کسب و کار ایرانیمجله عمومی

چرا در تلگرام نمیتونم کانال بسازم؟

حل مشکل نبودن گزینه ساخت کانال و حذف New Channel در تلگرام

اگر گزینه New Channel برای ساخت کانال جدید در تلگرام شما حذف شده است، نگران نباشید در این مقاله راهکارهای رفع مشکل نبودن گزینه ساخت کانال تلگرام و telegram smm panel را بررسی خواهیم کرد، در ادامه همراه ما باشید.

حل مشکل نبودن گزینه ساخت کانال در تلگرام

اگر قصد ایجاد یک Channel جدید در تلگرام را دارید اما در گوشی موبایل خود و در برنامه تلگرام گزینه ای برای ساخت کانال نمی توانید پیدا کنید این مقاله برای شما مفید است.

در حالت عادی در برنامه تلگرام زمانی که روی آیکون سه خط در سمت چپ بالا بزنید باید در بین گزینه ها New Channel را مشاهده کنید، اما بسیاری از کاربران گزارش هایی مبنی بر حذف شدن این گزینه از منوی برنامه خود ارسال کرده اند، به همین دلیل تصمیم گرفتیم در یک مقاله این موضوع را دقیق تر بررسی کنیم و راهکار هایی برای حل مشکل ارائه دهیم، همراه ما باشید.

علت بروز این مشکل را جویا شدیم در برخی منابع دلیل آن بروزرسانی رابط کاربری تلگرام و جابجایی محل قرار گیری گزینه ساخت اعلام شده بود و در برخی از انجمن ها این موضوع را به بحث اسپم شدن یا نداشتن آی دی نسبت داده اند که با بررسی های دقیق تر احتمال دوم را مردود می دانیم و متوجه شدیم گزینه New Channel حذف نشده بلکه نحوه دسترسی به آن تغییر کرده است که در ادامه به شما عزیزان نمایش خواهیم داد.

در محیط تلگرام خود در پایین سمت راست روی آیکون مداد که در تصویر مشخص شده بزنید.

سپس در بخش جدید می توانید گزینه New Channel را مشاهده کنید.

با زدن روی آن وارد فرایند ساخت کانال در تلگرام می شوید.

امیدواریم مقاله آموزش حل مشکل نبودن گزینه ساخت کانال و حذف New Channel در تلگرام برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

نبودن گزینه ساخت کانال در تلگرام

من امروز صبح سعی کردم یک کانال جدید ایجاد کنم و پیام خطا را دریافت کردم ، “Sorry, you are not allowed to do this.” آیا این اشکال دارد یا محدود هستم؟

ماه گذشته من گروهی ایجاد کردم که بعداً در همان روز توسط تلگرام حذف شد. من دقیقاً مطمئن نیستم چرا هیچ توضیحی وجود نداشت و در آن زمان فعالیت گروهی را به طور فعال زیر نظر نداشتم. مدتی متوجه شدم که قادر به ارسال پیام به کسی نیستم که در لیست مخاطبین من نیست ، اما از آن زمان دوباره می توانم این کار را انجام دهم.

گزینه new channel در تلگرام حذف شده

برای شما هم پیش آمده : نمی دانم این اشکال است یا حساب من به نحوی برای همیشه مسدود شده است. ؟؟!

چرا نمیتوان در تلگرام کانال ساخت ؟

اول باید نام کاربری برای خود انتخاب کنید اگر اینکار را انجام نداده اید طبق عکس های زیر نام کاربری برای خود انتخاب کنید در ضمن باید انگلیسی باشد و کسی قبل از شما آن را انتخاب نکرده باشد.

چرا گزینه ساخت کانال تلگرام نمیاد ؟

اگر باز هم مشکلی بود و نتوانستید یک کانال ایجاد کنید متاسفانه اسپم شده اید و باید با بخش پشتیانی تلگرام SpamBot صحبت کنید تا او به شما بگوید. بگویید یکی از حسابهای من محدود است و دقیقاً همان مشکلی که دارید را توضیح دهید.

رفع محدودیت عضویت در کانال های تلگرام

تلگرام یکی از بهترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در زمینه ارائه امکانات رایگان به کاربران خود محسوب می‌شود؛ اما حتی این پلتفرم هم محدودیت‌هایی را برای افراد تعیین کرده است که از زمان معرفی تلگرام پرمیوم، درحال افزایش هستند. در مطلب پیش‌رو به نحوه حل یکی از مشکلات اصلی این پلتفرم، یعنی رفع محدودیت عضویت در کانال های تلگرام خواهیم پرداخت.

تلگرام با عرضه نسخه پرمیوم به‌صورت پرداخت حق اشتراک ماهانه، بسیاری از محدودیت‌های خود را کمتر می‌کند و این موضوع برای حداکثر تعداد کانال‌های قابل عضویت نیز صادق است. طبق آخرین اطلاعیه رسمی منتشر‌شده در سایت این پیام‌رسان، کاربران نسخه پرمیوم قادر خواهند بود تا در ۱۰۰۰ گروه و کانال بدون هیچ مشکلی عضو شوند؛ رقمی که دو برابر مقدار در نظر گرفته شده برای مشترکین طرح رایگان است.

۱. نحوه خارج‌شدن از کانال‌های تلگرام در موبایل

همان‌طور که در قسمت قبلی اشاره شد، در‌صورتی‌که به سقف ۵۰۰ کانال و یا گروه عضو در تلگرام رسیده باشید، با پیغام خطا هنگام عضویت در موارد جدید روبه‌رو خواهید شد. برای رفع مشکل به سقف مجاز رسیدید در تلگرام، تنها کافی است تا از یک یا چندین کانال بدون استفاده خارج شوید تا دوباره امکان عضویت در گروه‌ها و کانال‌های جدیدتر را داشته باشید.

 • برای رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام، ابتدا وارد اپلیکیشن تلگرام شوید و سپس یکی از کانال‌های اضافی که دیگر آن را دنبال نمی‌کنید،‌ انتخاب نمایید. معمولاً پوشه کانال‌های آرشیو‌شده حاوی تعداد زیادی کانال است که اغلب کاربران آن‌ها را چک نمی‌کنند. برای ظاهر‌شدن این پوشه، یک‌بار از بالای صفحه به پایین سوایپ کنید.
 • پس از وارد‌شدن به یک کانال، روی آیکن سه‌نقطه در گوشه صفحه بزنید و از میان موارد نمایش داده شده، آخرین گزینه تحت عنوان Leave channel را انتخاب کنید.
 • اکنون یک پیام تأیید به‌منظور خروج از کانال نمایش داده می‌شود که با انتخاب گزینه LEAVE CHANNEL در آن می‌توانید از کانال مورد‌نظر خارج شوید. در ادامه قادر خواهید بود به‌سراغ عضویت در کانال‌های جدیدتر بروید.

۲. نحوه خارج‌شدن از کانال‌های تلگرام در کامپیوتر

محدودیت عضویت در کانال تلگرام تنها برای اپلیکیشن موبایل این پیام‌رسان نیست و کاربران نسخه دسکتاپ یا تحت وب نیز ممکن است با آن مواجه شوند. البته برای رفع مشکل عضویت در کانال تلگرام داخل نسخه کامپیوتر هم باید مسیری مشابه با موبایل را در پیش گرفت و از تعدادی کانال‌های غیر‌ضروری خارج شد که در پایین نحوه انجام آن توضیح داده شده است.

 • برای رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام، ابتدا وارد نرم‌افزار تلگرام شوید یا نسخه تحت وب آن را در مرورگر باز کنید.
 • کانالی که قصد خارج‌شدن از آن را دارید، باز کرده و روی آیکن سه‌نقطه در گوشه صفحه و روبه‌روی نام کانال کلیک کنید. سپس از منوی باز‌شده گزینه Leave Channel را انتخاب نمایید.
 • در پنجره تأیید باز‌شده، دوباره روی گزینه Leave Channel کلیک کنید. اکنون از کانال مورد‌نظر خارج شده‌اید و می‌توانید در سایر کانال‌ها و گروه‌های تلگرام عضو شوید.

۳. جلوگیری از عضویت ناخواسته در کانال‌ها و گروه‌های تلگرام

 • برای جلوگیری از عضویت ناخواسته در اپلیکیشن موبایل و رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام، ابتدا وارد برنامه تلگرام شوید و سپس روی آیکن همبرگری (سه خط موازی) در گوشه بالایی صفحه بزنید. از منوی باز‌شده گزینه تنظیمات (Settings) با آیکن چرخ‌دنده را انتخاب کنید.
 • در صفحه تنظیمات، وارد قسمت حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) شوید و سپس روی گزینه گروه‌ها و کانال‌ها (Groups & Channels) بزنید.
 • در صفحه جدید، اگر گزینه همه (Everybody) انتخاب شده است، آن را به مخاطبین من (My Contacts) تغییر دهید. همچنین در قسمت پایین با عنوان افزودن استثناها (Add exceptions) قادر خواهید بود امکان عضویت ناخواسته کانال‌ها و گروه‌ها را برای برخی از مخاطبین خاص به‌صورت دائمی غیر فعال کنید.
 • در صورت تغییر گزینه، یک تیک در گوشه بالایی صفحه ظاهر می‌شود که با لمس آن، تغییرات انجام‌شده ذخیره خواهد شد.
 • برای جلوگیری از عضویت ناخواسته در تلگرام کامپیوتر نیز ابتدا وارد نرم‌افزار آن شوید و سپس روی آیکن همبرگری گوشه صفحه بزنید. از منوی باز‌شده گزینه تنظیمات (Settings) با آیکن چرخ‌دنده را انتخاب کنید.
 • در صفحه تنظیمات، وارد قسمت حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) شوید و سپس روی گزینه گروه‌ها و کانال‌ها (Groups & Channels) کلیک کنید.
 • در صفحه جدید، اگر گزینه همه (Everybody) انتخاب شده است، آن را به مخاطبین من (My Contacts) تغییر دهید. همچنین در قسمت پایین با عنوان افزودن استثناها (Add exceptions) قادر خواهید بود امکان عضویت ناخواسته کانال‌ها و گروه‌ها را برای برخی از مخاطبین خاص به‌صورت دائمی غیر فعال کنید.
 • در‌نهایت برای اعمال تغییرات صورت‌گرفته روی گزینه ذخیره (Save) در پایین پنجره کلیک کنید.

سؤالات متداول درباره رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام

چگونه محدودیت عضویت در کانال های تلگرام را رفع کنیم؟

برای حل مشکل عضویت در کانال‌ها و گروه‌های تلگرام، می‌توانید از تعداد کانال یا گروه بدون استفاده فعلی خارج شوید.

تعداد گروه‌ها و کانال‌های قابل عضویت در تلگرام پرمیوم چه مقدار است؟

کاربران نسخه پرمیوم تلگرام قادر هستند تا دو برابر مقدار رایگان، یعنی تا سقف ۱۰۰۰ کانال و گروه را داشته باشند.

تعداد کانال‌ها و گروه‌های قابل عضویت در نسخه رایگان تلگرام چقدر است؟

کاربران نسخه رایگان تلگرام می‌توانند تا سقف ۵۰۰ کانال و گروه را به‌صورت هم‌زمان دنبال کنند.

چگونه از بروز مشکل محدودیت عضویت در کانال های تلگرام جلوگیری کنیم؟

با محدود‌کردن عضویت ناخواسته در کانال‌ها و گروه‌های تلگرام قادر خواهید بود تا از بروز مشکل محدودیت عضویت در آن‌ها جلوگیری به‌عمل آورید.

برگرفته شده از:

smm panel for facebook

دکمه بازگشت به بالا