کسب و کار ایرانیمجله علمی و سلامت

درمان پیسی با گانودرما

پیسی یا ویتیلیگو یک اختلال تولید رنگدانه است. که حدود یک تا دو درصد جمعیت دنیا یا (۵۰–۴۰ میلیون نفر)، با آن درگیر هستند.

ملانین رنگدانه ای است که تعیین‌کننده رنگ پوست، مو و چشم است. این رنگدانه در سلولی به نام ملانوسیت تولید می‌شود. اگر تعداد ملانوسیت‌ها کاهش پیدا کند و یا ملانوسیت نتواند ملانین تولید کند رنگ پوست روشن‌تر می‌شود. در نتیجه لکه‌های سفید پوست در نواحی مختلف بدن ظاهر می‌شوند.

در بیماری لک و پیس هر قسمت از بدن ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد. شايع‌ترين مناطق درگيری پوستي عبارتند از : صورت، گردن، چشم‌ها، کشاله ران ، نوک سینه‌ها، ناف، اندام تناسلی و زیر بغل.

آخرین بروزرسانی این مقاله: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

درمان ویتیلیگو با گانودرما

علل لک و پیس

در حال حاضر دليل اصلي پيسی ناشناخته است. اما نظریه های متفاوتی مطرح شده اند. یک نظریه این است که افراد پادتنهایی تولید می‌کنند که ملانوسیت‌های بدن سلول‌هایی که در پوست رنگدانه تولید می‌کنند.) خودشان را تخریب می‌کنند. نظریه دیگری هم وجود دارد وآن این است که طی یک رخداد منفرد از قبیل فشار روحی، استرس عاطفی یا آفتاب سوختگی موجب بروز پیسی می شود. اما از نظر علمی ثابت نشده‌است.

علائم بیماری پیسی

علامت بارز پیسی به وجود آمدن لکه های کوچک و گاهی بزرگ سفید روی پوست است. و پزشک در معاینه بالینی متوجه وجود این بیماری در فرد می شود. حتی خود شخص نیز با دیدن این لک ها می تواند متوجه وجود بیماری ویتیلیگو شود. بیماری لک و پیس اغلب با از دست دادن سریع رنگدانه در یک ناحیه  آغاز می‌شود و معمولا به مدت طولانی بدون تغییر باقی می‌ماند. در مراحل بعد از دست دادن رنگدانه ممکن است مجدد آغاز شود و دوباره متوقف شود. چرخه از دست رفتن رنگدانه و ثبات ممکن است به طور نامحدود ادامه داشته باشد.

آیا پیسی نیاز به درمان دارد؟

پیسی (ویتیلیگو – برص ـ لک و پیس) نه مسری است و نه کشنده. بنابراین بیماری ای نیست که سلامت جسمی فرد مبتلا را به خطر بیاندازد. اما به لحاظ اجتماعی و مراودات روزانه و همچنین مشکلاتی که از نظر زیبایی برای افراد ایجاد می کند، بهتر است درمان شود. قبل از اینکه به نقش گانودرما در درمان ویتیلیگو اشاره کنیم لازم است توجه داشت که برای بهبودی کامل بیماری های خود ایمنی از جمله پیسی باید فشار های عصبی و استرس را کنترل کرد. چرا که تنشهای عصبی، استرس و اضطراب میتوانند بیماری را تشدید کرده و دوره های درمانی را بی اثر کنند.

حاوی حدود ۴۲۲ ترکيبات فعال زيستي مختلف است. که هر یک خواص منحصر به فرد و ارزشمندی  دارد و میتواند در کنترل و درمان پیسی بسیار موثر باشد.
گانودرما با خاصیت آداپتوژن سازی، موجب تعادل در بدن میشود. در نتیجه حملات ناشی از سیستم ایمنی بدن که در بیماری پیسی با حمله به سلولهای تولید رنگدانه در پوست رخ میدهد تا حد بسیار زیادی کنترل می شود و به مرور زمان کاهش پیدا می کند و همچنین با تنظیم ترشح سایتو کاین ها که واکنشهای التهابی را در بدن کنترل میکنند، باعث کاهش التهاب سیستماتیک بدن و کنترل بیشتر سیستم ایمنی می شود.

همچنین گانودرما به دلیل دارا بودن مقادیر بسیار زیاد آنتی اکسیدان باعث بازسازی و ترمیم سلولها، بافتها و اعضای بدن می شود. در نتیجه بافتهای پوستی آسیب دیده در اثر بیماری پیسی با ادامه ی مصرف گانودرما بازسازی و ترمیم شده و به مرور زمان باعث بهبود بافتهای پوستی میشود.
علاوه بر این ها با کاهش استرس و افزایش نشاط موجب کاهش قابل توجه فشارهای عصبی میشود که این موضوع به مقدار بسیار زیادی مانع از ایجاد حملات بعدی در بیمار و پیشگیری محسوس بیماری پیسی می شود.

آیا درمان پیسی با گانودرما قطعی است؟

باتوجه به خاصیت تعدیل سیستم ایمنی قارچ گانودرما، نتایج خوبی را روی بیماری های خودایمنی مثل پیسی شاهد بوده ایم. گانودرما میتواند باعث توقف گسترش و درمان این لکه های ناشی از پیسی شود. تچربه نشان داده هر چقدر لکه ها تازه تر ایجاد شده باشند شانس بهبودی شما بیشتر خواهد بود و بالعکس. اما باید توجه داشت درمان قطعی برای پیسی وجود نداره. یعنی حتی ممکن است گانودرما برای شما بی تاثیر باشد.

نحوه مصرف گانودرما برای درمان پیسی

نحوه مصرف گانودرما برای درمان پیسی ساده است. اگر قصد دارید از گانودرما برای درمان پیسی استفاده کنید پیشنهاد میشود که روزانه ۲ گرم گانودرما را به همراه ۴ لیوان آب به مدت ۱ ساعت بجوشانید و عصاره را دو ساعت قبل شام میل کنید. به مدت ۴ ماه از گانودرما میل نمایید و در صورت مشاهده تاثیر مثبت تا از بین رفتن تمامی لکه ها از گانودرما استفاده نمایید. (گانودرما دارو نیست و عوارضی برای مصرف طولانی مدت آن گزارش نشده است.)

نحوه سفارش قارچ گانودرما برای درمان پیسی 

برای خرید قارچ گانودرما برای درمان پیسی میتوانید از طریق بخش فروشگاه سایت اقدام نمایید و یا اینکه از طریق واتس اپ (۰۹۳۷۰۲۴۶۴۳۶) با ما در ارتباط باشید.

نكات مراقبتي و رژیم غذایی ويتيليگو در فصل تابستان

 1. از مصرف ذرت(بلال) و مشتقاتش پرهيز كنيد. بخصوص اگر با عارضه كوپنر يا پيشرفت مواجه هستيد.
 2.  بعد از صرف بستني و بعد از استحمام يا شنا و ورزش و نيز با شكم خالي از نوشيدن آب يخ پرهيز كنيد.
 3.  در هنگام خروج از منزل حتما از ضد آفتاب مناسب با عيار حفاظتي بالا براي محل هاي مبتلا در معرض تابش نور آفتاب استفاده كنيد.
 4.  از مصرف غذاهاي ديرهضم و سنگين و از پرخوري پرهيز كنيد.(بخصوص شب)
 5. ناشتا یک یا دو عدد سيب ميل كنيد. نیم ساعت بعد آز آن ميتوانيد صبحانه ميل كنيد.(چاي شيرين ممنوع)
 6. خورشت كرفس و ماش، بوراني اسفناج، خربزه، طالبي، آب هويج، قارچ مصرفش در اين فصل براي مبتلايان سودمند هست.
  منبع :انجمن ویتیلیگو ایران،بخش دستورات عمومی، برگرفته از طب سنتی – لک و پیس

طرز تهیه چای و دمنوش گانودرما

شیودرمان بیماری پیسی vitiligo

در این مقاله روش‌های درمانی مختلفی را بررسی کرده‌ایم. تمامی اطلاعاتی که در رابطه‌ با درمان بیماری پیسی یا ویتیلگو باید بدانید را گردآوری کرده‌ایم.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

معرفی بیماری پیسی

این بیماری با نام علمی ویتیلیگو (vitiligo)، یکی از شایع‌ترین بیماری‌های خود ایمنی پوستی می‌باشد که به علت حمله سیستم عصبی بدن به سلول‌های تولیدکننده رنگ‌دانه‌های پوستی (ملانوسیت‌ها) باعث به‌وجودآمدن لکههایی با رنگی روشن‌تر از پوست فرد، در قسمت‌های گوناگونی از بدن می‌شود. این بیماری درد و آزاری برای فرد بیمار به همراه ندارد و فقط باعث می‌شود تا نقاطی از پوست بدن بیمار، روشن‌تر از سایر نواحی باشند.

آیا پیسی واگیر دارد؟

چرا فقط برخی از افراد خانواده دچار پیسی میشوند؟

پیسی یک بیماری خودایمنی و البته ژنتیکی می‌باشد. فعالیت مجموعهای از عوامل در کنار وجود ژن ها، باعث بروز لک‌های سفید بر روی نواحی مختلفی از بدن می‌شوند، در واقع حضور ژن بیماری در کنار سایر عوامل محیطی و اختلالات سیستم ایمنی باعث می‌شود تا وسعت و شیوه قرارگیری لکه‌های پوستی در افراد مختلف متفاوت باشند.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که یکی از مشهورترین افرادی که دچار پیسی شده است، مایکل جکسون می‌باشد. اخیراً پسر جوان این خواننده مشهور دچار این بیماری شده است، درصورتی‌که بقیه اعضای خانواده، علامت و نشانه‌ای از لکه‌های پیسی در خود نیافتند. نگران نباشید با پیشرفت علم ژنتیک تشخیصی، امروزه آزمایش‌هایی وجود دارند که می‌توانند تشخیص دهند، احتمال تولد فرزندانی با بیماری چقدر است.

 آیا هر لکه سفیدی پیسی است؟

عوامل مختلفی ممکن است باعث ایجاد لکه‌های سفید بر روی پوست شوند. برای مثال به دام افتادن پروتئین سلول‌های مرده در زیر پوست و همچنین کاهش رنگ‌دانه‌های پوستی ممکن است باعث سفید شدن پوست در قسمتی از بدن شود . معمولاً تمامی لکه‌های پوستی نگران‌کننده نیستند ولی شما باید با دیدن این لکه‌ها به دنبال نحوه درمان و علت آن‌ها باشید. بیماری‌های پوستی ژنتیکی ممکن است تنها لایه خارجی اپیدرم را درگیر کنند و یا باعث بروز مشکلاتی در عروق موجود در لایه‌های پوست شوند. برخی از آنها نیز تنها روی رنگ‌دانه‌های پوستی اثر می‌گذارند.

در حالتی که از درمان‌های اولیه و استفاده از محصولات مراقبت از پوست، مناسب پاسخی دریافت نکردید و یا لکه‌هایی جدید به طور مداوم ظاهر شدند و قسمت‌های دیگری از بدن نیز درگیر شد، لازم است حتماً به دنبال راه‌حل‌های جدی‌تری باشید و با پزشکی خود دررابطه‌با این لکه‌ها مشورت کنید.

راه‌های تشخیص بیماری پیسی

بهترین راه‌حل، دریافت تشخیص دقیق پزشکی می‌باشد. معمولاً پزشک با لامپ UV پوست شما را معاینه می‌کند و تشخیص می‌دهد که بروز لکه‌های سفید بر روی پوست شما چیست. پیشنهاداتی که در ادامه مقاله ذکر شده‌اند می‌توانند در تشخیص زود هنگام این بیماری به شما کمک کنند.

 • سفید شدن موها با سرعت بالا قبل از ۳۵ سالگی
 • روشن‌تر شدن رنگ چشم، مژه‌ها، ابروها و موهای صورت
 • بروز لکه‌های روشن در داخل بینی و دهان
 • بروز لکه‌های سفید بر روی زیربغل، آرنج، گردن و زانو

توجه کنید که شما باید سابقه خانوادگی و اختلالات خودایمنی را نیز بررسی کنید. راه‌های بسیار پیشرفته‌تری نیز وجود دارند برای مثال نمونه‌برداری از پوست و یا آزمایش خون.

بیماری ویتیلیگو چه نواحی از بدن را درگیر میکند؟

باتوجه‌ به نوع و شدت بیماری، در افراد مختلف معمولاً بخش‌های مختلفی از پوست بدن درگیر می‌شوند.

برخی از افراد به پیسی تعمیم‌یافته دچار می‌شوند و روی اغلب اعضای بدن خود، به‌صورت متقارن لکه‌های سفیدی مشاهده می‌کنند.

نوع دیگری از بیماری که پیسی سگمنتال نامیده می‌شود و غالباً در سنین پایین‌تری رخ می‌دهد و تنها یک طرف یا بخشی از بدن را درگیر می‌کند. این نوع از بیماری تنها یک الی دو سال پیشرفت می‌کند و غالباً به روش‌های درمانی پاسخ مثبت می‌دهد و متوقف می‌شود.

نوع سوم بیماری، پیسی موضعی است که معمولاً در این بیماری لکه‌ها بر روی پوست دست‌ها، صورت (مخصوصاً در نواحی اطراف چشم، بینی و گوش) به وجود می‌آیند. در حقیقت پیش‌بینی چگونگی پیشرفت بیماری امکان‌پذیر نیست و گاهی اوقات حتی بدون دنبال کردن روش‌های درمانی، بیماری خودبه‌خود متوقف می‌شود ولی اغلب ازدست‌دادن رنگ‌دانه‌ها و ملانوسیت‌ها ادامه پیدا می‌کند تا بسیاری از قسمت‌های بدن دچار لکه‌های سفید شوند، در صورتی‌که بیماری بسیار پیشرفت کند ممکن است حتی رنگ‌دانه‌های مو نیز تحت تأثیر قرار بگیرند و موهای بیمار از قسمت‌های خاصی با رنگ سفید روشن رشد کنند.

افسردگی، یکی از مهم‌ترین عوارض بیماری پیسی

بیماری پیسی می‌تواند باعث ایجاد غم، اضطراب یا حتی استرس در فرد مبتلا شود. بهتر است تا بیماران پزشکی را بیابند تا اطلاعات بسیار جدیدی در رابطه‌ با این بیماری داشته باشد. امروز گزینه‌های درمانی بسیار زیادی در دسترس بیماران مبتلا به پیسی هستند. همچنین محصولات بسیاری هم هستند که به این بیماران کمک می‌کنند تا بتوانید پوست آسیب‌ دیده را بهبود بخشند.

فراموش نکنید که این بیماری یکی از شایع‌ترین بیماری‌های ژنتیکی و خودایمنی پوستی می‌باشد و بسیاری از افراد در جهان مبتلا به این بیماری هستند. پریشانی اجتماعی و روانی که پس از بروز این بیماری در افراد شکل می‌گیرد، نیاز به رسیدگی و درمان‌های روان‌شناسی دارد. بهتر است به کمک ، از عود کردن لک‌ها جلوگیری کنید.

روش‌ های درمان پیسی

روش‌ها و داروهای بسیاری هستند که ادعا می‌کنند، می‌توانند پیسی را برای همیشه درمان کنند. ممکن است بسیاری از این محصولات برای مدتی نتایج موفقیت‌آمیزی را به همراه داشته باشند و حتی بتوانند از بروز لکه‌های جدید جلوگیری کنند. فراموش نکنید که برخی از این روش‌ها و درمان‌ها، عوارض جانبی بسیار شدید و جدی را به همراه دارند.

نور درمانی یک درمان بسیار مؤثر برای بیماری پیسی است. این فرایند باید توسط پزشک انجام شود. در این روش و در هر جلسه درمانی، پوست قسمت‌های موردنظر در معرض نور UV با فرکانس مشخصی قرار می‌گیرد تا سلول‌ها تحریک شوند که تولید رنگ‌دانه با سرعت بیشتری انجام دهند.

پزشک شما ممکن است داروهایی را در کنار فرایند نور درمانی تجویز کند. این روش درمان می‌تواند به بازگرداندن قسمتی از رنگ‌دانه‌های پوستی کمک کند. همچنین محصولاتی تحت عنوان قرص و یا آمپول درمان پیسی در بسیاری از کشورها به فروش می‌رسد. البته روش‌های تهاجمی نیز برای کنترل و مهار این بیماری وجود دارد. برای مثال برخی از پزشکان به بیماران خود پیوند پوستی را پیشنهاد می‌کنند. در این فرایند قسمتی از پوست سالم و دارای رنگ‌دانه به قسمت‌هایی از پوست که فاقد رنگ‌دانه است، پیوند زده می‌شود. خطرات احتمالی این روش‌های درمانی بسیار زیاد است و ممکن است بیمار پس از جراحی دچار عفونت و یا سایر بیماری‌ها شود، علاوه بر روش‌های تهاجمی و داروهایی که عوارض بسیار زیادی دارند، روش‌های طبیعی و کم‌خطر نیز در دسترس هستند.

درمان پیسی پوست صورت

در سراسر جهان، روش‌های زیادی برای درمان خانگی و گیاهی پیسی صورت پیشنهاد می‌شود. با این حال به خاطر حساسیت بیشترِ پوست صورت، لازم است تا در کنار درمان‌های خانگی، از علم یک پزشک و اقدامات کلینیکی استفاده کنید. از کرم‌های خانگی و دست‌ساز استفاده نکنید، چرا که این ترکیبات ممکن است باعث تحریک بیش از حد پوست شما شوند.

در این شرایط مواد محرک موجود در فرمولاسیون این کرم‌ها، حساسیت پوست شما را دوچندان خواهد کرد. با احتیاط عمل کنید چرا که داروهای دست‌ساز می‌توانند منجر به بروز لکه‌های بیشتر و عود کردن بیماری ویتیلیگو شوند.

درمان پیسی با طب سنتی

از آنجا که مادر زمین برای تمامی بیماری‌هایی که بشر دچار آن می‌شود راه حلی ارائه می‌دهد، به‌جرئت می‌توان گفت که می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را با استفاده از ترکیبات طبیعی، کنترل و درمان کرد. متخصصان طب سنتی با اصلاح مزاج و ارائه رژیم‌های اصولی، می‌توانند سرعت پیشرفت بیماری را تا حدودی کاهش دهند. البته در این روش‌ها، پروسه درمانی طولانی می‌باشد. پس شما باید صبور باشید.

توجه کنید که شایعات بسیاری در زمینه وجود دارد. مثلا بیان می‌شود که پیسی به‌خاطر عدم رعایت رژیم متعادل غذایی و یا وجود سموم در خون می‌باشد. تا حدودی می‌توان گفت که داشتن استرس و همچنین عدم توانایی بدن در پاک‌سازی سموم موجود در خون، می‌تواند در کنار عوامل ژنتیکی باعث بروز پیسی شود. ولی روش‌های عجیب و رژیم‌های غیر علمی که برخی از مقالات ارائه می‌کنند را جدی نگیرید، زیرا ممکن است بدن شما با پیروی از این رژیم‌ها، حساسیت بیشتری نشان دهد و لکه‌ها با سرعت بیشتری رشد کنند. فراموش نکنید که مصرف خوراکی‌های مختلف باید با مقادیر مشخصی انجام شود. پس از پیروی کردن از درمان‌های خانگی عجیب خودداری کنید.

درمان پیسی از نظر ابن سینا

ابن سینا اعتقاد داشت که پیسی یک بیماری است که ممکن است با سایر بیماری‌ها اشتباه گرفته شود. ابو علی سینا برای شناخت پیسی پیشنهاد می‌کند که به رنگ موهای روییده شده در قسمت لک‌های سفید توجه کنید. اگر این موها فاقد پیگمنت‌های رنگی باشند، بیماری مورد نظر پیسی یا همان ویتیلیگو است.

ابن سینا با پیشنهاد ترکیبات حاوی آنتی اکسیدان با طبع گرم سعی داشت که این بیماری را کنترل و مهار کند. ابن سینا می‌دانست که ضعف در سیستم ایمنی بدن می‌تواند باعث بروز این لک‌ها شود. وی با ترکیب کردن گیاهان آرامبخش و تقویت کننده سیستم ایمنی، داروهای دست‌سازی را برای کنترل رشد لک‌ها تجویز می‌کرد. البته او هیچ وقت نتوانست که به صورت کامل لک‌های از قبل ایجاد شده را از بین ببرد.

درمان پیسی با لیزر

فوتون تراپی یکی از بهترین روش‌های درمان پیسی است. در نظر داشته باشید که لیزر درمانی معمولا پس از تجویز داروهای خوراکی و کرم‌های موضعی موثر است. پزشکان معمولا با در نظر گرفتن میزان واکنش شما به درمان و مقدار گسترش و انتشار لک‌ها از طول موج‌های متفاوتی کمک می‌گیرند.

نکته: فراموش نکنید که لک‌های ناشی از ویتیلیگو، به آهستگی و به مرور زمان پیشرفت می‌کنند و شما باید تا درمان کامل پیسی، جلسات لیزر را ادامه دهید.

درمان گیاهی پیسی پوست

درمان‌های گیاهی همواره مورد تایید بسیاری از پزشکان طب سنتی هستند. شما با توجه به شدت و نواحی درگیر شده در بدن، می‌توانید از داروهای گیاهی مورد تایید توسط وزارت بهداشت استفاده کنید. در نظر داشته باشید که داروهای گیاهی مناسب برای درمان پیسی گاهی عوارض ناخواسته‌ای را به همراه دارند. پس بهتر است با مشخص کردن حد و مرز و شناخت نحوه درست مصرف، عوارض احتمالی را تا حد قابل توجهی کنترل کنید.

درمان قطعی پیسی

داروی ترکیبی پیسی

داروهای دست‌ساز و ترکیبی که در صفحات اینستاگرام یا وب مشاهده می‌کنید، بدون علم و فرمولاسیون تخصصی، تهیه و بسته بندی شده‌اند. شرایط بد ارسال این داروها باعث شده است تا گاهی این ترکیبات کپک زده و یا دچار حمله قارچ‌ها شوند. بهتر است به جای خرید داروی ترکیبی برای درمان پیسی، به فکر درمان درست و علمی این بیماری باشید. قهوه ی ماسالا چه خواصی دارد؟

برای درمان پیسی چه بخوریم؟

همین حالا عبارت درمان خوراکی پیسی را در موتورهای جستجوگر سرچ کنید تا با مقالات عجیب و غریبی با عنوان‌های “درمان پیسی با عسل و سیاه دانه” / “درمان پیسی با پوست گردو” / “درمان پیسی با ژل رویال” یا “درمان پیسی با حنا” مواجه شوید. در نظر داشته باشید که اغلب نویسندگان وب علم کافی در رابطه با روش‌های درمان پیسی را ندارند و صرفاً تجربه‌های شخصی یا شنیده‌های خود را به اشتراک می‌گذارند. بهتر است برای درمان اصولی پیسی به پزشک مراجعه کنید و از مصرف خودسرانه ترکیبات عجیب و غریب به صورت خوراکی و مالشی خودداری کنید.

رژیم مخصوص درمان پیسی

به‌صورت علمی و تأیید شده، رژیم غذایی مخصوصی برای بیماران پیسی، منتشر نشده است، ولی غذاهایی که بتوانند سیستم ایمنی بدن فرد را تقویت کنند و حاوی مقادیر بالایی از آنتی‌اکسیدان و بتاکاروتن باشند، می‌توانند در بهبود عملکرد کلی بدن این بیماران مؤثر باشند. برای مثال مصرف ، سبزیجات (ریشه و برگ)، انجیر، خرما، موز و سیب و همچنین نخود. طب ایرانی و سنتی برای کاهش سرعت رشد لکه‌ها، غذاهایی سرشار از روی، آهن و مس را پیشنهاد می‌کند.

درمان پیسی با قهوه گانودرما

ترکیبات موجود در می‌توانند به افزایش سرعت سپری شدن چرخه سلولی ملانوسیت‌ها کمک کند. همچنین این ترکیبات می‌توانند کندکننده‌ها و بازدارنده‌های فرایند تولید ملانین در سلول را کاهش دهند، همچنین اسید گانودرمیک موجود در این قارچ کمک می‌کند تا سیستم ایمنی تقویت شود.

ازآنجاکه این بیماری خودایمنی قابلیت کنترل و مهار را دارد، می‌توان گفت که محصولات حاوی قارچ گانودرما می‌توانند بر روی لکه‌های به وجود آمده مؤثر باشد. همچنین خاصیت آرام‌بخشی ترکیبات موجود در این قارچ (مصرف به‌صورت دم‌نوش و یا قهوه گانودرما) می‌تواند باعث شود تا استرس و اضطراب شما کاهش پیدا کند. قیمت قهوه گانودرما لاته دکتر بیز چقدر است؟

روش‌های مصرف قارچ گانودرما برای درمان پیسی

همچنین بسیاری از افراد ماسک قارچ گانودرما را نیز مؤثر معرفی کرده‌اند. با اضافه‌کردن پودر گانودرما به سفیده تخم‌مرغ و آب‌لیموی تازه، می‌توان این ماسک را در خانه تهیه کرد. روش‌های زیادی برای استفاده از قارچ گانودرما برای پیسی وجود دارد یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها، مصرف قهوه گانودرما است. البته امروزه از ترکیبات مؤثر موجود در این گیاه پرخاصیت، در محصولات مختلف زیبایی و مراقبت از پوست استفاده می‌شود، شما هم می‌توانید برای درمان پیسی با روش خانگی،  از را استفاده کنید.

باتوجه ‌به شدت بیماری و محل لکه‌ها می‌توانید از ما مشاوره  کمک بگیرید تا بهترین محصول را برای کنترل و درمان بیماری پیسی تهیه کنید. متخصصان واحد پشتیبانی با توجه‌ به سن بیمار و همچنین سرعت پیشرفته بیماری محل‌های ایجاد لکه شما کمک خواهند کرد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، با این لکه‌های سفید رنگ خداحافظی کنید. فراموش نکنید که مجموعه بیزما یکی از معتبرترین مراکز فروش قهوه گانودرما می‌باشد و شما می‌توانید با اطمینان از سلامت و ایمنی محصولات آنها را در حجم درخواستی خود سفارش دهید. قهوه شکلات داغ چه خواصی دارد؟

نتیجه‌گیری

بیماری ویتیلیگو یا همان پیسی از شایع‌ترین بیماری‌های پوستی و خودایمنی می‌باشد و بسیاری از افراد در سراسر جهان به این بیماری مبتلا هستند. ازآنجاکه این بیماری هنوز به طور کامل شناخته نشده است، نمی‌توان راه‌حل عمومی برای متوقف کردن این لکه‌ها و یکدست کردن رنگ پوست ارائه داد.

البته در سال‌های اخیر دانشمندان توانستند باتوجه‌به شدت بیماری و سن بیمار و همچنین محل بروز لکه‌های سفیدرنگ و سرعت رشد آن‌ها در افراد مختلف، راه‌هایی را پیشنهاد دهند. یکی از راه‌حل‌های مؤثری که برای کم‌رنگ‌تر کردن این لکه‌ها به افراد مبتلا به بیماری پیسی کمک می‌کند، استفاده از محصولاتی با عصاره قارچ گانودرما و یا نوشیدن می‌باشد.

توجه کنید که شما باید عوامل درونی و بیرونی بدن خود را متعادل کنید تا این بیماری متوقف شود. برای این که محصولات حاوی قارچ گانودرما را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به‌صورت مستقیم از متخصصین این زمینه دریافت کنید، می‌توانید از طریق همین سایت بسیاری از محصولاتی را که حاوی ترکیبات مؤثر قارچ گانودرما هستند، تهیه کنید. فراموش نکنید که با حذف واسطه‌ها شما می‌توانید این محصولات را باقیمت‌های بسیار منطقی‌تر و منصفانه‌تری دریافت کنید.

سوالات متداول

چه غذا یا دارویی برای درمان پیسی خوب است؟

بهتر است رژیم غذایی خاصی را انتخاب نکنید و از تمام غذاها و داروهایی که می‌توانند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کنند کمک بگیرید. این غذاها معمولا حاوی مقادیر بالای آنتی اکسیدان و بتاکاروتن هستند. البته که مصرف منظم سبزیجات تازه، خرما و میوه نیز می‌تواند در کاهش سرعت رشد لک‌ها تاثیر گذار باشد.”

پیسی چگونه درمان میشود؟

امروزه روش‌های متفاوتی برای کنترل و مهار لک‌های پیسی پیشنهاد می‌شود. در تمامی این روش‌ها پزشکان با کاهش سرعت چرخه تولید مثل سلول‌های تولیدکننده ملانوسیت سعی دارند تا سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با این بیماری مقاوم‌تر کنند. از مهم‌ترین روش‌های درمانی می‌توان به لیزر، پیوند پوست، مصرف خوراکی داروها و موارد این‌چنینی اشاره کرد.

ه و مقدار مصرف گانودرما

 

عناوین مطلب بستن
1 علل لک و پیس
دکمه بازگشت به بالا