مجله علمی و سلامت

WHO احتمالاً واکسن روسی کرونا را تأیید می‌کند

پست الکترونیک:

سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه اعلام کرد که در حال مذاکره با سازنده واکسن روسی Sputnik است تا این واکسن را در لیست ویژه “محصولات اضطراری” قرار دهد.

سازمان بهداشت جهانی در بیانیه ای گفت: “WHO با مرکز تحقیقات اپیدمیولوژیک و میکروبیولوژی گاملیا در تماس بوده است که این مرکز تمایل خود را برای ثبت نام در لیست اورژانس WHO اعلام کرده است.”

در این بیانیه آمده است: “ما مشتاقانه منتظر دریافت اطلاعات آنها در مورد واکسن Sputnik 5 هستیم.” “اگر محصولی که ارزیابی می شود از معیارهای موجود در این لیست برخوردار باشد ، ما نتایج را به طور گسترده منتشر خواهیم کرد.”

رویترز گزارش داد ، ارائه استفاده فوری از واکسن به معنای آن است که سازمان بهداشت جهانی استفاده از آن را به اعضای خود توصیه می کند.

در اوایل روز دوشنبه ، داروسازی فایزر گفت که اطلاعات اولیه تاج تزریق واکسن نشان می دهد که واکسن بی خطر است.

در اوایل ماه اکتبر ، این شرکت اعلام کرد که در پایان ماه نوامبر درخواست مجوز تولید واکسن بیماری کرونا را که در مراحل نهایی آزمایش با همکاری شرکت آلمانی Bion Tech است ، به بازرسان دارویی ایالات متحده ارائه خواهد کرد.

طبق گفته Pfizer ، مطالعه مقدماتی داده های واکسن این شرکت نشان می دهد که در 90٪ موارد واکسن باعث مصونیت تاج می شود. طبق گفته شرکت آمریکایی ، تزریق این واکسن به 94 بیمار داوطلب عوارض جانبی جدی در آخرین مرحله از آزمایش بالینی ایجاد نکرده است.

یک مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه گفت که واکسن Pfizer اپیدمی Covid-19 را تا مارس 2021 معکوس می کند.

بروس آیلوارد یافته های فایزر را “بسیار مثبت” توصیف کرد و گفت که استفاده از واکسن برای درمان آسیب پذیرترین بیماران تا مارس 2021 می تواند تغییرات اساسی “در اپیدمی ایجاد کند.

این شرکت اعلام کرده است که تا پایان سال 2021 بیش از یک میلیارد دوز از این واکسن را در سراسر جهان تحویل می دهد.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) در ماه سپتامبر اعلام کرد که واکسن های ساخته شده در 19 کشور را برای جلوگیری از تاج گذاری به دلیل آزمایشات بالینی تایید کرده است.

به گفته اروپای جدید ، لیست واکسن های تأیید شده شامل 33 واکسن از 19 کشور است: انگلیس ، چین ، روسیه ، ایالات متحده ، آلمان ، ژاپن ، هند ، کره جنوبی ، بلژیک ، سوئد ، سنگاپور ، ایتالیا ، استرالیا و تایوان. کوبا ، فرانسه ، اتریش و کانادا.

گاردین گزارش داد که سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حال بررسی 170 واکسن است که گفته می شود در پیشگیری از بیماری عروق بیماری کرونا قلب م beثر است.

تولید انبوه واکسن بیماری معمولاً سالها آزمایش و زمان می برد ، اما محققان امیدوارند که بتوانند طی 12 تا 18 ماه واکسن بیماری کرونا را تولید و به بازار عرضه کنند.

واکسن ها آنتی ژن های ضعیف یا مرده ای هستند که سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با ویروس ها تربیت کرده و آن را برای تولید آنتی بادی تحریک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا