مجله عمومی

رسانه ها در انتخابات تهدید و هجمه های دشمن را به فرصت تبدیل کنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سیدمحمدتقی شاهچراغی ظهر پنج شنبه در جلسه ستاد انتخابات استان تهران، با اشاره به حساسیت استراتژیک و فراوانی شعب در استان، گفت: اجرای فرآیند انتخابات در تهران به دلیل تمرکزی که در این استان وجود دارد، بسیار مهم است و دستگاه‌های مسئول از ماه‌های گذشته در حال فراهم سازی زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز می‌باشند.

وی با بیان اینکه دشمن همه ظرفیت خود را به صورت تمام وقت علیه جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته است، گفت: دشمن تمام توان خود را برای تبلیغ علیه انتخابات و نا امید کردن مردم از مشارکت به کار بسته و یکی از وظایف ما نمایان کردن توطئه‌های رسانه‌ای دشمنان و روشنگری است.

رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: راهبرد رسانه‌ای در انتخابات می‌تواند تهدید هجمه‌های رسانه‌های دشمن علیه انتخابات را به فرصت آگاهی بخشی و جهاد تبیین تبدیل کند، که تحقق این مهم نیازمند نقش آفرینی همه نخبگان و صاحبان تریبون در میدان جهاد تبیین و روشنگری است.

شاهچراغی برگزاری جلسات و نشست‌های انتخاباتی با حضور اقشار مختلف مردم را مهم و کاربردی دانست و بیان کرد: گفتگوهای انتخاباتی اگر متمرکز بر ارائه ایده برای حل مسائل مردم باشد آن زمان تأثیر انتخابات در تحول کشور بهتر درک می‌شود و در مشارکت هم مؤثر خواهد بود.

رئیس ستاد انتخاب کشور عنوان کرد: رقابت‌های انتخاباتی باید برای حل مشکلات مردم باشد و با حضور مردم و مشارکت قوی است که تشکیل یک مجلس قوی و تقویت مسیر پیشرفت کشور را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برابر ماده ۱۱ قانون انتخابات، هر فرد حائز شرایط اخذ رأی که یکی از پنج مدرک هویتی را همراه داشته باشد برای یک نوبت امکان شرکت در انتخابات و رأی گیری را دارد که لازم است اهتمام بیشتری در اطلاع رسانی شرایط و فرآیند رأی گیری به مردم صورت گیرد.

شاهچراغی در پایان با اشاره به بکارگیری تمام ظرفیت کشور برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر انتخابات خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات اتخاذ شده است و رصد و نظارت میدانی برای اجرای مطلوب انتخابات در حال انجام می‌باشد.

دکمه بازگشت به بالا