مجله فرهنگ

توضیحات تازه درباره تابلوی «پیکاسو» در موزه ملی ایران

سرپرست این موزه پس از تایید صحت تابلوی منسوب به “پیکاسو” که در موزه ملی ایران نگهداری می شود، اطلاعات و جزئیات بیشتری از این تابلو ارائه کرد.

به گزارش کندوج، مرکز تحقیقات حفاظت و احیای بناهای فرهنگی و تاریخی پس از آزمایش و بررسی تابلویی منسوب به پابلو پیکاسو، نقاش مشهور اسپانیایی که در موزه دوره اسلامی موزه ملی ایران نگهداری می‌شود، اعلام کرد: نقاشی یک چاپ ماشینی است. 50 سال پیش روی بوم بود.” جبرئیل نوکنده – مدیر موزه ملی ایران – در توضیح دقیق تری از این تابلو گفت: تابلوی منسوب به پیکاسو بخشی از مجموعه اموال مصادره ای است که در موزه ملی ایران نگهداری می شود.

وی با اشاره به بررسی این تابلو توسط مرکز تحقیقات حفاظت و احیای آثار فرهنگی تاریخی پژوهشکده آثار فرهنگی و گردشگری در سال گذشته، گفت: نتایج این بررسی نشان داد که اثر مطلوب چاپ دیجیتال است. روی بوم یکی از آثار معروف پابلو پیکاسو معروف به “مرد دلقک در حال نواختن گیتار” است که در ابتدا در سال 1918 با تکنیک رنگ و روغن اجرا شد و بعداً یک شرکت ایتالیایی این اثر را روی بوم به تعداد مشخصی برای هنر چاپ کرد. بازار محصول با نام و نشان شرکت سازنده و شماره سریال آن نیز در لبه پنل قابل مشاهده است.

    توضیحات جدید از

در این زمینه بخوانید:

تابلوی پیکاسو در موزه ملی ایران «اصیل نیست»

پژوهشگران حفاظت و مرمت آثار تاریخی که صحت این اثر را تایید کردند، اعلام کردند که روش‌های لازم از جمله مستندسازی و عکاسی پیشرفته، تحلیل میکروسکوپی و تست ابزار را انجام داده‌اند. آنها همچنین پیشنهاد می کنند که این تابلو در اواخر دوره پهلوی خریداری شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا