کسب و کار ایرانیمجله عمومی

میلگرد کدام کارخانه بهتر است؟

کدام میلگرد بهترین در ایران است؟

میلگرد و تیر آهن 20 از جمله مقاطعی است که در بازار داخلی و خارجی با تنوع بالایی تولید می‌شود. شناخت برترین میلگردها می‌تواند به دریافت نتیجه بهتر در زمان ساخت و ساز کمک کند. تمام میلگردهایی که در ایران تولید می‌شوند با توجه به کیفیت آنها قیمت گذاری می‌شوند به گونه ای که شما می‌توانید را در کارخانه، برای آج و گرید خاص به صورت روزانه بررسی کنید. اما کدام میلگرد بهترین در ایران است؟ چطور این محصول را بشناسیم و آن را انتخاب کنیم؟ اگر می‌خواهید بهترین میلگرد ایران، بهترین جنس میلگرد و مناسب ترین میلگرد برای ساختمان سازی را بشناسید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین میلگرد مال کجاست؟

قبل از آنکه بخواهیم از بهترین نوع میلگرد در بازار صحبت کنیم مطلوب است که این محصول را بهتر بشناسیم. میلگرد یک مقطع فولادی است که برای جبران کمبود مقاومت کششی بتن در ساخت و ساز به کار برده می شود. این مقاطع فولادی با نام آرماتور نیز شناخته می‌شوند. میلگرد در انواع مختلف میلگرد ساده، میلگرد آجدار، آجدار پیچیده تولید می‌شود. هدف از اضافه کردن آج روی سطح میلگرد، افزایش درگیری مقاطع فولادی در بتن است.

این درگیری کمک می‌کند میلگرد بهتر در بتن گیر کرده و استحکام سازه را بالا ببرد. قطر استاندارد این محصول معمولا بین ۶ تا ۶۰ میلی متر است. این محصولات در قطرهای بین ۶ تا ۳۲ میلی متر  قابل دسترس است و برای قطرهای بزرگ تر باید سفارش داده شود. طول معمول ۱۲ متر بوده ولی برای قطرهای کمتر از ۱۰ میلی متر به صورت کلاف نیز تولید می شود.

این محصول در تقسیم بندی جهانی متفاوت است، در ژاپن که منطقه زلزله خیزی است از روش آلیاژی استفاده می کنند و در اروپا که احتمال زلزله کمتر است روش ترمکس برای تولید به کار می رود. در ایران به خاطر تنوع آب و هوا و شرایط متفاوت اقلیمی در جای جای کشور ترکیبی از استانداردهای جهانی استفاده می شود.

اینکه یک نوع میلگرد را به عنوان بهترین نوعِ بازار معرفی کنیم، ممکن نیست. چرا که این محصول انواع مختلفی داشته و استفاده از آن نیز بنا بر عواملی متفاوت است. نوع کاربرد، محل استفاده، منطقه جغرافیایی، بودجه اقتصادی  و… از جمله عواملی است که  بر انتخاب بهترین نوع تاثیر می گذارد و به طور قطع نمی توان یک نوع را همیشه بهترین دانست.

از جمله میلگردهای شناخته شده در بازار می توان به میلگرد کربن، اپوکسی، اروپایی، فولاد استنلس، گالوانیزه و فایبرگلاس اشاره کرد. روزانه در سایت و شبکه‌های اجتماعی مرکزآهن قرار داده می‌شود. این موضوع خرید را برای مشتریان ساده می‌کند. همچنین جهت اطلاع از و سایر کارخانجات می توانید با کارشناسان مرکزآهن تماس بگیرید.

به این محصول «نوار سیاه» یا «میلگرد سیاه» هم می گویند، به خاطر استحکام کششی خوبی که دارد جز مصرفی ترین محصولات بازار ایران محسوب می شود. نوار سیاه برای مناطق مرطوب و شرجی مناسب نیست چرا که دچار زنگ زدگی می شود و بعد از زنگ زدن موجب ترک خوردگی بتن اطرافش می شود و می شکند. در مناطق مرطوب بهتر است از میلگردهای گالوانیزه که نسبت به نوع سیاه در برابر رطوبت مقاوم تر است استفاده شود.

میلگرد اپوکسی در واقع نوار سیاه با روکش اپوکسی است. استحکام این آرماتور با نوار سیاه یکسان است ولی به دلیل استفاده از روکش اپوکسی، ۷۰ تا ۱۷۰۰ برابر نسبت به زنگ زدگی مقاوم تر است.

کشورهای اروپایی از نظر جغرافیایی جز مناطق امن محسوب می شوند (زلزله خیزی کمی دارند) به همین خاطر از روش ترمکس در تولیدات خود استفاده می کنند. یعنی اینکه پس از شکل‌گیری، محصول از لوله آب عبور می‌کند و سطح بیرونی به سرعت خنک می‌شود. در این حالت بخش بیرونی میلگرد مقاومت بیشتری از قسمت مرکزی خواهد داشت. معمولا این نوع محصول قیمت کمتری از نوع آلیاژی دارد.

درجه مقاومت در برابر زنگ زدگی میلگردهای گالوانیزه از روکش آپوکسی کمتر است ولی گالوانیزه در برابر آسیب پذیری بسیار مقاوم ترند، به همین خاطر نسبت به روکش اپوکسی با ارزش تر هستند. قیمت گالوانیزه حدود ۴۰ درصد از روکش اپوکسی گران تر است.

میلگردهای فایبرگلاس یکی از انواع کاربردی میلگرد برای تقویت بتن و سازه هستند. یکی از دلایلی که این میلگردها را به محصولی پرطرفدار تبدیل کرده است، خاصیت ضد زنگ آنهاست. البته توجه داشته باشید که به دلیل شباهت زیاد ترکیب استفاده شده در میلگرد فایبرگلاس با فیبر کربن، میلگردهای این جنس برای مکان‌هایی که نیاز به خم شدن وجود دارد استفاده نمی‌شود.

گرانترین گزینه برای تقویت بتن، میلگرد فولاد استنلس است که قیمت آن چند برابر آرماتور اپوکسی است. مقاومت زنگ زدگی فولاد استنلس ۱۵۰۰ برابر بیشتر از آرماتور سیاه است. معمولا از فولاد استنلس به جز شرایط خاص به دلیل قیمت زیاد کمتر استفاده می شود ولی از نظر کیفی، بهترین آرماتور برای اکثر پروژه ها است.

در کشور ایران کارخانه های مختلفی به تولید مقاطع فولادی به خصوص میلگرد دست زده‌اند، بهترین میلگردهای ایران در این کارخانه ها تولید می‌شود. در ادامه آنها را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

در حال حاضر در ایران بهترین تولید کننده این محصول، آهن آلات می باشد. کیفیت خوب ، این شرکت را جز بهترین برند در این عرصه در کشور قرار داده و به همین علت تولیدات ذوب آهن برای سایر کشورها نیز محبوب است و به علت استاندارد بالای محصولات، در صادرات نیز فعال است. شرکت ذوب آهن اصفهان توانسته گواهی نامه ای تحت عنوان سیستم های مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ در زمینه تولیدات شمش به دست آورد.

در مورد محصولات ذوب آهن باید بدانید که این شرکت مطابق با استانداردهای روسیه فولاد تولید می کند و به سه گروه تقسیم می شود که شامل فولاد A1 (صاف با مقاومت تسلیم2300  سانتی متر مربع و استحکام کششی آن ۳۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر)، فولاد A2 (آجدار با مقاومت تسلیم 3000 سانتی متر مربع و استحکام کششی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر) و فولاد A3 (با مقاومت تسلیم 4000 سانتی متر مربع و استحکام کششی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع) است. در ادامه می توانید تعدادی از محصولات میلگرد ذوب آهن  را مشاهده نمایید.

میلگرد A3 در ایران جز پرمصرف ترین هاست. این محصول از نظر شیوه تولید در دو دسته محصولات گرم نوردیده و سرد اصلاح شده تقسیم بندی می شوند. میلگردهایی که دارای درصد کربن بالاتری در ترکیبات شیمیایی خود باشند ترد و شکننده تر هستند و به همین دلیل عملیات زاویه سازی، تغییر شکل یا جوشکاری روی چنین محصولاتی ممکن است منجر به شکست شاخه شود.

کارخانه کویر کاشان نیز یکی دیگر از کارخانه های تولیدکننده این محصول با کیفیت مرغوب است که از مهمترین مزایای قابلیت جوشکاری و مقاومت زیاد است که نکته حائز اهمیت می باشد. این کارخانه هم جز بهترین تولیدکنندگان این محصول در ایران است.

این کارخانه به صورت آجدار از سایز ۸ تا ۳۲ به تولید این محصول مشغول است. فولاد تیکمه داش نیز از نظر کیفیت دارای چند گواهی نامه معتبر است.

شرکت فولاد قزوین تمرکز تولید خود را بروی میلگرد آجدار شاخه A2 و A3 از سایز ۸ تا ۲۰ قرار داده و در این امر موفق ظاهر شده است.

از دیگر تولیدکنندگان این محصول در ایران را می توان فولاد آذربایجان، شرکت نورد فولاد صنعتی و ساختمانی یزد، مجتمع فولاد پارس، ذوب آهن و نورد کرمان، ذوب و نورد خلیج فارس، ذوب آهن اردبیل، شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران و… نام برد.

برای اینکه بتوانید محصول مناسب خود را خرید تیرآهن کنید باید طریق محاسبه وزن میلگرد را بدانید. اشتباه خریدارانی که فقط به گفته فروشندگان اکتفا می کنند در مواقعی مشکل ساز می شود. بهترین و آسانترین راه برای محاسبه وزن، آن است که یک طول مشخص از محصول مورد نظر را از فروشنده بخواهید و با استفاده از یک ترازوی دیجیتال وزن آن را محاسبه کنید و سپس طول آن را با استفاده از متر اندازه بگیرید. سپس از طریق رابطه ذکر شده در مقاله محاسبه وزن میلگرد اقدام به محاسبه وزن آن بر حسب طول کنید.

 • شرکت روهینا دزفول خوزستان 

شرکت روهینا دزفول تولید کننده میلگردهای آج دار از نوع A3 و A4 است. محصولات این کارخانه با کیفیت بالایی تولید شده و برای استفاده در ساختمان سازی مناسب هستند. این کارخانه از سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرد. در ادامه می‌توانید چند نمونه از محصولات درجه یک این کارخانه را مشاهده کنید.

قبل از خرید میلگرد چه نکاتی را رعایت کنیم:

در زمان خرید میلگرد باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین محصول ممکن را خریداری کنید. در ادامه این موارد را با هم بررسی می‌کنیم.

 1. اولین نکته‌ای که باید در زمان خرید به آن توجه کنید، تحقیق در خصوص محصول مورد نیاز است. میلگرد و دیگر محصولات آهنی به وسیله کارخانه های مختلف (داخلی و خارجی) تولید می‌شوند. ویژگی، کیفیت و قیمت هر کارخانه با دیگری متفاوت است. پس تحقیق اولیه نه تنها به شما کمک می‌کند نیاز خود را به درستی شناسایی کنید بلکه برای برآورد هزینه‌ها و جلوگیری از ضرر مالی نیز بسیار مهم است.
 2. درخواست مشاوره و راهنمایی از مراکز معتبر را می‌توان به عنوان قدم دوم برای خرید و تهیه بهترین میلگرد نام برد. شرکت‌های معتبر بازرگانی آهن‌آلات به کمک کادر مجرب قادرند تمام سوالات شما را پاسخ داده و ابهامات موجود را از بین ببرند.
 3. شناسایی میزان بار مورد نیاز قبل از خرید میلگرد از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مواردی که ممکن است موجب نارضایتی خریداران شود، خرید بیش از اندازه محصول است. پس قبل از هر اقدامی میزان میلگرد مورد نظر خود را شناسایی کرده، تناژی که نیاز دارید، تعداد شاخه یا مقدار به کیلوگرم را بدست آورده و پس از آن برای خرید اقدام کنید.
 4. در زمان خرید مراقب افراد سودجو باشید. قبل از خرید هرگونه مقطع فولادی باید قیمت های ارائه شده توسط چندین شرکت معتبر را بررسی کنید. البته توجه داشته باشید که در بیشتر مواقع قیمت از کارخانه تا کارخانه متفاوت است، پس همیشه قیمت کارخانه را با خودش مقایسه کنید. از آنجایی که افراد سودجو در هر کسب و کاری وجود دارند، اطلاع نداشتن فرد از قیمت درست می‌تواند باعث ضررهای بسیار هنگفت شود.
 5. خرید خود را از مراکز بازرگانی با مجوزهای به روز و معتبر انجام دهید. قبل از تکمیل خرید و واریز وجه مجوزهای شرکت را برای افزایش اطمینان در زمان خرید بررسی کنید. مراکزی که اعتبار بالا دارند به طور حتم در تمام مراحل خرید راهنمای شما بوده و بهترین راه خرید را برای شما فراهم می‌کنند.
 6. دریافت پیش فاکتور را از یاد نبرید؛ برای اینکه در زمان خرید بتوانید تمام فاکتورهای قیمت را به طور کامل جلوی روی خود داشته باشید و هیچ گونه شک و شبهه‌ای در میان نباشد، حتما از شرکت بازرگانی پیش فاکتور خرید را درخواست کنید.
 7. قبل از اینکه هرگونه مبلغی واریز کنید، از کارشناس فروش تاییدیه دریافت کنید. دریافت تایید سفارش را می‌توانید از طریق ایمیل، تلگرام، فکس و … دریافت کرده و آن را به کارشناس فروش ارائه دهید. پس از اینکه سقارش شما توسط این فرد تایید شد، خرید مقاطع انجام خواهد شد.
 8. آدرس دریافت سفارش را دقیق به کارشناس فروش ارائه دهید. برای اینکه در زمان تحویل بار به مشکل برخورد نکنید حتما آدرس را به دقت بررسی کرده و پس از اعلام آن به کارشناس فروش از دریافت درست آن توسط وی اطمینان حاصل کنید.
 9. قبل از دریافت محموله پرداخت کامل را انجام ندهید. در زمان خرید مقاطع فولادی دقت داشته باشید که تسویه حساب را پس از دریافت و مشاهده محصول انجم دهید. این موضوع کمک می‌کند خرید بهتری داشته باشید. شرکت‌هایی وجود دارند که هزینه بار را به طور کامل قبل ار ارسال دریافت می‌کنند. این موضوع می‌تواند نگرانی بزرگی برای مشتری ایجاد کند. البته بیشتر شرکت‌های بازرگانی بدون دریافت پیش پرداخت خرید را عملی نخواهند کرد پس پرداخت درصدی از هزینه قبل از دریافت بار کاملا عادی است.
 10. قبل از تکمیل خرید حتما وزن بار خود را مورد بررسی قرار دهید. برای بررسی دقیق بهتر است پس از دریافت محموله، با استفاده از باسکول وزن کالا را با سفارش خود چک کنید. دلیل این بررسی این است که همیشه امکان خطا در زمان اندازه گیری وزن وجود دارد پس بهتر است شما این فاکتور را برای خرید خود بررسی کنید.

برترین تولیدکنندگان میلگرد ایران

در حال حاضر کارخانجات زیادی در ایران به تولید میلگرد مشغول می باشند و کیفیت میلگرد تولیدی آن ها نیز مطلوب است ولی در ادامه سعی داریم براساس برخی از پارامترها این کارخانجات را دسته بندی نماییم و لیست کارخانه های میلگرد ایران را به حضورتان برسانیم. در این تقسیم بندی علاوه بر کیفیت محصولات، رضایت مشتریان نیز لحاظ گردیده است.

 • شرکت ذوب آهن اصفهان
 • کارخانه فولاد کویر کاشان
 • مجتمع فولاد خراسان
 • کارخانه فولاد میانه
 • فولاد آناهیتا گیلان
 • مجتمع فولاد روهینا
 • شرکت فولاد کوثر اهواز
 • فولاد بافق یزد
 • فولاد ابرکوه یزد
 • مجتمع فولاد شاهین بناب

1- شرکت ذوب آهن اصفهان تولید کننده برتر ایران

میلگرد ذوب آهن اصفهان را می توان به شمار آورد. کیفیت بالای میلگردهای این مجموعه بر کسی پوشیده نیست و محصولات این کارخانه گزینه نخست برای تمامی خریداران آهن آلات می باشد. با این حال به دلیل بالا بودن قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان ممکن است برای برخی از پروژه ها گزینه مناسبی نباشد. این شرکت فعالیت خود را با ظرفیت 550 هزار تن در سال شروع نموده و تاکنون افتخارات زیادی را ثبت نموده است.

ذوب آهن برای اولین بار در ایران توانست موفق به دریافت گواهی نامه ای تحت عنوان استاندارد تولید با بالاترین سطح کیفی، گواهی نامه مطابقت میلگردهای BS 4449:2005 Grade B500B از شرکت انگلیسی UK CARES و گواهی نامه ای تحت عنوان سیستم های مدیریت کیفیت ایزو 9001 در زمینه تولیدات شمش شود. تعدادی از محصولات میلگرد ذوب آهن را می توانید در ادامه ببینید.

این گواهی نامه ها عاملی برای توسعه صادرات و نشان دهنده سطح کیفی محصولات تولید شده است. از دیگر افتخارات این شرکت ساخت محصولات آلیاژی شده و مقاوم به زلزله اعم از می باشد. ذوب آهن از نخستین تولیدکنندگان فولاد کشور با ظرفیت 3 میلیون و 600 هزار تن فولاد، تولیدکننده انواع مقاطع و محصولات فولادی با بهترین استاندارد و کیفیت و پیشرو در این حوزه است.

میلگرد این کارخانه به دو شکل ساده و آجدار و در دو نوع متفاوت دوکی و یکنواخت و بنابر استاندارد ملی به شماره 3132 تولید و روانه بازار مصرف می گردد. بر همین اساس می توان با اطمینان خاطر نسبت به خرید میلگرد از این مرکز اقدام کرد و بهترین میلگرد برای ساختمان سازی را انتخاب نمود.

2- کارخانه فولاد کویر کاشان

را می توان در رده دوم در لیست برترین میلگردهای کشور قرار دارد چرا که محصول تولیدی این کارخانه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و دارای قابلیت جوشکاری و مقاومت بسیار بالایی می باشد. کارخانه کویر کاشان که از سال 79 فعالیت خود را آغاز نموده در حال حاضر به یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان این محصول در کشور تبدیل گشته است.

میلگرد کویر کاشان علاوه بر مشخصات گفته شده دارای داکتیلیتی بسیار بالایی می باشد و در نتیجه از استحکام و قابلیت جوش پذیری بالایی نیز برخوردار است. این کارخانه همچنین قادر به تولید میلگرد A4 (آج 520) با قابلیت جوش پذیری و مشخصات مکانیکی مطلوب همراه با داکتیلیتی مناسب می باشد. علاوه بر سایزهای متداول، واحد تولیدی کویر کاشان اقدام به تولید این محصول در سایز 40 نموده است و از این طریق گام بزرگی در کاهش مصرف میلگرد در بتن برداشته است.

3- شرکت مجتمع فولاد خراسان

شرکت مجتمع فولاد خراسان را می توان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان میلگرد در کشور به شمار آورد. محصولات این شرکت که با نام در بازار شناخته شده است به عنوان یکی از باکیفیت ترین محصولات در بازار داخلی به شمار می رود. این شرکت هم اکنون با استفاده از کارشناسان متخصص و تکنولوژی های روز دنیا قادر به تولید انواع میلگرد، شمش فولادی، آهن اسفنجی و بریکت می باشد. میلگردهای تولیدی فولاد خراسان در سه نوع ساده، آجدار مارپیچ و آجدار جناقی و براساس استاندارد ملی شماره 3132 تولید می گردد. میلگردهای آجدار جناقی در این شرکت با استفاده از روش عملیات حرارتی کوئنچ تمپر تولید شده و خواص بسیار مطلوبی دارد.

4- فولاد آذربایجان میانه

شرکت فولاد آذربایجان میانه از سال 1379 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع میلگرد فولادی آغاز نمود و هم اکنون به یکی از بزرگ ترین واحدهای تولیدی این محصول تبدیل گردیده است. این کارخانه به دلیل نزدیکی به خط راه آهن سراسری و بهره بردن از جاده اختصاصی متصل به شبکه راه های بین المللی، به آسانی قابل حمل بوده و این مورد یکی از مزایای به شمار می رود.

از لحاظ کیفیت محصول تولیدی فولاد میانه را می توان در زمره محبوب ترین و باکیفیت ترین محصولات بازار داخلی به شمار آورد. فولاد آذربایجان با بهره گیری از مدل INQA توانسته دستاوردهای زیادی را در راستای افزایش کیفیت محصولات خود کسب نموده و از دیگر رقیبان پیشی یابد. میلگردهای آجدار میانه از سایز 10 تا 30 میلی متر و براساس استاندارد DIN488 و میلگردهای ساده از سایز 14 تا 50 میلی متر و براساس استاندارد DIN1013 تولید می گردند.

5- فولاد آناهیتا گیلان

در اواخر سال 1389 سهام این شرکت خریداری و بعد از تغییر ماهیت و کاربری با هدف تولید انواع میلگردهای ساختمانی سایز 8 تا 32 ثبت گردید. در اواسط سال 1390 مطالعات فنی مهندسی این شرکت آغاز و نهایتا ماشین آلات صنعتی متنوعی خریداری و توسط متخصصین داخلی راه اندازی شد.

این مجموعه با وجود موانع اقتصادی و تحریم های موجود در سال 1392 توانست تولیدات آزمایشی خود را آغاز کند. بعد از گذشت یک سال فعالیت رسمی مجموعه آغاز و ظرفیت تولید سالیانه آن 320 هزار تن در سال تخمین زده شد. از افتخارات این مجموعه در جهت تولید می توان به تولید محصولات منطبق با استاندارد 3132 ISIRI اشاره کرد.

میلگرد تولیدی شرکت آناهیتا در دو نوع A2 و A3 تولید شده و دارای ترکیب شیمیایی و مشخصات فیزیکی منطبق بر استاندارد ملی می باشد. این میلگرد بعد از تولید وارد واحد کنترل کیفی شده و بعد از تایید بسته بندی و روانه بازار مصرف می گردد.

6- مجتمع فولاد روهینا

در انواع مختلف ساده و آجدار و با کیفیت بالایی تولید و به بازار عرضه می گردد. میلگردهای آجدار این مجتمع از سایز 8 تا 40 میلی متر و کلاف های تولیدی در سایزهای 16-5 میلی متر تولید می گردند. کارخانه فولاد روهینا با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و کارشناسان مجرب، میلگردهای تولیدی خود را براساس استاندارد ملی ایران ASTM A615 3132 آمریکا تولید می نماید. تعدادی از محصولات کارخانه فولاد روهینا دزفول را در ادامه برای شما آورده ایم.

از ویژگی های مهم میلگرد روهینا می توان به استحکام بالای این محصول در کنار وزن سبک آن اشاره نمود. وزن سبک میلگردهای این مجتمع از لحاظ اقتصادی برای پروژه های ساختمانی حائز اهمیت می باشد. همچنین امکان تولید میلگردهای آجدار A4 نیز با استفاده از به روزترین تکنولوژی ها در مجتمع فولاد روهینا فراهم گردیده است.

7- نورد کوثر اهواز

میلگرد این کارخانه هم اکنون به یکی از باکیفیت ترین میلگردهای بازار تبدیل گشته و در لیست 10 میلگرد برتر تولید ایران قرار گرفته است. کارخانه نورد کوثر اهواز که فعالیت خود را از سال 1342 آغاز نموده است در زمینه تولید انواع میلگرد ساده، آجدار و نبشی های فولادی مشغول می باشد.

در سایزهای 40-14 میلی متر و مفتول این کارخانه در سایزهای 5.5 تا 12.5 میلی متر تولید و به بازار عرضه می گردد. نورد کوثر اهواز را می توان نحستین واحد نورد در ایران جهت تولید انواع میلگرد ساده و آجدار به شمار آورد که با ظرفیتی بالغ بر 1530000 تن در سال به تولید محصولات مختلف می پردازد.

8- مجتمع فولاد بافق

میلگردهای تولیدی مجتمع فولاد بافق از نوع A3 بوده و در سایزهای 8 تا 32 میلی متر تولید و به دست مشتری رسانده می شوند. این کارخانه دارای پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا بوده که در سال 94 و با ظرفیت تولید 550 هزار تن تاسیس گردیده و اکنون در صدر تولیدکنندگان میلگرد قرار دارد.

استفاده از تکنولوژی های به روز اروپا و رعایت کیفیت و ابعاد استاندارد و همچنین خواص مکانیکی میلگردهای تولیدی این مجتمع، آن را به یکی از محبوب ترین گزینه های خرید مشتریان تبدیل نموده است. این میلگردها در سایز 8 به صورت 4 شاخه، در سایز 10 به صورت 3 شاخه، در سایز 14 به صورت 2 شاخه و در سایزهای 16 تا 32 به صورت تک شاخه تولید می شوند.  را می توانید به صورت روزانه در سایت مرکزآهن مشاهده نمایید.

9- سرمد ابرکوه یزد

صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه یزد در سال 1391 در راستای تولید محصولات فولادی اعم از میلگرد آجدار در سایز 8 تا 32 میلی متر تاسیس گردید. ظرفیت تولید میلگرد این مجتمع فولادی 450 هزار تن در سال و ظرفیت تولید شمش فولادی 600 هزار تن در سال می باشد.  ضمن رعایت استاندارد ملی ایران به شماره 3132 و بهره گیری از متخصصان مجرب و استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، از مرغوبیت بالایی نیز برخوردار است.

10- مجتمع شاهین بناب

مجتمع فولاد شاهین بناب نیز یکی دیگر از تولیدکنندگان مطرح میلگرد در کشور بوده که فعالیت خود را از سال 81 آغاز نموده و اکنون محبوبیت بالایی را در میان مشتریان کسب نموده است. از شرکت های تابعه مجتمع شاهین بناب می توان به مجموعه صنعت شهریار، فولاد سهند و فولاد شهریار اشاره کرد. همچنین می توانید برای خرید هریک از برندهای ذکر شده با مراجعه به سایت مرکزآهن و جست و جوی محصول موردنظر خود پس از استعلام قیمت با انتخاب گزینه خرید سفارش خود را ثبت نمایید. کارشناسان مجموعه در اسرع وقت نسبت به پیگیری سفارش شما اقدام خواهند کرد.

تولید کنندگان میلگرد در ایران کدام هستند؟

شرکت ذوب آهن اصفهان، کارخانه فولاد کویر کاشان، مجتمع فولاد خراسان، کارخانه فولاد میانه، فولاد آناهیتا گیلان و غیره می باشند

مشخصات میلگرد ذوب آهن اصفهان چیست؟

میلگرد ذوب آهن اصفهان به دو صورت ساده و آجدار و در دو نوع متفاوت دوکی و یکنواخت و براساس استاندارد ملی به شماره ۳۱۳۲ تولید و روانه بازار مصرف می گردد

میلگرد نیشابور چه مشخصاتی دارد؟

میلگردهای تولیدی فولاد خراسان در سه نوع ساده، آجدار مارپیچ و آجدار جناقی و براساس استاندارد ملی شماره ۳۱۳۲ تولید می گردد.

دکمه بازگشت به بالا