مجله اجتماعیکسب و کار ایرانی

هنگام خرید ابزار تراشکاری و خرید الماس تراشکاری به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

چگونه برای خرید الماس ماشینکاری ( الماس تراشکاری ) مورد نیاز خود را انتخاب کنیم ؟

اینسرت ها یا الماس تراشکاری ابزار قابل تعویض برای تراشکاری هستند. بخاطر دقت عالی و طول عمر زیاد و عدم نیاز به تیز کاری دقیق و با زاویه . امروز کاربرد زیادی در ضمینه ماشینکاری دارند.پس قبل از خرید اینسرت تراشکاری به این مطلب توجه کنید. از انجا که با یک پیچ به هلدر وصل میشوند . باز و بسته کردنشان ساده و راحت است.بخاطر استفاده مکرر در صنعت در آلیاژها و برندهای متفاوتی تولید میشوند. خرید الماس تراشکاری  ها ویژگی های مشترکی دارند.مانند آلیاژ و گرید و شکل شان و برای فلزات مختلف همچون استیل و فولاد .آلمنیوم و چدن کاربرد دارند.که ما در ابزار شریف abzarsharif با توجه به نیاز مصرف کننده انواع گوناگونی را ارائه میدهیم.

چگونه برای خرید مته سوراخکاری مورد نیاز خود را انتخاب کنیم ؟

خرید مته کبالت / خرید مته

 مته برای سوراخکاری از ساده ترین و در دسترس ترین ابزار هاست که به سه بخش خرید مته   آهنی و خرید مته کبالت و مته های تمام الماس یا مته کارباید و مته های کبالت دار که در واقع همان مته های آهنی هستند با آلیاژ کبالت. این نوع مته ها بعلت وجود کبالت در آلیاژ خود برندگی و براده برداری بیشتری نسبت به سایرمته ها دارند.اما بعلت وجود ماده کبالت نسبت به مته های آهنی شکننده تر هستند.برای سوراخ کاری وبراده برداری فلزات سخت بکار میروند.و مقاومت بیشتری در برابر دما نسبت به سایر آلیاژها دارند.ما در ابزار شریف سعی بر آن داریم تا بهترین نوع مته ها و مته مرغک ها را در سایز های متفاوت ارایه دهیم.

برای خرید قلاویز مارپیچ/خرید قلاویز مستقیم / خرید قلاویز سه مرحله ای چگونه انتخاب کنیم ؟

 انتخاب قلاویزماشینی  یا قلاویز سه مرحله ای

قلاویز ابزاری است مناسب برای ایجاد رزوه متناسب داخل مهره یا سوراخ .قلاویز ها انواع مختلفی دارند. ماشینی یا سه مرحله ای .در قلاویز ماشینی هم شاهد دو نوع قلاویز ماشینی مستقیم و مارپیچ هستیم.که قلاویز مارپیچ برای سوراخ های بن بست مناسب تر است . زیرا بخاطر فرم هندسی خاص خود براده حاصل از روزه زنی را بطرف بیرون هدایت کرده . و مانع از جمع شدن براده و قفل کردن قلاویز که در نتیجه منجر به شکسته شدن قلاویز میشود .قلاویز های دستی یا قلاویز سه مرحله برای زدن رزوه توسط کاربر با استفاده از قلاویز گردان میباشد. که رزوه مورد نظر را در سه مرحله ایجاد میکند.برای خرید قلاویز که انواع آن در ابزارشریف abzarsharif  موجود است.

خرید فرز انگشتی کارباید یا خرید فرز انگشتی ؟

هنگام کار با قطعه کار ها گاها با مواردی روبرو میشویم. که ابزار ها و انگشتی های معمولی و حتی کبالتدار جوابگوی کار ما نیستند.و کیفیت لازم را ندارد.این اتفاق بیشتر اوقاتی اتفاق میفتد. که با فلزاتی از جنس سخت و مقاوم در برابر سایش برخورد میکنیم. یا مدت زمان استفاده از ابزار برشی زیاد است. و ابزار تحمل بالا رفتن دمای حاصل از براده برداری را ندارد.  در این حالت فرز انگشتی های کارباید یا انگشتی های تمام الماس جوابگوی کارما هستند.این ابزار ها بخاطر میزان سختی و مقاومت بالا در برابر دما بسیار کار آمد و برنده هستند.

این فرز انگشتی های تمام الماس که به انها انگشتی تنگستن یا انگشتی کارباید نیز گفته میشوند. در رنگ های مختلفی به بازار ارایه میشوند. اما مهمترین معیار برای انتخاب انگشتی مناسب ملاک قرار دادن میزان مقاومت آنهاست. که در سه نوع 45 و 55 و 65 راکول تولید میگردند. که هرچه میزان راکول بیشتر قدرت برندگی و مقاومت بیشتری دارند. همچنین برخی دارای روکش طلایی تیتانیوم هم میباشند.که باعث مقاومت بیشتر مقابل دمای حاصل از براده برداری میگردد.ابزارشریف وارد کننده انواع فرز انگشتی های کارباید از ترکیه بنا به نیاز مصرف کننده میباشد.

برای خرید کولیس و ابزارهای اندازه گیری / خرید کولیس دیجیتال / خرید کولیس ساعتی چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

کولیس از جمله ابزار اندازه گیری دقیق است. که در صنعت ماشین ابزار و برش کاری نقش پررنگی دارد.کولیس ها به سه دسته تقسیم میشوند.ورنیه .ساعتی و دیجیتال که نسبت به کارایی و مکان انجام کار انتخاب میشوند. کولیس های دیجیتال نسبت به سایر انواع کولیس از دقت بسیار بالای برخوردار هستند.وظرافت بیشتری نیز دارند که باعث دقت در نگهداری و مراقبت از آن میباشد.

در مقابل کولیس ورنیه با دقتی معادل 0.2 میلی متر در صنایع و کار های روزمره کارایی بیشتری دارند.این دسته از کولیس ها در مقابل ضربه و افتادن از ارتفاع مقاومت بیشتری داشته و مقرون بصرفه تر هستند. کولیس های ساعتی درا کثر صنایع کاربرد دارند. خوانایی بسیار عالی و راحتی دارند و استفاده از آن راحت است و تخصصی نیاز ندارد.در مقابل به علت وجود چرخ دنده های ریز ساعتی به مرور زمان و در اثر نفوذ گرد و غبار و ریزگردهای صنعتی ازدقت و کارایی آنها کاسته میشود.مجموعه ابزار شریف پیشرو در ارائه خدمات و مشاوره و تامین ابزار آلات ماشینکاری با استاندارد های جهانی از برند های متفاوت میباشد.

خرید اینترنتی

بعد از اینکه با معیار های انتخاب ابزار مورد نیاز آشنا شدید . حالا لازم دارید که به یک فروشگاه انلاین معتبر و قابل اعتماد بروید . تا خرید خود را راحت و سریع انجام بدهید . فروشگاه ابزار شریف آماده تامین نیاز شما مصرف کننده عزیز است تا سفارش های شما را به هر جایی ایران بصورت رایگان و در اسرع وقت ارسال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا