کسب و کار ایرانیمجله عمومی

عیب یابی لباسشویی زیرووات

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله ارور ماشین لباسشویی زیرووات به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید. ارور ماشین لباسشویی زیرووات یا همان کد خطای لباسشویی زیرووات را با دلیل ارور، عیب یابی و رفع عیب برای شما عزیزان شرح داده ایم، تا چنانچه نیازمند تعمیر لباسشویی زیرووات در اصفهان شدید، با دانش و آگاهی به رفع عیب بپردازید.

کدخطای ماشین لباسشویی زیرووات

  • تمام کدهای خطای این دستگاه برای رفاه حال کاربران در زمان بروز ایرادات احتمالی است.
  • از این رو آشنایی با این کدها برای کاربران امری ضروری می باشد.
  • عدم توجه به این نکات می تواند خطرات بعدی را در دستگاه شما به دنبال داشته باشد.

چگونه به رفع کد آلارم ماشین لباسشویی زیرووات در منزل بپردازیم؟

اکثر کاربرانی که از ماشین لباسشویی استفاده می کنند، نسبت به این موضوع آگاهی دارند که نمایش ارور و کد خطا در ماشین لباسشویی می تواند نشان دهنده مشکلات جدی برای دستگاه باشد. از این رو چنانچه صفحه نمایش ماشین لباسشویی زیرووات کد خطایی را به شما اعلام می کند، ابتدا به پیدا کردن علت آن و سپس به عیب یابی و رفع کد خطا بپردازید. برای اطلاع پیدا کردن از این موضوع می توانید کد آلارم ماشین لباسشویی زیرووات را مطابق با کد خطاهای ارائه شده در این مقاله بررسی نمایید.

سپس به کمک راهکارها می توانید آن را به راحتی در منزل خود رفع کنید. در نظر داشته باشید که کوچک ترین اشتباه در زمینه رفع ایرادات ماشین لباسشویی زیرووات و همچنین رفع کد خطای آن ممکن است خسارات مالی جبران ناپذیر و سنگینی به شما تحمیل کند. از این رو چنانچه قادر به رفع ارور ماشین لباسشویی زیرووات خود نیستید، بهتر است از یک تکنسین متخصص برای انجام این کار کمک بگیرید.

خلاصه مقاله کد خطای لباسشویی زیرووات

خلاصه مقاله کد خطای لباسشوییدر این مقاله قصد داریم تا به عیب یابی لباسشویی زیرووات بپردازیم. همانطور که قبلا اشاره شد،  به صورت رسمی  را انجام می دهد. با تکیه بر متخصصان و  توانسته ایم تا رضایت مشتریان محترم را در این زمینه کسب نماییم.

در ادامه مواردی را که امکان دارد دلیل عدم آبگیری لباسشویی زیرووات شوند را نام برده ایم و راهکاری را برای هر کدام شرح داده ایم. توجه فرمایید که تعمیرکار مجاز لباسشویی زیرووات که مهارت لازم را دارد می تواند در تعمیر هرچه مطمئن تر لباسشویی به شما کمک کند.

صافی ها و شیلنگ های تأمین آب لباسشویی زیرووات:

لباسشویی زیرووات به کمک شیلنگ های لاستیکی که برای تأمین آب ماشین لباسشویی به شیر آب شهری متصل می شوند، آبگیری را انجام می دهد. گاهی حتی طول این شیلنگ ها به 2 تا 3 متر نیز می رسد. همچنین در انتهای شیلنگ و در محل اتصال به شیر، صافی ها یا فیلترهای کوچکی وجود دارند که جهت جلوگیری از ورود رسوبات و مواد موجود در آب به داخل لباسشویی و شیر برقی، استفاده می شوند.

سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار لباسشویی زیرووات:

سوئیچ سطح آب ماشین لباسشویی که یک سوئیچ فشاری می باشد، ولتاژ برق ورودی به شیر برقی را کنترل می نماید. درواقع جریان از تایمر یا برد الکترونیکی به سوئیچ فشار و از این قطعه به شیر برقی می رسد. در صورتی که سوئیچ سطح آب ایراد داشته باشد، ممکن است پیش از رسیدن آب به مقدار مناسب جریان را از شیر برقی قطع نماید و یا از همان ابتدا اینکار را انجام دهد که در این حالت می بایست تعویض شود. بررسی سلامت سوئیچ توسط مولتی متر ممکن است که اینکار تخصصی بوده و حتما باید توسط تعمیرکار ماهر و باتجربه انجام گیرد. شما می توانید از طریق یکی از دو دکمه ی بالای صفحه اقدام به ارتباط با کارشناسان و سرویسکاران مجاز سما سرویس بفرمایید تا در اسرع وقت به محل شما برای تعمیرات حاضر شوند.

سلکتور، تایمر یا برد الکترونیکی لباسشویی زیرووات:

تایمر مکانیکی در مدل های قدیمی تر لباسشویی زیرووات استفاده می شود و در مدل های جدیدتر به جای این قطعه از برد الکترونیکی استفاده می شود. تایمر یا برد وظیفه هدایت جریان الکتریکی به قطعات مختلف از جمله شیر برقی را برعهده دارد که در حین مرحله آبگیری سیکل شستشو اینکار را انجام می دهد. اگر ایرادی در تایمر یا برد لباسشویی زیرووات وجود داشته باشد ممکن است ولتاژ لازم برای عملکرد شیر برقی به آن نرسد و آبگیری انجام نشود که راهکار موجود در این حالت تعویض تایمر یا برد است. برای تست تایمر می بایست در حین مرحله آبگیری، ولتاژ کنتاکت های تایمر یا پایانه های الکتریکی برد اندازه گیری شود. این اندازه گیری به دلیل خطر برق گرفتگی باید توسط تعمیرکار مجاز و حرفه ای انجام شود.
فشار آب:
شیر برقی لباسشویی زیرووات برای عملکرد صحیح خود به حداقل فشار آبی در حدود 20 psi نیاز دارد. بنابراین کم بودن فشار آب آشپزخانه در برخی موارد مانند منازل آپارتمانی می تواند مشکل ساز شده و علت نیامدن آب داخل لباسشویی زیرووات شما باشد.

عدم تخلیه آب لباسشویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای شما در هر زمانی ممکن است پیش آید. این که چرا لباسشویی زیرووات آب را تخلیه نمی کند دلایل متفاوتی میتواند داشته باشد که ما در این مطلب همه علت های تخلیه نشدن آب لباسشویی زیرووات را توضیح می دهیم.
مسدود شدن فیلتر پمپ لباسشویی زیرووات:
برای تخلیه آب لباسشویی زیرووات یک پمپ تخلیه آب طراحی شده که در چندین زمان حین انجام یک برنامه آب داخل لباسشویی زیرووات را تخلیه میکند، برای جلوگیری از آسیب به پمپ و نظافت لباسشویی زیرووات یک فیلتر قبل از پمپ نصب شده است تا رسوبات و اجرام گوناگون قبل از رسیدن به پمپ و آسیب رساندن به آن متوقف شوند. اکر این فیلتر توسط اشیاء مسدود شود دیگر پمپ لباسشویی زیرووات قادر به تخلیه آب نیست و باید فیلتر را باز کنید و آن را کاملا تمیز کنید.
مسدود شدن شیلنگ تخلیه لباسشویی زیرووات:
شیلنگ تخلیه معمولا به مسیر تخلیه فاضلاب پشت لباسشویی زیرووات و یا سیفون زیر سینک ظرفشویی نصب شده گرفتگی در مسیر فاضلاب از تخلیه آب ماشین لباسشویی جلوگیری کند.
خرابی پمپ تخلیه آب لباسشویی لباسشویی زیرووات:
همانطور که توضیح دادیم پمپ تخلیه، وظیفه تخلیه آب لباسشویی زیرووات را دارد. در بعضی موارد دیده شده که اشیاء و رسوبات از فیلتر آب تخلیه عبور کرده و به پمپ رسیده اند و باعث شکستن پره های پمپ و آسیب جدی به پمپ تخلیه شده اند و یا خود پمپ در اثر کارکرد زیاد و فرسایش از کار افتاده اگر همچین مواردی پیش آید لباسشویی تخلیه نمیکند در چنین مواردی فقط باید پمپ تخلیه تعویض شود که توسط سرویسکار مجاز صورت می گیرد.
خرابی برد یا تایمر لباسشویی زیرووات:
برد یا تایمر لباسشویی زیرووات به عنوان مغز و فرمانده اصلی لباسشویی است و دستور شروع و قطع هر قطعه ای را در زمان مشخص صادر می کنند خرابی برد یا تایمر باعث اختلال در کارکرد دستگاه ، تخلیه نکردن آب و غیره می شود . که خرابی برد و تایمر باید توسط تعمیرکار مجاز لباسشویی زیرووات تست و بررسی شود.

علت لرزش لباسشویی زیرووات بر اساس محل نصب لباسشویی زیرووات و نحوه قرار دادن لباس‌ها متغیر است. یافتن علت لرزش ماشین لباسشویی برای انتخاب یک روش مناسب در تعمیر لرزش لباسشویی زیرووات یک امر ضروری و مهم است. خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی زیرووات یا تراز نبودن محل قرارگیری ماشین لباسشویی بیشترین احتمال را در تشخیص علت لرزش ماشین لباسشویی را به خود اختصاص داده‌اند. عیب یابی و یافتن علت لرزش ماشین لباسشویی که برخی مواقع با صدای زیاد همراه بوده؛ برای استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی ضرورت دارد. دلیل لرزش و تکان خوردن در ماشین لباسشویی‌های جدید و قدیمی تحت تاثیر عوامل بیرونی و داخلی دستگاه مورد بررسی قرار گرفته است.
علت لرزش لباسشویی زیرووات:
علت لرزش لباسشویی زیرووات که در برخی مواقع با سر و صدای زیاد همراه بوده می‌تواند یک نقص فنی کلی یا دلایل کوچکی مثل محل قرارگیری نامناسب باشد. خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی، بارگیری نامنظم لباس‌ها و تراز نبودن محل نصب ماشین لباسشویی اصلی ترین علت لرزش ماشین لباسشویی می‌باشند. علت لرزش لباسشویی در طولانی مدت می‌تواند بر نحوه عملکرد کلی دستگاه تاثیر منفی داشته باشد. بنابراین تشخیص اینکه این ایراد از نقص پیش آمده در کدام قسمت ماشین لباسشویی زیرووات نشئت گرفته بسیار مهم است. تعمیر لرزش لباسشویی زیرووات پس از یافتن علت لرزش دومین موردی بوده که در این حالت باید با حساسیت بیشتری به آن پرداخته شود.
جدا شدن وزنه‌های بالانس ماشین لباسشویی زیرووات:
این قطعات که وظیفه بالانس بودن لباسشویی زیرووات را بر عهده دارند، برخی مواقع با مشکل عدم اتصال به محل قبلی مواجه می‌شوند. این ایراد علت لرزش ماشین لباسشویی است. برای رفع این مشکل وزنه‌های جدا شده را با اصول تعیین شده به جایگاه اصلی برگردانید.
معیوب شدن قطعات تعبیه شده در مخزن لباسشویی زیرووات:
تکان خوردن لباسشویی زیرووات و لرزش‌های ایجاد شده در این دستگاه برخی مواقع تحت تاثیر آسیب دیدگی قطعات نصب شده در مخزن لباسشویی است. بعنوان نمونه از کار افتادن قطعه بلبرینگ علت لرزش ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف است.
معیوب شدن قطعه فولی علت لرزش لباسشویی زیرووات:
خراب شدن قطعه فولی که از آن تحت عنوان فلکه آبکشی یاد می‌شود، از دلایل لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی در هنگام فعالیت است. در این شرایط تعمیر لرزش لباسشویی از طریق بازبینی وضعیت این قطعه توسط تعمیرکار مجاز لباسشویی زیرووات در مشهد صورت می‌گیرد.
مشکل در قطعه تاخو دلیل لرزش لباسشویی زیرووات:
تنظیم جریان برق مورد نیاز در لباسشویی زیرووات تحت فعالیت قطعه تاخو تامین می‌شود. خراب شدن این قطعه بهم خوردن تنظیمات برق رسانی و در نتیجه لرزش دستگاه را به همراه دارد. تعمیر لرزش لباسشویی در این شرایط با بررسی اتصالات برق توسط سرویسکار مجاز لباسشویی زیرووات همراه است.
تراز نبودن دستگاه علت لرزش لباسشویی زیرووات:
تراز نبودن لباسشویی زیرووات در اثر نصب غیر اصولی از دلایل لرزش و تکان خوردن دستگاه طی فرآیند شستشوی لباس است. تعمیر لرزش لباسشویی در این حالت با تراز کردن لباسشویی همراه بوده که با تجهیزات مخصوص و تحت نظارت افراد متخصص و ماهر سما سرویس انجام می‌شود.
خرابی کمک فنر لباسشویی زیرووات و لرزش آن:
بروز آسیب دیدگی در کمک فنر لباسشویی زیرووات که مختص مدل درب از جلو این دستگاه بوده علت لرزش لباسشویی می‌باشد. کمک فنر در حالت عادی مانع تکان خوردن بی مورد دیگ شستشو شده و لرزش را تا حد زیادی کاهش می‎دهد. علاوه بر این مورد دیگ لباسشویی زیرووات با فنرهای نگهدارنده مخصوص ثابت نگهداشته شده است. بروز مشکل در این کمک فنرها لرزش دیگ شستشو در نتیجه تکان خوردن لباسشویی را به دنبال دارد. تعمیر لرزش لباسشویی در این حالت با تعمیر و تعویض کمک فنر در سیستم ماشین لباسشویی صورت می‌گیرد.

دکمه بازگشت به بالا