زبان جاوا اسکریپت نسبت به زبان‌های دیگر بسیار آسان تر بوده و این امر کار را برای طراحی سایت دلنشین می‌کند.

کد جاوا اسکریپت در کجا قرار می‌گیرد؟

یکی از جاهایی که کد جاوا اسکریپت در آن نوشته می‌شود Head صفحه است. ضمنا باید به این نکته توجه داشت که بین دستورات ابتدایی و انتهایی کد تگ <script> قرار می‌گیرد. همچنین باید سایر اسکریپت‌ها را به این اسکریپت ارجاع داد، زیرا اسکریپت در Head در همان لحظه عملی و اجرا نمی‌شود.

اگر می‌خواهید اسکریپت به سرعت اجرا شود، باید آن را در قسمت Body بارگذاری کنید، زیرا با لود کردن صفحه شاهد اجرای آن خواهید بود ولیکن به نوع اسکریپت نیز باید توجه داشته باشید، معمولا اسکریپت‌های آماری و اطلاعاتی در این قسمت از سایت قرار می‌گیرند، همچنین می‌توانید این کدها را در یک سند Html فعال نمایید.

تا اینجا با کلیت کاربردها و قابلیت‌های جاوا اسکریپت آشنا شده اید ولیکن زبان‌های دیگری وجود دارد که برای طراحی وب مورد استفاده قرار می‌گیرد، در این قسمت به انواع آن‌ها و همچنین کاربردهای آن‌ها می‌پردازیم.

آشنایی با JQuery

یکی دیگر از فریم ورک هایی که می‌توان برای جاوا اسکریپت در نظر گرفت، جی کوئری (JQuery) است؛ در واقع می‌توان گفت آموزش جی کوئری به طراح وب کمک می‌کند تا طراحی سایت با جاوا اسکریپت را به راحتی انجام دهد. توجه داشته باشید که برای آموزش جی کوئری، به یک سری پیش نیازها نیاز دارید که این پیش نیازها را می‌توان HTML، CSS و JavaScript دانست؛ بنابراین اگر شما یکباره طراحی سایت را از JQuery شروع کرده اید، بهتر است پیش از شروع محتواهای نام برده شده را آموزش ببینید.

جی کوئری را می‌توان یک کتابخانه سبک برای جاوا اسکریپت در نظر گرفت که امکان انجام امور طراحی سایت را برای شما راحت و کم حجم تر می‌کند. به طور مثال اگر قرار است شما در جاوا چندین خط برای یک بخش کد نویسی کنید، با جی کوئری می‌توانید این کد را در یک خط کوتاه انجام دهید.

از دیگر مزیت و ویژگی‌هایی که برای این ابزار در نظر گرفته شده است، می‌توان به ساده سازی بسیاری از دستورهای جاوا اسکریپت اشاره کرد. از مواردی که با استفاده از این ابزار ساده می‌شود، می‌توان به AJAX و DOM اشاره کرد. در واقع می‌توان گفت شما با استفاده از کتابخانه JQuery توانایی انجام امور گوناگونی را خواهید داشت که این امور شامل مواردی چون ایجاد افکت‌های مختلف و انیمیشن، تغییر و دست‌کاری در CSS، تغییر و دست‌کاری در DOM و AJAX و … است.

منبع:

https://mrseo1.ir/

عناوین مطلب بستن
دکمه بازگشت به بالا